Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży 2012 – slalom gigant chłopców
Z Wikipedii, wolnej encyclopedia
Gigant chłopców został rozegrany 19 stycznia na trasie Olympia w ośrodku narciarskim Patscherkofel, wzięło w nim udział 64 alpejczyków z 56 krajów. Swój drugi złoty medal na tych igrzyskach zdobył Austriak Marco Schwarz, srebro wywalczył Włoch Hannes Zingerle. Natomiast swój drugi brązowy medal wywalczył Szwajcar Sandro Simonet.
Więcej informacji Pozycja, Nr ...
Pozycja | Nr | Zawodnik | Kraj | 1 Przejazd | 2 Przejazd | Łącznie | Strata |
---|---|---|---|---|---|---|---|
3 | Marco Schwarz | Austria | 57,31 | 54,39 | 1:51,70 | ||
11 | Hannes Zingerle | Włochy | 57,54 | 54,56 | 1:52,10 | +0,40 | |
12 | Sandro Simonet | Szwajcaria | 57,46 | 54,87 | 1:52,33 | +0,63 | |
4 | 4 | Martin Fjeldberg | Norwegia | 57,62 | 55,27 | 1:52,89 | +1,19 |
5 | 5 | Marcus Monsen | Norwegia | 58,30 | 55,03 | 1:53,33 | +1,63 |
6 | 20 | Istok Rodeš | Chorwacja | 57,82 | 56,64 | 1:54,46 | +2,76 |
7 | 8 | Seiya Hiroshima | Japonia | 59,09 | 55,67 | 1:54,76 | +3,06 |
8 | 27 | Nikolaus Ertl | Niemcy | 1:00,43 | 54,70 | 1:55,13 | +3,43 |
9 | 23 | Tonis Loik | Estonia | 59,72 | 55,80 | 1:55,52 | +3,82 |
10 | 19 | Ian Gut | Szwajcaria | 1:00,15 | 55,39 | 1:55,54 | +3,84 |
11 | 30 | Alex Leever | USA | 59,89 | 56,09 | 1:55,98 | +4,28 |
12 | 33 | Artiom Pak | Rosja | 1:00,50 | 55,59 | 1:56,09 | +4,39 |
13 | 38 | Miks Edgars Zvejnieks | Łotwa | 1:00,31 | 56,16 | 1:56,47 | +4,77 |
14 | 36 | Harry Izard-Price | Nowa Zelandia | 1:00,76 | 56,31 | 1:57,07 | +5,37 |
15 | 25 | Andrzej Dziedzic | Polska | 1:00,76 | 56,55 | 1:57,31 | +5,61 |
16 | 34 | Lambert Quezel | Kanada | 1:00,75 | 56,66 | 1:57,41 | +5,71 |
17 | 9 | Štefan Hadalin | Słowenia | 59,27 | 58,21 | 1:57,48 | +5,78 |
18 | 46 | Manuel Hug | Liechtenstein | 1:00,44 | 57,16 | 1:57,60 | +5,90 |
19 | 37 | Strahinja Stanišić | Serbia | 1:01,85 | 57,15 | 1:59,00 | +7,30 |
20 | 41 | Nikoloz Kozanaszwili | Gruzja | 1:01,77 | 57,98 | 1:59,75 | +8,05 |
21 | 43 | Márton Kékesi | Węgry | 1:02,15 | 57,76 | 1:59,91 | +8,21 |
22 | 42 | Martin Štěpán | Czechy | 1:01,25 | 59,02 | 2:00,27 | +8,57 |
23 | 49 | Mihai Andrei Centiu | Rumunia | 1:02,69 | 58,39 | 2:01,08 | +9,38 |
23 | 18 | Dries van den Broecke | Belgia | 1:05,32 | 55,76 | 2:01,08 | +9,38 |
25 | 22 | Juho Sattanen | Finlandia | 59,12 | 1:01,98 | 2:01,10 | +9,40 |
26 | 45 | Rusłan Sabitow | Kazachstan | 1:03,52 | 58,05 | 2:01,57 | +9,87 |
27 | 47 | Frederik Munck Bigom | Dania | 1:03,07 | 58,87 | 2:01,94 | +10,24 |
28 | 52 | Dmytro Mycak | Ukraina | 1:03,03 | 59,88 | 2:02,91 | +11,21 |
29 | 51 | Rokas Zaveckas | Litwa | 1:03,30 | 59,96 | 2:03,26 | +11,56 |
30 | 57 | Alexandre Mohbat | Liban | 1:04,26 | 1:00,21 | 2:04,47 | +12,77 |
31 | 48 | Marijan Nasoku | Macedonia Północna | 1:03,84 | 1:01,46 | 2:05,30 | +13,60 |
32 | 64 | Tobias Macedo | Brazylia | 1:06,51 | 1:01,06 | 2:07,57 | +15,87 |
33 | 54 | Bryan Pelassy | Monako | 1:06,17 | 1:01,56 | 2:07,73 | +16,03 |
34 | 56 | Nima Baha | Iran | 1:06,73 | 1:03,86 | 2:10,59 | +18,89 |
35 | 60 | Sive Speelman | RPA | 1:08,96 | 1:03,25 | 2:12,21 | +20,51 |
36 | 59 | Romano Vincenzo Michelotti | San Marino | 1:11,34 | 1:01,44 | 2:12,78 | +21,08 |
37 | 58 | Abel Tesfamariam | Filipiny | 1:10,20 | 1:04,13 | 2:14,33 | +22,63 |
38 | 63 | Wu Meng-Che | Tajpej | 1:36,28 | 1:30,81 | 3,07,09 | +1:15,39 |
39 | 62 | Bibash Lama | Nepal | 1:42,29 | 1:31,39 | 3,13,68 | +1:21,98 |
6 | Miha Hrobat | Słowenia | 56,95 | DSQ2 | |||
1 | Sebastian Echeverria | Chile | 58,13 | DNF2 | |||
2 | Victor Schuller | Francja | 57,35 | DNF2 | |||
16 | Massimiliano Valcareggi | Grecja | 1:14,65 | DNF2 | |||
24 | Mathias Elmar Graf | Austria | 58,34 | DNF2 | |||
28 | Adria Bertran | Hiszpania | 59,94 | DNF2 | |||
31 | Ramiro Fregonese | Argentyna | 1:00,48 | DNF2 | |||
35 | Roman Murin | Słowacja | 1:00,67 | DNF2 | |||
53 | Dinos Lefkaritis | Cypr | 1:06,71 | DNF2 | |||
61 | Mustafa Topaloğlu | Turcja | DSQ1 | ||||
7 | Joan Verdú Sánchez | Andora | DNF1 | ||||
10 | Leny Herpin | Francja | DNF1 | ||||
13 | Fredrik Bauer | Szwecja | DNF1 | ||||
14 | Adam Lamhamedi | Maroko | DNF1 | ||||
15 | Lucas Krahnert | Niemcy | DNF1 | ||||
17 | Davide de Villa | Włochy | DNF1 | ||||
21 | Martin Grasic | Kanada | DNF1 | ||||
26 | Kim Dong-Woo | Korea Południowa | DNF1 | ||||
29 | Jakob Helgi Bjarnason | Islandia | DNF1 | ||||
32 | Harry Laidlaw | Australia | DNF1 | ||||
39 | Georgi Nuszew | Bułgaria | DNF1 | ||||
40 | Marko Šljivić | Bośnia i Hercegowina | DNF1 | ||||
44 | Paul Henderson | Wielka Brytania | DNF1 | ||||
50 | Shannon Abeda | Erytrea | DNF1 | ||||
55 | Arkadiy Semenczenko | Uzbekistan | DNF1 |
Zamknij
- 2012 Winter Youth Olympics / Alpine Skiing / Giant Slalom, Boys [online], Olympedia [dostęp 2023-01-17] (ang.).