For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży 2012.

Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży 2012

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Olympische Ringe
Alpine skiing pictogram.svg

Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży 2012 będzie odbywało się w dniach 14 - 21 stycznia 2012 roku. Narciarze alpejscy będą rywalizowali po raz pierwszy o medale igrzysk olimpijskich młodzieży.

Zawodnicy i zawodniczki będą walczyć w czterech konkurencjach Indywidualnych: supergigancie, slalomie, gigancie, superkombinacji oraz w jednej konkurencji drużynowej: slalomie równoległym. Łącznie zostanie rozdanych dziesięć kompletów medali. Zawody odbywać się będą w Patscherkofel, który jest położony około 4 km na południe od Innsbrucka, miasta-organizatora ZIOM 2012.

Terminarz

Data Godzina Miejscowość Konkurencja
Gold medal.svg
Złoto
Silver medal.svg
Srebro
Bronze medal.svg
Brąz
14 stycznia 2012 Patscherkofel Supergigant chłopców Maroko Adam Lamhamedi Szwecja Fredrik Bauer Andora Joan Verdú Sánchez
14 stycznia 2012 Patscherkofel Supergigant dziewcząt Francja Estelle Alphand Norwegia Nora Grieg Christensen Austria Christina Ager
15 stycznia 2012 Patscherkofel Superkombinacja chłopców Austria Marco Schwarz Słowenia Miha Hrobat Szwajcaria Sandro Simonet
15 stycznia 2012 Patscherkofel Superkombinacja dziewcząt Szwecja Magdalena Fjällström Francja Estelle Alphand Holandia Adriana Jelinkova
17 stycznia 2012 Patscherkofel Drużynowy slalom równoległy  Austria  Norwegia  Francja
18 stycznia 2012 Patscherkofel Slalom gigant dziewcząt Francja Clara Direz Francja Estelle Alphand Szwajcaria Jasmina Suter
19 stycznia 2012 Patscherkofel Slalom gigant chłopców Austria Marco Schwarz Włochy Hannes Zingerle Szwajcaria Sandro Simonet
20 stycznia 2012 Patscherkofel Slalom dziewcząt Słowacja Petra Vlhová Kanada Roni Remme Rosja Jekatierina Tkaczenko
21 stycznia 2012 Patscherkofel Slalom chłopców Szwajcaria Sandro Simonet Belgia Dries van den Broecke Austria Mathias Elmar Graf

Wyniki

Dziewczęta

supergigant

Pozycja Zawodniczka Narodowość Czas Strata
Gold medal icon.svg
Estelle Alphand  Francja 1.05.78 -
Silver medal icon.svg
Nora Grieg Christensen  Norwegia 1.05.79 +0.01
Bronze medal icon.svg
Christina Ager  Austria 1.06.06 + 0.28
4. Clara Direz  Francja 1.06.09 + 0.31
5. Martina Rettenwender  Austria 1.06.10 + 0.32
6. Magdalena Fjällström  Szwecja 1.06.23 + 0.45
7. Greta Small  Australia 1.06.52 + 0.74
8. Veronica Olivieri  Włochy 1.06.59 + 0.81
9. Petra Vlhová  Słowacja 1.06.83 + 1.08
10. Luana Flütsch  Szwajcaria 1.06.99 + 1.21



superkombinacja

Pozycja Zawodniczka Narodowość Czas Strata
Gold medal icon.svg
Magdalena Fjällström  Szwecja 1.40.82 -
Silver medal icon.svg
Estelle Alphand  Francja 1.41.41 + 0.59
Bronze medal icon.svg
Adriana Jelinkova  Holandia 1.42.21 + 1.39
4. Petra Vlhová  Słowacja 1.42.22 + 1.40
5. Martina Rettenwender  Austria 1.42.25 + 1.43
6. Clara Direz  Francja 1.42.31 + 1.49
7. Luana Flütsch  Szwajcaria 1.42.52 + 1.72
8. Jekatierina Tkaczenko  Rosja 1.43.09 + 2.27
9. Roni Remme  Kanada 1.43.26 + 2.44
10. Jasmine Fiorano  Włochy 1.43.27 + 2.45



slalom gigant

Pozycja Zawodniczka Narodowość Czas Strata
Gold medal icon.svg
Clara Direz  Francja 1:56.13 -
Silver medal icon.svg
Estelle Alphand  Francja 1:56.34 + 0.21
Bronze medal icon.svg
Jasmina Suter  Szwajcaria 1:56.45 + 0.32
4. Petra Vlhová  Słowacja 1:56.51 + 0.38
5. Magdalena Fjällström  Szwecja 1:56.59 + 0.46
6. Adriana Jelinkova  Holandia 1:56.97 + 0.84
7. Jekatierina Tkaczenko  Rosja 1:58.02 + 1.89
8. Luana Flütsch  Szwajcaria 1:58.41 + 2.28
9. Christina Ager  Austria 1:59.13 + 3.00
10. Saša Brezovnik  Słowenia 1:59.17 + 3.04



slalom

Pozycja Zawodniczka Narodowość Czas Strata
Gold medal icon.svg
Petra Vlhová  Słowacja 1:19.76 -
Silver medal icon.svg
Roni Remme  Kanada 1:21.25 + 1.49
Bronze medal icon.svg
Jekatierina Tkaczenko  Rosja 1:21.62 + 1.86
4. Jasmina Suter  Szwajcaria 1:21.64 + 1.88
5. Jasmine Fiorano  Włochy 1:22.01 + 2.25
6. Estelle Alphand  Francja 1:22.22 + 2.46
7. Greta Small  Australia 1:24.24 + 4.48
8. Helga María Vilhjálmsdóttir  Islandia 1:24.92 + 5.16
9. Saša Brezovnik  Słowenia 1:26.05 + 6.29
10. Dominika Drozdíková  Czechy 1:26.38 + 6.62



Chłopcy

supergigant

Pozycja Zawodniczka Narodowość Czas Strata
Gold medal icon.svg
Adam Lamhamedi  Maroko 1:04,45 -
Silver medal icon.svg
Fredrik Bauer  Szwecja 1:04,57 + 0,12
Bronze medal icon.svg
Joan Verdú Sánchez  Andora 1:04,65 + 0,20
4. Victor Schuller  Francja 1:04,81 + 0,36
5. Lucas Krahnert  Niemcy 1:04,84 + 0,39
6. Marcus Monsen  Norwegia 1:04,97 + 0,52
7. Davide Da Villa  Włochy 1:05,53 + 1,08
8. Massimiliano Valcareggi  Grecja 1:05,55 + 1,10
9. Hannes Zingerle  Włochy 1:05,57 + 1,12
10. Mathias Elmar Graf  Austria 1:05,62 + 1,17



superkombinacja

Pozycja Zawodniczka Narodowość Czas Strata
Gold medal icon.svg
Marco Schwarz  Austria 1:40,45 -
Silver medal icon.svg
Miha Hrobat  Słowenia 1:41,12 + 0,67
Bronze medal icon.svg
Sandro Simonet  Szwajcaria 1:41,45 + 1,00
4. Marcus Monsen  Norwegia 1:42,21 + 1,76
5. Leny Herpin  Francja 1:42,25 + 1,80
6. Fredrik Bauer  Szwecja 1:42,66 + 2,21
7. Mathias Elmar Graf  Austria 1:42,67 + 2,22
7. Štefan Hadalin  Słowenia 1:42,67 + 2,22
9. Istok Rodeš  Chorwacja 1:43,21 + 2,76
10. Alex Leever Stany Zjednoczone USA 1:43,34 + 2,89



slalom gigant

Pozycja Zawodniczka Narodowość Czas Strata
Gold medal icon.svg
Marco Schwarz  Austria 1:51,70 -
Silver medal icon.svg
Hannes Zingerle  Włochy 1:52,10 + 0,40
Bronze medal icon.svg
Sandro Simonet  Szwajcaria 1:52,33 + 0,63
4. Martin Fjeldberg  Norwegia 1:52,89 + 1,19
5. Marcus Monsen  Norwegia 1:53,33 + 1,63
6. Istok Rodeš  Chorwacja 1:54,46 + 2,76
7. Seiya Hiroshima  Japonia 1:54,76 + 3,06
8. Nikolaus Ertl  Niemcy 1:55,13 + 3,43
9. Tõnis Loik  Estonia 1:55,52 + 3,82
10. Ian Gut  Szwajcaria 1:55,54 + 3,84



slalom

Pozycja Zawodniczka Narodowość Czas Strata
Gold medal icon.svg
Sandro Simonet  Szwajcaria 1:18,36 -
Silver medal icon.svg
Dries van den Broecke  Belgia 1:20,26 + 1,90
Bronze medal icon.svg
Mathias Elmar Graf  Austria 1:20,35 + 1,99
4. Davide de Villa  Włochy 1:20,49 + 2,13
5. Štefan Hadalin  Słowenia 1:20,73 + 2,37
6. Nikolaus Ertl  Niemcy 1:21,12 + 2,76
7. Lucas Krahnert  Niemcy 1:21,27 + 2,91
8. Joan Verdú Sánchez  Andora 1:21,33 + 2,97
9. Istok Rodeš  Chorwacja 1:21,99 + 3,63
10. Martin Grasic  Kanada 1:22,32 + 3,96



Drużynowo

Zawody drużynowe (ang.: Team Event) rozegrane zostaną w formie slalomu równoległego.

Konkurencja Złoto Srebro Brąz
Drużynowy slalom równoległy  Austria  Norwegia  Francja
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży 2012
Listen to this article

This browser is not supported by Wikiwand :(
Wikiwand requires a browser with modern capabilities in order to provide you with the best reading experience.
Please download and use one of the following browsers:

This article was just edited, click to reload
This article has been deleted on Wikipedia (Why?)

Back to homepage

Please click Add in the dialog above
Please click Allow in the top-left corner,
then click Install Now in the dialog
Please click Open in the download dialog,
then click Install
Please click the "Downloads" icon in the Safari toolbar, open the first download in the list,
then click Install
{{::$root.activation.text}}

Install Wikiwand

Install on Chrome Install on Firefox
Don't forget to rate us

Tell your friends about Wikiwand!

Gmail Facebook Twitter Link

Enjoying Wikiwand?

Tell your friends and spread the love:
Share on Gmail Share on Facebook Share on Twitter Share on Buffer

Our magic isn't perfect

You can help our automatic cover photo selection by reporting an unsuitable photo.

This photo is visually disturbing This photo is not a good choice

Thank you for helping!


Your input will affect cover photo selection, along with input from other users.