Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1972 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1972.

Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1972

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1972
1968 1976
Data 5 - 13 lutego 1972
Gospodarz Japonia Sapporo
Narciarstwo alpejskie na
Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1972
Zjazd mężczyźni kobiety
Gigant mężczyźni kobiety
Slalom mężczyźni kobiety

Konkurencje narciarstwa alpejskiego podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich 1972 w japońskim Sapporo rozgrywane były od 5 do 13 lutego 1972 roku. Konkurencje szybkościowe (zjazdy) rozegrano na stokach góry Eniwa, natomiast konkurencje techniczne odbyły się na stokach Teine. Były to jednocześnie 22. Mistrzostwa świata w narciarstwie alpejskim. Kombinacja alpejska rozegrana została tylko w ramach mistrzostw świata.

Medaliści

Konkurencja Złoto Wynik Srebro Wynik Brąz Wynik
Mężczyźni
Zjazd Szwajcaria Bernhard Russi 1:51,43 Szwajcaria Roland Collombin 1:52,07 Austria Heinrich Messner 1:52,40
Slalom gigant Włochy Gustav Thöni 3:09,62 Szwajcaria Edmund Bruggmann 3:10,75 Szwajcaria Werner Mattle 3:10,99
Slalom Francisco Fernández Ochoa 1:49,27 Włochy Gustav Thöni 1:50,28 Włochy Roland Thöni 1:50,30
Kobiety
Zjazd Szwajcaria Marie-Theres Nadig 1:36,68 Austria Annemarie Moser-Pröll 1:37,00 Stany Zjednoczone Susan Corrock 1:37,68
Slalom gigant Szwajcaria Marie-Theres Nadig 1:29,90 Austria Annemarie Moser-Pröll 1:30,75 Austria Wiltrud Drexel 1:32,35
Slalom Stany Zjednoczone Barbara Cochran 1:31,24 Francja Danièle Debernard 1:31,26 Francja Florence Steurer 1:32,69

Wyniki

Kobiety

Zjazd

Miejsce Zawodniczka Reprezentacja Czas Strata
Marie-Theres Nadig Szwajcaria Szwajcaria 1:36,68
Annemarie Moser-Pröll Austria Austria 1:37,00 +0,32
Susan Corrock Stany Zjednoczone USA 1:37,68 +1,00
4. Isabelle Mir Francja Francja 1:38,62 +1,94
5. Rosi Speiser RFN 1:39,10 +2,42
6. Rosi Mittermaier RFN 1:39,32 +2,64
7. Bernadette Zurbriggen Szwajcaria Szwajcaria 1:39,49 +2,81
8. Annie Famose Francja Francja 1:39,70 +3,02
9. Bernadette Rauter Austria Austria 1:39,84 +3,16
10. Marta Bühler Liechtenstein Liechtenstein 1:40,06 +3,38

Slalom

Miejsce Zawodniczka Reprezentacja Czas Strata
Barbara Cochran Stany Zjednoczone USA 1:31,24
Danièle Debernard Francja Francja 1:31,26 +0,02
Florence Steurer Francja Francja 1:32,69 +1,45
4. Judy Crawford Kanada Kanada 1:33,95 +2,71
5. Annemarie Moser-Pröll Austria Austria 1:34,03 +2,79
6. Pamela Behr RFN 1:34,27 +3,03
7. Monika Kaserer Austria Austria 1:34,36 +3,12
8. Patty Boydstun Stany Zjednoczone USA 1:35,59 +3,35
9. Toril Førland Norwegia Norwegia 1:35,76 +3,52
9. Susan Corrock Stany Zjednoczone USA 1:35,76 +3,52

Slalom gigant

Miejsce Zawodniczka Reprezentacja Czas Strata
Marie-Theres Nadig Szwajcaria Szwajcaria 1:29,90
Annemarie Moser-Pröll Austria Austria 1:30,75 +0,85
Wiltrud Drexel Austria Austria 1:32,35 +2,45
4. Laurie Kreiner Kanada Kanada 1:32,48 +2,58
5. Rosi Speiser RFN 1:32,56 +2,66
6. Florence Steurer Francja Francja 1:32,59 +2,69
7. Divina Galica Wielka Brytania Wielka Brytania 1:32,72 +2,82
8. Britt Lafforgue Francja Francja 1:32,80 +2,90
9. Traudl Treichl RFN 1:33,08 +3,18
10. Marta Bühler Liechtenstein Liechtenstein 1:33,15 +3,25

Mężczyźni

Zjazd

Miejsce Zawodnik Reprezentacja Czas Strata
Bernhard Russi Szwajcaria Szwajcaria 1:51,43
Roland Collombin Szwajcaria Szwajcaria 1:52,07 +0,64
Heinrich Messner Austria Austria 1:52,40 +0,97
4. Andreas Sprecher Szwajcaria Szwajcaria 1:53,11 +1,68
5. Erik Håker Norwegia Norwegia 1:53,16 +1,73
6. Walter Tresch Szwajcaria Szwajcaria 1:53,19 +1,76
7. Karl Cordin Austria Austria 1:53,32 +1,89
8. Bob Cochran Stany Zjednoczone USA 1:53,39 +1,96
9. Josef Loidl Austria Austria 1:53,71 +2,28
10. Marcello Varallo Włochy Włochy 1:53,85 +2,42

Slalom

Miejsce Zawodnik Reprezentacja Czas Strata
Francisco Fernández Ochoa Hiszpania 1:49.27
Gustav Thöni Włochy Włochy 1:50,28 +1,01
Roland Thöni Włochy Włochy 1:50,30 +1,03
4. Henri Duvillard Francja Francja 1:50,45 +1,18
5. Jean-Noël Augert Francja Francja 1:50,51 +1,24
6. Eberardo Schmalzl Włochy Włochy 1:50,83 +1,56
7. David Zwilling Austria Austria 1:51,97 +2,70
8. Edmund Bruggmann Szwajcaria Szwajcaria 1:52,03 +2,76
9. Tyler Palmer Stany Zjednoczone USA 1:52,05 +2,78
10. Andrzej Bachleda-Curuś Polska Polska 1:52,26 +2,99

Slalom gigant

Miejsce Zawodnik Reprezentacja Czas Strata
Gustav Thöni Włochy Włochy 3:09,62
Edmund Bruggmann Szwajcaria Szwajcaria 3:10,75 +1,13
Werner Mattle Szwajcaria Szwajcaria 3:10,99 +1,37
4. Alfred Hagn RFN 3:11,16 +1,54
5. Jean-Noël Augert Francja Francja 3:11,84 +1,22
6. Max Rieger RFN 3:11,94 +2,32
7. David Zwilling Austria Austria 3:12,32 +2,70
8. Reinhard Tritscher Austria Austria 3:12,39 +2,77
9. Alain Penz Francja Francja 3:12,42 +2,80
9. Andrzej Bachleda-Curuś Polska Polska 3:12,42 +2,80

Kombinacja

Kobiety

Miejsce Zawodniczka Reprezentacja Wynik
Annemarie Moser-Pröll  Austria 25,64 pkt
Florence Steurer  Francja 59,51 pkt
Toril Førland  Norwegia 80,95 pkt
4. Monika Kaserer  Austria 82,71 pkt
5. Laurie Kreiner  Kanada 83,10 pkt
6. Gina Hathorn  Wielka Brytania 86,39 pkt

Mężczyźni

Miejsce Zawodnik Reprezentacja Wynik
Gustav Thöni  Włochy 21,12 pkt
Walter Tresch  Szwajcaria 46,98 pkt
Jim Hunter  Kanada 86,41 pkt
4. Reto Barrington  Kanada 122,66 pkt
5. Malcolm Milne  Australia 134,70 pkt
6. Virgil Brenci  Rumunia 177,58 pkt

Klasyfikacja medalowa

Klasyfikacja nie uwzględnia wyników kombinacji.

Miejsce Państwo
Razem
1.  Szwajcaria 3 2 1 6
2.  Włochy 1 1 1 3
3.  Stany Zjednoczone 1 0 1 2
4.  Hiszpania 1 0 0 1
5.  Austria 0 2 2 4
6.  Francja 0 1 1 2

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1972
Listen to this article