Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006 – kombinacja mężczyzn - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006 – kombinacja mężczyzn.

Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006 – kombinacja mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Kombinacja mężczyzn na ZIO 2006
2002 2010
Miejsce Turyn
Złoty medal
Stany Zjednoczone Ted Ligety
Srebrny medal
Chorwacja Ivica Kostelić
Brązowy medal
Austria Rainer Schönfelder
Narciarstwo alpejskie na
Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006
Zjazd mężczyźni kobiety
Kombinacja mężczyźni kobiety
Supergigant mężczyźni kobiety
Slalom gigant mężczyźni kobiety
Slalom mężczyźni kobiety

Kombinacja mężczyzn podczas Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006 w Turynie została rozegrana 14 lutego. Zawody odbyły się na trasach Sestriere Borgata (zjazd) i Sestriere Colle (slalom) w Sestriere. Mistrzem olimpijskim w tej konkurencji został Amerykanin Ted Ligety, srebro wywalczył Chorwat Ivica Kostelić, a brąz zdobył Austriak Rainer Schönfelder.

Wyniki

Miejsce Zawodnik Państwo Zjazd Slalom 1 Slalom 2 Czas Strata
Ted Ligety Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone 1:41,42 44,09 43,84 3:09,35 -
Ivica Kostelić Chorwacja Chorwacja 1:40,44 44,61 44,83 3:09,88 +0,53
Rainer Schönfelder Austria Austria 1:40,02 45,67 44,98 3:10,67 +1,32
4 Daniel Albrecht Szwajcaria Szwajcaria 1:40,47 45,31 44,95 3:10,73 +1,38
5 Giorgio Rocca Włochy Włochy 1:41,39 44,88 44,47 3:10,74 +1,39
6 Ondřej Bank Czechy Czechy 1:40,50 45,34 45,16 3:11,00 +1,65
7 Marc Berthod Szwajcaria Szwajcaria 1:41,24 45,21 44,77 3:11,22 +1,87
8 Pierrick Bourgeat Francja Francja 1:41,35 45,56 44,38 3:11,29 +1,94
9 Peter Fill Włochy Włochy 1:39,22 47,46 45,53 3:12,21 +2,86
10 Kjetil Jansrud Norwegia Norwegia 1:41,55 46,02 44,75 3:12,32 +2,97
11 Markus Larsson Szwecja Szwecja 1:41,22 46,38 44,74 3:12,34 +2,99
12 Martin Vráblík Czechy Czechy 1:40,50 46,73 45,18 3:12,41 +3,06
13 Jean-Baptiste Grange Francja Francja 1:44,05 44,63 43,83 3:12,51 +3,16
14 Noel Baxter Wielka Brytania Wielka Brytania 1:42,26 45,64 44,89 3:12,79 +3,44
15 Aleš Gorza Słowenia Słowenia 1:41,31 46,44 45,16 3:12,91 +3,56
16 Scott Macartney Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone 1:40,06 46,82 46,17 3:13,05 +3,70
17 John Kucera Kanada Kanada 1:41,04 46,67 45,55 3:13,26 +3,91
18 Johan Brolenius Szwecja Szwecja 1:43,56 45,20 44,51 3:13,27 +3,92
19 Andrej Jerman Słowenia Słowenia 1:40,62 46,91 46,27 3:13,80 +4,45
20 Kryštof Krýzl Czechy Czechy 1:41,47 46,62 46,09 3:14,18 +4,83
21 François Bourque Kanada Kanada 1:40,50 47,52 46,23 3:14,25 +4,90
22 Aleksandr Choroszyłow Rosja Rosja 1:42,35 46,92 46,19 3:15,46 +6,11
23 Cristian Javier Simari Birkner Argentyna Argentyna 1:43,93 45,89 46,72 3:16,54 +7,19
24 Pawieł Czestiakow Rosja Rosja 1:40,41 49,11 47,32 3:16,84 +7,49
25 Ivan Heimshild Słowacja Słowacja 1:43,12 48,13 47,16 3:18,41 +9,06
26 Tin Široki Chorwacja Chorwacja 1:44,75 47,40 48,01 3:20,16 +10,81
27 Jaroslav Babušiak Słowacja Słowacja 1:43,32 48,86 48,60 3:20,78 +11,43
28 Roger Vidosa Andora Andora 1:46,09 48,23 47,05 3:21,37 +12,02
29 Steve Nyman Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone 1:40,19 47,14 55,35 3:22,68 +13,33
30 Andrej Šporn Słowenia Słowenia 1:39,67 46,20 57,66 3:23,53 +14,18
31 Michaił Sediankow Bułgaria Bułgaria 1:46,10 49,11 48,69 3:23,90 +14,55
32 Claudio Sprecher Liechtenstein Liechtenstein 1:41,01 51,77 51,30 3:24,08 +14,73
33 Natko Zrnčić-Dim Chorwacja Chorwacja 1:41,23 56,55 46,37 3:24,15 +14,80
34 Mario Matt Austria Austria 1:41,08 45,60 1:02,10 3:28,78 +19,43
35 Florentin-Daniel Nicolae Rumunia Rumunia 1:45,81 53,39 52,69 3:31,89 +22,54
Manuel Osborne-Paradis Kanada Kanada 1:39,69 50,11 DNS
Benjamin Raich Austria Austria 1:40,42 44,23 DNF
Anton Konowałow Rosja Rosja 1:45,12 56,15 DNF
Ivan Ratkić Chorwacja Chorwacja 1:44,71 48,48 DNF
Mykoła Skriabin Ukraina Ukraina 1:46,63 51,21 DNF
Renārs Doršs Łotwa Łotwa 1:44,54 52,55 DNF
Jorge Mandrú Chile Chile 1:45,81 52,92 DSQ
Konstantin Sac Rosja Rosja 1:41,02 DNS
Aksel Lund Svindal Norwegia Norwegia 1:39,26 DNF
Silvan Zurbriggen Szwajcaria Szwajcaria 1:41,08 DNF
Michael Walchhofer Austria Austria 1:39,52 DNF
Ryan Semple Kanada Kanada 1:41,65 DNF
Lasse Kjus Norwegia Norwegia 1:39,63 DNF
Michał Kałwa Polska Polska 1:42,72 DNF
Stefan Georgiew Bułgaria Bułgaria 1:43,86 DNF
Didier Défago Szwajcaria Szwajcaria 1:38,68 DNF
Alex Antor Andora Andora 1:43,84 DNF
Sindri Pálsson Islandia Islandia 1:46,04 DNF
Alexander Heath Południowa Afryka RPA 1:47,62 DNF
Patrick Staudacher Włochy Włochy 1:40,52 DNF
Bode Miller Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone 1:38,36 DSQ
Nikolai Hentsch Brazylia Brazylia 1:45,42 DSQ
Kjetil André Aamodt Norwegia Norwegia DNS
Filip Trejbal Czechy Czechy DNF
Jono Brauer Australia Australia DNF
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006 – kombinacja mężczyzn
Listen to this article