Mistrzostwa Oceanii w badmintonie - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Mistrzostwa Oceanii w badmintonie.

Mistrzostwa Oceanii w badmintonie

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Mistrzostwa Oceanii w badmintonie – zawody w badmintonie organizowane od 1997 roku przez Badminton Oceania (BO) wyłaniające najlepszych badmintonistów w Oceanii. Co dwa lata rozgrywane są także konkurencje drużynowe.

Edycje

Edycja Rok Miejsce Państwo
1. 1997 North Shore City  Nowa Zelandia
2. 1999 Brisbane  Australia
3. 2002 Suva  Fidżi
4. 2004 Waitakere  Nowa Zelandia
5. 2006 Auckland  Nowa Zelandia
6. 2008 Numea  Nowa Kaledonia
7. 2010 Invercargill  Nowa Zelandia
8. 2012 Ballarat  Australia
9. 2014 Ballarat  Australia
10. 2015 Auckland  Nowa Zelandia
11. 2016 Papeete  Polinezja Francuska
Edycja Rok Miejsce Państwo
12. 2017 Numea  Nowa Kaledonia
13. 2018 Hamilton  Nowa Zelandia
14. 2019 Melbourne  Australia

Zwycięzcy

Rok Miejsce Gra pojedyncza mężczyzn Gra pojedyncza kobiet Gra podwójna mężczyzn Gra podwójna kobiet Gra mieszana Drużynowo
1997 Nowa Zelandia North Shore City Nowa Zelandia Nick Hall Nowa Zelandia Li Feng Australia David Bamford
Australia Peter Blackburn
Nowa Zelandia Sheree Jefferson
Nowa Zelandia Li Feng
Nowa Zelandia Daniel Shirley
Nowa Zelandia Sharon Jenkins
1999 Australia Brisbane Australia Rio Suryana Nowa Zelandia Rhona Robertson Australia Rhonda Cator
Australia Amanda Hardy
Australia Peter Blackburn
Australia Rhonda Cator
 Australia
2002 Fidżi Suva Nowa Zelandia Geoffrey Bellingham Australia Lenny Permana Australia Peter Blackburn
Australia Murray Hocking
Nowa Zelandia Rhona Robertson
Nowa Zelandia Amanda Hardy
Nowa Zelandia Daniel Shirley
Nowa Zelandia Sara Petersen/Runesten-Petersen
2004 Nowa Zelandia Waitakere Australia Lenny Tjoe Nowa Zelandia John Gordon
Nowa Zelandia Daniel Shirley
Nowa Zelandia Nicole Gordon
Nowa Zelandia Sara Petersen
 Nowa Zelandia
2006 Nowa Zelandia Auckland Nowa Zelandia Geoffrey Bellingham Nowa Zelandia Rachel Hindley Nowa Zelandia Craig Cooper
Nowa Zelandia Geoffrey Bellingham
Nowa Zelandia Sara Runesten-Petersen
Nowa Zelandia Nicole Gordon
2008 Nowa Kaledonia Noumea Nowa Zelandia John Moody Nowa Zelandia Michelle Chan Australia Glenn Warfe
Australia Ross Smith
Nowa Zelandia Michelle Chan
Nowa Zelandia Rachel Hindley
Nowa Zelandia Henry Tam
Nowa Zelandia Donna Cranston
 Nowa Zelandia
 Nowa Zelandia (M)
 Nowa Zelandia (K)
2010 Nowa Zelandia Invercargill Nowa Zelandia Joe Wu Australia Huang Chia-Chi Australia Leanne Choo
Australia Kate Wilson-Smith
Australia Glenn Warfe
Australia Kate Wilson-Smith
 Australia
 Australia (M)
 Australia (K)
2012 Australia Ballarat Nowa Zelandia James Eunson Nowa Zelandia Michelle Chan Australia Leanne Choo
Australia Renuga Veeran
Australia Raymond Tam
Australia Eugenia Tanaka
 Australia
 Nowa Zelandia (M)
 Australia (K)
2014 Australia Ballarat Australia Jeffrey Tho Australia Verdet Kessler Australia Raymond Tam
Australia Glenn Warfe
Australia Jacqueline Guan
Australia Gronya Somerville
Nowa Zelandia Oliver Leydon-Davis
Nowa Zelandia Susannah Leydon-Davis
 Australia
2015 Nowa Zelandia Auckland Australia Daniel Guda Australia Chen Hsuan-yu Australia Matthew Chau
Australia Sawan Serasinghe
Australia Leanne Choo
Australia Gronya Somerville
Australia Robin Middleton
Australia Leanne Choo
2016 Polinezja Francuska Papeete Australia Ashwant Gobinathan Australia Tiffany Ho
Australia Jennifer Tam
 Australia
 Nowa Zelandia (M)
 Australia (K)
2017 Nowa Kaledonia Noumea Australia Pit Seng Low Australia Setyana Mapasa
Australia Gronya Somerville
Australia Sawan Serasinghe
Australia Setyana Mapasa
2018 Nowa Zelandia Hamilton Nowa Zelandia Abhinav Manota  Australia (M)
 Australia (K)
2019 Australia Melbourne Nowa Zelandia Oscar Guo Australia Sawan Serasinghe
Australia Eric Vuong
Australia Simon Leung
Australia Gronya Somerville
 Australia

Linki zewnętrzne

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Mistrzostwa Oceanii w badmintonie
Listen to this article