Mistrzostwa Europy w Strzelectwie 2019 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Mistrzostwa Europy w Strzelectwie 2019.

Mistrzostwa Europy w Strzelectwie 2019

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Mistrzostwa Europy w Strzelectwie 2019
2017
Data 12–27 września 2019
Miejscowość Włochy Bolonia (25, 50 m)
Włochy Tolmezzo (300 m)

Mistrzostwa Europy w Strzelectwie 2019 – zawody strzeleckie rozegrane w ramach mistrzostw Europy w dniach 12–27 września 2019 roku. Konkurencje z odległości 300 metrów zostały rozegrane w Tolmezzo, zaś pozostałe – w Bolonii.

Medaliści

Seniorzy
Konkurencja Data
Złoto
Srebro
Brąz
Mężczyźni
Karabin dowolny, pozycja leżąca, 50 m 16 września Polska Marcin Majka Niemcy Maximilian Dallinger Polska Tomasz Bartnik
Karabin dowolny, pozycja leżąca, 50 m (druż.) 16 września  Polska
Marcin Majka
Tomasz Bartnik
Daniel Romańczyk
 Włochy
Marco De Nicolo
Lorenzo Bacci
Marco Suppini
 Szwajcaria
Jan Lochbihler
Christoph Dürr
Lars Färber
Pistolet dowolny, 50 m 16 września Bułgaria Samuił Donkow Rosja Michaił Isakow Ukraina Wiktor Bankin
Pistolet dowolny, 50 m (druż.) 16 września  Ukraina
Wiktor Bankin
Ołeh Omelczuk
Pawło Korostyłow
 Włochy
Giuseppe Giordano
Alessio Torracchi
Dario Di Martino
 Rosja
Michaił Isakow
Nikołaj Kilin
Anton Aristarchow
Pistolet standardowy, 25 m 17 września Ukraina Pawło Korostyłow Turcja Yusuf Dikeç Niemcy Christian Reitz
Pistolet standardowy, 25 m (druż.) 17 września  Turcja
Yusuf Dikeç
Murat Kılıç
Yavuz Keskin
 Ukraina
Pawło Korostyłow
Wołodymyr Pasternak
Maksym Horodynec
 Niemcy
Christian Reitz
Mathias Putzmann
Oliver Geis
Karabin dowolny, trzy pozycje, 50 m 21 września Czechy Petr Nymburský Czechy Filip Nepejchal Norwegia Jon-Hermann Hegg
Karabin dowolny, trzy pozycje, 50 m (druż.) 20 września  Norwegia
Simon Claussen
Henrik Larsen
Jon-Hermann Hegg
 Czechy
Petr Nymburský
Filip Nepejchal
David Hrčkulák
 Węgry
István Péni
Péter Sidi
Zalán Pekler
Pistolet szybkostrzelny, 25 m 21 września Włochy Riccardo Mazzetti Niemcy Christian Reitz Rosja Nikita Suchanow
Pistolet szybkostrzelny, 25 m (druż.) 20 września  Francja
Clément Bessaguet
Jean Quiquampoix
Boris Artaud
 Niemcy
Christian Reitz
Oliver Geis
Mathias Putzmann
 Ukraina
Pawło Korostyłow
Ołeksandr Petriw
Wołodymyr Pasternak
Pistolet centralnego zapłonu, 25 m 23 września Azerbejdżan Ruslan Lunyov Ukraina Pawło Korostyłow Niemcy Christian Reitz
Pistolet centralnego zapłonu, 25 m (druż.) 23 września  Ukraina
Pawło Korostyłow
Wołodymyr Pasternak
Ołeksandr Petriw
 Niemcy
Christian Reitz
Mathias Putzmann
Oliver Geis
 Francja
Clément Bessaguet
Boris Artaud
Alban Pierson
Karabin dowolny, pozycja leżąca, 300 m 24 września Norwegia Simon Claussen Francja Remi Moreno Szwajcaria Jan Lochbihler
Karabin dowolny, pozycja leżąca, 300 m (druż.) 23 września  Szwecja
Per Sandberg
Johan Gustafsson
Karl Olsson
 Węgry
Norbert Szabián
Péter Sidi
István Péni
 Szwajcaria
Gilles Dufaux
Sandro Greuter
Jan Lochbihler
Karabin standardowy, 300 m 25 września Austria Bernhard Pickl Szwecja Karl Olsson Norwegia Simon Claussen
Karabin standardowy, 300 m (druż.) 24 września  Norwegia
Hans Wear
Kim Lund
Simon Claussen
 Szwajcaria
Gilles Dufaux
Rafael Bereuter
Jan Lochbihler
 Francja
Michael d'Halluin
Alexis Raynaud
Émilien Chassat
Karabin dowolny, trzy pozycje, 300 m 26 września Norwegia Simon Claussen Austria Bernhard Pickl Węgry Péter Sidi
Karabin dowolny, trzy pozycje, 300 m (druż.) 25 września  Norwegia
Simon Claussen
Hans Wear
Kim Lund
 Francja
Michael d'Halluin
Alexis Raynaud
Émilien Chassat
 Szwajcaria
Gilles Dufaux
Sandro Greuter
Jan Lochbihler
Kobiety
Karabin dowolny, pozycja leżąca, 50 m 16 września Rosja Julija Zykowa Niemcy Eva Rösken Węgry Gitta Bajos
Karabin dowolny, pozycja leżąca, 50 m (druż.) 16 września  Rosja
Julija Zykowa
Maria Iwanowa
Polina Choroszewa
 Norwegia
Katrine Lund
Jenny Stene
Jeanette Duestad
 Niemcy
Eva Rösken
Jolyn Beer
Denise Palberg
Karabin dowolny, trzy pozycje, 50 m 21 września Szwajcaria Nina Christen Białoruś Marija Martynowa Norwegia Jenny Stene
Karabin dowolny, trzy pozycje, 50 m (druż.) 21 września  Norwegia
Jenny Stene
Jeanette Duestad
Katrine Lund
 Rosja
Polina Choroszewa
Maria Iwanowa
Julija Zykowa
 Niemcy
Jolyn Beer
Eva Rösken
Denise Palberg
Pistolet sportowy, 25 m 21 września Niemcy Monika Karsch Węgry Veronika Major Francja Mathilde Lamolle
Pistolet sportowy, 25 m (druż.) 20 września  Niemcy
Doreen Vennekamp
Monika Karsch
Michelle Skeries
 Francja
Céline Goberville
Mathilde Lamolle
Sandrine Goberville
 Węgry
Veronika Major
Zsófia Csonka
Viktória Egri
Karabin dowolny, pozycja leżąca, 300 m 24 września Wielka Brytania Seonaid McIntosh Niemcy Eva Rösken Szwecja Linda Olofsson
Karabin dowolny, pozycja leżąca, 300 m (druż.) 23 września  Szwajcaria
Silvia Guignard
Andrea Brühlmann
Marina Schnider
 Niemcy
Jolyn Beer
Eva Rösken
Lisa Müller
 Szwecja
Anna Normann
Elin Ahlin
Linda Olofsson
Karabin dowolny, trzy pozycje, 300 m 26 września Niemcy Jolyn Beer Szwajcaria Andrea Brühlmann Szwajcaria Silvia Guignard
Karabin dowolny, trzy pozycje, 300 m (druż.) 26 września  Niemcy
Jolyn Beer]
Lisa Müller
Eva Rösken
 Szwajcaria
Andrea Brühlmann
Silvia Guignard
Marina Schnider
 Szwecja
Elin Ahlin
Anna Normann
Linda Olofsson
Konkurencje mieszane
Pistolet dowolny, 50 m (mikst) 16 września  Rosja
Margarita Łomowa
Michaił Isakow
 Ukraina
Oksana Kowalczuk
Pawło Korostyłow
 Ukraina
Ołena Kostewycz
Ołeh Omelczuk
Karabin dowolny, pozycja leżąca, 50 m (mikst) 17 września  Norwegia
Jeanette Duestad
Simon Claussen
 Rosja
Polina Choroszewa
Kiriłł Grigorian
 Wielka Brytania
Seonaid McIntosh
Kenneth Parr
Pistolet standardowy, 25 m (mikst) 22 września  Niemcy
Monika Karsch
Christian Reitz
 Ukraina
Ołena Kostewycz
Pawło Korostyłow
 Szwecja
Josefine Thörnqvist
Per-Anders Lander
Karabin dowolny, 300 m (mikst) 23 września  Szwajcaria
Jan Lochbihler
Silvia Guignard
 Szwecja
Lennart Ahlin
Karl Olsson
 Norwegia
Simon Claussen
Jenny Vatne
Juniorzy
Konkurencja Data
Złoto
Srebro
Brąz
Mężczyźni
Karabin dowolny, pozycja leżąca, 50 m 14 września Rosja Grigorij Szamakow Francja Lucas Kryzs Węgry Soma Hammerl
Karabin dowolny, pozycja leżąca, 50 m (druż.) 14 września  Rosja
Grigorij Szamakow
Aleksander Wasiljew
Sawielij Triapicyn
 Francja
Lucas Kryzs
Nicolas Mompach
Dimitri Dutendas
 Austria
Stefan Wadlegger
Andreas Thum
Tobias Mair
Karabin dowolny, trzy pozycje, 50 m 15 września Niemcy Max Braun Rosja Grigorij Szamakow Polska Maciej Kowalewicz
Karabin dowolny, trzy pozycje, 50 m (druż.) 15 września  Rosja
Grigorij Szamakow
Sawielij Triapicyn
Aleksander Wasiljew
 Węgry
Soma Hammerl
Márton Klenczner
Viktor Kiss
 Norwegia
Vegard Nordhagen
Aleksander Teisrud
Lars Bernhoft-Osa
Pistolet szybkostrzelny, 25 m 15 września Rosja Jegor Ismakow Czechy Antonín Tupý Rosja Dmitrij Maliukow
Pistolet szybkostrzelny, 25 m (druż.) 14 września  Niemcy
Florian Peter
Stefan Holl
Christoph Lutz
 Rosja
Jegor Ismakow
Dmitrij Maliukow
Daniił Szichow
 Ukraina
Jurij Kolesnyk
Roman Pleskun
Nazarij Kozij
Pistolet sportowy, 25 m 16 września Łotwa Ernests Erbs Niemcy Florian Peter Ukraina Jurij Kolesnyk
Pistolet sportowy, 25 m (druż.) 16 września  Włochy
Massimo Spinella
Andrea Morassut
Federico Maldini
 Niemcy
Florian Peter
Stefan Holl
Christoph Lutz
 Łotwa
Ernests Erbs
Rihards Zorge
Daniels Vilcins
Pistolet standardowy, 25 m 17 września Francja Laurent Cussigh Czechy Matěj Rampula Niemcy Florian Peter
Pistolet standardowy, 25 m (druż.) 17 września  Czechy
Matěj Rampula
Antonín Tupý
Jan Vildomec
 Włochy
Massimo Spinella
Federico Maldini
Andrea Morassut
 Rosja
Jegor Ismakow
Daniił Szichow
Dmitrij Maliukow
Pistolet dowolny, 50 m 19 września Rosja Andriej Czilikow Włochy assimo Spinella Bułgaria Kirił Kirow
Kobiety
Karabin dowolny, pozycja leżąca, 50 m 14 września Szwajcaria Valentina Caluori Włochy Sofia Ceccarello Niemcy Melissa Ruschel
Karabin dowolny, pozycja leżąca, 50 m (druż.) 14 września  Szwajcaria
Valentina Caluori
Sarina Hitz
Franziska Stark
 Włochy
Sofia Ceccarello
Nicole Gabrielli
Sofia Benetti
 Austria
Rebecca Köck
Sheileen Waibel
Lisa Hafner
Karabin dowolny, trzy pozycje, 50 m 15 września Niemcy Anna Janssen Włochy Sofia Ceccarello Niemcy Melissa Ruschel
Karabin dowolny, trzy pozycje, 50 m (druż.) 15 września  Niemcy
Johanna Tripp
Anna Janssen
Melissa Ruschel
 Czechy
Sára Karasová
Kateřina Štefánková
Karolína Brabcová
 Węgry
Eszter Dénes
Lalita Gáspár
Dorina Lovász
Pistolet sportowy, 25 m 15 września Francja Camille Jedrzejewski Francja Annabelle Pioch Włochy Margherita Veccaro
Pistolet sportowy, 25 m (druż.) 14 września  Francja
Camille Jedrzejewski
Annabelle Pioch
Kateline Nicolas
 Włochy
Margherita Veccaro
Brunella Aria
Chiara Giancamilli
 Rosja
Nadieżda Kołoda
Olga Szczemielinina
Albina Biewz
Konkurencje mieszane
Karabin dowolny, pozycja leżąca, 50 m (mikst) 16 września  Węgry
Eszter Dénes
Soma Hammerl
 Czechy
Sára Karasová
Jiří Přívratský
 Szwajcaria
Valentina Caluori
Lukas Roth
Pistolet standardowy, 25 m (mikst) 17 września  Niemcy
Vanessa Seeger
Florian Peter
 Włochy
Margherita Veccaro
Federico Maldini
 Ukraina
Marija-Sołomija Wozniak
Jurij Kolesnyk
Pistolet dowolny, 50 m (mikst) 18 września  Rosja
Nadieżda Kołoda
Andriej Czilikow
 Rosja
Albina Biewz
Jegor Wyskriebcow
 Ukraina
Nadija Szmanowa
Ihor Sołowej

Klasyfikacja medalowa

Poz. Reprezentacja
Razem
1.  Niemcy 10 9 8 27
2.  Rosja 9 6 5 20
3.  Norwegia 7 1 5 13
4.  Szwajcaria 5 3 6 14
5.  Francja 4 6 3 13
6.  Ukraina 3 4 7 14
7.  Włochy 2 9 1 12
8.  Czechy 2 6 0 8
9.  Polska 2 0 2 4
10.  Węgry 1 3 6 10
11.  Szwecja 1 2 4 7
12.  Austria 1 1 2 4
13.  Turcja 1 1 0 2
14.  Bułgaria 1 0 1 2
 Łotwa 1 0 1 2
 Wielka Brytania 1 0 1 2
17.  Azerbejdżan 1 0 0 1
18.  Białoruś 0 1 0 1
Razem 52 52 52 156

Reprezentacja Polski

Seniorzy
Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Finał Drużynowo
Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Oskar Miliwek Pistolet centralnego zapłonu, 25 m 574 16. 1712 7.
Patryk Sakowski 573 18.
Piotr Daniluk 565 32.
Oskar Miliwek Pistolet szybkostrzelny, 25 m 578 10. NQ 1718 6.
Damian Klimek 570 21. NQ
Patryk Sakowski 570 22. NQ
Piotr Daniluk Pistolet standardowy, 25 m 558 24. 1657 9.
Oskar Miliwek 555 30.
Patryk Sakowski 544 43.
Tomasz Bartnik Karabin dowolny, trzy pozycje, 300 m 1180 8. Q 3476 7.
Robert Kraskowski 1157 22. NQ
Rafał Łukaszyk 1139 27. NQ
Tomasz Bartnik Karabin dowolny, pozycja leżąca, 300 m 597 19. NQ 1784 9.
Daniel Romańczyk 596 21. NQ
Andrzej Burda 591 38. NQ
Tomasz Bartnik Karabin standardowy, 300 m 590 WR 1. Q 585 7. 1730 5.
Bartosz Skorupa 571 20. NQ
Robert Kraskowski 569 23. NQ
Tomasz Bartnik Karabin dowolny, trzy pozycje, 50 m 1173 13. NQ 3478 18.
Marcin Majka 1159 53. NQ
Maciej Wojtasiak 1146 64. NQ
Marcin Majka Karabin dowolny, pozycja leżąca, 50 m 629,3
1878,3 WR
Tomasz Bartnik 625,5
Daniel Romańczyk 623,5 10.
Joanna Tomala Pistolet sportowy, 25 m 578 20. NQ 1717 5.
Agata Nowak 575 24. NQ
Natalia Król 564 44. NQ
Sylwia Bogacka Karabin dowolny, trzy pozycje, 300 m
Paula Wrońska
Karolina Kowalczyk
Karolina Kowalczyk Karabin dowolny, pozycja leżąca, 300 m 593 11. Q 590 13. 1763 5.
Sylwia Bogacka 585 18. Q 581 18.
Paula Wrońska 585 18. NQ
Aneta Stankiewicz Karabin dowolny, trzy pozycje, 50 m 1167 28. NQ 3492 10.
Natalia Kochańska 1164 33. NQ
Agnieszka Nagay 1161 45. NQ
Natalia Kochańska Karabin dowolny, pozycja leżąca, 50 m 620,8 20. 1861,1 6.
Aneta Stankiewicz 620,7 21.
Agnieszka Nagay 619,6 31.
Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Półfinał Finał
Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Agata Nowak
Oskar Miliwek
Pistolet standardowy, 25 m 552 9. NQ
Joanna Tomala
Piotr Daniluk
543 15. NQ
Sylwia Bogacka
Robert Kraskowski
Karabin dowolny, 300 m 377 6. Q 190 3. Q 150 4.
Tomasz Bartnik
Karolina Kowalczyk
377 7. NQ
Agnieszka Nagay
Tomasz Bartniki
Karabin dowolny, pozycja leżąca, 50 m 415,2 9. NQ
Aneta Stankiewicz
Daniel Romańczyk
414,9 12. NQ
Juniorzy
Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Finał Drużynowo
Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Kacper Jurasz Pistolet szybkostrzelny, 25 m 561 10. NQ 1667 5.
Tomasz Piwowarski 559 12. NQ
Filip Wagner 547 22. NQ
Filip Wagner Pistolet sportowy, 25 m 569 17. 1700 6.
Tomasz Piwowarski 566 23.
Kacper Jurasz 565 25.
Maciej Kowalewicz Karabin dowolny, trzy pozycje, 50 m 1171 3. Q 442,7
Niesklasyfikowani
Kacper Sadowski 1156 15. NQ
Maciej Kowalewicz Karabin dowolny, pozycja leżąca, 50 m 616,1 17. Niesklasyfikowani
Kacper Sadowski 615,4 19.
Maja Jarosińska Pistolet sportowy, 25 m 573 5. Q 6 8. Niesklasyfikowane
Dominika Borsuk 565 14. NQ
Aleksandra Szutko Karabin dowolny, trzy pozycje, 50 m 1153 14. NQ 3447 5.
Julia Piotrowska 1152 15. NQ
Weronika Bykowska 1142 29. NQ
Julia Piotrowska Karabin dowolny, pozycja leżąca, 50 m 617,6 5. 1837,8 7.
Aleksandra Szutko 612,8 19.
Weronika Bykowska 607,4 32.
Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Półfinał Finał
Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Julia Piotrowska
Maciej Kowalewicz
Karabin dowolny, pozycja leżąca, 50 m 410,9 9. NQ
Weronika Bykowska
Kacper Sadowski
409,6 12. NQ

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Mistrzostwa Europy w Strzelectwie 2019
Listen to this article