Niemcy na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Niemcy na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998.

Niemcy na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Niemcy na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998
Niemcy
Kod MKOl GER
Zimowe Igrzyska Olimpijskie 1998
Nagano
Chorąży Jochen Behle
Liczba zawodników 125 w 14 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 1.
Złoto
12
Srebro
9
Brąz
8
Razem
29

Reprezentacja Niemiec na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998 liczyła 125 zawodników - 78 mężczyzn i 47 kobiet, którzy wystąpili w czternastu dyscyplinach sportowych. Reprezentanci tego kraju zdobyli łącznie dwadzieścia dziewięć medali - dwanaście złotych, dziewięć srebrnych i osiem brązowych. Niemcy zajęły pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej.

Najmłodszym niemieckim zawodnikiem podczas ZIO 1998 była Sandra Schmitt (16 lat i 289 dni), a najstarszym - Jochen Behle (37 lat i 226 dni).

Zdobyte medale

Medal Zawodnicy Dyscyplina Konkurencja
Złoto
Katja Seizinger
Narciarstwo alpejskie
Zjazd kobiet
Złoto
Hilde Gerg
Narciarstwo alpejskie
Slalom kobiet
Złoto
Katja Seizinger
Narciarstwo alpejskie
Kombinacja kobiet
Złoto
Uschi Disl
Martina Zellner
Katrin Apel
Petra Behle
Biathlon
Sztafeta kobiet
Złoto
Ricco Gross
Peter Sendel
Sven Fischer
Frank Luck
Biathlon
Sztafeta mężczyzn
Złoto
Christoph Langen
Markus Zimmermann
Marco Jakobs
Olaf Hampel
Bobsleje
Czwórki mężczyzn
Złoto
Georg Hackl
Saneczkarstwo
Jedynki mężczyzn
Złoto
Stefan Krausse
Jan Behrendt
Saneczkarstwo
Dwójki mężczyzn
Złoto
Silke Kraushaar
Saneczkarstwo
Jedynki kobiet
Złoto
Nicola Thost
Snowboarding
Halfpipe kobiet
Złoto
Gunda Niemann-Stirnemann
Łyżwiarstwo szybkie
3000 m kobiet
Złoto
Claudia Pechstein
Łyżwiarstwo szybkie
5000 m kobiet
Srebro
Martina Ertl
Narciarstwo alpejskie
Kombinacja kobiet
Srebro
Uschi Disl
Biathlon
Sprint kobiet
Srebro
Tatjana Mittermayer
Narciarstwo dowolne
Jazda po muldach kobiet
Srebro
Barbara Niedernhuber
Saneczkarstwo
Jedynki kobiet
Srebro
Sven Hannawald
Martin Schmitt
Hansjörg Jäkle
Dieter Thoma
Skoki narciarskie
Konkurs drużynowy
Srebro
Heidi Renoth
Snowboarding
Gigant kobiet
Srebro
Gunda Niemann-Stirnemann
Łyżwiarstwo szybkie
1500 m kobiet
Srebro
Claudia Pechstein
Łyżwiarstwo szybkie
3000 m kobiet
Srebro
Gunda Niemann-Stirnemann
Łyżwiarstwo szybkie
5000 m kobiet
Brąz
Katja Seizinger
Narciarstwo alpejskie
Slalom gigant kobiet
Brąz
Hilde Gerg
Narciarstwo alpejskie
Kombinacja kobiet
Brąz
Katrin Apel
Biathlon
Sprint kobiet
Brąz
Uschi Disl
Biathlon
Bieg indywidualny kobiet
Brąz
Christoph Langen
Markus Zimmermann
Bobsleje
Dwójki mężczyzn
Brąz
Mandy Wötzel
Ingo Steuer
Łyżwiarstwo figurowe
Pary sportowe
Brąz
Jens Müller
Saneczkarstwo
Jedynki mężczyzn
Brąz
Anni Friesinger
Łyżwiarstwo szybkie
3000 m kobiet

Wyniki reprezentantów Niemiec

Biathlon

Mężczyźni

sprint - 29. miejsce
bieg indywidualny - 16. miejsce
sprint - 17. miejsce
bieg indywidualny - 6. miejsce
sprint - 34. miejsce
sprint - 7. miejsce
bieg indywidualny - 8. miejsce
bieg indywidualny - 32. miejsce
sztafeta -

Kobiety

sprint -
bieg indywidualny - 39. miejsce
sprint - 16. miejsce
bieg indywidualny - 27. miejsce
sprint -
bieg indywidualny -
sprint - 30. miejsce
bieg indywidualny - 10. miejsce
sztafeta -

Biegi narciarskie

Mężczyźni

10 km stylem klasycznym - 40. miejsce
30 km stylem klasycznym - DNF
10 km stylem klasycznym - 27. miejsce
Bieg łączony - 17. miejsce
50 km stylem dowolnym - 7. miejsce
30 km stylem klasycznym - 57. miejsce
10 km stylem klasycznym - 16. miejsce
Bieg łączony - 12. miejsce
30 km stylem klasycznym - 21. miejsce
50 km stylem dowolnym - 36. miejsce
10 km stylem klasycznym - 38. miejsce
Bieg łączony - 29. miejsce
50 km stylem dowolnym - 26. miejsce
sztafeta - 8. miejsce

Kobiety

  • Constanze Blum
5 km stylem klasycznym - 30. miejsce
Bieg łączony - 26. miejsce
15 km stylem klasycznym - 21. miejsce
30 km stylem dowolnym -31. miejsce
15 km stylem klasycznym - 36. miejsce
30 km stylem dowolnym - DNF
5 km stylem klasycznym - 37. miejsce
Bieg łączony - 31. miejsce
15 km stylem klasycznym - 38. miejsce
30 km stylem dowolnym - 26. miejsce
5 km stylem klasycznym - 26. miejsce
Bieg łączony - 32. miejsce
30 km stylem dowolnym - 16. miejsce
5 km stylem klasycznym - 38. miejsce
Bieg łączony - 54. miejsce
15 km stylem klasycznym - 28. miejsce
sztafeta - 5. miejsce

Bobsleje

Mężczyźni

Dwójki -
Dwójki - 11. miejsce
Czwórki -
Czwórki - 8. miejsce

Curling

Mężczyźni

  • Andy Kapp, Uli Kapp, Michael Schäffer, Holger Höhne, Oliver Axnick - 8. miejsce

Kobiety

Hokej na lodzie

Mężczyźni

Kombinacja norweska

Mężczyźni

Gundersen - 12. miejsce
  • Josef Buchner
Gundersen - DNF
Gundersen - 13. miejsce
Gundersen - 32. miejsce
sztafeta - 6. miejsce

Łyżwiarstwo figurowe

Pary

Pary sportowe -
  • Peggy Schwarz
    Mirko Müller
Pary sportowe - 9. miejsce
Pary taneczne - 10. miejsce

Łyżwiarstwo szybkie

Mężczyźni

500 m - DNF
1000 m - 9. miejsce
1500 m - 13. miejsce
  • Christian Breuer
500 m - 19. miejsce
1000 m - 16. miejsce
1500 m - 9. miejsce
  • Alexander Baumgärtel
5000 m - 13. miejsce
10000 m - 10. miejsce
1500 m - 33. miejsce
5000 m - 5. miejsce
10000 m - 6. miejsce
500 m - 11. miejsce
  • René Taubenrauch
1500 m - 38. miejsce
5000 m - 6. miejsce
10000 m - 11. miejsce

Kobiety

500 m - 15. miejsce
1000 m - 16. miejsce
1500 m - 5. miejsce
3000 m -
500 m - 8. miejsce
1000 m - 10. miejsce
1500 m -
3000 m -
5000 m -
1500 m - 7. miejsce
3000 m -
5000 m -
500 m - 4. miejsce
1000 m - DNF
500 m - 7. miejsce
1000 m - 4. miejsce
5000 m - 14. miejsce

Narciarstwo alpejskie

Mężczyźni

  • Markus Eberle
gigant - DNF
slalom - DNF

Kobiety

slalom - 9. miejsce
kombinacja - 12. miejsce
supergigant - 7. miejsce
gigant - 4. miejsce
slalom - 4. miejsce
kombinacja -
zjazd - 9. miejsce
supergigant - 10. miejsce
gigant - 13. miejsce
slalom -
kombinacja -
zjazd - 9. miejsce
zjazd - DNF
supergigant - 4. miejsce
gigant - 30. miejsce
zjazd -
supergigant - 6. miejsce
gigant -
kombinacja -

Narciarstwo dowolne

Kobiety

jazda po muldach -
jazda po muldach - 11. miejsce
jazda po muldach - 9. miejsce

Saneczkarstwo

Mężczyźni

jedynki - 12. miejsce
jedynki -
jedynki -
dwójki -
dwójki - 8. miejsce

Kobiety

jedynki - 4. miejsce
jedynki -
jedynki -

Short track

Mężczyźni

  • Arian Nachbar
500 m - 23. miejsce
1000 m - 19. miejsce

Kobiety

  • Susanne Busch
500 m - 31. miejsce
1000 m - 20. miejsce
  • Yvonne Kunze
500 m - 20. miejsce
1000 m - 24. miejsce
  • Susanne Busch
    Anne Eckner
    Yvonne Kunze
    Katrin Weber
sztafeta - 8. miejsce

Skoki narciarskie

Mężczyźni

Skocznia normalna - 14. miejsce
Skocznia duża - 48. miejsce
Skocznia normalna - 17. miejsce
Skocznia duża - 57. miejsce
Skocznia normalna - 19. miejsce
Skocznia duża - 14. miejsce
Skocznia normalna - 13. miejsce
Skocznia duża - 12. miejsce
Drużynowo -

Snowboard

Mężczyźni

halfpipe - 17. miejsce
gigant - DNF
gigant - 14. miejsce

Kobiety

gigant - 9. miejsce
halfpipe - 26. miejsce
gigant - DNF
gigant -
halfpipe -
halfpipe - 15. miejsce

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Niemcy na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998
Listen to this article