Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1994 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1994.

Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1994

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1994
1992 1998
Data 13 - 21 lutego 1994
Gospodarz Norwegia Lillehammer
Narciarstwo alpejskie na
Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1994
Zjazd mężczyźni kobiety
Kombinacja mężczyźni kobiety
Supergigant mężczyźni kobiety
Gigant mężczyźni kobiety
Slalom mężczyźni kobiety

Konkurencje narciarstwa alpejskiego podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich 1994 w norweskim Lillehammer rozgrywane były od 13 do 21 lutego 1994 roku. Zawody odbywały się w Hafjell i Kvitfjell.

Medaliści

Konkurencja Złoto Wynik Srebro Wynik Brąz Wynik
Mężczyźni
Zjazd Stany Zjednoczone Tommy Moe 1:45,75 Norwegia Kjetil André Aamodt 1:45,79 Kanada Ed Podivinsky 1:45,87
Kombinacja Norwegia Lasse Kjus 3:17,53 Norwegia Kjetil André Aamodt 3:18,55 Norwegia Harald Christian Strand Nilsen 3:19,14
Supergigant Niemcy Markus Wasmeier 1:32,53 Stany Zjednoczone Tommy Moe 1:32,61 Norwegia Kjetil André Aamodt 1:32,93
Slalom gigant Niemcy Markus Wasmeier 2:52,46 Szwajcaria Urs Kälin 2:52,48 Austria Christian Mayer 2:52,58
Slalom Austria Thomas Stangassinger 2:02,02 Włochy Alberto Tomba 2:02,17 Słowenia Jure Košir 2:02,53
Kobiety
Zjazd Niemcy Katja Seizinger 1:35,93 Stany Zjednoczone Picabo Street 1:36,59 Włochy Isolde Kostner 1:36,85
Kombinacja Szwecja Pernilla Wiberg 3:05,16 Szwajcaria Vreni Schneider 3:05,29 Słowenia Alenka Dovžan 3:06,64
Supergigant Stany Zjednoczone Diann Roffe 1:22,15 Rosja Swietłana Gładyszewa 1:22,44 Włochy Isolde Kostner 1:22,45
Slalom gigant Włochy Deborah Compagnoni 2:30,97 Niemcy Martina Ertl 2:32,19 Szwajcaria Vreni Schneider 2:32,97
Slalom Szwajcaria Vreni Schneider 1:56,01 Austria Elfi Eder 1:56,35 Słowenia Katja Koren 1:56,61

Wyniki

Kobiety

Zjazd

Miejsce Zawodniczka Reprezentacja Czas Strata
Katja Seizinger Niemcy Niemcy 1:35,93
Picabo Street Stany Zjednoczone USA 1:36,59 +0,66
Isolde Kostner Włochy Włochy 1:36,85 +0,92
4. Martina Ertl Niemcy Niemcy 1:37,10 +1,17
5. Kate Pace Kanada Kanada 1:37,17 +1,24
6. Mélanie Suchet Francja Francja 1:37,34 +1,41
7. Hilary Lindh Stany Zjednoczone USA 1:37,44 +1,51
8. Warwara Zielenska Rosja Rosja 1:37,48 +1,55
9. Pernilla Wiberg Szwecja Szwecja 1:37,61 +1,68
10. Katja Koren Słowenia Słowenia 1:37,69 +1,76

Slalom

Miejsce Zawodniczka Reprezentacja Czas Strata
Vreni Schneider Szwajcaria Szwajcaria 1:56,01
Elfi Eder Austria Austria 1:56,35 +0,34
Katja Koren Słowenia Słowenia 1:56,61 +0,60
4. Pernilla Wiberg Szwecja Szwecja 1:56,68 +0,67
5. Gabriela Zingre-Graf Szwajcaria Szwajcaria 1:57,80 +1,79
6. Christine von Grünigen Szwajcaria Szwajcaria 1:57,86 +1,85
7. Roberta Serra Włochy Włochy 1:57,88 +1,87
8. Urška Hrovat Słowenia Słowenia 1:58,07 +2,06
9. Morena Gallizio Włochy Włochy 1:58,19 +2,18
10. Deborah Compagnoni Włochy Włochy 1:58,26 +2,25

Slalom gigant

Miejsce Zawodniczka Reprezentacja Czas Strata
Deborah Compagnoni Włochy Włochy 2:30,97
Martina Ertl Niemcy Niemcy 2:32,19 +1,22
Vreni Schneider Szwajcaria Szwajcaria 2:32,97 +2,00
4. Anita Wachter Austria Austria 2:33,06 +2,09
5. Carole Merle Francja Francja 2:33,44 +2,47
6. Eva Twardokens Stany Zjednoczone USA 2:34,41 +3,44
7. Lara Magoni Włochy Włochy 2:34,67 +3,70
8. Marianne Kjørstad Norwegia Norwegia 2:34,79 +3,82
9. Heidi Zeller-Bähler Szwajcaria Szwajcaria 2:35,14 +4,17
10. Christina Meier-Höck Niemcy Niemcy 2:35,22 +4,25

Supergigant

Miejsce Zawodniczka Reprezentacja Czas Strata
Diann Roffe Stany Zjednoczone USA 1:22.15
Swietłana Gładyszewa Rosja Rosja 1:22.44 +0,29
Isolde Kostner Włochy Włochy 1:22.45 +0,30
4. Pernilla Wiberg Szwecja Szwecja 1:22.67 +0,52
5. Morena Gallizio Włochy Włochy 1:22.73 +0,58
6. Katharina Gutensohn Niemcy Niemcy 1:22.84 +0,69
7. Katja Koren Słowenia Słowenia 1:22.96 +0,81
8. Kerrin Lee-Gartner Kanada Kanada 1:22.98 +0,83
9. Anita Wachter Austria Austria 1:23.01 +0,86
10. Shannon Nobis Stany Zjednoczone USA 1:23.02 +0,87

Kombinacja

Miejsce Zawodniczka Reprezentacja Czas Strata
Pernilla Wiberg Szwecja Szwecja 3:05,16
Vreni Schneider Szwajcaria Szwajcaria 3:05,29 +0,13
Alenka Dovžan Słowenia Słowenia 3:06,64 +1,48
4. Morena Gallizio Włochy Włochy 3:06,71 +1,55
5. Martina Ertl Niemcy Niemcy 3:08,78 +3,62
6. Katja Koren Słowenia Słowenia 3:09,59 +4,43
7. Florence Masnada Francja Francja 3:10,02 +4,86
8. Hilde Gerg Niemcy Niemcy 3:10,10 +4,94
9. Miriam Vogt Niemcy Niemcy 3:10,14 +4,98
10. Picabo Street Stany Zjednoczone USA 3:10,15 +4,99

Mężczyźni

Zjazd

Miejsce Zawodnik Reprezentacja Czas Strata
Tommy Moe Stany Zjednoczone USA 1:45,75
Kjetil André Aamodt Norwegia Norwegia 1:45,79 +0,04
Ed Podivinsky Kanada Kanada 1:45,87 +0,12
4. Patrick Ortlieb Austria Austria 1:46,01 +0,26
5. Marc Girardelli Luksemburg Luksemburg 1:46,09 +0,34
6. Hannes Trinkl Austria Austria 1:46,22 +0,47
6. Nicolas Burtin Francja Francja 1:46,22 +0,47
8. Luc Alphand Francja Francja 1:46,25 +0,50
9. Atle Skårdal Norwegia Norwegia 1:46,29 +0,54
10. Jan Einar Thorsen Norwegia Norwegia 1:46,34 +0,59

Slalom

Miejsce Zawodnik Reprezentacja Czas Strata
Thomas Stangassinger Austria Austria 2:02,02
Alberto Tomba Włochy Włochy 2:02,17 +0,15
Jure Košir Słowenia Słowenia 2:02,53 +0,51
4. Mitja Kunc Słowenia Słowenia 2:02,62 +0,60
5. Thomas Fogdö Szwecja Szwecja 2:03,05 +1,03
6. Finn Christian Jagge Norwegia Norwegia 2:03,19 +1,17
7. Casey Puckett Stany Zjednoczone USA 2:03,47 +1,45
8. Angelo Weiss Włochy Włochy 2:03,72 +1,70
9. Patrick Staub Szwajcaria Szwajcaria 2:04,19 +2,17
10. Andrej Miklavc Słowenia Słowenia 2:04,35 +2,33

Slalom gigant

Miejsce Zawodnik Reprezentacja Czas Strata
Markus Wasmeier Niemcy Niemcy 2:52,46
Urs Kälin Szwajcaria Szwajcaria 2:52,48 +0,02
Christian Mayer Austria Austria 2:52,58 +0,12
4. Jan Einar Thorsen Norwegia Norwegia 2:52,71 +0,25
5. Rainer Salzgeber Austria Austria 2:52,87 +0,41
6. Norman Bergamelli Włochy Włochy 2:53,12 +0,66
7. Lasse Kjus Norwegia Norwegia 2:53,23 +0,77
8. Bernhard Gstrein Austria Austria 2:53,35 +0,89
9. Jeremy Nobis Stany Zjednoczone USA 2:53,60 +1,14
10. Gerhard Königsrainer Włochy Włochy 2:53,61 +1,15

Supergigant

Miejsce Zawodnik Reprezentacja Czas Strata
Markus Wasmeier Niemcy Niemcy 1:32,53
Tommy Moe Stany Zjednoczone USA 1:32,61 +0,08
Kjetil André Aamodt Norwegia Norwegia 1:32,93 +0,40
4. Marc Girardelli Luksemburg Luksemburg 1:33,07 +0,54
5. Werner Perathoner Włochy Włochy 1:33,10 +0,57
6. Atle Skårdal Norwegia Norwegia 1:33,31 +0,78
7. Jan Einar Thorsen Norwegia Norwegia 1:33,37 +0,84
8. Luc Alphand Francja Francja 1:33,39 +0,86
9. Günther Mader Austria Austria 1:33,50 +0,97
10. Marco Hangl Szwajcaria Szwajcaria 1:33,75 +1,22

Kombinacja

Miejsce Zawodnik Reprezentacja Czas Strata
Lasse Kjus Norwegia Norwegia 3:17,53
Kjetil André Aamodt Norwegia Norwegia 3:18,55 +1,02
Harald Christian Strand Nilsen Norwegia Norwegia 3:19,14 +1,61
4. Günther Mader Austria Szwajcaria 3:19,23 +1,70
5. Tommy Moe Stany Zjednoczone USA 3:19,41 +1,88
6. Paul Accola Szwajcaria Szwajcaria 3:19,44 +1,91
7. Mitja Kunc Słowenia Słowenia 3:19,55 +2,02
8. Fredrik Nyberg Szwecja Szwecja 3:20,30 +2,77
9. Marc Girardelli Luksemburg Luksemburg 3:20,47 +2,94
10. Jure Košir Słowenia Słowenia 2:20,58 +3,05

Klasyfikacja medalowa

Miejsce Państwo
Razem
1.  Niemcy 3 1 0 4
2.  Stany Zjednoczone 2 2 0 4
3.  Norwegia 1 2 2 5
4.  Szwajcaria 1 2 1 4
5.  Włochy 1 1 2 4
6.  Austria 1 1 1 3
7.  Szwecja 1 0 0 1
8.  Rosja 0 1 0 1
9.  Słowenia 0 0 3 3
10.  Kanada 0 0 1 1
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1994
Listen to this article