Mistrzostwa Polski w Pływaniu 2009 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Mistrzostwa Polski w Pływaniu 2009.

Mistrzostwa Polski w Pływaniu 2009

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Mistrzostwa Polski w Pływaniu 2009
2008 2010
Data 2124 maja 2009
Miejscowość Ostrowiec Świętokrzyski
Organizator Polski Związek Pływacki

Mistrzostwa Polski w Pływaniu 2009 odbyły się w Ostrowcu Świętokrzyskim w dniach 2124 maja 2009 roku.

Medaliści

Mężczyźni

Konkurencja: Złoto: Czas Srebro: Czas Brąz: Czas
Styl dowolny
Mężczyźni 50 m Konrad Czerniak
Wisła Puławy
22,11 Bartosz Kizierowski
Polonia Warszawa
22,19 Marcin Tarczyński
Polonia Warszawa
22,52
Mężczyźni 100 m Konrad Czerniak
Wisła Puławy
48,49 (RP) Marcin Tarczyński
Polonia Warszawa
49,35 Mateusz Sławiński
Śląsk Wrocław
49,98
Mężczyźni 200 m Konrad Czerniak
Wisła Puławy
1.48,22 Łukasz Gimiński
AZS AWF Warszawa
1.49,98 Paweł Rurak
AZS AWF Warszawa
1.50,11
Mężczyźni 400 m Przemysław Stańczyk
MKP Szczecin
3.51,27 Łukasz Gimiński
AZS AWF Warszawa
3.53,29 Krzysztof Pielowski
Kormoran Olsztyn
3.53,43
Mężczyźni 800 m Przemysław Stańczyk
MKP Szczecin
8.00,08 Krzysztof Pielowski
Kormoran Olsztyn
8.02,64 Maciej Hreniak
MKP Szczecin
8.04,20
Mężczyźni 1500 m Maciej Hreniak
MKP Szczecin
15.27,21 Krzysztof Pielowski
MTP Kormoran Olsztyn
15.31,79 Karol Zaczyński
AZS AWF Katowice
15.41,20
Styl grzbietowy
Mężczyźni 50 m Bartosz Kizierowski
Polonia Warszawa
25,27 (RP) Marcin Unold
AZS AWF Katowice
25,56 Radosław Kawęcki
Korner Zielona Góra
25,86
Mężczyźni 100 m Radosław Kawęcki
Korner Zielona Góra
54,93 (RP) Krzysztof Jankiewicz
Nawa Skierniewice
55,51 Adam Mączewski
Warszawianka
56,15
Mężczyźni 200 m Radosław Kawęcki
Korner Zielona Góra
1.58,74 Jakub Jasiński
Korner Zielona Góra
2.00,75 Jan Konarzewski
Polonia Warszawa
2.00,81
Styl klasyczny
Mężczyźni 50 m [1] Mariusz Winogrodzki
AZS AWF Warszawa
28,41 (RP) Dawid Szulich
Delfin Legionowo
28,54 Przemysław Gorczyca
AZS AWF Katowice
28,72
Mężczyźni 100 m Sławomir Wolniak
AZS AWFiS Gdańsk
1.00,66 (RP) Mariusz Winogrodzki
AZS AWF Warszawa
1.01,79 Sławomir Kuczko
AZS AWF Warszawa
1.02,03
Mężczyźni 200 m Sławomir Wolniak
AZS AWFiS Gdańsk
2.10,90 (RP) Sławomir Kuczko
AZS AWF Warszawa
2.11,51 Mariusz Winogrodzki
AZS AWF Warszawa
2.15,40
Styl motylkowy
Mężczyźni 50 m [2] Maciej Lewandowski
AZS AWF Warszawa

Paweł Korzeniowski
AZS AWF Warszawa
24,11 Marcin Babuchowski
Trójka Łódź
24,11
Mężczyźni 100 m Marcin Tarczyński
Polonia Warszawa
52,56 (RP) Konrad Czerniak
Wisła Puławy
52,63 Marcin Babuchowski
Trójka Łódź
52,66
Mężczyźni 200 m Paweł Korzeniowski
AZS AWF Warszawa
1.55,65 Marcin Cieślak
Warszawianka
1.58,96 Mateusz Kierzkowski
AZS AWFiS Gdańsk
2.01,02
Styl zmienny
Mężczyźni 200 m Mateusz Matczak
Trójka Łódź
2.01,23 Łukasz Wójt
PZP
2.01,38 Paweł Korzeniowski
AZS AWF Warszawa
2.01,85
Mężczyźni 400 m Mateusz Matczak
Trójka Łódź
4.14,12 (RP) Paweł Korzeniowski
AZS AWF Warszawa
4.17,96 Marcin Cieślak
Warszawianka
4.25,24
Sztafety
Styl dowolny
Mężczyźni 4 × 100 m AZS AWF Warszawa 3.22,44 AZS AWF Katowice 1 3.22,86 Śląsk Wrocław 3.24,37
Mężczyźni 4 × 200 m AZS AWF Warszawa 7.20,99 Śląsk Wrocław 7.36,45 Kormoran Olsztyn 7.37,05
Styl zmienny
Mężczyźni 4 × 100 m AZS AWF Katowice 3.43,23 Korner Zielona Góra 3.43,43 AZS AWFiS Gdańsk 3.45,82

Kobiety

Konkurencja: Złoto: Czas Srebro: Czas Brąz: Czas
Styl dowolny
Kobiety 50 m Katarzyna Wilk
Jordan Kraków
25,31 Agata Korc
AZS Wrocław
25,52 Aleksandra Urbańczyk
Trójka Łódź
26,16
Kobiety 100 m Katarzyna Wilk
Jordan Kraków
55,29 (RP) Sonia Bochyńska
Junior Kluczbork
57,19 Magdalena Baranowska
Solex Lębork
57,49
Kobiety 200 m Katarzyna Wilk
Jordan Kraków
2.00,53 Mirela Olczak
Słowianka Gorzów Wlkp.
2.03,74 Dominika Gawełczyk
AZS AWF Katowice
2.04,09
Kobiety 400 m Donata Kiljańska
KSZO Ostrowiec Św.
4.17,16 Paulina Żukowska
Zryw Opole
4.17,66 Dominika Gawełczyk
AZS AWF Katowice
4.17,37
Kobiety 800 m Izabella Grzegorczyk
Posnania
9.20,36 Beata Pożarowszczyk
Śląsk Wrocław
9.22,29 Kinga Trojanowska
Skra Bełchatów
9.24,23
Kobiety 1500 m Justyna Hampel
KSZO Ostrowiec
17.11,75 Aleksandra Cisowska
AZS AGH Kraków
17.34,87 Manuela Wikieł
UOEKS Ostrołęka
17.47,63
Styl grzbietowy
Kobiety 50 m Alicja Tchórz
Słowianka Gorzów Wlkp.
28,96 (RP) Karolina Urbańska
AZS AWFiS Gdańsk
29,58 Klaudia Naziębło
Juvenia Wrocław
29,63
Kobiety 100 m Alicja Tchórz
Słowianka Gorzów Wlkp.
1.01,52 (RP) Klaudia Naziębło
Juvenia Wrocław
1.02,21 Karolina Urbańska
AZS AWFiS Gdańsk
1.02,81
Kobiety 200 m Alicja Tchórz
Słowianka Gorzów Wlkp.
2.10,38 Zuzanna Mazurek
Fala Kraśnik
2.13,67 Klaudia Naziębło
Juvenia Wrocław
2.14,01
Styl klasyczny
Kobiety 50 m Paulina Zachoszcz
Znicz Koszalin
31,93 (RP) Katarzyna Dulian
AZS AWFiS Gdańsk
32,47 Ewa Ścieżko
Start Łódź
32,48
Kobiety 100 m Ewa Ścieżko
Start Łódź
1.09,48 Paulina Zachoszcz
Znicz Koszalin
1.10,57 Agnieszka Ostrowska
Wodnik Rawicz
1.10,78
Kobiety 200 m Agnieszka Ostrowska
Wodnik Rawicz
2.29,32 Weronika Paluszek
Śląsk Wrocław
2.30,94 Paulina Zachoszcz
Znicz Koszalin
2.32,36
Styl motylkowy
Kobiety 50 m Aleksandra Urbańczyk
Trójka Łódź
27,03 Anna Dowgiert
Juvenia Białystok
27,08 Marcelina Radlińska
Orka Zamość
28,17
Kobiety 100 m Mirela Olczak
Słowianka Gorzów Wlkp.
1.01,06 Anna Dowgiert
Juvenia Białystok
1.01,58 Marcelina Radlińska
Orka Zamość
1.01,60
Kobiety 200 m Mirela Olczak
Słowianka Gorzów Wlkp.
2.12,54 Paula Żukowska
Zryw Opole
2.13,96 Agnieszka Sak
Unia Tarnów
2.15,60
Styl zmienny
Kobiety 200 m Karolina Szczepaniak
AZS AWF Warszawa
2.16,19 Anna Kowalczyk
Korner Zielona Góra
2.16,95 Alicja Tchórz
Słowianka Gorzów Wlkp.
2.17,59
Kobiety 400 m Karolina Szczepaniak
AZS AWF Warszawa
4.47,78 Paulina Żukowska
Zryw Opole
4.50,40 Katarzyna Żołnowska
MZOS Płock
4.52,06
Sztafety
Styl dowolny
Kobiety 4 × 100 m AZS AWF Warszawa 3.55,30 Zryw Opole I 3.56,84 Polonia Warszawa 3.57,65
Kobiety 4 × 200 m AZS AWF Warszawa 8.25,39 Zryw Opole 8.27,43 Słowianka Gorzów Wlkp. 8.33,82
Styl zmienny
Kobiety 4 × 100 m Zryw Opole I 4.19,89 Słowianka Gorzów Wlkp. 4.20,39 Unia Oświęcim 4.21,82

Przypisy

  1. finał B wygrał Sławomir Wolniak (AZS AWFiS Gdańsk) w czasie nowego rekordu Polski (28,01 s)
  2. przyznano dwa złote medale (dwóch zawodników osiągnęło w finale najlepszy czas)
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Mistrzostwa Polski w Pływaniu 2009
Listen to this article