Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1956 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1956.

Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1956

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1956
1952 1960
Data 27 stycznia3 lutego 1956
Gospodarz Włochy Cortina d’Ampezzo
Narciarstwo alpejskie na
Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1956
Zjazd mężczyźni kobiety
Gigant mężczyźni kobiety
Slalom mężczyźni kobiety

Konkurencje narciarstwa alpejskiego podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich 1956 we włoskim ośrodku narciarskim Cortina d’Ampezzo rozgrywane były od 27 stycznia do 3 lutego 1956 roku. Wszystkie konkurencje, zarówno szybkościowe, jak i techniczne odbyły się w Cortina d’Ampezzo. Były to jednocześnie 14. Mistrzostwa świata w narciarstwie alpejskim.

Medaliści

Konkurencja Złoto Wynik Srebro Wynik Brąz Wynik
Mężczyźni
Zjazd Austria Toni Sailer 2:52,2 Szwajcaria Raymond Fellay 2:55,7 Austria Andreas Molterer 2:56,2
Slalom gigant Austria Toni Sailer 3:00,1 Austria Andreas Molterer 3:06,3 Austria Walter Schuster 3:07,2
Slalom Austria Toni Sailer 3:14,7 Japonia Chiharu Igaya 3:18,7 Szwecja Stig Sollander 3:20,2
Kobiety
Zjazd Szwajcaria Madeleine Berthod 1:40,7 Szwajcaria Frieda Dänzer 1:45,4 Kanada Lucile Wheeler 1:46,0
Slalom gigant Rosa Reichert 1:56,5 Austria Josefa Frandl 1:57,8 Austria Dorothea Hochleitner 1:58,2
Slalom Szwajcaria Renée Colliard 1:52,3 Austria Regina Schöpf 1:55,4 Jewgienija Sidorowa 1:56,7

Wyniki

Kobiety

Zjazd

Miejsce Zawodniczka Reprezentacja Czas Strata
Madeleine Berthod Szwajcaria Szwajcaria 1:40,7
Frieda Dänzer Szwajcaria Szwajcaria 1:45,4 +4,7
Lucile Wheeler Kanada Kanada 1:46,0 +5,3
4. Giuliana Chenal Minuzzo Włochy Włochy 1:47,3 +6,6
4. Hilde Hofherr Austria Austria 1:47,3 +6,6
6. Carla Marchelli Włochy Włochy 1:47,7 +7,0
7. Dorothea Hochleitner Austria Austria 1:47,9 +7,2
8. Josette Neviere Francja Francja 1:49,2 +8,5
9. Borghild Niskin Norwegia Norwegia 1:49,5 +8,8
10. Gladys Werner Stany Zjednoczone USA 1:49,6 +8,9

Slalom

Miejsce Zawodniczka Reprezentacja Czas Strata
Renée Colliard Szwajcaria Szwajcaria 1:52,3
Regina Schöpf Austria Austria 1:55,4 +3,1
Jewgienija Sidorowa ZSRR 1:56,7 +4,4
4. Giuliana Chenal Minuzzo Włochy Włochy 1:56,8 +4,6
5. Josefa Frandl Austria Austria 1:57,9 +5,6
6. Inger Bjørnbakken Norwegia Norwegia 1:58,0 +5,7
6. Astrid Sandvik Norwegia Norwegia 1:58,0 +5,7
8. Josette Neviere Francja Francja 1:58,3 +6,0
9. Marysette Agnel Francja Francja 1:58,8 +6,5
10. Frieda Dänzer Szwajcaria Szwajcaria 1:58,9 +6,6

Slalom gigant

Miejsce Zawodniczka Reprezentacja Czas Strata
Rosa Reichert Niemcy 1:56,5
Josefa Frandl Austria Austria 1:57,8 +1,3
Dorothea Hochleitner Austria Austria 1:58,2 +1,7
4. Andrea Mead-Lawrence Stany Zjednoczone USA 1:58,3 +1,8
4. Madeleine Berthod Szwajcaria Szwajcaria 1:58,3 +1,8
6. Lucile Wheeler Kanada Kanada 1:58,6 +2,1
7. Borghild Niskin Norwegia Norwegia 1:59,0 +2,5
8. Marysette Agnel Francja Francja 1:59,4 +2,9
9. Regina Schöpf Austria Austria 2:00,6 +4,1
10. Josette Neviere Francja Francja 2:00,8 +4,3

Mężczyźni

Zjazd

Miejsce Zawodnik Reprezentacja Czas Strata
Toni Sailer Austria Austria 2:52,2
Raymond Fellay Szwajcaria Szwajcaria 2:55,7 +3,5
Andreas Molterer Austria Austria 2:56,2 +4,0
4. Roger Staub Szwajcaria Szwajcaria 2:57,1 +4,9
5. Hans-Peter Lanig Niemcy 2:59,8 +7,6
6. Gino Burrini Włochy Włochy 3:00,2 +8,0
7. Kurt Hennrich Czechosłowacja Czechosłowacja 3:01,5 +9,3
8. Charles Bozon Francja Francja 3:01,9 +9,7
9. Bruno Burrini Włochy Włochy 3:02,4 +10,2
10. Stig Sollander Szwecja Szwecja 3:05,4 +13,2

Slalom

Miejsce Zawodnik Reprezentacja Czas Strata
Toni Sailer Austria Austria 3:14,7
Chiharu Igaya Japonia Japonia 3:18,7 +4,0
Stig Sollander Szwecja Szwecja 3:20,2 +5,5
4. Brooks Dodge Stany Zjednoczone USA 3:21,8 +7,1
5. Georges Schneider Szwajcaria Szwajcaria 3:22,6 +7,9
6. Gerard Pasquier Francja Francja 3:24,6 +9,9
7. Charles Bozon Francja Francja 3:26,2 +11,5
8. Bernard Perret Francja Francja 3:26,3 +11,6
9. Benedikt Obermüller Niemcy 3:27,5 +12,8
10. René Rey Szwajcaria Szwajcaria 3:27,7 +13,0

Slalom gigant

Miejsce Zawodnik Reprezentacja Czas Strata
Toni Sailer Austria Austria 3:00,1
Andreas Molterer Austria Austria 3:06,3 +6,2
Walter Schuster Austria Austria 3:07,2 +7,1
4. Adrien Duvillard Francja Francja 3:07,9 +7,8
5. Charles Bozon Francja Francja 3:08,4 +8,3
6. Ernst Hinterseer Austria Austria 3:08,5 +8,4
7. Hans-Peter Lanig Niemcy 3:08,6 +8,5
8. Sepp Behr Niemcy 3:11,4 +11,3
9. François Bonlieu Francja Francja 3:11,8 +11,7
10. Gino Burrini Włochy Włochy 3:12,3 +12,2

Kombinacja

Kobiety

Miejsce Zawodniczka Reprezentacja Wynik
Madeleine Berthod  Szwajcaria 9,85 pkt
Frieda Dänzer  Szwajcaria 11,19 pkt
Giuliana Chenal Minuzzo  Włochy 12,31 pkt
4. Dorothea Hochleitner  Austria 12,79 pkt
5. Borghild Niskin  Norwegia 13,80 pkt
5. Josefa Frandl  Włochy 13,80 pkt
7. Josette Nevière  Francja 14,43 pkt
8. Marysette Agnel  Francja 16,78 pkt

Mężczyźni

Miejsce Zawodnik Reprezentacja Wynik
Toni Sailer  Austria 0,00 pkt
Charles Bozon  Francja 12,65 pkt
Stig Sollander  Szwecja 16,92 pkt
4. Raymond Fellay  Szwajcaria 18,39 pkt
5. Asle Sjåstad  Norwegia 27,25 pkt
6. Bruno Burrini  Włochy 30,43 pkt
7. Georgi Dimitrow  Bułgaria 34,24 pkt
8. Vladimír Krajňák  Czechosłowacja 35,25 pkt

Klasyfikacja medalowa

Klasyfikacja nie uwzględnia wyników kombinacji.

Miejsce Państwo
Razem
1.  Austria 3 3 3 9
2.  Szwajcaria 2 2 0 4
3.  Niemcy 1 0 0 1
4.  Japonia 0 1 0 1
5.  Kanada 0 0 1 1
 Szwecja 0 0 1 1
 ZSRR 0 0 1 1

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1956
Listen to this article