Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1948 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1948.

Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1948

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1948
1936 1952
Data 25 lutego 1948
Gospodarz Szwajcaria St. Moritz
Narciarstwo alpejskie na
Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1948
Zjazd mężczyźni kobiety
Slalom mężczyźni kobiety
Kombinacja mężczyźni kobiety

Konkurencje narciarstwa alpejskiego podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich 1948 w szwajcarskim St. Moritz rozgrywane były od 2 do 5 lutego 1948 roku. Zjazd rozegrano na stokach Piz Nair, a slalom (zarówno otwarty, jak i do kombinacji) odbył się na stokach Piz Suvretta. Były to jednocześnie 10. Mistrzostwa świata w narciarstwie alpejskim.

Medaliści

Konkurencja Złoto Wynik Srebro Wynik Brąz Wynik
Mężczyźni
Zjazd Francja Henri Oreiller 2:55,0 Austria Franz Gabl 2:59,1 Szwajcaria Rolf Olinger
Szwajcaria Karl Molitor
3:00,3
Slalom Szwajcaria Edy Reinalter 2:10,3 Francja James Couttet 2:10,8 Francja Henri Oreiller 2:12,8
kombinacja Francja Henri Oreiller 3,27 Szwajcaria Karl Molitor 6,44 Francja James Couttet 6,95
Kobiety
Zjazd Szwajcaria Hedy Schlunegger 2:28,3 Austria Trude Beiser 2:29,1 Austria Resi Hammerer 2:30,2
Slalom Stany Zjednoczone Gretchen Fraser 1:57,2 Szwajcaria Antoinette Meyer 1:57,7 Austria Erika Mahringer 1:58,0
kombinacja Austria Trude Beiser 6,58 Stany Zjednoczone Gretchen Fraser 6,95 Austria Erika Mahringer 7,04

Wyniki

Kobiety

Zjazd

Miejsce Zawodniczka Reprezentacja Czas Strata
Hedy Schlunegger Szwajcaria Szwajcaria 2:28,3
Trude Beiser Austria Austria 2:29,1 +0,8
Resi Hammerer Austria Austria 2:30,2 +1,9
4. Celina Seghi Włochy Włochy 2:31,1 +2,8
5. Lina Mittner Szwajcaria Szwajcaria 2:31,2 +2,9
6. Suzanne Thiollière Francja Francja 2:31,4 +3,1
7. Laila Schou Nilsen Norwegia Norwegia 2:32,4 +4,1
7. Françoise Gignoux Francja Francja 2:32,4 +4,1
9. Rosemarie Bleuer Szwajcaria Szwajcaria 2:33,3 +5,0
10. Lucienne Schmidt-Couttet Francja Francja 2:35,2 +6,9

Slalom

Miejsce Zawodniczka Reprezentacja Czas Strata
Gretchen Fraser Stany Zjednoczone USA 1:57,2
Antoinette Meyer Szwajcaria Szwajcaria 1:57,7 +0,5
Erika Mahringer Austria Austria 1:58,0 +0,8
4. Georgette Miller-Thiollière Francja Francja 1:58,8 +1,6
5. Renée Clerc Szwajcaria Szwajcaria 2:05,8 +8,6
6. Anneliese Schuh-Proxauf Austria Austria 2:06,7 +9,5
7. Resi Hammerer Austria Austria 2:08,6 +11,4
8. Andrea Mead Stany Zjednoczone USA 2:08,8 +11,6
9. Brynhild Grasmoen Stany Zjednoczone USA 2:09,6 +12,4
10. May Nilsson Szwecja Szwecja 2:09,7 +12,5

Kombinacja

Miejsce Zawodniczka Reprezentacja Wynik
Trude Beiser Austria Austria 6,58
Gretchen Fraser Stany Zjednoczone USA 6,95
Erika Mahringer Austria Austria 7,04
4. Celina Seghi Włochy Włochy 7,46
5. Françoise Gignoux Francja Francja 8,14
6. Rosmarie Bleuer Szwajcaria Szwajcaria 8,80
7. Anneliese Schuh-Proxauf Austria Austria 9,76
8. Hedy Schlunegger Austria Austria 10,20
9. Alexandra Nekvapilová Czechosłowacja Czechosłowacja 10,98
10. Lucienne Schmidt-Couttet Francja Francja 11,50
10. Suzanne Thiollière Francja Francja 11,50

Mężczyźni

Zjazd

Miejsce Zawodnik Reprezentacja Czas Strata
Henri Oreiller Francja Francja 2:55,0
Franz Gabl Austria Austria 2:59,1 +4,1
Karl Molitor Szwajcaria Szwajcaria 3:00,3 +5,3
Rolf Olinger Szwajcaria Szwajcaria 3:00,3 +5,3
5. Egon Schöpf Austria Austria 3:01,2 +6,2
6. Silvio Alverà Włochy Włochy 3:02,4 +7,4
6. Carlo Gartner Włochy Włochy 3:02,4 +7,4
8. Fernand Grosjean Szwajcaria Szwajcaria 3:03,1 +8,1
9. Hans Nogler Austria Austria 3:03,2 +8,2
10. Hans Hansson Szwecja Szwecja 3:05,0 +10,0

Slalom

Miejsce Zawodnik Reprezentacja Czas Strata
Edy Reinalter Szwajcaria Szwajcaria 2:10,3
James Couttet Francja Francja 2:10,8 +0,5
Henri Oreiller Francja Francja 2:12,8 +2,5
4. Silvio Alverà Włochy Włochy 2:13,2 +2,9
5. Olle Dalman Szwecja Szwecja 2:13,6 +3,3
6. Egon Schöpf Austria Austria 2:14,2 +3,9
7. Jack Reddish Stany Zjednoczone USA 2:15,5 +5,2
8. Karl Molitor Szwajcaria Szwajcaria 2:16,2 +5,9
9. Luboš Brchel Czechosłowacja Czechosłowacja 2:16,6 +6,3
10. Sixten Isberg Szwecja Szwecja 2:17,2 +6,9

Kombinacja

Miejsce Zawodnik Reprezentacja Wynik
Henri Oreiller Francja Francja 3,27
Karl Molitor Szwajcaria Szwajcaria 6,44
James Couttet Francja Francja 6,95
4. Edi Mall Austria Austria 8,54
5. Silvio Alverà Włochy Włochy 8,71
6. Hans Hansson Szwecja Szwecja 9,31
7. Vittorio Chierroni Włochy Włochy 9,69
8. Hans Nogler Austria Austria 9,96
9. Antonín Šponar Czechosłowacja Czechosłowacja 11,19
10. Edy Reinalter Austria Austria 12,01

Klasyfikacja medalowa

Miejsce Państwo
Razem
1.  Szwajcaria 2 2 2 6
2.  Francja 2 1 2 5
3.  Austria 1 2 3 6
4.  Stany Zjednoczone 1 1 0 2

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1948
Listen to this article