For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1992.

Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1992

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1992
1988 1994
Data

9 - 22 lutego 1992

Gospodarz

Albertville

Liczba konkurencji

10

Narciarstwo alpejskie na
Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1992
Zjazd mężczyźni kobiety
Kombinacja mężczyźni kobiety
Supergigant mężczyźni kobiety
Gigant mężczyźni kobiety
Slalom mężczyźni kobiety

Konkurencje narciarstwa alpejskiego podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich 1992 we francuskim Albertville rozgrywane były od 9 do 22 lutego 1992 roku. Konkurencje mężczyzn rozegrano w Val d'Isère, z wyjątkiem slalomu, który odbył się w Les Menuires. Wszystkie konkurencje kobiet rozegrano w Méribel

Medaliści

Konkurencja Złoto Wynik Srebro Wynik Brąz Wynik
Mężczyźni
Zjazd Austria Patrick Ortlieb 1:50,37 Francja Franck Piccard 1:50,42 Austria Günther Mader 1:50,47
Kombinacja Włochy Josef Polig 14,58 pkt Włochy Gianfranco Martin 14,90 pkt Szwajcaria Steve Locher 18,16 pkt
Supergigant Norwegia Kjetil André Aamodt 1:13,04 Luksemburg Marc Girardelli 1:13,77 Norwegia Jan Einar Thorsen 1:13,83
Slalom gigant Włochy Alberto Tomba 2:06,98 Luksemburg Marc Girardelli 2:07,30 Norwegia Kjetil André Aamodt 2:07,82
Slalom Norwegia Finn Christian Jagge 1:44,39 Włochy Alberto Tomba 1:44,67 Austria Michael Tritscher 1:44,85
Kobiety
Zjazd Kanada Kerrin Lee-Gartner 1:52,55 Stany Zjednoczone Hilary Lindh 1:52,61 Austria Veronika Wallinger 1:52,64
Kombinacja Austria Petra Kronberger 2,55 pkt Austria Anita Wachter 19,39 pkt Francja Florence Masnada 21,38 pkt
Supergigant Włochy Deborah Compagnoni 1:21,22 Francja Carole Merle 1:22,63 Niemcy Katja Seizinger 1:23,19
Slalom gigant Szwecja Pernilla Wiberg 2:12,74 Austria Anita Wachter
Stany Zjednoczone Diann Roffe
2:13,71
Slalom Austria Petra Kronberger 1:32,68 Nowa Zelandia Annelise Coberger 1:33,10 Hiszpania Blanca Fernández Ochoa 1:33,35

Wyniki

Kobiety

Zjazd

Miejsce Zawodniczka Reprezentacja Czas Strata
Gold medal icon.svg
Kerrin Lee-Gartner Kanada Kanada 1:52,55
Silver medal icon.svg
Hilary Lindh Stany Zjednoczone USA 1:52,61 +0,06
Bronze medal icon.svg
Veronika Wallinger Austria Austria 1:52,64 +0,09
4. Katja Seizinger Niemcy Niemcy 1:52,67 +0,12
5. Petra Kronberger Austria Austria 1:52,73 +0,18
6. Katharina Gutensohn Niemcy Niemcy 1:53,71 +1,16
7. Barbara Sadleder Austria Austria 1:53,81 +1,26
8. Swietłana Gładyszewa WNP 1:53,85 +1,30
9. Miriam Vogt Niemcy Niemcy 1:53,89 +1,34
10. Katja Koren Szwajcaria Szwajcaria 1:54,04 +1,49

Slalom

Miejsce Zawodniczka Reprezentacja Czas Strata
Gold medal icon.svg
Petra Kronberger Austria Austria 1:32,68
Silver medal icon.svg
Annelise Coberger Nowa Zelandia Nowa Zelandia 1:33,10 +0,42
Bronze medal icon.svg
Blanca Fernández Ochoa Hiszpania Hiszpania 1:33,35 +0,67
4. Julie Parisien Stany Zjednoczone USA 1:33,40 +0,72
5. Karin Buder Austria Austria 1:33,68 +1,00
6. Patricia Chauvet Francja Francja 1:33,72 +1,04
7. Vreni Schneider Szwajcaria Szwajcaria 1:33,96 +1,28
8. Anne Berge Norwegia Norwegia 1:34,22 +1,54
9. Katrin Neuenschwander Szwajcaria Szwajcaria 1:34,28 +1,60
10. Urška Hrovat Słowenia Słowenia 1:34,50 +1,82

Slalom gigant

Miejsce Zawodniczka Reprezentacja Czas Strata
Gold medal icon.svg
Pernilla Wiberg Szwecja Szwecja 2:12,74
Silver medal icon.svg
Anita Wachter Austria Austria 2:13,71 +0,97
Silver medal icon.svg
Diann Roffe Stany Zjednoczone USA 2:13,71 +0,97
4. Ulrike Maier Niemcy Niemcy 2:13,77 +2,09
5. Julie Parisien Stany Zjednoczone USA 2:14,10 +1,03
6. Carole Merle Francja Francja 2:14,24 +1,36
7. Eva Twardokens Stany Zjednoczone USA 2:14,47 +1,50
8. Katja Seizinger Niemcy Niemcy 2:14,96 +1,73
9. Sylvia Eder Austria Austria 2:15,05 +2,22
10. Kristina Andersson Szwecja Szwecja 2:15,23 +2,31

Supergigant

Miejsce Zawodniczka Reprezentacja Czas Strata
Gold medal icon.svg
Deborah Compagnoni Włochy Włochy 1:21,22
Silver medal icon.svg
Carole Merle Francja Francja 1:22,63 +1,41
Bronze medal icon.svg
Katja Seizinger Niemcy Niemcy 1:23,19 +1,97
4. Petra Kronberger Austria Austria 1:23,20 +1,98
5. Ulrike Maier Austria Austria 1:23,35 +2,13
6. Kerrin Lee-Gartner Kanada Kanada 1:23,76 +2,54
7. Michaela Gerg Niemcy Niemcy 1:23,77 +2,55
8. Eva Twardokens Stany Zjednoczone USA 1:24,19 +2,97
9. Anita Wachter Austria Austria 1:24,20 +2,98
10. Zoë Haas Szwajcaria Szwajcaria 1:24,31 +3,09

Kombinacja

Miejsce Zawodniczka Reprezentacja Wynik
Gold medal icon.svg
Petra Kronberger Austria Austria 2,55
Silver medal icon.svg
Anita Wachter Austria Austria 19,39
Bronze medal icon.svg
Florence Masnada Francja Francja 21,38
4. Chantal Bournissen Szwajcaria Szwajcaria 24,98
5. Anne Berge Norwegia Norwegia 35,28
6. Michelle Ruthven Kanada Kanada 39,02
7. Nataša Bokal Słowenia Słowenia 42,60
8. Lucia Medzihradská Czechosłowacja Czechosłowacja 47,43
9. Miriam Vogt Niemcy Niemcy 48,52
10. Régine Cavagnoud Francja Francja 51,13

Mężczyźni

Zjazd

Miejsce Zawodnik Reprezentacja Czas Strata
Gold medal icon.svg
Patrick Ortlieb Austria Austria 1:50,37
Silver medal icon.svg
Franck Piccard Francja Francja 1:50,42 +0,05
Bronze medal icon.svg
Günther Mader Austria Austria 1:50,47 +0,10
4. Markus Wasmeier Niemcy Niemcy 1:50,62 +0,25
5. Jan Einar Thorsen Norwegia Norwegia 1:50,79 +0,42
6. Franz Heinzer Szwajcaria Szwajcaria 1:51,39 +1,02
7. Hansjörg Tauscher Niemcy Niemcy 1:51,49 +1,12
8. Lasse Arnesen Norwegia Norwegia 1:51,63 +1,26
9. AJ Kitt Stany Zjednoczone USA 1:51,98 +1,61
10. Franco Colturi Włochy Włochy 1:52,07 +1,70

Slalom

Miejsce Zawodnik Reprezentacja Czas Strata
Gold medal icon.svg
Finn Christian Jagge Norwegia Norwegia 1:44.39
Silver medal icon.svg
Alberto Tomba Włochy Włochy 1:44.67 +0,28
Bronze medal icon.svg
Michael Tritscher Austria Austria 1:44.85 +0,46
4. Patrick Staub Szwajcaria Szwajcaria 1:45.44 +1,05
5. Thomas Fogdö Szwecja Szwecja 1:45.48 +1,09
6. Paul Accola Szwajcaria Szwajcaria 1:45.62 +1,23
7. Michael von Grünigen Szwajcaria Szwajcaria 1:46.42 +2,03
8. Jonas Nilsson Szwecja Szwecja 1:46.57 +2,18
9. Thomas Stangassinger Austria Austria 1:46.65 +2,26
10. Matt Grosjean Stany Zjednoczone USA 1:46.94 +2,55

Slalom gigant

Miejsce Zawodnik Reprezentacja Czas Strata
Gold medal icon.svg
Alberto Tomba Włochy Włochy 2:06,98
Silver medal icon.svg
Marc Girardelli Luksemburg Luksemburg 2:07,30 +0,32
Bronze medal icon.svg
Kjetil André Aamodt Norwegia Norwegia 2:07,82 +0,84
4. Paul Accola Szwajcaria Szwajcaria 2:08,02 +1,04
5. Ole Kristian Furuseth Norwegia Norwegia 2:08,16 +1,18
6. Günther Mader Austria Austria 2:08,80 +1,82
7. Rainer Salzgeber Austria Austria 2:08,83 +1,85
8. Fredrik Nyberg Szwecja Szwecja 2:09,00 +2,02
9. Josef Polig Włochy Włochy 2:09,45 +2,47
9. Hubert Strolz Austria Austria 2:09,45 +2,47

Supergigant

Miejsce Zawodnik Reprezentacja Czas Strata
Gold medal icon.svg
Kjetil André Aamodt Norwegia Norwegia 1:13,04
Silver medal icon.svg
Marc Girardelli Luksemburg Luksemburg 1:13,77 +0,73
Bronze medal icon.svg
Jan Einar Thorsen Norwegia Norwegia 1:13,83 +0,79
4. Ole Kristian Furuseth Norwegia Norwegia 1:13,87 +0,83
5. Josef Polig Włochy Włochy 1:13,88 +0,84
6. Marco Hangl Szwajcaria Szwajcaria 1:13,90 +0,86
7. Günther Mader Austria Austria 1:14,08 +1,04
8. Tom Stiansen Norwegia Norwegia 1:14,51 +1,47
9. Markus Wasmeier Niemcy Niemcy 1:14,58 +1,54
10. Paul Accola Szwajcaria Szwajcaria 1:14,60 +1,56

Kombinacja

Miejsce Zawodnik Reprezentacja Wynik
Gold medal icon.svg
Josef Polig Włochy Włochy 14,58
Silver medal icon.svg
Gianfranco Martin Włochy Włochy 14,90
Bronze medal icon.svg
Steve Locher Szwajcaria Szwajcaria 18,16
4. Jean-Luc Crétier Francja Francja 18,97
5. Markus Wasmeier Niemcy Niemcy 32,77
6. Kristian Ghedina Włochy Włochy 38,95
7. Ole Kristian Furuseth Norwegia Norwegia 40,47
8. Xavier Gigandet Szwajcaria Szwajcaria 41,21
9. Takuya Ishioka Japonia Japonia 51,83
10. Lasse Arnesen Norwegia Norwegia 51,93

Klasyfikacja medalowa

Miejsce Państwo
Gold medal.svg
Silver medal.svg
Bronze medal.svg
Razem
1.  Austria 3 2 3 8
2.  Włochy 3 2 0 5
3.  Norwegia 2 0 2 4
4.  Kanada 1 0 0 1
 Szwecja 1 0 0 1
6.  Francja 0 2 1 3
7.  Luksemburg 0 2 0 2
 Stany Zjednoczone 0 2 0 2
9.  Nowa Zelandia 0 1 0 1
10.  Hiszpania 0 0 1 1
 Niemcy 0 0 1 1
 Szwajcaria 0 0 1 1

Linki zewnętrzne

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1992
Listen to this article

This browser is not supported by Wikiwand :(
Wikiwand requires a browser with modern capabilities in order to provide you with the best reading experience.
Please download and use one of the following browsers:

This article was just edited, click to reload
This article has been deleted on Wikipedia (Why?)

Back to homepage

Please click Add in the dialog above
Please click Allow in the top-left corner,
then click Install Now in the dialog
Please click Open in the download dialog,
then click Install
Please click the "Downloads" icon in the Safari toolbar, open the first download in the list,
then click Install
{{::$root.activation.text}}

Install Wikiwand

Install on Chrome Install on Firefox
Don't forget to rate us

Tell your friends about Wikiwand!

Gmail Facebook Twitter Link

Enjoying Wikiwand?

Tell your friends and spread the love:
Share on Gmail Share on Facebook Share on Twitter Share on Buffer

Our magic isn't perfect

You can help our automatic cover photo selection by reporting an unsuitable photo.

This photo is visually disturbing This photo is not a good choice

Thank you for helping!


Your input will affect cover photo selection, along with input from other users.