Mistrzostwa Panamerykańskie w badmintonie
Z Wikipedii, wolnej encyclopedia
Mistrzostwa Panamerykańskie w badmintonie – zawody w badmintonie organizowane od 1977 roku przez Badminton Pan Am (BPA) wyłaniające najlepszych badmintonistów w Ameryce. Równocześnie odbywa się rywalizacja drużynowa.
Więcej informacji Rok, Miejsce ...
|
|
Zamknij
Więcej informacji Rok, Miejsce ...
Rok | Miejsce | Gra pojedyncza mężczyzn | Gra pojedyncza kobiet | Gra podwójna mężczyzn | Gra podwójna kobiet | Gra mieszana | Drużyny mieszane |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1977 | Roy Díaz González | Wendy Clarkson | James McKee John Czich |
Pam Bristol Brady Judianne Kelly |
Bruce Pontow Pam Bristol Brady |
||
1989 | Meksyk | John Goss | Doris Piche | Christopher Jogis Benjamin Lee |
Doris Piche Chantal Jobin |
Michael Bitten Doris Piché |
|
1991 | Kingston | James Dawson | Denyse Julien | Michael Bitten Bryan Blanshard |
Denyse Julien Doris Piché |
James Dawson Denyse Julien |
Kanada |
1993 | Gwatemala | Mario Carulla | Deborah O’Connor | Mario Carulla José Iturriaga |
Silvia Jiménez María Montero |
Gustavo Salazar María Montero |
Peru |
1997 | Winnipeg | Kevin Han | Denyse Julien | Howard Bach Kevin Han |
Milaine Cloutier Robbyn Hermitage |
Iain Sydie Denyse Julien |
Kanada |
2001 | Lima | Meiluawati | Milaine Cloutier Helen Nichol |
Keith Chan Milaine Cloutier |
Stany Zjednoczone | ||
2005 | Bridgetown | Andrew Dabeka | Charmaine Reid | Khankham Malaythong Rajiv Rai |
Helen Nichol Charmaine Reid |
Mike Beres Jody Patrick |
Kanada |
2007 | Calgary | Stephan Wojcikiewicz | Anna Rice | Mike Beres William Milroy |
Fiona McKee Charmaine Reid |
Howard Bach Eva Lee | |
2008 | Lima | David Snider | Claudia Rivero | Tobias Ng William Milroy |
Cristina Aicardi Claudia Rivero |
William Milroy Fiona McKee | |
2009 | Guadalajara | Kevin Cordón | Anna Rice | Kevin Cordón Rodolfo Ramírez |
Milaine Cloutier Valérie Jacques |
Tobias Ng Grace Gao | |
2010 | Kurytyba | Stephan Wojcikiewicz | Cee Ketpura | Sameera Gunatileka Vincent Nguy |
Grace Gao Joycelyn Ko | ||
2012 | Lima | Kevin Cordón | Christin Tsai | Adrian Liu Derrick Ng |
Alexandra Bruce Phyllis Chan |
Derrick Ng Alexandra Bruce | |
2013 | Santo Domingo | Osleni Guerrero | Michelle Li | Eva Lee Paula Obanana |
Tobias Ng Alexandra Bruce | ||
2014 | Markham | ||||||
2016 | Campinas | Jason Ho-shue | Brittney Tam | Jason Ho-shue Nyl Yakura |
Michelle Tong Josephine Wu |
Nyl Yakura Brittney Tam | |
2017 | Hawana | Ygor Coelho | Rachel Honderich | Tobias Ng Rachel Honderich |
|||
2018 | Gwatemala | Michelle Li | Rachel Honderich Kristen Tsai |
Ty Alexander Lindeman Josephine Wu |
|||
2019 | Aguascalientes | Osleni Guerrero | Joshua Hurlburt-Yu Josephine Wu |
Kanada |
Zamknij