For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Kobiet 2007.

Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Kobiet 2007

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Kobiet 2007
Women's European Volleyball Championship 2007
OOjs UI icon arched-arrow-rtl.svg ME 2005 ME 2009 OOjs UI icon arched-arrow-ltr.svg
Dyscyplina

piłka siatkowa

Organizator

CEV

Szczegóły turnieju
Gospodarze

 Belgia
 Luksemburg

Otwarcie

20 września

Zamknięcie (finał)

30 września, Luksemburg

Liczba drużyn

16

Liczba aren

3 (w 3 miastach)

I miejsce

 Włochy

II miejsce

 Serbia

III miejsce

 Rosja

Statystyki turnieju
Liczba meczów

46

Najlepszy zawodnik (MVP)

Taismary Agüero

XXV Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2007 odbyły się w Belgii i Luksemburgu w dniach 20 - 30 września 2007.

Tytułu sprzed dwóch lat nie udało się obronić reprezentacji Polski, która zajęła ostatecznie 4. miejsce, przegrywając w półfinale z Serbią 0:3, a w meczu o 3. miejsce z Rosją 1:3.

System rozgrywek

W turnieju wzięło udział 16 reprezentacji, które podzielone zostały na 4 grupy: A, B, C, D.
Zespoły, które zajęły ostatnie miejsce w grupie ukończyły rozgrywki odpowiednio na 13., 14., 15. i 16. miejscu.
Do fazy play-off awansowały drużyny z pierwszych 3 miejsc w grupie.
Zostały one rozmieszczone w grupie E (zespoły z grup A i C) i F (zespoły z grup B i D).
Pierwsze dwa zespoły z grupy E i F awansowały do półfinałów.

Drużyny uczestniczące

Grupa A
Charleroi
Grupa B
Hasselt
Grupa C
Charleroi
Grupa D
Hasselt

Pierwsza faza grupowa

Grupa A

Belgia Charleroi

Azerbejdżan  3-0  Białoruś (25:15, 25:23, 25:13)
Niemcy  0-3  Włochy (22:25, 12:25, 27:29)
Niemcy  3-0  Azerbejdżan (25:13, 25:22, 25:16)
Białoruś  1-3  Niemcy (10:25, 18:25, 27:25, 17:25)
Włochy  3-0  Azerbejdżan (25:23, 25:14, 25:16)
Białoruś  1-3  Włochy (16:25, 22:25, 25:20, 16:25)

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety
M
W
P
wyg.
prz.
+/-
1  Włochy 6 3 3 0 9 1 8
2  Niemcy 5 3 2 1 6 4 2
3  Azerbejdżan 4 3 1 2 3 6 −3
4  Białoruś 3 3 0 3 2 9 −7

Grupa B

Hasselt Belgia

Hiszpania  2-3  Bułgaria (28:26, 25:15, 31:33, 14:25, 13:15)
Bułgaria  2-3  Czechy (10:25, 25:22, 22:25, 25:23, 18:20)
Polska  3-0  Hiszpania (25:21, 25:22, 25:20)
Czechy  1-3  Polska (17:25, 25:27, 25:18, 22:25)
Czechy  3-0  Hiszpania (25:19, 25:23, 25:21)
Bułgaria  2-3  Polska (25:20, 25:27, 31:29, 13:25, 13:15)

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety
M
W
P
wyg.
prz.
+/-
1  Polska 6 3 3 0 9 3 6
2  Czechy 5 3 2 1 7 5 2
3  Bułgaria 4 3 1 2 7 8 −1
4  Hiszpania 3 3 0 3 2 9 −7

Grupa C

Charleroi Belgia

Rosja  3-0  Chorwacja (25:23, 25:23, 25:14)
Chorwacja  1-3  Francja (21:25, 26:28, 25:22, 18:25)
Turcja  0-3  Rosja (22:25, 26:28, 22:25)
Francja  3-0  Turcja (25:19, 25:16, 25:23)
Francja  0-3  Rosja (19:25, 17:25, 20:25)
Chorwacja  2-3  Turcja (25:22, 25:22, 22:25, 20:25, 6:15)

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety
M
W
P
wyg.
prz.
+/-
1  Rosja 6 3 3 0 9 0 9
2  Francja 5 3 2 1 6 4 2
3  Turcja 4 3 1 2 3 8 −5
4  Chorwacja 3 3 0 3 3 9 −6

Grupa D

Hasselt Belgia

Słowacja  3-2  Serbia (14:25, 25:21, 25:20, 21:25, 15:11)
Holandia  3-1  Belgia (25:19, 18:25, 25:23, 25:12)
Holandia  3-0  Słowacja (25:16, 25:12, 25:16)
Serbia  3-2  Holandia (25:18, 17:25, 25:14, 30:32, 15:13)
Belgia  3-0  Słowacja (25:14, 25:14, 26:24)
Serbia  3-2  Belgia (22:25, 25:20, 27:29, 25:17, 15:5)

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety
M
W
P
wyg.
prz.
+/-
1  Holandia 5 3 2 1 8 4 4
2  Serbia 5 3 2 1 8 7 1
3  Belgia 4 3 1 2 6 6 0
4  Słowacja 4 3 1 2 3 8 −5

Druga faza grupowa

Grupa E

Belgia Charleroi

Włochy  3-1  Francja (24:26, 25:17, 25:10, 25:19)
Niemcy  3-0  Turcja (25:21, 25:21, 32:30)
Azerbejdżan  0-3  Rosja (23:25, 14:25, 17:25)
Włochy  3-0  Turcja (25:23, 25:14, 25:22)
Niemcy  0-3  Rosja (12:25, 23:25, 23:25)
Azerbejdżan  1-3  Francja (14:25, 25:23, 17:25, 21:25)
Włochy  3-0  Rosja (25:15, 25:22, 25:19)
Niemcy  3-0  Francja (25:22, 25:13, 25:15)
Azerbejdżan  0-3  Turcja (18:25, 19:25, 22:25)

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety
M
W
P
wyg.
prz.
+/-
1  Włochy 10 5 5 0 15 1 14
2  Rosja 9 5 4 1 12 3 9
3  Niemcy 8 5 3 2 9 6 3
4  Francja 7 5 2 3 7 10 −3
5  Turcja 6 5 1 4 3 12 −9
6  Azerbejdżan 5 5 0 5 1 15 −14

Grupa F

Belgia Hasselt

Bułgaria  0-3  Holandia (20:25, 23:25, 19:25)
Polska  3-0  Serbia (25:18, 25:20, 25:14)
Czechy  1-3  Belgia (16:25, 25:18, 17:25, 21:25)
Bułgaria  1-3  Serbia (25:20, 16:25, 19:25, 28:30)
Czechy  0-3  Holandia (18:25, 17:25, 22:25)
Polska  3-0  Belgia (25:18, 25:20, 25:19)
Czechy  0-3  Serbia (18:25, 21:25, 17:25)
Polska  3-1  Holandia (25:22, 25:18, 22:25, 25:21)
Bułgaria  1-3  Belgia (16:25, 19:25, 32:30, 22:25)

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety
M
W
P
wyg.
prz.
+/-
1  Polska 10 5 5 0 15 4 11
2  Serbia 9 5 4 1 12 8 4
3  Holandia 8 5 3 2 12 7 5
4  Belgia 7 5 2 3 9 11 −2
5  Czechy 6 5 1 4 5 14 −9
6  Bułgaria 5 5 0 5 6 15 −9

Faza finałowa

Półfinały

29 września 2007

Włochy  3:0 (25:21, 25:22, 25:13)  Rosja
Serbia  3:0 (27:25, 25:21, 25:21)  Polska

Mecz o 3. miejsce

30 września 2007

Rosja  3:1 (21:25, 25:22, 25:14, 25:20)  Polska

Finał

30 września 2007

Włochy  3:0 (26:24, 25:18, 25:21)  Serbia

Nagrody indywidualne

MVP Najlepsza
punktująca
Najlepsza
blokująca
Najlepsza
atakująca
Najlepsza
przyjmująca
Najlepsza
serwująca
Najlepsza
rozgrywająca
Najlepsza
libero
Włochy
Taismary Agüero
Rosja
Jekatierina Gamowa
Włochy
Jenny Barazza
Polska
Małgorzata Glinka
Rosja
Lubow Szaszkowa
Serbia
Jovana Brakočević
Serbia
Maja Ognjenović
Włochy
Paola Cardullo

Klasyfikacja końcowa

Miejsce Reprezentacja
Gold medal world centered-2.svg
 Włochy
Silver medal world centered-2.svg
 Serbia
Bronze medal world centered-2.svg
 Rosja
4.  Polska
5-6.  Holandia
 Niemcy
7-8.  Belgia
 Francja
9-10.  Czechy
 Turcja
11-12.  Bułgaria
 Azerbejdżan
13-16.  Słowacja
 Chorwacja
 Hiszpania
 Białoruś

Składy drużyn

Kadra Polski Polska

Lp Zawodnik Data urodzenia Wzrost Klub Pozycja
1. Katarzyna Skowrońska 30.06.1983 187 Włochy Scavolini Pesaro Atakująca
2. Mariola Zenik 03.07.1982 175 Polska MKS Muszynianka-Fakro Muszyna Libero
3. Eleonora Dziękiewicz 25.10.1978 185 Polska Winiary Kalisz Środkowa
4. Izabela Bełcik 29.11.1980 185 Polska MKS Muszynianka-Fakro Muszyna Rozgrywająca
6. Anna Podolec 30.10.1985 193 Rosja Bałakowska Bałakowo Atakująca
7. Małgorzata Glinka 30.09.1978 191 Hiszpania Gruppo Murcia 2002 Przyjmująca
8. Dorota Świeniewicz 27.07.1972 180 Hiszpania Icaro Alaro Przyjmująca
9. Agnieszka Bednarek 20.02.1986 185 Polska Farmitul Piła Środkowa
10. Joanna Mirek 17.02.1977 186 Polska MKS Muszynianka-Fakro Muszyna Przyjmująca
12. Milena Sadurek 18.10.1984 179 Polska BKS Aluprof Bielsko-Biała Rozgrywająca
13. Milena Rosner 04.01.1980 180 Włochy Play Radio Foppapedretti Bergamo Przyjmująca
14. Maria Liktoras 20.02.1975 191 Rosja Dinamo Moskwa Środkowa

Kadra Rosji Rosja

Lp Zawodnik Data urodzenia Wzrost Klub Pozycja
3. Natalia Alimowa 09.12.1978 192 Rosja Leningradka St Petersburg Środkowa
4. Olga Fatiejewa 04.05.1984 188 Rosja Zarieczje Odincowo Atakująca
5. Lubow Sokołowa 04.12.1977 193 Rosja Zarieczje Odincowo Przyjmująca
6. Jelena Godina 19.08.1977 193 Rosja Dinamo Moskwa Przyjmująca
7. Natalja Safronowa 06.02.1979 192 Rosja Zarieczje Odincowo Przyjmująca
10. Olga Sażina 19.02.1986 188 Rosja Dinamo-Jantar Kaliningrad Środkowa
11. Jekatierina Gamowa 17.10.1980 202 Rosja Dinamo Moskwa Atakująca
13. Swietłana Akułowa 10.04.1984 180 Rosja AES Bałakowskaja Bałakowo Rozgrywająca
14. Jekatierina Kabieszowa 05.08.1986 172 Rosja Dinamo Moskwa Libero
15. Tatiana Koszelewa 23.12.1988 191 Rosja Dinamo Moskwa Przyjmująca
16. Julija Mierkułowa 17.02.1984 202 Rosja Zarieczje Odincowo Środkowa
18. Marina Akułowa 13.12.1985 184 Rosja Samorodok Chabarowsk Rozgrywająca

Kadra Włoch Włochy

Lp Zawodnik Data urodzenia Wzrost Klub Pozycja
1. Simona Gioli 17.09.1977 185 Włochy Despar Perugia Środkowa
3. Paola Croce 06.03.1978 167 Włochy Foppapedretti Bergamo Libero
6. Valentina Fiorin 09.10.1984 187 Włochy Foppapedretti Bergamo Przyjmująca
7. Martina Guiggi 01.05.1984 188 Włochy Scavolini Pesaro Środkowa
8. Jenny Barazza 24.07.1981 188 Włochy Foppapedretti Bergamo Środkowa
9. Manuela Secolo 22.02.1977 180 Włochy Famila Chieri Przyjmująca
11. Serena Ortolani 07.01.1987 187 Włochy Yamamay Busto Arsizio Przyjmująca
12. Taismary Agüero 05.03.1977 177 Turcja Türk Telekom Ankara Atakująca
13. Francesca Ferretti 15.02.1984 180 Włochy Scavolini Pesaro Rozgrywająca
14. Eleonora Lo Bianco 22.12.1979 172 Włochy Foppapedretti Bergamo Rozgrywająca
15. Antonella Del Core 05.11.1980 180 Włochy Despar Perugia Przyjmująca
17. Paola Cardullo 18.03.1982 162 Włochy Asystel Novara Libero

Linki zewnętrzne

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Kobiet 2007
Listen to this article

This browser is not supported by Wikiwand :(
Wikiwand requires a browser with modern capabilities in order to provide you with the best reading experience.
Please download and use one of the following browsers:

This article was just edited, click to reload
This article has been deleted on Wikipedia (Why?)

Back to homepage

Please click Add in the dialog above
Please click Allow in the top-left corner,
then click Install Now in the dialog
Please click Open in the download dialog,
then click Install
Please click the "Downloads" icon in the Safari toolbar, open the first download in the list,
then click Install
{{::$root.activation.text}}

Install Wikiwand

Install on Chrome Install on Firefox
Don't forget to rate us

Tell your friends about Wikiwand!

Gmail Facebook Twitter Link

Enjoying Wikiwand?

Tell your friends and spread the love:
Share on Gmail Share on Facebook Share on Twitter Share on Buffer

Our magic isn't perfect

You can help our automatic cover photo selection by reporting an unsuitable photo.

This photo is visually disturbing This photo is not a good choice

Thank you for helping!


Your input will affect cover photo selection, along with input from other users.