Mistrzostwa Polski w Biegach Narciarskich 2015 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Mistrzostwa Polski w Biegach Narciarskich 2015.

Mistrzostwa Polski w Biegach Narciarskich 2015

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Mistrzostwa Polski w Biegach Narciarskich 2015
2014 2016
Data 17–22 marca 2015
28 lutego 2015 (Bieg Piastów)
Gospodarz Polska Wisła/ Kubalonka
Jakuszyce (Bieg Piastów)
Organizator PZN
Liczba konkurencji 8
Zwycięzcy
Sprint Polska Dominika Bielecka

Polska Maciej Staręga
5/10 km Polska Kornelia Kubińska

Polska Jan Antolec
15/30 km Odwołano
Sprint drużynowy Polska Kornelia Kubińska/Justyna Mordarska

Polska Daniel Iwanowski/Maciej Staręga
25/50 km (Bieg Piastów) Polska Dominika Bielecka

Polska Paweł Klisz

Mistrzostwa Polski w Biegach Narciarskich 2015[1] – zawody w biegach narciarskich, które rozegrano w dniach 17 marca – 22 marca 2015 roku na Kubalonka.

Organizatorami mistrzostw byli Polski Związek Narciarski (PZN) i Śląsko-Beskidzki Związek Narciarski. Zawody rozegrane były na trasach biegowych COS Wisła. Funkcję delegata technicznego z ramienia PZN pełnił Wojciech Gawor, kierownikiem zawodów był Mirosław Gazurek, a sędzią głównym był Jacek Suszka.

Prawo startu w mistrzostwach Polski seniorów w konkurencjach biegowych mają zawodnicy posiadający aktualną II klasę sportową, jak również posiadający licencje zawodnicze, badania lekarskie i ubezpieczenie. Zawody zostaną przeprowadzone zgodnie z przepisami NRS oraz Wytycznymi Sportowymi PZN na sezon 2014/2015.

W mistrzostwach Polski nie wystartowali: Justyna Kowalczyk, Sylwia Jaśkowiec, Ewelina Marcisz, Paulina Maciuszek, Magdalena Kozielska, Maciej Kreczmer.

Medale mistrzostw Polski zostały rozdane także w trakcie Biegu Piastów. Zawody te rozegrano 28 lutego 2015 roku na Polanie Jakuszyckiej[2].

Terminarz

Data Godzina Miejscowość Konkurencja
Złoto
Srebro
Brąz
Źródło
28 lutego 2015 ? Szklarska Poręba 25 km stylem klasycznym kobiet Dominika Bielecka Marcela Marcisz Emilia Romanowicz [2]
50 km stylem klasycznym kobiet Paweł Klisz Daniel Iwanowski Mateusz Ligocki
18 marca 2015 12:00 CET Wisła Sprint stylem klasycznym kobiet Dominika Bielecka Urszula Łętocha Kornelia Kubińska [3]
Sprint stylem klasycznym mężczyzn Maciej Staręga Konrad Motor Paweł Klisz [4]
19 marca 2015 10:00 CET 5 km stylem dowolnym kobiet Kornelia Kubińska Marcela Marcisz Martyna Galewicz [5]
11:00 CET 10 km stylem dowolnym mężczyzn Jan Antolec Mariusz Michałek Maciej Staręga [6]
21 marca 2015 10:00 CET 15 km stylem klasycznym kobiet Odwołano
11:30 CET 30 km stylem klasycznym mężczyzn Odwołano
21 marca 2015 10:00 CET Sprint drużynowy stylem dowolnym kobiet Kornelia Kubińska/Justyna Mordarska Andżelika Szyszka/Marcela Marcisz Klaudia Kołodziej/Marta Jania [7]
10:00 CET Sprint drużynowy stylem dowolnym mężczyzn Daniel Iwanowski/Maciej Staręga Sebastian Gazurek/Mateusz Ligocki Dominik Bury/Kamil Bury [8]

Wyniki

Bieg na 25 km kobiet[edytuj | edytuj kod]

Szklarska Poręba 28 lutego 2015 r.

Pozycja Zawodniczka Czas Strata
Dominika Bielecka 1:19:06 h
Marcela Marcisz 1:19:30 h +24,00 s
Emilia Romanowicz 1:20:45 h +1:39 min
4. Justyna Mordarska 1:21:15 h +2:09 min
5. Natalia Grzebisz 1:22:00 h +2:54 min
6. Urszula Łętocha 1:23:00 h +3:54 min
DNF Martyna Galewicz

Bieg na 50 km mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Szklarska Poręba 28 lutego 2015 r.

Pozycja Zawodnik Czas Strata
Paweł Klisz 2:27:42 h
Daniel Iwanowski 2:30:34 min +2:52 min
Mateusz Ligocki 2:35:00 h +7:18 min
4. Robert Faron 2:36:28 h +8:46 min
5. Bogusław Gracz 2:37:57 h +10:15 min
6. Piotr Skowron 2:40:57 h +13:15 min
7. Mariusz Dziadkowiec Michoń 2:41:43 h +14:01 min
8. Kacper Janowski 2:46:50 h +19:08 min
9. Wojciech Smykowski 2:51:56 h +24:14 min
10. Rafał Koryciński 2:57:11 h +29:29 min

Sprint kobiet[edytuj | edytuj kod]

Wisła 18 marca 2015 r.

Pozycja Zawodniczka Czas Strata
Dominika Bielecka Finał
Urszula Łętocha Finał
Kornelia Kubińska Finał
4. Natalia Grzebisz Finał
5. Marcela Marcisz Finał
6. Justyna Mordarska Finał
7. Emilia Romanowicz 1/2 finału
8. Emilia Nawara 1/2 finału
9. Joanna Rysula 1/2 finału
10. Agata Warło 1/2 finału
11. Justyna Pradziad 1/2 finału
12. Joanna Bronisz 1/2 finału

Sprint mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Wisła 18 marca 2015 r.

Pozycja Zawodnik Czas Strata
Maciej Staręga Finał
Konrad Motor Finał
Paweł Klisz Finał
4. Mateusz Ligocki Finał
5. Sebastian Gazurek Finał
6. Kamil Bury Finał
7. Daniel Iwanowski 1/2 finału
8. Mateusz Chowaniak 1/2 finału
9. Jakub Twardowski 1/2 finału
10. Mateusz Haratyk 1/2 finału
11. Jan Antolec 1/2 finału
12. Dawid Bril 1/2 finału

Bieg na 5 km kobiet[edytuj | edytuj kod]

Wisła 19 marca 2015 r.

Pozycja Zawodniczka Czas Strata
Kornelia Kubińska 12:53,94 min
Marcela Marcisz 13:29,59 min +35,65 s
Martyna Galewicz 13:30,28 min +36,34 s
4. Justyna Mordarska 13:44,13 min +50,19 s
5. Dominika Bielecka 13:45,99 min +52,05 s
6. Urszula Łętocha 13:49,48 min +55,54 s
7. Emilia Romanowicz 14:05,75 min +1:11,81 min
8. Natalia Grzebisz 14:17,20 min +1:23,26 min
9. Joanna Rysula 14:39,66 min +1:45,72 min
10. Emilia Nawara 14:51,65 min +1:57,71 min

Bieg na 10 km mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Wisła 19 marca 2015 r.

Pozycja Zawodnik Czas Strata
Jan Antolec 21:57,94 min
Mariusz Michałek 22:03,80 min +5,86 s
Maciej Staręga 22:09,27 min +11,33 s
4. Konrad Motor 22:13,13 min +15,19 s
5. Mateusz Ligocki 22:39,62 min +41,68 s
6. Sebastian Gazurek 22:56,58 min +58,64 s
7. Daniel Iwanowski 22:58,63 min +1:00,69 min
8. Dominik Bury 22:59,69 min +1:01,75 min
9. Andrzej Pradziad 23:34,42 min +1:36,48 min
10. Wojciech Fojcik 23:36,01 min +1:38,07 min

Sprint drużynowy kobiet[edytuj | edytuj kod]

Wisła 21 marca 2015 r.

Pozycja Zawodniczki Czas Strata
Kornelia Kubińska/Justyna Mordarska 25:15,08 min
Andżelika Szyszka/Marcela Marcisz 27:03,90 min +1:48,82 min
Klaudia Kołodziej/Marta Jania 27:15,01 min +1:59,93 min
4. Joanna Rysula/Emilia Nawara 28:00,33 min +2:45,25 min
5. Agata Warło/Anna Łacek zdublowane
6. Joanna Bronisz/Anna Bielecka zdublowane

Sprint drużynowy mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Wisła 21 marca 2015 r.

Pozycja Zawodnicy Czas Strata
Daniel Iwanowski/Maciej Staręga 22:16,55 min
Sebastian Gazurek/Mateusz Ligocki 22:31,90 min
Dominik Bury/Kamil Bury 23:10,52 min +53,97 s
4. Bartłomiej Rucki/Wojciech Fojcik 24:39,23 min +2:22,68 min
5. Kacper Antolec/Jan Antolec 24:54,47 min +2:37,92 min
6. Patryk Borkowski/Damian Duk 25:26,97 min +3:10,42 min
7. Mateusz Trybunia/Andrzej Pradziad zdublowani
8. Jakub Plinta/Paweł Klisz zdublowani
9. Wojciech Pelczar/Konrad Bil zdublowani
10. Krzysztof Małkiński/Kacper Janowski zdublowani

Przypisy

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Mistrzostwa Polski w Biegach Narciarskich 2015
Listen to this article