Mistrzostwa Europy w Kolarstwie Szosowym 2016 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Mistrzostwa Europy w Kolarstwie Szosowym 2016.

Mistrzostwa Europy w Kolarstwie Szosowym 2016

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Mistrzostwa Europy w Kolarstwie Szosowym 2016
2015 2017
Data 14 - 18 września 2016
Gospodarz Francja Plumelec, Francja
Organizator Europejska Unia Kolarska
Strona internetowa

22. Mistrzostwa Europy w kolarstwie szosowym – zawody kolarskie, które odbyły się w dniach 14 - 18 września 2016 roku we francuskim Plumelec. Po raz pierwszy w historii poza wyścigami juniorów oraz orlików (do lat 23) rozegrano również zawody elity.

Początkowo planowano, iż mistrzostwa odbędą się w Nicei, jednak ze względu na zamach terrorystyczny przeprowadzony w tym mieście 14 lipca 2016 roku zdecydowano o rezygnacji z organizowania zawodów w tym regionie ze względu na brak możliwości zagwarantowania odpowiednich środków bezpieczeństwa[1].

Medaliści

Konkurencja: Złoto: Czas Srebro: Czas Brąz: Czas
Klasyfikacja mężczyzn - elite
Wyścig ze startu wspólnego
232,9 km – (18 września)
Słowacja Peter Sagan 5h 34' 23" Francja Julian Alaphilippe + 0" Hiszpania Daniel Moreno + 0"
Jazda indywidualna na czas
45,5 km – (15 września)
Hiszpania Jonathan Castroviejo 58' 13" Belgia Victor Campenaerts + 29" Włochy Moreno Moser + 34"
Klasyfikacja mężczyzn do lat 23
Wyścig ze startu wspólnego
150,7 km – (17 września)
Białoruś Alaksandr Riabuszenko 3h 32' 43" Belgia Bjorg Lambrecht + 0" Włochy Andrea Vendrame + 0"
Jazda indywidualna na czas
24,5 km – (14 września)
Niemcy Lennard Kämna 33' 59" Włochy Filippo Ganna + 29" Francja Rémi Cavagna + 34"
Klasyfikacja juniorów
Wyścig ze startu wspólnego
123,3 km – (16 września)
Francja Nicolas Malle 3h 03' 49" Francja Emilien Jeannière + 0" Słowenia Tadej Pogačar + 0"
Jazda indywidualna na czas
25,5 km – (14 września)
Francja Alexys Brunel 35' 58" Szwajcaria Marc Hirschi + 10" Norwegia Iver Knotten + 11"
Klasyfikacja kobiet - elite
Wyścig ze startu wspólnego
109,6 km – (17 września)
Holandia Anna van der Breggen 2h 55' 55" Polska Katarzyna Niewiadoma + 0" Włochy Elisa Longo Borghini + 0"
Jazda indywidualna na czas
25,4 km – (15 września)
Holandia Ellen van Dijk 40:29,87 Holandia Anna van der Breggen + 18" Rosja Olga Zabielinska + 23"
Klasyfikacja kobiet do lat 23
Wyścig ze startu wspólnego
109,6 km – (17 września)
Polska Katarzyna Niewiadoma 2h 55' 55" Dania Cecilie Uttrup Ludwig + 12" Francja Séverine Eraud + 12"
Jazda indywidualna na czas
25,4 km – (15 września)
Rosja Anastasija Jakowienko 39' 35" Białoruś Ksienija Tuhaj + 9" Niemcy Lisa Klein + 11"
Klasyfikacja juniorek
Wyścig ze startu wspólnego
68,5 km – (16 września)
Niemcy Liane Lippert 1h 54' 14" Włochy Elisa Balsamo + 4" Wielka Brytania Sophie Wright + 4"
Jazda indywidualna na czas
12,7 km – (14 września)
Włochy Lisa Morzenti 19' 02" Włochy Alessia Vigilia + 14" Francja Juliette Labous + 22"

Szczegóły

Wyścig ze startu wspólnego mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnik Narodowość Czas
Peter Sagan  Słowacja 5h 34' 23"
Julian Alaphilippe  Francja + 0"
Daniel Moreno  Hiszpania + 0"
4 Samuel Dumoulin  Francja + 0"
5 Petr Vakoč  Czechy + 0"
6 Rui Costa  Portugalia + 0"
7 Tony Gallopin  Francja + 3"
8 Philippe Gilbert  Belgia + 3"
9 Diego Ulissi  Włochy + 3"
10 Luis León Sánchez  Hiszpania + 3"
14 Michał Gołaś  Polska + 3"
38 Karol Domagalski  Polska + 1' 40"
43 Łukasz Owsian  Polska + 2' 05"
44 Łukasz Wiśniowski  Polska + 2' 05"
69 Maciej Paterski  Polska + 3' 43"

Wyścig ze startu wspólnego kobiet[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodniczka Narodowość Czas
Anna van der Breggen  Holandia 2h 55' 55"
Katarzyna Niewiadoma  Polska + 0"
Elisa Longo Borghini  Włochy + 0"
4 Alena Amialusik  Białoruś + 0"
5 Rasa Leleivytė  Litwa + 1"
6 Giorgia Bronzini  Włochy + 12"
7 Marianne Vos  Holandia + 12"
8 Emma Johansson  Szwecja + 12"
9 Cecilie Uttrup Ludwig  Dania + 12"
10 Séverine Eraud  Francja + 12"
18 Eugenia Bujak  Polska + 26"
33 Paulina Brzeźna-Bentkowska  Polska + 43"
52 Anna Plichta  Polska + 1' 09"
56 Małgorzata Jasińska  Polska + 1' 49"
61 Alicja Ratajczak  Polska + 2' 00"
62 Katarzyna Pawłowska  Polska + 3' 46"
89 Ewelina Szybiak  Polska + 10' 41"

Indywidualna jazda na czas mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnik Narodowość Czas
Jonathan Castroviejo  Hiszpania 58' 13"
Victor Campenaerts  Belgia + 30"
Moreno Moser  Włochy + 39"
4 Nelson Oliveira  Portugalia + 56"
5 Anthony Roux  Francja + 59"
6 Yves Lampaert  Belgia + 1' 01"
7 Primož Roglič  Słowenia + 1' 07"
8 Nicolas Roche  Irlandia + 1' 14"
9 Marcin Białobłocki  Polska + 1' 16"
10 Anton Worobjow  Rosja + 1' 16"

Indywidualna jazda na czas kobiet[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodniczka Narodowość Czas
Ellen van Dijk  Holandia 36' 41"
Anna van der Breggen  Holandia + 18"
Olga Zabielinska  Rosja + 23"
4 Alena Amialiusik  Białoruś + 1' 34"
5 Audrey Cordon  Francja + 1' 48"
6 Ann-Sophie Duyck  Belgia + 1' 50"
7 Elisa Longo Borghini  Włochy + 1' 55"
8 Katarzyna Pawłowska  Polska + 2' 25"
9 Olena Pavlukhina  Azerbejdżan + 2' 31"
10 Edwige Pitel  Francja + 2' 32"
26 Alicja Ratajczak  Polska + 3' 44"
32 Nikol Płosaj  Polska + 4' 06"

Wyścig ze startu wspólnego mężczyzn do lat 23[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodniczka Narodowość Czas
Alaksandr Riabuszenko  Białoruś 3h 32' 43"
Bjorg Lambrecht  Belgia + 0"
Andrea Vendrame  Włochy + 0"
4 Benoit Cosnefroy  Francja + 0"
5 Gabriel Cullaigh  Wielka Brytania + 0"
9 Przemysław Kasperkiewicz  Polska + 0"
12 Szymon Rekita  Polska + 0"
22 Michał Pałuta  Polska + 6"
85 Piotr Brożyna  Polska + 3' 25"
113 Alan Banaszek  Polska + 11' 32"
114 Mateusz Grabiś  Polska + 11' 32"

Wyścig ze startu wspólnego kobiet do lat 23[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodniczka Narodowość Czas
Katarzyna Niewiadoma  Polska 2h 55' 55"
Cecilie Uttrup Ludwig  Dania + 12"
Séverine Eraud  Francja + 12"
4 Alice Maria Arzuffi  Włochy + 12"
5 Riejanne Markus  Holandia + 26"
21 Alicja Ratajczak  Polska + 2' 00"

Indywidualna jazda na czas mężczyzn do lat 23[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnik Narodowość Czas
Lennard Kämna  Niemcy 33' 59"
Filippo Ganna  Włochy + 30"
Rémi Cavagna  Francja + 35"
4 Corentin Ermenault  Francja + 50"
5 Nathan van Hooydonck  Belgia + 51"
7 Szymon Rekita  Polska + 1' 18"
17 Przemysław Kasperkiewicz  Polska + 2' 06"

Indywidualna jazda na czas kobiet do lat 23[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodniczka Narodowość Czas
Anastasija Jakowienko  Rosja 39' 35"
Ksienija Tuchaj  Białoruś + 10"
Lisa Klein  Niemcy + 12"
4 Riejanne Markus  Holandia + 13"
5 Olha Szekel  Ukraina + 14"
10 Alicja Ratajczak  Polska + 50"
13 Nikol Płosaj  Polska + 1' 12"

Klasyfikacja medalowa

Tabela medalowa
Miejsce Reprezentacja

Złoto

Srebro

Brąz

Razem
1.  Francja 2 2 3 7
2.  Holandia 2 1 0 3
3.  Niemcy 2 0 1 3
4.  Włochy 1 3 3 7
5.  Białoruś 1 1 0 2
 Polska 1 1 0 2
7.  Rosja 1 0 1 2
 Hiszpania 1 0 1 2
9.  Słowacja 1 0 0 1
10.  Belgia 0 2 0 2
11.  Dania 0 1 0 1
 Szwajcaria 0 1 0 1
13.  Norwegia 0 0 1 1
 Słowenia 0 0 1 1
 Wielka Brytania 0 0 1 1

Przypisy

  1. European Championships to be moved from Nice due to security concerns. Cyclingnews.com, 2016-08-06. [dostęp 2016-09-17].
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Mistrzostwa Europy w Kolarstwie Szosowym 2016
Listen to this article