Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1960 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1960.

Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1960

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1960
1956 1964
Data 2026 lutego 1960
Gospodarz Stany Zjednoczone Squaw Valley
Narciarstwo alpejskie na
Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1960
Zjazd mężczyźni kobiety
Gigant mężczyźni kobiety
Slalom mężczyźni kobiety

Konkurencje narciarstwa alpejskiego podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich 1960 w amerykańskim Squaw Valley rozgrywane były od 20 do 26 lutego 1960 roku. Wszystkie konkurencje rozegrano na trasach w Squaw Valley Ski Resort. Były to jednocześnie 16. Mistrzostwa świata w narciarstwie alpejskim. Kombinacja alpejska rozgrywana była tylko w ramach mistrzostw świata. W konkurencjach alpejskich nie startowali reprezentanci Polski.

Medaliści

Konkurencja Złoto Wynik Srebro Wynik Brąz Wynik
Mężczyźni
Zjazd Francja Jean Vuarnet 2:06,0 Hans-Peter Lanig 2:06,5 Francja Guy Périllat 2:06,9
Slalom gigant Szwajcaria Roger Staub 1:48,3 Austria Josef Stiegler 1:48,7 Austria Ernst Hinterseer 1:49,1
Slalom Austria Ernst Hinterseer 2:08,9 Austria Mathias Leitner 2:10,3 Francja Charles Bozon 2:10,4
Kobiety
Zjazd Heidi Biebl 1:37,6 Stany Zjednoczone Penny Pitou 1:38,6 Austria Traudl Hecher 1:38,8
Slalom gigant Szwajcaria Yvonne Rüegg 1:39,9 Stany Zjednoczone Penny Pitou 1:40,0 Włochy Giuliana Chenal Minuzzo 1:40,2
Slalom Kanada Anne Heggtveit 1:49,6 Stany Zjednoczone Betsy Snite 1:52,9 Barbara Henneberger 1:56,4

Wyniki

Kobiety

Zjazd

Miejsce Zawodniczka Reprezentacja Czas Strata
Heidi Biebl Niemcy 1:37,6
Penny Pitou Stany Zjednoczone USA 1:38,6 +1,0
Traudl Hecher Austria Austria 1:38,9 +1,3
4. Pia Riva Włochy Włochy 1:39,9 +2,3
5. Jerta Schir Włochy Włochy 1:40,5 +2,9
6. Anneliese Meggl Niemcy 1:40,8 +3,2
7. Sonja Sperl Niemcy 1:41,0 +3,4
8. Erika Netzer Austria Austria 1:41,1 +3,5
9. Yvonne Rüegg Szwajcaria Szwajcaria 1:41,6 +4,0
9. Carla Marchelli Włochy Włochy 1:41,6 +4,0

Slalom

Miejsce Zawodniczka Reprezentacja Czas Strata
Anne Heggtveit Kanada Kanada 1:49,6
Betsy Snite Stany Zjednoczone USA 1:52,9 +3,3
Barbara Henneberger Niemcy 1:56,4 +6,8
4. Thérèse Leduc Francja Francja 1:57,4 +7,8
5. Hilde Hofherr Austria Austria 1:58,0 +8,4
5. Liselotte Michel Szwajcaria Szwajcaria 1:58,0 +8,4
7. Stalina Diemidowa ZSRR 1:58,4 +8,8
8. Sonja Sperl Niemcy 1:58,8 +9,2
9. Renie Cox Stany Zjednoczone USA 1:59,2 +9,6
10. Giuliana Chenal Minuzzo Włochy Włochy 1:59,3 +9,7

Slalom gigant

Miejsce Zawodniczka Reprezentacja Czas Strata
Yvonne Rüegg Szwajcaria Szwajcaria 1:39,9
Penny Pitou Stany Zjednoczone USA 1:40,0 +0,1
Giuliana Chenal Minuzzo Włochy Włochy 1:40,2 +0,3
4. Betsy Snite Stany Zjednoczone USA 1:40,4 +0,5
5. Anneliese Meggl Niemcy 1:40,7 +0,8
5. Carla Marchelli Włochy Włochy 1:40,7 +0,8
7. Thérèse Leduc Francja Francja 1:40,8 +0,9
8. Anne-Marie Leduc Francja Francja 1:41,5 +1,6
9. Hilde Hofherr Austria Austria 1:41,9 +2,0
9. Sonja Sperl Niemcy 1:41,9 +2,0
9. Madeleine Berthod Szwajcaria Szwajcaria 1:41,9 +2,0

Mężczyźni

Zjazd

Miejsce Zawodnik Reprezentacja Czas Strata
Jean Vuarnet Francja Francja 2:06,0
Hans-Peter Lanig Niemcy 2:06,5 +0,5
Guy Périllat Francja Francja 2:06,9 +0,9
4. Willi Forrer Szwajcaria Szwajcaria 2:07,8 +1,8
5. Roger Staub Szwajcaria Szwajcaria 2:08,9 +2,9
6. Bruno Alberti Włochy Włochy 2:09,1 +3,1
7. Karl Schranz Austria Austria 2:09,2 +3,2
8. Charles Bozon Francja Francja 2:09,6 +3,6
9. Willy Bogner Niemcy 2:09,7 +3,7
10. Egon Zimmermann Austria Austria 2:09,8 +3,8

Slalom

Miejsce Zawodnik Reprezentacja Czas Strata
Ernst Hinterseer Austria Austria 2:08,9
Mathias Leitner Austria Austria 2:10,3 +1,4
Charles Bozon Francja Francja 2:10,4 +1,5
4. Ludwig Leitner Niemcy 2:10,5 +1,6
5. Josef Stiegler Austria Austria 2:11,1 +2,2
6. Guy Périllat Francja Francja 2:11,8 +2,9
7. Hans-Peter Lanig Niemcy 2:14,3 +5,4
8. Paride Milianti Włochy Włochy 2:14,4 +5,5
9. Tom Corcoran Stany Zjednoczone USA 2:14,7 +5,8
10. Sepp Behr Niemcy 2:16,0 +7,1

Slalom gigant

Miejsce Zawodnik Reprezentacja Czas Strata
Roger Staub Szwajcaria Szwajcaria 1:48,3
Josef Stiegler Austria Austria 1:48,7 +0,4
Ernst Hinterseer Austria Austria 1:49,1 +0,8
4. Tom Corcoran Stany Zjednoczone USA 1:49,7 +1,4
5. Bruno Alberti Włochy Włochy 1:50,1 +1,8
6. Guy Périllat Francja Francja 1:50,7 +2,4
7. Karl Schranz Austria Austria 1:50,8 +2,5
8. Paride Milianti Włochy Włochy 1:50,9 +2,6
9. Charles Bozon Francja Francja 1:51,0 +2,7
10. Adrien Duvillard Francja Francja 1:51,1 +2,8

Kombinacja

Kobiety

Miejsce Zawodniczka Reprezentacja Wynik
Anne Heggtveit  Kanada 6,96 pkt
Sonja Sperl  RFN 10,08 pkt
Barbara Henneberger  RFN 10,80 pkt
4. Anneliese Meggl  RFN 10,88 pkt
5. Thérèse Leduc  Francja 11,44 pkt
6. Carla Marchelli  Włochy 11,93 pkt

Mężczyźni

Miejsce Zawodnik Reprezentacja Wynik
Guy Périllat  Francja 3,98 pkt
Charles Bozon  Francja 5,52 pkt
Hans-Peter Lanig  RFN 5,66 pkt
4. Josef Stiegler  Austria 6,75 pkt
5. Ludwig Leitner  RFN 8,00 pkt
6. Paride Milianti  Włochy 8,22 pkt

Klasyfikacja medalowa

Klasyfikacja nie uwzględnia wyników kombinacji.

Miejsce Państwo
Razem
1.  Szwajcaria 2 0 0 2
2.  Austria 1 2 2 5
3.  Niemcy 1 1 2 3
4.  Francja 1 0 2 3
5.  Kanada 1 0 0 1
6.  Stany Zjednoczone 0 3 0 3
7.  Włochy 0 0 1 1

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1960
Listen to this article