Narciarstwo alpejskie na Zimowej Uniwersjadzie 2013
Z Wikipedii, wolnej encyclopedia
Narciarstwo alpejskie na Zimowej Uniwersjadzie 2013 odbyło się w dniach 13 grudnia – 20 grudnia 2013. Zawodnicy rywalizowali w pięciu konkurencjach – zjazd, supergigant, slalom gigant, slalom i kombinacja. Te same konkurencje odbyły się zarówno dla mężczyzn jak i kobiet. W odróżnieniu od poprzedniej uniwersjady rozegrano zjazd, a nie odbyła się superkombinacja.
- Główny artykuł: Zimowa Uniwersjada 2013.
Szybkie fakty Data, Gospodarz ...
| |||
Data |
13 – 20 grudnia 2013 | ||
---|---|---|---|
Gospodarz | |||
Liczba konkurencji |
10 | ||
Zwycięzcy | |||
Zjazd |
Davide Cazzaniga | ||
Slalom |
Joonas Rasanen | ||
Gigant |
Maryna Gąsienica-Daniel | ||
Supergigant |
Blaise Giezendanner | ||
Kombinacja |
Olivier Jenot |
Zamknij
Kobiety
Więcej informacji Data, Godzina ...
Data | Godzina | Konkurencja | Złoto | Srebro | Brąz |
---|---|---|---|---|---|
13 grudnia 2013 | 10:00 UTC+1 | Zjazd (szczegóły) |
Walentina Golenkowa | Jana Gantnerová | Karolina Chrapek |
15 grudnia 2013 | 10:00 UTC+1 | Supergigant (szczegóły) |
Giulia Borghetti | Karolina Chrapek | Walentina Gołenkowa |
18 grudnia 2013 | 10:00 UTC+1/ 13:00 UTC+1 |
Slalom gigant (szczegóły) |
Maryna Gąsienica-Daniel | Michelle Morik | Veronica Smedh |
20 grudnia 2013 | 17:00 UTC+1/ 20:00 UTC+1 |
Slalom (szczegóły) |
Nevena Ignjatović | Margaux Givel | Martina Dubovská |
20 grudnia 2013 | 17:00 UTC+1/ 20:00 UTC+1 |
Superkombinacja (szczegóły) |
Jana Gantnerová | Barbara Kantorová | Maryja Szkanawa |
Zamknij
Mężczyźni
Więcej informacji Data, Godzina ...
Data | Godzina | Konkurencja | Złoto | Srebro | Brąz |
---|---|---|---|---|---|
13 grudnia 2013 | 11:00 UTC+1 | Zjazd (szczegóły) |
Davide Cazzaniga | Blaise Giezendanner | Guglielmo Bosca |
14 grudnia 2013 | 11:00 UTC+1 | Supergigant (szczegóły) |
Blaise Giezendanner | Nicolas Raffort | Guglielmo Bosca |
17 grudnia 2013 | 9:00 UTC+1/ 12:00 UTC+1 |
Slalom gigant (szczegóły) |
Jonas Fabre | Thibaut Favrot Giulio Bosca |
|
19 grudnia 2013 | 17:00 UTC+1/ 20:00 UTC+1 |
Slalom (szczegóły) |
Joonas Rasanen | Adam Žampa | Kryštof Krýzl |
19 grudnia 2013 | 17:00 UTC+1/ 20:00 UTC+1 |
Superkombinacja (szczegóły) |
Olivier Jenot | Blaise Giezendanner | Ondřej Berndt |
Zamknij
Więcej informacji Miejsce, Państwo ...
Miejsce | Państwo | Razem | |||
---|---|---|---|---|---|
1. | Francja | 2 | 4 | 0 | 7 |
2. | Włochy | 2 | 1 | 2 | 5 |
3. | Słowacja | 1 | 3 | 0 | 4 |
4. | Polska | 1 | 1 | 1 | 3 |
5. | Rosja | 1 | 0 | 1 | 2 |
6. | Finlandia | 1 | 0 | 0 | 1 |
6. | Monako | 1 | 0 | 0 | 1 |
6. | Serbia | 1 | 0 | 0 | 1 |
9. | Austria | 0 | 1 | 0 | 1 |
9. | Szwajcaria | 0 | 1 | 0 | 1 |
11. | Czechy | 0 | 0 | 3 | 3 |
12. | Białoruś | 0 | 0 | 1 | 1 |
12. | Szwecja | 0 | 0 | 1 | 1 |
Zamknij