Mistrzostwa Europy w Zapasach 2020 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Mistrzostwa Europy w Zapasach 2020.

Mistrzostwa Europy w Zapasach 2020

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Mistrzostwa Europy w zapasach w 2020 roku zostały rozegrane w dniach 1016 lutego w Rzymie we Włoszech na terenie Pala Pellicone[1].

Reprezentacja Polski

Poz. styl klasyczny Poz. styl wolny Poz. styl wolny - kobiety
X Przemysław Piątek (Olimpijczyk Radom) - 60 kg VIII Krzysztof Bieńkowski (AKS Białogard) - 65 kg VIII Anna Łukasiak (AZS AWF Warszawa) - 50 kg
VIII Dawid Kareciński (Śląsk Wrocław) - 63 kg I Magomedmurad Gadżijew (AKS Piotrków Trybunalski) - 70 kg V Katarzyna Krawczyk (MKS Cement Gryf Chełm) - 53 kg
IX Roman Pacurkowski (Roman Pacurkowski) - 67 kg XVIII Patryk Ołenczyn (Dąb Brzeźnica) - 74 kg VIII Alicja Czyżowicz (Orzeł Namysłów) - 55 kg
XV Mateusz Bernatek (AKS Piotrków Trybunalski) - 72 kg VII Radosław Marcinkiewicz (Orzeł Namysłów) - 86 kg XII Magdalena Głodek (Bloczek Team Pelplin) - 57 kg
X Edgar Babayan (Sobieski Poznań) - 77 kg VIII Radosław Baran (Grunwald Poznań) - 97 kg IX Dominika Kulwicka (Slavia Ruda Śląska) - 59 kg
XVI Mateusz Wolny (Unia Racibórz) - 82 kg II Robert Baran (LKS Ceramik Krotoszyn) - 125 kg XII Katarzyna Mądrowska (Feniks Pesta Stargard) - 62 kg
VIII Arkadiusz Kułynycz (RCSZ Olimpijczyk Radom) - 87 kg XI Agnieszka Wieszczek-Kordus (WKS Grunwald Poznań) - 68 kg
VII Tadeusz Michalik (Sobieski Poznań) - 97 kg VII Kamila Kulwicka (Slavia Ruda Śląska) - 76 kg
XII Rafał Krajewski (Legia Warszawa) - 130 kg

Wyniki

styl klasyczny

Waga Złoto: Srebro: Brąz:
55 kg Bułgaria Edmond Nazarjan Rosja Witalij Kabałojew Azerbejdżan Eldəniz Əzizli
Gruzja Nugzari Curcumia
60 kg Armenia Gework Gharibian Turcja Kerem Kamal Gruzja Amiran Szawadze
Azerbejdżan Murad Bazarov
63 kg Białoruś Maksim Niehoda Rosja Ibragim Łabazanow Ukraina Lenur Tiemirow
Węgry Erik Torba
67 kg Norwegia Morten Thoresen Rosja Nazir Abdułłajew Armenia Karen Aslanian
Litwa Kristupas Šleiva
72 kg Niemcy Frank Stäbler Gruzja Iuri Lomadze Turcja Selçuk Can
Azerbejdżan Ülvi Qənizadə
77 kg Azerbejdżan Sənan Süleymanov Węgry Zoltán Lévai Armenia Karapet Czalian
Szwecja Alexandros Kessidis
82 kg Azerbejdżan Rafiq Hüseynov Bułgaria Danieł Aleksandrow Niemcy Hannes Wagner
Szwecja Bogdan Kourinnoi
87 kg Ukraina Semen Nowikow Węgry Viktor Lőrincz Rosja Aleksandr Komarow
Azerbejdżan İslam Abbasov
97 kg Armenia Artur Aleksanian Włochy Nikoloz Kachelaszwili Rosja Aleksandr Gołowin
Turcja Cenk İldem
130 kg Rumunia Alin Alexuc-Ciurariu Gruzja Lewan Arabuli Ukraina Mykoła Kuczmij
Niemcy Jello Krahmer

styl wolny

Waga Złoto: Srebro: Brąz:
57 kg Rosja Azamat Tuskajew Turcja Süleyman Atlı Niemcy Horst Lehr
Serbia Stevan Mićić
61 kg Rosja Aleksandr Bogomojew Gruzja Beka Lomtadze Armenia Arsen Harutiunian
Rumunia Nikołaj Ochłopkow
65 kg Rosja Kurban Szyrajew Białoruś Niurgun Skriabin Ukraina Erik Aruszanian
Azerbejdżan Əli Rəhimzadə
70 kg Polska Magomedmurad Gadżijew Azerbejdżan Ağahüseyn Mustafayev Turcja Haydar Yavuz
Mołdawia Mihail Sava
74 kg Włochy Frank Chamizo Rosja Magomiedrasuł Gazimagomiedow Gruzja Awtandil Kenczadze
Turcja Soner Demirtaş
79 kg Białoruś Magomiedchabib Kadimagomiedow Rosja Magomied Ramazanow Azerbejdżan Cəbrayıl Həsənov
Ukraina Wasyl Mychajłow
86 kg Rosja Artur Najfonow San Marino Myles Amine Białoruś Rasuł Tichajew
Słowacja Boris Makojew
92 kg Turcja Süleyman Karadeniz Szwajcaria Samuel Scherrer Azerbejdżan Asłanbiek Ałborow
Białoruś Omargadży Magomiedow
97 kg Rosja Abdułraszyd Sadułajew Rumunia Albiert Saritow Gruzja Elizbar Odikadze
Kuba Abraham Conyedo
125 kg Gruzja Geno Petriaszwili Polska Robert Baran Azerbejdżan Dżamaładdin Magomiedow
Rosja Bałdan Cyżypow

kobiety styl wolny

Waga Złoto: Srebro: Brąz:
50 kg Bułgaria Miglena Seliszka Ukraina Oksana Liwacz Rosja Miłana Dadaszewa
Białoruś Ksienija Stankiewicz
53 kg Białoruś Wanesa Kaładzinska Holandia Jessica Blaszka Rosja Stalwira Orszusz
Niemcy Annika Wendle
55 kg Rosja Olga Choroszawcewa Ukraina Sołomija Wynnyk Turcja Bediha Gün
Szwecja Sofia Mattsson
57 kg Norwegia Grace Bullen Ukraina Alina Akobija Białoruś Iryna Kuraczkina
Szwecja Sara Johanna Lindborg
59 kg Mołdawia Anastasia Nichita Bułgaria Bilana Dudowa Ukraina Anhelina Łysak
Rosja Lubow Owczarowa
62 kg Ukraina Julija Tkacz Rosja Inna Trażukowa Azerbejdżan Tetiana Omelczenko
Bułgaria Tajbe Jusein Mustafa
65 kg Bułgaria Mimi Christowa Azerbejdżan Elis Manolova Rosja Marija Kuzniecowa
Ukraina Iryna Koladenko
68 kg Rosja Chanum Wielijewa Włochy Dalma Caneva Ukraina Ałła Czerkasowa
Litwa Danutė Domikaitytė
72 kg Rosja Natalja Worobjowa Niemcy Maria Selmaier Rumunia Cătălina Axente
Ukraina Alina Stadnik
76 kg Rosja Jekatierina Bukina Turcja Yasemin Adar Niemcy Aline Focken
Norwegia Iselin Solheim

Tabela medalowa

Miejsce Państwo Złoto Srebro Brąz Razem
1  Rosja 9 6 7 22
2  Bułgaria 3 2 1 6
3  Białoruś 3 1 4 8
4  Ukraina 2 3 8 13
5  Azerbejdżan 2 2 9 13
6  Armenia 2 0 3 5
7  Norwegia 2 0 1 3
8  Turcja 1 3 5 9
9  Gruzja 1 3 4 8
10  Włochy 1 2 1 4
11  Niemcy 1 1 5 7
12  Rumunia 1 1 2 4
13  Polska 1 1 0 2
14  Mołdawia 1 0 1 2
15  Węgry 0 2 1 3
16  Holandia 0 1 0 1
 San Marino 0 1 0 1
 Szwajcaria 0 1 0 1
19  Szwecja 0 0 4 4
20  Litwa 0 0 2 2
21  Serbia 0 0 1 1
 Słowacja 0 0 1 1

Przypisy

  1. Invitation, Unitedworldwrestling.org [dostęp 2020-02-01] (fr.).
  2. ME w zapasach: Duża ekipa Polaków wystąpi na matach w Ostii. Polsatsport.pl. [dostęp 17 lutego 2020].

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Mistrzostwa Europy w Zapasach 2020
Listen to this article