Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1988 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1988.

Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1988

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1988
1984 1992
Data 15 - 27 lutego 1988
Gospodarz Kanada Calgary
Narciarstwo alpejskie na
Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1988
Zjazd mężczyźni kobiety
Kombinacja mężczyźni kobiety
Supergigant mężczyźni kobiety
Gigant mężczyźni kobiety
Slalom mężczyźni kobiety

Konkurencje narciarstwa alpejskiego podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich 1988 w kanadyjskim Calgary rozgrywane były od 15 do 27 lutego 1988 roku. Po raz pierwszy od 1952 roku olimpijski program narciarstwa alpejskiego został zmieniony. W 1988 roku po raz pierwszy rozegrano supergiganta kobiet i mężczyzn, a po przerwie do programu wróciła kombinacja. Wszystkie konkurencje rozegrano w ośrodku narciarskim Nakiska.

Medaliści

Konkurencja Złoto Wynik Srebro Wynik Brąz Wynik
Mężczyźni
Zjazd Szwajcaria Pirmin Zurbriggen 1:59,63 Szwajcaria Peter Müller 2:00,14 Francja Franck Piccard 2:01,24
Kombinacja Austria Hubert Strolz 36,55 pkt Austria Bernhard Gstrein 43,44 pkt Szwajcaria Paul Accola 48,23 pkt
Supergigant Francja Franck Piccard 1:39,66 Austria Helmut Mayer 1:40,96 Szwecja Lars-Börje Eriksson 1:41,08
Slalom gigant Włochy Alberto Tomba 2:06,37 Austria Hubert Strolz 2:07,41 Szwajcaria Pirmin Zurbriggen 2:08,39
Slalom Włochy Alberto Tomba 1:39,47 Frank Wörndl 1:39,53 Liechtenstein Paul Frommelt 1:39,84
Kobiety
Zjazd Marina Kiehl 1:25,86 Szwajcaria Brigitte Oertli 1:26,61 Kanada Karen Percy 1:26,62
Kombinacja Austria Anita Wachter 29,25 pkt Szwajcaria Brigitte Oertli 29,47 pkt Szwajcaria Maria Walliser 51,27 pkt
Supergigant Sigrid Wolf 1:19,03 Szwajcaria Michela Figini 1:20,03 Kanada Karen Percy 1:20,29
Slalom gigant Szwajcaria Vreni Schneider 2:06,49 Christa Kinshofer 2:07,42 Szwajcaria Maria Walliser 2:07,72
Slalom Szwajcaria Vreni Schneider 1:32,68 Mateja Svet 1:33,10 Christa Kinshofer 1:33,35

Wyniki

Kobiety

Zjazd

Miejsce Zawodniczka Reprezentacja Czas Strata
Marina Kiehl RFN 1:25,86
Brigitte Oertli Szwajcaria Szwajcaria 1:26,61 +0,75
Karen Percy Kanada Kanada 1:26,62 +0,76
4. Maria Walliser Szwajcaria Szwajcaria 1:26,89 +1,03
5. Laurie Graham Kanada Kanada 1:26,99 +1,13
6. Petra Kronberger Austria Austria 1:27,03 +1,17
7. Regine Mösenlechner RFN 1:27,16 +1,30
8. Elisabeth Kirchler Austria Austria 1:27,19 +1,33
9. Michela Figini Szwajcaria Szwajcaria 1:27,26 +1,40
10. Lucia Medzihradská Czechosłowacja Czechosłowacja 1:27,29 +1,42

Slalom

Miejsce Zawodniczka Reprezentacja Czas Strata
Vreni Schneider Szwajcaria Szwajcaria 1:36,69
Mateja Svet Jugosławia 1:38,37 +1,68
Christa Kinshofer RFN 1:38,40 +1,71
4. Roswitha Steiner Austria Austria 1:38,77 +2,08
5. Blanca Fernández Ochoa Hiszpania Hiszpania 1:39,44 +2,75
6. Ida Ladstätter Austria Austria 1:39,59 +2,90
7. Paola Magoni Włochy Włochy 1:39,76 +3,07
8. Dorota Tlałka-Mogore Francja Francja 1:39,86 +3,17
9. Mojca Dežman Jugosławia 1:40,21 +3,52
10. Ulrike Maier Austria Austria 1:40,54 +3,85

Slalom gigant

Miejsce Zawodniczka Reprezentacja Czas Strata
Vreni Schneider Szwajcaria Szwajcaria 2:06,49
Christa Kinshofer RFN 2:07,42 +0,93
Maria Walliser Szwajcaria Szwajcaria 2:07,72 +1,23
4. Mateja Svet Jugosławia 2:07,80 +1,31
5. Christina Meier-Höck RFN 2:07,88 +1,39
6. Ulrike Maier Austria Austria 2:08,10 +1,61
7. Anita Wachter Austria Austria 2:08,38 +1,89
8. Catherine Quittet Francja Francja 2:08,84 +2,35
9. Carole Merle Francja Francja 2:09,36 +2,87
10. Christelle Guignard Francja Francja 2:09,46 +2,97

Supergigant

Miejsce Zawodniczka Reprezentacja Czas Strata
Sigrid Wolf Austria Austria 1:19,03
Michela Figini Szwajcaria Szwajcaria 1:20,03 +1,00
Karen Percy Kanada Kanada 1:20,29 +1,26
4. Regine Mösenlechner RFN 1:20,33 +1,30
5. Anita Wachter Austria Austria 1:20,36 +1,33
6. Maria Walliser Szwajcaria Szwajcaria 1:20,48 +1,45
7. Michaela Marzola Włochy Włochy 1:20,91 +1,88
7. Zoë Haas Szwajcaria Szwajcaria 1:20,91 +1,88
9. Edith Thys Stany Zjednoczone USA 1:20,93 +1,90
10. Christa Kinshofer RFN 1:20,98 +1,95
10. Michaela Gerg RFN 1:20,98 +1,95

Kombinacja

Miejsce Zawodniczka Reprezentacja Wynik
Anita Wachter Austria Austria 29,25
Brigitte Oertli Szwajcaria Szwajcaria 29,47
Maria Walliser Szwajcaria Szwajcaria 51,27
4. Karen Percy Kanada Kanada 54,47
5. Lenka Kebrlová Czechosłowacja Czechosłowacja 60,87
6. Lucia Medzihradská Czechosłowacja Czechosłowacja 63,55
7. Michelle Ruthven Kanada Kanada 64,85
8. Kerrin Lee-Gartner Kanada Kanada 65,26
9. Ulrike Stanggassinger RFN 71,51
10. Michaela Marzola Włochy Włochy 85,33

Mężczyźni

Zjazd

Miejsce Zawodnik Reprezentacja Czas Strata
Pirmin Zurbriggen Szwajcaria Szwajcaria 1:59.63
Peter Müller Szwajcaria Szwajcaria 2:00.14 +0,51
Franck Piccard Francja Francja 2:01.24 +1,61
4. Leonhard Stock Austria Austria 2:01.56 +1,93
5. Gerhard Pfaffenbichler Austria Austria 2:02.02 +2,39
6. Markus Wasmeier RFN 2:02.03 +2,40
7. Anton Steiner Austria Austria 2:02.19 +2,56
8. Martin Bell Wielka Brytania Wielka Brytania 2:02.49 +2,86
9. Marc Girardelli Luksemburg Luksemburg 2:02.59 +2,96
10. Danilo Sbardellotto Włochy Włochy 2:02.69 +3,06

Slalom

Miejsce Zawodnik Reprezentacja Czas Strata
Alberto Tomba Włochy Włochy 1:39,47
Frank Wörndl RFN 1:39,53 +0,06
Paul Frommelt Liechtenstein Liechtenstein 1:39,84 +0,37
4. Bernhard Gstrein Austria Austria 1:40,08 +0,61
5. Ingemar Stenmark Szwecja Szwecja 1:40,22 +0,75
6. Jonas Nilsson Szwecja Szwecja 1:40,23 +0,76
7. Pirmin Zurbriggen Szwajcaria Szwajcaria 1:40,48 +1,01
8. Oswald Tötsch Włochy Włochy 1:40,55 +1,08
9. Grega Benedik Jugosławia 1:41,38 +1,91
10. Florian Beck RFN 1:41,44 +1,97

Slalom gigant

Miejsce Zawodnik Reprezentacja Czas Strata
Alberto Tomba Włochy Włochy 2:06,37
Hubert Strolz Austria Austria 2:07,41 +1,04
Pirmin Zurbriggen Szwajcaria Szwajcaria 2:08,39 +2,02
4. Ivano Camozzi Włochy Włochy 2:08,77 +2,40
5. Rudolf Nierlich Austria Austria 2:08,92 +2,55
6. Andreas Wenzel Liechtenstein Liechtenstein 2:09,03 +2,66
7. Helmut Mayer Austria Austria 2:09,09 +2,72
8. Frank Wörndl RFN 2:09,22 +2,85
9. Rok Petrovič Jugosławia 2:09,32 +2,95
10. Joël Gaspoz Szwajcaria Szwajcaria 2:09,57 +3,20

Supergigant

Miejsce Zawodnik Reprezentacja Czas Strata
Franck Piccard Francja Francja 1:39,66
Helmut Mayer Austria Austria 1:40,96 +1,30
Lars-Börje Eriksson Szwecja Szwecja 1:41,08 +1,42
4. Hubert Strolz Austria Austria 1:41,11 +1,45
5. Pirmin Zurbriggen Szwajcaria Szwajcaria 1:41,96 +2,30
5. Günther Mader Austria Austria 1:41,96 +2,30
7. Luc Alphand Francja Francja 1:42,27 +2,61
8. Leonhard Stock Austria Austria 1:42,36 +2,70
9. Tomaž Čižman Jugosławia 1:42,47 +2,81
10. Ivano Camozzi Włochy Włochy 1:42,66 +3,00

Kombinacja

Miejsce Zawodnik Reprezentacja Wynik
Hubert Strolz Austria Austria 36,55
Bernhard Gstrein Austria Austria 43,44
Paul Accola Szwajcaria Szwajcaria 48,23
4. Luc Alphand Francja Francja 57,73
5. Peter Jurko Czechosłowacja Czechosłowacja 58,56
6. Jean-Luc Crétier Francja Francja 62,98
7. Markus Wasmeier RFN 65,44
8. Adrian Bireš Czechosłowacja Czechosłowacja 68,49
9. Finn Christian Jagge Norwegia Norwegia 95,20
10. Niklas Henning Szwecja Szwecja 96,25

Klasyfikacja medalowa

Miejsce Państwo
Razem
1.  Szwajcaria 3 4 4 11
2.  Austria 3 3 0 6
3.  Włochy 2 0 0 2
4.  RFN 1 2 1 4
5.  Francja 1 0 1 2
6.  Francja 0 0 2 2
7.  Jugosławia 0 0 1 1
 Liechtenstein 0 0 1 1
 Szwecja 0 0 1 1

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1988
Listen to this article