Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1980 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1980.

Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1980

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1980
1976 1984
Data 14 - 23 lutego 1980
Gospodarz Stany Zjednoczone Lake Placid
Narciarstwo alpejskie na
Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1980
Zjazd mężczyźni kobiety
Gigant mężczyźni kobiety
Slalom mężczyźni kobiety

Konkurencje narciarstwa alpejskiego podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich 1980 w amerykańskim Lake Placid rozgrywane były od 14 do 23 lutego 1980 roku. Wszystkie konkurencje rozegrano na stokach Whiteface Mountain. Były to jednocześnie 26. Mistrzostwa świata w narciarstwie alpejskim. Kombinacja alpejska rozegrana została tylko w ramach mistrzostw świata.

Medaliści

Konkurencja Złoto Wynik Srebro Wynik Brąz Wynik
Mężczyźni
Zjazd Austria Leonhard Stock 1:45,50 Austria Peter Wirnsberger 1:46,12 Kanada Steve Podborski 1:46,62
Slalom gigant Szwecja Ingemar Stenmark 2:40,74 Liechtenstein Andreas Wenzel 2:41,49 Austria Hans Enn 2:42,51
Slalom Szwecja Ingemar Stenmark 1:44,26 Stany Zjednoczone Phil Mahre 1:44,76 Szwajcaria Jacques Lüthy 1:45,06
Kobiety
Zjazd Austria Annemarie Moser-Pröll 1:37,52 Liechtenstein Hanni Wenzel 1:38,22 Szwajcaria Marie-Theres Nadig 1:38,36
Slalom gigant Liechtenstein Hanni Wenzel 2:41,66 Irene Epple 2:42,12 Francja Perrine Pelen 2:42,41
Slalom Liechtenstein Hanni Wenzel 1:25,09 Christa Kinshofer 1:26,50 Szwajcaria Erika Hess 1:27,89

Wyniki

Kobiety

Zjazd

Miejsce Zawodniczka Reprezentacja Czas Strata
Annemarie Moser-Pröll Austria Austria 1:37,52
Hanni Wenzel Liechtenstein Liechtenstein 1:38,22 +0,70
Marie-Theres Nadig Szwajcaria Szwajcaria 1:38,36 +0,84
4. Heidi Preuss Stany Zjednoczone USA 1:39,51 +1,99
5. Kathy Kreiner Kanada Kanada 1:39,53 +2,01
6. Ingrid Eberle Austria Austria 1:39,63 +2,11
7. Torill Fjeldstad Norwegia Norwegia 1:39,69 +2,17
7. Cindy Nelson Stany Zjednoczone USA 1:39,69 +2,17
9. Marianne Zechmeister RFN 1:39,96 +2,44
10. Jana Gantnerová-Šoltýsová Czechosłowacja Czechosłowacja 1:40,71 +3,19

Slalom

Miejsce Zawodniczka Reprezentacja Czas Strata
Hanni Wenzel Liechtenstein Liechtenstein 1:25,09
Christa Kinshofer RFN 1:26,50 +1,41
Erika Hess Szwajcaria Szwajcaria 1:27,89 +2,80
4. Maria Rosa Quario Włochy Włochy 1:27,92 +2,83
5. Claudia Giordani Włochy Włochy 1:29,12 +4,03
6. Nadieżda Patrakiejewa ZSRR 1:29,20 +4,11
7. Daniela Zini Włochy Włochy 1:29,22 +4,13
8. Christin Cooper Stany Zjednoczone USA 1:29,28 +4,19
9. Ann Melander Szwecja Szwecja 1:29,82 +4,73
10. Wilma Gatta Włochy Włochy 1:29,94 +4,85

Slalom gigant

Miejsce Zawodniczka Reprezentacja Czas Strata
Hanni Wenzel Liechtenstein Liechtenstein 2:41,66
Irene Epple RFN 2:42,12 +0,46
Perrine Pelen Francja Francja 2:42,41 +0,75
4. Fabienne Serrat Francja Francja 2:42,42 +0,76
5. Christa Kinshofer RFN 2:42,63 +0,97
6. Annemarie Moser-Pröll Austria Austria 2:43,19 +1,53
7. Christin Cooper Stany Zjednoczone USA 2:44,71 +3,05
8. Maria Epple RFN 2:45,56 +3,90
9. Kathy Kreiner Kanada Kanada 2:45,75 +4,09
10. Claudia Giordani Włochy Włochy 2:46,27 +4,61

Mężczyźni

Zjazd

Miejsce Zawodnik Reprezentacja Czas Strata
Leonhard Stock Austria Austria 1:45,50
Peter Wirnsberger Austria Austria 1:46,12 +0,62
Steve Podborski Kanada Kanada 1:46,62 +1,12
4. Peter Müller Szwajcaria Szwajcaria 1:46,75 +1,25
5. Pete Patterson Stany Zjednoczone USA 1:47,04 +1,54
6. Herbert Plank Włochy Włochy 1:47,13 +1,63
7. Werner Grissmann Austria Austria 1:47,21 +1,71
8. Walerij Cyganow ZSRR 1:47,34 +1,84
9. Harti Weirather Austria Austria 1:47,70 +2,20
10. Dave Murray Kanada Kanada 1:47,95 +2,45

Slalom

Miejsce Zawodnik Reprezentacja Czas Strata
Ingemar Stenmark Szwecja Szwecja 1:44,26
Phil Mahre Stany Zjednoczone USA 1:44,76 +0,50
Jacques Lüthy Szwajcaria Szwajcaria 1:45,06 +0,80
4. Hans Enn Austria Austria 1:45,12 +0,86
5. Christian Neureuther RFN 1:45,14 +0,88
6. Petyr Popangełow Bułgaria Bułgaria 1:45,40 +1,14
7. Anton Steiner Austria Austria 1:45,41 +1,15
8. Gustav Thöni Włochy Włochy 1:45,99 +1,73
9. Władimir Andriejew ZSRR 1:46,65 +2,39
10. Frank Wörndl RFN 1:47,19 +2,93

Slalom gigant

Miejsce Zawodnik Reprezentacja Czas Strata
Ingemar Stenmark Szwecja Szwecja 2:40,74
Andreas Wenzel Liechtenstein Liechtenstein 2:41,49 +0,75
Hans Enn Austria Austria 2:42,51 +1,77
4. Bojan Križaj Jugosławia 2:42,53 +1,79
5. Jacques Lüthy Szwajcaria Szwajcaria 2:42,75 +2,01
6. Bruno Nöckler Włochy Włochy 2:42,95 +2,21
7. Joël Gaspoz Szwajcaria Szwajcaria 2:43,05 +2,31
8. Boris Strel Jugosławia 2:43,24 +2,50
9. Aleksandr Żyrow ZSRR 2:44,07 +3,33
10. Phil Mahre Stany Zjednoczone USA 2:44,33 +3,59

Kombinacja

Kobiety

Miejsce Zawodniczka Reprezentacja Wynik
Hanni Wenzel  Liechtenstein 5,57 pkt
Cindy Nelson  Stany Zjednoczone 95,04 pkt
Ingrid Eberle  Austria 102,40 pkt
4. Kathy Kreiner  Kanada 119,46 pkt
5. Petra Wenzel  Liechtenstein 145,73 pkt
6. Valentina Iliffe  Wielka Brytania 254,96 pkt

Mężczyźni

Miejsce Zawodnik Reprezentacja Wynik
Phil Mahre  Stany Zjednoczone 45,53 pkt
Andreas Wenzel  Liechtenstein 60,15 pkt
Leonhard Stock  Austria 76,33 pkt
4. Bohumír Zeman  Czechosłowacja 81,57 pkt
5. Francisco Fernández Ochoa  Hiszpania 118,37 pkt
6. Antony Guss  Australia 259,15 pkt

Klasyfikacja medalowa

Klasyfikacja nie uwzględnia wyników kombinacji.

Miejsce Państwo
Razem
1.  Liechtenstein 2 2 0 4
2.  Austria 2 1 1 4
3.  Szwecja 2 0 0 2
4.  RFN 0 2 0 2
5.  Stany Zjednoczone 0 1 0 1
6.  Szwajcaria 0 0 3 3
7.  Francja 0 0 1 1
 Kanada 0 0 1 1

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1980
Listen to this article