Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1988 – slalom mężczyzn - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1988 – slalom mężczyzn.

Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1988 – slalom mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Slalom mężczyzn na ZIO 1988
1984 1992
Miejsce Calgary
Złoty medal
Włochy Alberto Tomba
Srebrny medal
Frank Wörndl
Brązowy medal
Liechtenstein Paul Frommelt
Narciarstwo alpejskie na
Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1988
Zjazd mężczyźni kobiety
Kombinacja mężczyźni kobiety
Supergigant mężczyźni kobiety
Gigant mężczyźni kobiety
Slalom mężczyźni kobiety

Slalom mężczyzn podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich 1988 w Calgary został rozegrany 27 lutego. Zawody odbyły się na trasie w ośrodku narciarskim Nakiska. Mistrzem olimpijskim w tej konkurencji został Włoch Alberto Tomba, srebro wywalczył reprezentant RFN Frank Wörndl, a brąz zdobył Paul Frommelt z Liechtensteinu.

Wyniki

Miejsce Zawodnik Państwo Przejazd 1 Przejazd 2 Czas Strata
Alberto Tomba Włochy Włochy 0:51,62 0:47,85 1:39,47 -
Frank Wörndl RFN 0:50,99 0:48,54 1:39,53 +0,06
Paul Frommelt Liechtenstein Liechtenstein 0:51,69 0:48,15 1:39,84 +0,37
4 Bernhard Gstrein Austria Austria 0:51,87 0:48,21 1:40,08 +0,61
5 Ingemar Stenmark Szwecja Szwecja 0:52,71 0:47,51 1:40,22 +0,75
6 Jonas Nilsson Szwecja Szwecja 0:51,44 0:48,79 1:40,23 +0,76
7 Pirmin Zurbriggen Szwajcaria Szwajcaria 0:52,05 0:48,43 1:40,48 +1,01
8 Oswald Tötsch Włochy Włochy 0:52,44 0:48,11 1:40,55 +1,08
9 Grega Benedik Jugosławia 0:52,34 0:49,04 1:41,38 +1,91
10 Florian Beck RFN 0:53,11 0:48,33 1:41,44 +1,97
11 Rok Petrovič Jugosławia 0:53.05 0:48.58 1:41.63 +2,16
12 Tetsuya Okabe Japonia Japonia 0:53,11 0:48,82 1:41,93 +2,46
13 Peter Jurko Czechosłowacja Czechosłowacja 0:53,50 0:48,71 1:42,21 +2,74
14 Alain Villiard Kanada Kanada 0:54,33 0:49,44 1:43,77 +4,30
15 Adrian Bireš Czechosłowacja Czechosłowacja 0:54,88 0:50,25 1:45,13 +5,66
16 Petyr Popangełow Bułgaria Bułgaria 0:55,14 0:51,20 1:46,34 +6,87
17 Simon Wi Rutene Nowa Zelandia Nowa Zelandia 0:55,80 0:51,58 1:47,38 +7,91
18 Luis Fernández Ochoa Hiszpania Hiszpania 0:56,85 0:53,18 1:50,03 +10,56
19 Borisław Dimitraczkow Bułgaria Bułgaria 0:57,58 0:53,23 1:50,81 +11,34
19 Ljubomir Popow Bułgaria Bułgaria 0:57,78 0:53,03 1:50,81 +11,34
21 Robbie Hourmont Wielka Brytania Wielka Brytania 0:58,21 0:53,38 1:51,59 +12,12
22 Matthias Hubrich Nowa Zelandia Nowa Zelandia 0:58.16 0:54.08 1:52.24 +12,77
23 Stefan Szałamanow Bułgaria Bułgaria 0:58,68 0:53,69 1:52,37 +12,90
24 Daníel Hilmarsson Islandia Islandia 0:58,98 0:56,31 1:55,29 +15,82
25 Juan Pablo Santiagos Chile Chile 1:00,31 0:55,51 1:55,82 +16,35
26 Jorge Birkner Argentyna Argentyna 1:01,11 0:55,86 1:56,97 +17,50
27 Kang Nak-youn Korea Południowa Korea Południowa 1:04,20 0:59,53 2:03,73 +24,26
28 Nam Won-gi Korea Południowa Korea Południowa 1:05,10 0:59,19 2:04,29 +24,82
29 Park Jae-hyuk Korea Południowa Korea Południowa 1:05,90 0:58,40 2:04,30 +24,83
30 Hubertus von Hohenlohe Meksyk Meksyk 1:07,36 1:00,57 2:07,93 +28,46
31 Yakup Kadri Birinci Turcja Turcja 1:09,08 1:02,11 2:11,19 +31,72
32 Sokratis Aristodimu Cypr Cypr 1:11,48 1:04,62 2:16,10 +36,63
33 Resul Sare Turcja Turcja 1:14,78 1:01,81 2:16,59 +37,12
34 Toni Salame Liban Liban 1:12,74 1:04,23 2:16,97 +37,50
35 Ahmet Demir Turcja Turcja 1:11,29 1:06,24 2:17,53 +38,06
36 Göksay Demirhan Turcja Turcja 1:13,22 1:04,99 2:18,21 +38,74
37 Alex Christian Benoit Meksyk Meksyk 1:18,77 1:04,38 2:23,15 +43,68
38 Guillermo Avila Boliwia Boliwia 1:16,57 1:07,83 2:24,40 +44,93
39 Carlos Andrés Bruderer Gwatemala Gwatemala 1:16,87 1:09,43 2:26,30 +46,83
40 Karim Sabbagh Liban Liban 1:16,52 1:10,15 2:26,67 +47,20
41 Ahmad Ouachit Maroko Maroko 1:19,17 1:12,36 2:31,53 +52,06
42 Ahmed Aït Moulay Maroko Maroko 1:20,36 1:12,81 2:33,17 +53,70
43 Kevin Wilson Portoryko Portoryko 1:21,73 1:13,45 2:35,18 +55,71
44 Francesco Cardelli San Marino San Marino 1:20,40 1:14,81 2:35,21 +55,74
45 Nicola Ercolani San Marino San Marino 1:32,97 1:05,85 2:38.82 +59,35
46 Manuel Aramayo Boliwia Boliwia 1:24,85 1:17,46 2:42,31 +62,84
47 Lotfi Housnialaoui Maroko Maroko 1:35,61 1:14,03 2:49,64 +70,17
48 Chen Tong-Jong Chińskie Tajpej 1:33,57 1:17,53 2:51,10 +71,63
49 Kishor Rahtna Rai Indie Indie 1:31,42 1:20,79 2:52,21 +72,74
50 Luis Viscarra Boliwia Boliwia 1:30,45 1:23,93 2:54,38 +74,91
51 Julián Muñoz Kostaryka Kostaryka 1:30,10 1:26,62 2:56,72 +77,25
52 Jason Edelmann Portoryko Portoryko 1:48,34 1:10,38 2:58,72 +79,25
53 Enrique Montano Boliwia Boliwia 1:44,04 1:23,37 3:07,41 +87,94
54 Alfredo Rego Gwatemala Gwatemala 1:46,49 1:33,79 3:20,28 +100,81
- Thomas Stangassinger Austria Austria 0:52,42 DNF - -
- Günther Mader Austria Austria 0:52,69 DNF - -
- Carlo Gerosa Włochy Włochy 0:53,06 DQ - -
- Lars-Göran Halvarsson Szwecja Szwecja 0:53,33 DQ - -
- Didier Bouvet Francja Francja 0:53,34 DNF - -
- Finn Christian Jagge Norwegia Norwegia 0:53,40 DNF - -
- Johan Wallner Szwecja Szwecja 0:54,05 DNF - -
- Christian Gaidet Francja Francja 0:54,23 DNF - -
- Jack Miller Stany Zjednoczone USA 0:55,00 DNF - -
- Siergiej Pietrik ZSRR 0:55,39 DNF - -
- Yves Tavernier Francja Francja 0:55,39 DNS - -
- Javier Rivara Argentyna Argentyna 1:01,12 DQ - -
- Christian Bruderer Gwatemala Gwatemala 1:19,30 DNF - -
- Carlos Pruneda Meksyk Meksyk 1:41,94 DNF - -
- Jim Read Kanada Kanada DNF - - -
- Joël Gaspoz Szwajcaria Szwajcaria DNF - - -
- Armin Bittner RFN DNF - - -
- Rudolf Nierlich Austria Austria DNF - - -
- Felix McGrath Stany Zjednoczone USA DNF - - -
- Peter Roth RFN DNF - - -
- Robert Žan Jugosławia DNF - - -
- Chiaki Ishioka Japonia Japonia DNF - - -
- Alex Williams Stany Zjednoczone USA DNF - - -
- Klemen Bergant Jugosławia DNF - - -
- Hans Pieren Szwajcaria Szwajcaria DNF - - -
- Michael Tommy Kanada Kanada DNF - - -
- Ivano Camozzi Włochy Włochy DNF - - -
- Gregor Hoop Liechtenstein Liechtenstein DNF - - -
- Konstantin Czistiakow ZSRR DNF - - -
- Greg Grossmann Kanada Kanada DNF - - -
- Jorge Pujol Hiszpania Hiszpania DNF - - -
- Gerald Näscher Liechtenstein Liechtenstein DNF - - -
- Elias Majdalani Liban Liban DNF - - -
- Delfin Campo Hiszpania Hiszpania DNF - - -
- Richard Biggins Australia Australia DNF - - -
- Morgan Jones Wielka Brytania Wielka Brytania DNF - - -
- Janis Stamatiu Grecja Grecja DNF - - -
- Gerard Escoda Andora Andora DNF - - -
- Mauricio Rotella Chile Chile DNF - - -
- Ignacio Birkner Argentyna Argentyna DNF - - -
- Joanis Kapraras Grecja Grecja DNF - - -
- Alekhis Fotiadis Cypr Cypr DNF - - -
- Jorge Carlos Eiras Argentyna Argentyna DNF - - -
- Fabio Guardigli San Marino San Marino DNF - - -
- Hur Seung-wook Korea Południowa Korea Południowa DNF - - -
- Jorge Torruellas Portoryko Portoryko DNF - - -
- Ong Ching-Ming Chińskie Tajpej DNF - - -
- Jean-Luc Crétier Francja Francja DQ - - -
- Paul Accola Szwajcaria Szwajcaria DQ - - -
- Bob Ormsby Stany Zjednoczone USA DQ - - -
- Silvio Wille Liechtenstein Liechtenstein DQ - - -
- Paulo Oppliger Chile Chile DQ - - -
- Gul Dev Indie Indie DQ - - -
- Tang Wei-Tsu Chińskie Tajpej DQ - - -
- Pierre Succar Liban Liban DQ - - -

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1988 – slalom mężczyzn
Listen to this article