Mistrzostwa Europy w Biathlonie 2018 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Mistrzostwa Europy w Biathlonie 2018.

Mistrzostwa Europy w Biathlonie 2018

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Mistrzostwa Europy w Biathlonie 2018
2017 2019
Data 23–28 stycznia 2018
Gospodarz Włochy Ridnaun-Val Ridanna
Organizator IBU
Liczba konkurencji 8
Zwycięzcy
Sprint Ukraina Iryna Warwyneć
Łotwa Andrejs Rastorgujevs
Bieg indywidualny Francja Chloé Chevalier
Austria Felix Leitner
Bieg na dochodzenie Francja Chloé Chevalier
Rosja Aleksandr Łoginow
Pojedyncza sztafeta mieszana  Norwegia
Sztafeta mieszana
Sztafeta mieszana  Ukraina

Mistrzostwa Europy w biathlonie w 2018 odbyły się w dniach 23–28 stycznia we włoskim Ridnaun-Val Ridanna.

Wśród seniorów rozegrane zostały trzy konkurencje męskie oraz trzy żeńskie. Oprócz tradycyjnej sztafety mieszanej po raz drugi w historii mistrzostw zostały rozegrane zawody pojedynczej sztafety mieszanej.

Wyniki

Mężczyźni

Bieg indywidualny

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Pudła Wynik Strata
Felix Leitner  Austria 0+0+0+1 53:32,8
Tomáš Krupčík  Czechy 0+0+0+1 54:15.8 +43.0
Philipp Horn  Niemcy 1+0+0+0 54:29.4 +56.6
4. Krasimir Anew  Bułgaria 0+0+1+1 54:33.7 +1:00.9
5. Martin Otčenáš  Słowacja 0+0+1+1 54:58.1 +1:25.3
6. Dzmitryj Abaszeu  Białoruś 1+0+0+0 55:04.6 +1:31.8
7. Fabien Claude  Francja 0+1+1+0 55:04.9 +1:32.1
8. Florian Graf  Niemcy 0+0+0+1 55:10.5 +1:37.7
9. Jurij Szopin  Rosja 0+0+0+0 55:37.4 +2:04.6
10. Anton Sinapow  Bułgaria 1+1+0+0 55:52.8 +2:20.0
. ... ... ... ... ...
13. Łukasz Szczurek  Polska 0+0+0+2 56:05.1 +2:32.3
40. Grzegorz Guzik  Polska 0+3+1+0 58:14.0 +4:41.2
44. Andrzej Nędza-Kubiniec  Polska 1+1+1+1 58:33.3 +5:00.5
45. Mateusz Janik  Polska 0+1+0+2 58:52.1 +5:19.3
99. Tomasz Jakieła  Polska 3+2+2+3 1:06:21.3 +12:48.5

Sprint

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Pudła Wynik Strata
Andrejs Rastorgujevs  Łotwa 0+1 24:03.0
Aleksandr Łoginow  Rosja 1+0 24:08.5 +5.5
Krasimir Anew  Bułgaria 0+0 24:27.5 +24.5
4. Håvard Gutubø Bogetveit  Norwegia 0+0 24:34.7 +31.7
5. Artem Pryma  Ukraina 0+0 24:41.6 +38.6
6. Vetle S. Christiansen  Norwegia 0+0 24:47.3 +44.3
7. Felix Leitner  Austria 0+0 24:50.3 +47.3
8. Dmytro Pidruczny  Ukraina 0+1 24:50.9 +47.9
9. Florent Claude  Belgia 0+0 24:55.2 +52.2
10. Tomáš Krupčík  Czechy 0+1 25:02.0 +59.0
. ... ... ... ... ...
49. Grzegorz Guzik  Polska 1+1 26:11.4 +2:08.4
63. Łukasz Szczurek  Polska 0+2 26:29.2 +2:26.2
70. Andrzej Nędza-Kubiniec  Polska 0+3 26:32.3 +2:29.3
100. Tomasz Jakieła  Polska 2+2 27:32.6 +3:29.6
106. Mateusz Janik  Polska 0+2 27:41.3 +3:38.3

Bieg pościgowy

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Pudła Wynik Strata
Aleksandr Łoginow  Rosja 1+0+0+1 32:22.1 -
Krasimir Anew  Bułgaria 0+0+0+0 +27.6
Jewgienij Garaniczew  Rosja 1+0+2+0 +1:10.7
4. Vetle S. Christiansen  Norwegia 1+0+1+1 +1:15.1
5. Tomáš Krupčík  Czechy 0+0+0+1 +1:16.1
6. Simon Fourcade  Francja 0+0+1+1 +1:17.0
7. Fredrik Gjesbakk  Norwegia 0+1+0+0 +1:32.7
8. Dmytro Pidruczny  Ukraina 2+0+1+1 +1:38.7
9. Lukáš Kristejn  Czechy 1+0+1+0 +1:42.1
10. Felix Leitner  Austria 1+1+1+1 +1:43.9
. ... ... ... ... ...
DNS Grzegorz Guzik  Polska

Kobiety

Bieg indywidualny

Pozycja Zawodniczka Reprezentacja Pudła Wynik Strata
Chloé Chevalier  Francja 1+0+0+0 46:32.9
Alexia Runggaldier  Włochy 0+0+0+0 47:20.6 +47.7
Wiktorija Sliwko  Rosja 0+0+0+0 47:28.8 +55.9
4. Julija Żurawok  Ukraina 0+0+0+0 47:29.3 +56.4
5. Iryna Warwyneć  Ukraina 0+0+0+1 47:40.5 +1:07.6
6. Swietłana Mironowa  Rosja 0+0+2+1 47:58.9 +1:26.0
7. Nadine Horchler  Niemcy 0+0+0+0 48:23.6 +1:50.7
8. Kaia Wøien Nicolaisen  Norwegia 1+0+0+0 48:45.2 +2:12.3
9. Emma Nilsson  Szwecja 0+0+1+0 48:47.9 +2:15.0
10. Karolin Horchler  Niemcy 0+1+0+1 48:58.0 +2:25.1
. ... ... ... ... ...
22. Kinga Mitoraj  Polska 1+1+1+1 51:11.2 +4:38.3
26. Anna Mąka  Polska 0+0+1+1 51:41.0 +5:08.1
47. Karolina Pitoń  Polska 2+2+0+2 53:05.6 +6:32.7

Sprint

Pozycja Zawodniczka Reprezentacja Pudła Wynik Strata
Iryna Warwyneć  Ukraina 0+0 20:54.1 -
Chloé Chevalier  Francja 0+1 21:06.6 +12.5
Fuyuko Tachizaki  Japonia 0+0 21:09.6 +15.5
4. Wiktorija Sliwko  Rosja 0+0 21:11.7 +17.6
5. Karolin Horchler  Niemcy 0+0 21:18.7 +24.6
6. Anna Frolina  Korea Południowa 1+0 21:19.8 +25.7
7. Enora Latuillière  Francja 0+1 21:19.9 +25.8
8. Emilie Ågheim Kalkenberg  Norwegia 0+0 21:24.1 +30.0
9. Karin Oberhofer  Włochy 0+1 21:24.9 +30.8
10. Ivona Fialková  Słowacja 1+1 21:28.8 +34.7
. ... ... ... ... ...
25. Anna Mąka  Polska 0+0 21:57.5 +1:03.4
26. Karolina Pitoń  Polska 2+0 21:58.8 +1:04.7
36. Kinga Mitoraj  Polska 1+2 22:20.5 +1:26.4

Bieg pościgowy

Pozycja Zawodniczka Reprezentacja Pudła Wynik Strata
Chloé Chevalier  Francja 0+0+0+0 29:25.4 -
Iryna Warwyneć  Ukraina 0+0+1+0 +11.0
Julia Simon  Francja 0+1+0+0 +43.2
4. Paulína Fialková  Słowacja 0+0+1+0 +52.3
5. Karin Oberhofer  Włochy 0+0+1+1 +55.1
6. Fuyuko Tachizaki  Japonia 0+0+1+0 +1:01.2
7. Swietłana Mironowa  Rosja 1+1+1+1 +1:14.7
8. Baiba Bendika  Łotwa 1+0+1+0 +1:22.5
9. Walerija Wasniecowa  Rosja 0+1+0+1 +1:28.8
10. Nadine Horchler  Niemcy 2+0+0+0 +1:31.3
. ... ... ... ... ...
31. Kinga Mitoraj  Polska 1+0+2+2 +3:16.4
37. Karolina Pitoń  Polska 0+1+1+3 +3:37.8
39. Anna Mąka  Polska 1+0+2+2 +3:55.7

Pojedyncza sztafeta mieszana

Pozycja Zawodniczka/Zawodnik Pudła Wynik Strata
 Norwegia
Thekla Brun-Lie
Vetle S. Christiansen
0+6 35:39.6 -
 Francja
Julia Simon
Émilien Jacquelin
0+11 35:48.2 +8.6
 Stany Zjednoczone
Susan Dunklee
Lowell Bailey
0+10 35:48.7 +9.1
4.  Estonia
Regina Oja
Rene Zahkna
0+8 36:03.7 +24.1
5.  Rosja
Kristina Riezcowa
Aleksiej Wołkow
0+9 36:07.1 +27.5
6.  Austria
Christina Rieder
Daniel Mesotitsch
0+8 36:12.2 +32.6
7.  Szwecja
Ingela Andersson
Tobias Arwidson
0+10 36:37.6 +58.0
8.  Kanada
Sarah Beaudry
Carsen Campbell
0+8 36:43.2 +1:03.6
9.  Niemcy
Janina Hettich
Florian Graf
0+13 36:47.1 +1:07.5
10.  Polska
Anna Mąka
Andrzej Nędza-Kubiniec
3+10 37:09.6 +1:30.0

Sztafeta mieszana

Pozycja Zawodniczka/Zawodnik Pudła Wynik Strata
 Ukraina
Julija Żurawok
Iryna Warwyneć
Artem Pryma
Dmytro Pidruczny
0+6 1:11:40.1 -
 Rosja
Wiktorija Sliwko
Anastasija Zagorujko
Jewgienij Garaniczew
Aleksandr Łoginow
0+9 1:11:51.8 +11.7
 Norwegia
Emilie Ågheim Kalkenberg
Kaia Wøien Nicolaisen
Håvard Gutubø Bogetveit
Fredrik Gjesbakk
0+4 1:12:13.3 +33.2
4.  Francja
Enora Latuillière
Chloé Chevalier
Fabien Claude
Simon Fourcade
0+11 1:12:19.7 +39.6
5.  Czechy
Veronika Zvařičová
Lucie Charvátová
Matěj Krupčík
Tomáš Krupčík
0+9 1:12:59.3 +1:19.2
6.  Szwecja
Johanna Skottheim
Emma Nilsson
Torstein Stenersen
Tiio Söderhielm
0+7 1:13:04.9 +1:24.8
7.  Niemcy
Nadine Horchler
Karolin Horchler
Philipp Horn
David Zobel
0+12 1:13:09.5 +1:29.4
8.  Bułgaria
Emilija Jordanowa
Daniela Kadewa
Dimityr Gerdżikow
Władimir Iliew
0+8 1:13:30.5 +1.50.4
9.  Białoruś
Dzinara Alimbiekawa
Darja Jurkiewicz
Raman Jalotnau
Uładzimir Czapielin
0+10 1:13:59.9 +2:19.8
10.  Austria
Julia Schwaiger
Fabienne Hartweger
Lorenz Wäger
Felix Leitner
1+10 1:14:01.8 +2:21.7
... ... ... ... ...
13.  Polska
Kinga Mitoraj
Karolina Pitoń
Łukasz Szczurek
Grzegorz Guzik
1+14 1:15:37.1 +3:57.0

Klasyfikacja medalowa

Lp. Kraj Złoto Srebro Brąz Razem
1.  Francja 2 2 1 5
2.  Ukraina 2 1 0 3
3.  Rosja 1 2 2 7
4.  Norwegia 1 0 1 2
5.  Austria 1 0 0 1
5.  Łotwa 1 0 0 1
7.  Bułgaria 0 1 1 2
8.  Czechy 0 1 0 1
8.  Włochy 0 1 0 1
10.  Niemcy 0 0 1 1
10.  Japonia 0 0 1 1
10.  Stany Zjednoczone 0 0 1 1

Przypisy

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Mistrzostwa Europy w Biathlonie 2018
Listen to this article