Mistrzostwa Europy w Curlingu 1979
Z Wikipedii, wolnej encyclopedia
Mistrzostwa Europy w Curlingu 1979 odbyły się między 18 a 24 listopada 1979 we włoskim Varese.
W rywalizacji udział wzięło 20 drużyn (9 kobiecych i 11 męskich), w mistrzostwach zadebiutowała męska reprezentacja Walii. W rywalizacji kobiet z fazy grupowej najlepsza drużyna bezpośrednio awansowała do finału, 2. i 3. zmierzyły się w półfinale. W półfinałach mężczyzn spotkały się 4 zespoły, dwa zwycięskie awansowały do finału a przegrane zdobyły brązowe medale.
W trzecim z rzędu kobiecym finale szwedzko-szwajcarskim pierwszy raz lepsze okazały się Szwajcarki (Gaby Casanova), które pokonały Szwedki (Birgitta Törn) 9:7. Brązowy medal zdobyła reprezentacja Szkocji (Beth Lindsay).
Po raz pierwszy tytuł mistrzów kontynentu wywalczyli Szkoci (Jimmy Waddell) pokonując w finale Szwedów (Jan Ullsten) 8:7. Brązowe medale uzyskali Norwegowie i Włosi, był to ich najlepszy występ w historii mistrzostw Europy.
Spis treści | |
---|---|
Kobiety Reprezentacje Klasyfikacja końcowa Półfinał – Finał Round Robin – 1 – 2 – 3 – 4 – 5 – 6 – 7 – 8 – 9 | |
Mężczyźni Reprezentacje Klasyfikacja końcowa Tie-breaker – Półfinały – Finał Round Robin – 1 – 2 – 3 – 4 – 5 – 6 – 7 – 8 – 9 – 10 – 11 | |
Linki zewnętrzne | |
1978 ← 1979 → 1980 |
Reprezentacje
Kraj | Miasto | Skip | Trzecia | Druga | Otwierająca |
---|---|---|---|---|---|
Anglia | Janette Forrest | Enid Logan | Dorothy Shell | Mary Aitchison | |
Dania | Birgitte Jacobsen | Jytte Berg | Karen Eriksen | Karina Blach | |
Francja | Huguette Jullien | Suzanne Parodi | Jean Albert Sulpice | Erna Gay | |
RFN | Susi Kiesel | Gisela Lunz | Hildegard Meier | Trudi Benzing | |
Norwegia | Ellen Githmark | Trine Trulsen | Ingvill Githmark | Kirsten Vaule | |
Szkocja | Beth Lindsay | Ann McKellar | Jeanette Johnston | May Taylor | |
Szwajcaria | Bazylea Basel-Albeina Curling Club | Gaby Casanova | Betty Bourquin | Linda Thommen | Rosi Manger |
Szwecja | Sztokholm Amatörföreningens Curlingklubb | Birgitta Törn | Katarina Hultling | Susanne Gynning-Ödling | Gunilla Bergman |
Włochy | Maria-Grazzia Constantini | Tea Valt | Ann Lacedelli | Marina Pavani |
Klasyfikacja końcowa
Finał
Szwajcaria | 9:7 | Szwecja |
Półfinał
Szwajcaria | 5:3 | Szkocja |
Round Robin
Sesja 1.
Francja | 15:12 | Norwegia |
Szwajcaria | 14:3 | Dania |
Szwecja | 15:4 | RFN |
Szkocja | 11:5 | Anglia |
Sesja 2.
Szwecja | 7:5 | Szwajcaria |
Szkocja | 11:7 | RFN |
Dania | 8:7 | Francja |
Włochy | 7:3 | Norwegia |
Sesja 3.
Anglia | 9:4 | Włochy |
Szwajcaria | 13:6 | Szkocja |
Dania | 9:5 | Norwegia |
Szwecja | 13:7 | Francja |
Sesja 4.
Włochy | 9:5 | RFN |
Szwecja | 7:5 | Norwegia |
Francja | 11:4 | Szwajcaria |
Dania | 8:6 | Anglia |
Sesja 5.
Szkocja | 12:8 | Dania |
Norwegia | 15:1 | Anglia |
Szwecja | 11:5 | Włochy |
Szwajcaria | 9:8 | RFN |
Sesja 6.
Szwecja | 10:4 | Anglia |
Szkocja | 10:3 | Francja |
Włochy | 7:4 | Dania |
Norwegia | 10:6 | RFN |
Sesja 7.
Szwecja | 14:1 | Dania |
RFN | 10:4 | Francja |
Szwajcaria | 13:3 | Anglia |
Szkocja | 19:3 | Włochy |
Sesja 8.
Szwajcaria | 12:1 | Norwegia |
Francja | 11:10 | Włochy |
Szwecja | 5:3 | Szkocja |
RFN | 12:6 | Anglia |
Sesja 9.
Francja | 12:4 | Anglia |
Szwajcaria | 7:3 | Włochy |
RFN | 11:5 | Dania |
Szkocja | 12:8 | Norwegia |
Reprezentacje
Kraj | Miasto | Skip | Trzeci | Drugi | Otwierający | Rezerwowy |
---|---|---|---|---|---|---|
Anglia | Tony Atherton | Frank Kershaw | Tony Fraser | John D. Kerr | ||
Dania | Hvidovre Hvidovre Curling Club | Per Berg | Gert Larsen | Jan Hansen | Michael Harry | |
Francja | Daniel Paris | Serge Ferracani | Joel Vantadour | Antonio Barca | ||
Holandia | Eric Harmsen | Robert Harmsen | Otto Veening | Wim Neeleman | ||
RFN | Monachium Munchener Eissport-Verband | Keith Wendorf | Balint von Bery | Heino von L'Estocq | Peter Fischer-Weppler | |
Norwegia | Oslo Bygdøy Curling Club | Kristian Sørum | Eigil Ramsfjell | Gunnar Meland | Harald Ramsfjell | |
Szkocja | Hamilton Hamilton & Thornyhill Curling Club | Jimmy Waddell | Willie Frame | Jim Forrest | George Bryan | |
Szwajcaria | Karl Grossman | Hans Peter Nauer | Willi Bless | Heinz Meierhofer | ||
Szwecja | Härnösand Härnösands Curlingklubb | Jan Ullsten | Anders Thidholm | Anders „Ante” Nilsson | Hans Söderström | Bertil Timan |
Walia | John Stone | David Humphreys | Gordon Vickers | Peter Hodgkinson | ||
Włochy | Cortina d’Ampezzo Tofane Curling Club | Giuseppe Dal Molin | Andrea Pavani | Giancarlo Valt | Enea Pavani |