Niemcy na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1992 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Niemcy na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1992.

Niemcy na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1992

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Niemcy na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1992
Niemcy
Kod MKOl GER
Zimowe Igrzyska Olimpijskie 1992
Albertville
Chorąży Wolfgang Hoppe
Liczba zawodników 111 w 11 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 1.
Złoto
10
Srebro
10
Brąz
6
Razem
26

Reprezentacja Niemiec na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1992 liczyła 111 zawodników - 75 mężczyzn i 36 kobiet, którzy wystąpili w jedenastu dyscyplinach sportowych. Reprezentanci tego kraju zdobyli łącznie dwadzieścia sześć medali - dziesięć złotych, dziesięć srebrnych i sześć brązowych. Niemcy zajęły pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej.

Najmłodszym niemieckim zawodnikiem podczas ZIO 1992 była Regina Häusl (18 lat i 57 dni), a najstarszym - Rudi Lochner (38 lat i 323 dni).

Zdobyte medale

Medal Zawodnicy Dyscyplina Konkurencja
Złoto
Mark Kirchner
Biathlon
Sprint mężczyzn
Złoto
Ricco Groß
Jens Steinigen
Mark Kirchner
Fritz Fischer
Biathlon
Sztafeta mężczyzn
Złoto
Antje Misersky
Biathlon
Bieg indywidualny kobiet
Złoto
Georg Hackl
Saneczkarstwo
Jedynki mężczyzn
Złoto
Stefan Krauße
Jan Behrendt
Saneczkarstwo
Dwójki mężczyzn
Złoto
Uwe-Jens Mey
Łyżwiarstwo szybkie
500 m mężczyzn
Złoto
Olaf Zinke
Łyżwiarstwo szybkie
1000 m mężczyzn
Złoto
Jacqueline Börner
Łyżwiarstwo szybkie
1500 m kobiet
Złoto
Gunda Niemann
Łyżwiarstwo szybkie
3000 m kobiet
Złoto
Gunda Niemann
Łyżwiarstwo szybkie
5000 m kobiet
Srebro
Ricco Groß
Biathlon
Sprint mężczyzn
Srebro
Mark Kirchner
Biathlon
Bieg indywidualny mężczyzn
Srebro
Antje Misersky
Biathlon
Sprint kobiet
Srebro
Uschi Disl
Antje Misersky
Petra Schaaf
Biathlon
Sztafeta kobiet
Srebro
Rudi Lochner
Markus Zimmermann
Bobsleje
Dwójki mężczyzn
Srebro
Wolfgang Hoppe
Bogdan Musiol
Axel Kühn
René Hannemann
Bobsleje
Czwórki mężczyzn
Srebro
Yves Mankel
Thomas Rudolph
Saneczkarstwo
Dwójki mężczyzn
Srebro
Gunda Niemann
Łyżwiarstwo szybkie
1500 m kobiet
Srebro
Heike Warnicke
Łyżwiarstwo szybkie
3000 m kobiet
Srebro
Heike Warnicke
Łyżwiarstwo szybkie
5000 m kobiet
Brąz
Katja Seizinger
Narciarstwo alpejskie
Supergigant kobiet
Brąz
Christoph Langen
Günther Eger
Bobsleje
Dwójki mężczyzn
Brąz
Susi Erdmann
Saneczkarstwo
Jedynki kobiet
Brąz
Christa Luding
Łyżwiarstwo szybkie
500 m kobiet
Brąz
Monique Garbrecht
Łyżwiarstwo szybkie
1000 m kobiet
Brąz
Claudia Pechstein
Łyżwiarstwo szybkie
5000 m kobiet

Wyniki reprezentantów Niemiec

Biathlon

Mężczyźni

sprint -
bieg indywidualny - 18. miejsce
sprint -
bieg indywidualny -
sprint - 9. miejsce
bieg indywidualny - 53. miejsce
bieg indywidualny - 29. miejsce
sztafeta -

Kobiety

sprint - 11. miejsce
bieg indywidualny - 24. miejsce
sprint - 10. miejsce
bieg indywidualny - 15. miejsce
sprint -
bieg indywidualny -
sprint - 6. miejsce
bieg indywidualny - 13. miejsce
sztafeta -

Biegi narciarskie

Mężczyźni

30 km stylem klasycznym - 28. miejsce
50 km stylem dowolnym - 26. miejsce
10 km stylem klasycznym - 24. miejsce
30 km stylem klasycznym - 15. miejsce
10 km stylem klasycznym - 31. miejsce
Bieg łączony - 16. miejsce
50 km stylem dowolnym - 7. miejsce
10 km stylem klasycznym - 32. miejsce
Bieg łączony - 23. miejsce
30 km stylem klasycznym - 47. miejsce
50 km stylem dowolnym - 29. miejsce
10 km stylem klasycznym - 29. miejsce
Bieg łączony - 21. miejsce
30 km stylem klasycznym - 30. miejsce
sztafeta - 6. miejsce

Bobsleje

Mężczyźni

Dwójki -
Dwójki -
Czwórki - 6. miejsce
Czwórki -

Hokej na lodzie

Mężczyźni

  • Rick Amann, Thomas Brandl, Andreas Brockmann, Helmut de Raaf, Peter Draisaitl, Ron Fischer, Karl Friesen, Dieter Hegen, Michael Heidt, Josef Heiß, Ulrich Hiemer, Raimund Hilger, Georg Holzmann, Axel Kammerer, Udo Kießling, Ernst Köpf, Jörg Mayr, Andreas Niederberger, Michael Rumrich, Jürgen Rumrich, Mike Schmidt, Bernd Truntschka, Gerd Truntschka - 6. miejsce

Kombinacja norweska

Mężczyźni

Gundersen - 12. miejsce
  • Sven Leonhardt
Gundersen - 35. miejsce
Gundersen - 16. miejsce
sztafeta - 5. miejsce

Łyżwiarstwo figurowe

Kobiety

  • Marina Kielmann
solistki - 10. miejsce
solistki - 13. miejsce

Pary

  • Peggy Schwarz
    Alexander König
Pary sportowe - 7. miejsce
Pary sportowe - 8. miejsce

Łyżwiarstwo szybkie

Mężczyźni

500 m - 23. miejsce
1000 m - 5. miejsce
1500 m - 15. miejsce
5000 m - 4. miejsce
10 000 m - 20. miejsce
  • Rudi Jeklic
5000 m - 34. miejsce
10 000 m - 23. miejsce
500 m -
1500 m - 13. miejsce
5000 m - 15. miejsce
10 000 m - 15. miejsce
500 m - 25. miejsce
1000 m -
1500 m - 6. miejsce

Kobiety

500 m - 10. miejsce
1000 m - 9. miejsce
1500 m -
3000 m - 8. miejsce
500 m - 4. miejsce
1000 m -
1500 m - 5. miejsce
  • Angela Hauck
500 m - 8. miejsce
1000 m - 14. miejsce
  • Christa Luding
500 m -
1000 m - 8. miejsce
1500 m -
3000 m -
5000 m -
5000 m -
1500 m - 8. miejsce
3000 m -
5000 m -

Narciarstwo alpejskie

Mężczyźni

gigant - DNF
slalom - DNF
zjazd - 19. miejsce
supergigant - 31. miejsce
gigant - DNF
slalom - 16. miejsce
zjazd - 7. miejsce
supergigant - 21. miejsce
zjazd - 4. miejsce
supergigant - 9. miejsce
gigant - DNF
kombinacja - 5. miejsce

Kobiety

slalom - 15. miejsce
zjazd - 18. miejsce
supergigant - 7. miejsce
gigant - DNF
kombinacja - DNF
zjazd - 6. miejsce
gigant - 14. miejsce
kombinacja - DNF
gigant - 11. miejsce
supergigant - 14. miejsce
zjazd - 4. miejsce
supergigant -
gigant - 8. miejsce
kombinacja - DNF
zjazd - 9. miejsce
supergigant - 18. miejsce
kombinacja - 9. miejsce

Narciarstwo dowolne

Mężczyźni

  • Klaus Weese
jazda po muldach - 19. miejsce

Kobiety

jazda po muldach - 5. miejsce
jazda po muldach - 4. miejsce
  • Yvonne Seifert
jazda po muldach - 9. miejsce

Saneczkarstwo

Mężczyźni

jedynki - 8. miejsce
jedynki -
jedynki - 5. miejsce
dwójki -
dwójki -

Kobiety

jedynki -
jedynki - 6. miejsce
jedynki - 13. miejsce

Skoki narciarskie

Mężczyźni

Skocznia normalna - 34. miejsce
Skocznia duża - 11. miejsce
Skocznia normalna - 7. miejsce
Skocznia duża - DNF
Skocznia normalna - 27. miejsce
Skocznia duża - 39. miejsce
Skocznia normalna - 9. miejsce
Skocznia duża - 33. miejsce
Drużynowo - 5. miejsce

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Niemcy na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1992
Listen to this article