Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2002 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2002.

Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2002

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2002
1998 2006
Data 12 - 23 lutego 2002
Gospodarz Stany Zjednoczone Salt Lake City
Narciarstwo alpejskie na
Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2002
Zjazd mężczyźni kobiety
Kombinacja mężczyźni kobiety
Supergigant mężczyźni kobiety
Slalom gigant mężczyźni kobiety
Slalom mężczyźni kobiety

Konkurencje narciarstwa alpejskiego podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2002 w amerykańskim Salt Lake City rozgrywane były od 10 do 23 lutego 2002 roku. Zawody odbywały się w Park City, Snowbasin i Deer Valley.

Medaliści

Konkurencja Złoto Wynik Srebro Wynik Brąz Wynik
Mężczyźni
Zjazd Austria Fritz Strobl 1:39,13 Norwegia Lasse Kjus 1:39,35 Austria Stephan Eberharter 1:39,41
Kombinacja Norwegia Kjetil André Aamodt 3:17,56 Stany Zjednoczone Bode Miller 3:17,84 Austria Benjamin Raich 3:18,26
Supergigant Norwegia Kjetil André Aamodt 1:21,58 Austria Stephan Eberharter 1:21,68 Austria Andreas Schifferer 1:21,83
Slalom gigant Austria Stephan Eberharter 2:23,28 Stany Zjednoczone Bode Miller 2:24,16 Norwegia Lasse Kjus 2:24,32
Slalom Francja Jean-Pierre Vidal 1:41,06 Francja Sébastien Amiez 1:41,82 Austria Benjamin Raich 1:42,41
Kobiety
Zjazd Francja Carole Montillet 1:39,56 Włochy Isolde Kostner 1:40,01 Austria Renate Götschl 1:40,39
Kombinacja Chorwacja Janica Kostelić 2:43,28 Austria Renate Götschl 2:44,77 Niemcy Martina Ertl 2:45,16
Supergigant Włochy Daniela Ceccarelli 1:13,59 Chorwacja Janica Kostelić 1:13,64 Włochy Karen Putzer 1:13,86
Slalom gigant Chorwacja Janica Kostelić 2:30,01 Szwecja Anja Pärson 2:31,33 Szwajcaria Sonja Nef 2:31,67
Slalom Chorwacja Janica Kostelić 1:46,10 Francja Laure Pequegnot 1:46,17 Szwecja Anja Pärson 1:47,09

Wyniki

Kobiety

Zjazd

Miejsce Zawodniczka Reprezentacja Czas Strata
Carole Montillet Francja Francja 1:39,56
Isolde Kostner Włochy Włochy 1:40,01 +0,45
Renate Götschl Austria Austria 1:40,39 +0,83
4. Hilde Gerg Niemcy Niemcy 1:40,49 +0,93
5. Corinne Rey-Bellet Szwajcaria Szwajcaria 1:40,54 +0,98
6. Selina Heregger Austria Austria 1:40,56 +1,00
7. Sylviane Berthod Szwajcaria Szwajcaria 1:40,67 +1,11
8. Mélanie Turgeon Kanada Kanada 1:40,71 +1,15
8. Michaela Dorfmeister Austria Austria 1:40,83 +1,27
10. Regina Häusl Niemcy Niemcy 1:40,84 +1,28

Slalom

Miejsce Zawodniczka Reprezentacja Czas Strata
Janica Kostelić Chorwacja Chorwacja 1:46,10
Laure Pequegnot Francja Francja 1:46,17 +0,07
Anja Pärson Szwecja Szwecja 1:47,09 +0,99
4. Ylva Nowén Szwecja Szwecja 1:47,18 +1,08
5. Martina Ertl Niemcy Niemcy 1:47,82 +1,72
6. Monika Bergmann Niemcy Niemcy 1:47,98 +1,88
7. Vanessa Vidal Francja Francja 1:48,11 +2,01
8. Henna Raita Finlandia Finlandia 1:48,40 +2,30
8. Nataša Bokal Słowenia Słowenia 1:49,94 +3,84
10. Nicole Gius Włochy Włochy 1:51,01 +4,91

Slalom gigant

Miejsce Zawodniczka Reprezentacja Czas Strata
Janica Kostelić Chorwacja Chorwacja 2:30,01
Anja Pärson Szwecja Szwecja 2:31,33 +1,32
Sonja Nef Szwajcaria Szwajcaria 2:31,67 +1,66
4. Alexandra Meissnitzer Austria Austria 2:31,95 +1,94
4. Michaela Dorfmeister Austria Austria 2:31,95 +1,94
6. María José Rienda Hiszpania Hiszpania 2:32,54 +2,53
7. Ylva Nowén Szwecja Szwecja 2:32,78 +2,77
7. Allison Forsyth Kanada Kanada 2:32,78 +2,77
9. Anna Ottosson Szwecja Szwecja 2:32,93 +2,92
10. Karen Putzer Włochy Włochy 2:32,94 +2,93

Supergigant

Miejsce Zawodniczka Reprezentacja Czas Strata
Daniela Ceccarelli Włochy Włochy 1:13,59
Janica Kostelić Chorwacja Chorwacja 1:13,64 +0,05
Karen Putzer Włochy Włochy 1:13,86 +0,27
4. Alexandra Meissnitzer Austria Austria 1:13,95 +0,36
5. Hilde Gerg Niemcy Niemcy 1:13,99 +0,40
6. Michaela Dorfmeister Austria Austria 1:14,08 +0,49
7. Carole Montillet Francja Francja 1:14,28 +0,69
8. Renate Götschl Austria Austria 1:14,44 +0,85
9. Corinne Rey-Bellet Szwajcaria Szwajcaria 1:1:14,73 +1,14
9. Mélanie Suchet Francja Francja 1:14,83 +1,24

Kombinacja

Miejsce Zawodniczka Reprezentacja Czas Strata
Janica Kostelić Chorwacja Chorwacja 2:43,28
Renate Götschl Austria Austria 2:44,77 +1,49
Martina Ertl Niemcy Niemcy 2:45,16 +1,88
4. Marlies Oester Szwajcaria Szwajcaria 2:46,61 +3,33
5. Michaela Dorfmeister Austria Austria 2:46,85 +3,57
6. Lindsey Kildow Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone 2:48,05 +4,77
7. Geneviève Simard Kanada Kanada 2:48,14 +4,86
8. Catherine Borghi Szwajcaria Szwajcaria 2:48,79 +5,51
9. Jenny Owens Australia Australia 2:49,31 +6,03
10. Sara-Maude Boucher Kanada Kanada 2:49,37 +6,09

Mężczyźni

Zjazd

Miejsce Zawodnik Reprezentacja Czas Strata
Fritz Strobl Austria Austria 1:39,13
Lasse Kjus Norwegia Norwegia 1:39,35 +0,22
Stephan Eberharter Austria Austria 1:39,41 +0,28
4. Kjetil André Aamodt Norwegia Norwegia 1:39,78 +0,65
5. Claude Crétier Francja Francja 1:39,96 +0,83
6. Christian Greber Austria Austria 1:40,00 +0,87
7. Fredrik Nyberg Szwecja Szwecja 1:40,30 +1,17
8. Ambrosi Hoffmann Szwajcaria Szwajcaria 1:40,31 +1,18
9. Marco Sullivan Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone 1:40,37 +1,24
10. Sébastien Fournier-Bidoz Francja Francja 1:40,39 +1,26

Slalom

Miejsce Zawodnik Reprezentacja Czas Strata
Jean-Pierre Vidal Francja Francja 1:41,06
Sébastien Amiez Francja Francja 1:41,82 +0,76
Benjamin Raich Austria Austria 1:42,41 +1,35
4. Kilian Albrecht Austria Austria 1:42,45 +1,39
5. Urs Imboden Szwajcaria Szwajcaria 1:42,48 +1,42
6. Kjetil André Aamodt Norwegia Norwegia 1:42,72 +1,66
7. Markus Larsson Szwecja Szwecja 1:42,86 +1,80
8. Jure Košir Słowenia Słowenia 1:43,34 +2,28
9. Ole Kristian Furuseth Norwegia Norwegia 1:44,39 +3,33
10. Andrzej Bachleda-Curuś Polska Polska 1:44,65 +3,59

Slalom gigant

Miejsce Zawodnik Reprezentacja Czas Strata
Stephan Eberharter Austria Austria 2:23,28
Bode Miller Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone 2:24,16 +0,88
Lasse Kjus Norwegia Norwegia 2:24,32 +1,04
4. Benjamin Raich Austria Austria 2:24,40 +1,12
5. Christoph Gruber Austria Austria 2:24,41 +1,13
6. Bjarne Solbakken Norwegia Norwegia 2:24,50 +1,22
7. Kjetil André Aamodt Norwegia Norwegia 2:24,62 +1,34
8. Massimiliano Blardone Włochy Włochy 2:24,87 +1,59
9. Ivica Kostelić Chorwacja Chorwacja 2:24,92 +1,64
10. Didier Cuche Szwajcaria Szwajcaria 2:25,00 +1,72

Supergigant

Miejsce Zawodnik Reprezentacja Czas Strata
Kjetil André Aamodt Norwegia Norwegia 1:21,58
Stephan Eberharter Austria Austria 1:21,68 +0,10
Andreas Schifferer Austria Austria 1:21,83 +0,25
4. Fritz Strobl Austria Austria 1:21,92 +0,34
5. Bjarne Solbakken Norwegia Norwegia 1:22,10 +0,52
6. Didier Défago Szwajcaria Szwajcaria 1:22,27 +0,69
7. Christoph Gruber Austria Austria 1:22,35 +0,78
8. Daron Rahlves Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone 1:22,48 +0,90
9. Thomas Vonn Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone 1:23,22 +1,64
10. Paul Accola Szwajcaria Szwajcaria 1::23,33 +1,75

Kombinacja

Miejsce Zawodnik Reprezentacja Czas Strata
Kjetil André Aamodt Norwegia Norwegia 3:17,56
Bode Miller Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone 3:17,84 +0,28
Benjamin Raich Austria Austria 3:18,26 +0,70
4. Rainer Schönfelder Austria Szwajcaria 3:18,67 +1,11
5. Lasse Kjus Norwegia Norwegia 3:19,80 +2,24
6. Paul Accola Szwajcaria Szwajcaria 3:22,26 +4,70
7. Patrick Staudacher Włochy Włochy 3:22,47 +4,91
8. Jean-Philippe Roy Kanada Kanada 3:22,68 +5,12
9. Jernej Koblar Słowenia Słowenia 3:23,47 +5,91
10. Stanley Hayer Czechy Czechy 2:24,44 +6,88

Klasyfikacja medalowa

Miejsce Państwo
Razem
1.  Chorwacja 3 1 0 4
2.  Austria 2 2 5 9
3.  Francja 2 2 0 4
4.  Norwegia 2 1 1 4
5.  Włochy 1 1 1 3
6.  Stany Zjednoczone 0 2 0 2
7.  Szwecja 0 1 1 2
8.  Niemcy 0 0 1 1
 Szwajcaria 0 0 1 1
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2002
Listen to this article