Niemcy na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2002 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Niemcy na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2002.

Niemcy na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2002

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Niemcy na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2002
Niemcy
Kod MKOl GER
Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2002
Salt Lake City
Chorąży Hilde Gerg
Liczba zawodników 157 w 14 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 2.
Złoto
12
Srebro
16
Brąz
8
Razem
36

Niemcy na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2002 reprezentowało 157 zawodników w 14 dyscyplinach.

Niemieccy sportowcy zdobyli 12 złotych medali i znaleźli się na drugim miejscu w klasyfikacji medalowej z rekordową liczbą, 36 medali wszystkich kruszców.

Medaliści

Medal Zawodnicy Dyscyplina Konkurencja
Kati Wilhelm Biathlon 7,5 km kobiet
Andrea Henkel Biathlon 15 km kobiet
Katrin Apel
Uschi Disl
Andrea Henkel
Kati Wilhelm
Biathlon sztafeta 4×7,5 km kobiet
André Lange
Enrico Kühn
Kevin Kuske
Carsten Embach
Bobsleje czwórki mężczyzn
Christoph Langen
Markus Zimmermann
Bobsleje dwójki mężczyzn
Manuela Henkel
Viola Bauer
Claudia Künzel
Evi Sachenbacher
Biegi narciarskie sztafeta 4×5 km kobiet
Sylke Otto Saneczkarstwo jedynki kobiet
Alexander Resch
Patric Leitner
Saneczkarstwo dwójki mężczyzn
Michael Uhrmann
Stephan Hocke
Sven Hannawald
Martin Schmitt
Skoki narciarskie zawody drużynowe mężczyzn (K-120)
Anni Friesinger Łyżwiarstwo szybkie 1500 m kobiet
Claudia Pechstein Łyżwiarstwo szybkie 3000 m kobiet
Claudia Pechstein Łyżwiarstwo szybkie 5000 m kobiet
Sven Fischer Biathlon 10 km mężczyzn
Frank Luck Biathlon 20 km mężczyzn
Kati Wilhelm Biathlon bieg pościgowy na 10 km kobiet
Uschi Disl Biathlon 7,5 km kobiet
Sven Fischer
Frank Luck
Ricco Gross
Peter Sendel
Biathlon sztafeta 4×7,5 km mężczyzn
Sandra Prokoff
Ulrike Holzner
Bobsleje dwójki kobiet
Peter Schlickenrieder Biegi narciarskie 1,5 km mężczyzn
Evi Sachenbacher Biegi narciarskie 1,5 km kobiet
Georg Hackl Saneczkarstwo jedynki mężczyzn
Barbara Niedernhuber Saneczkarstwo jedynki kobiet
Ronny Ackermann Kombinacja norweska sprint mężczyzn
Björn Kircheisen
Georg Hettich
Marcel Höhlig
Ronny Ackermann
Kombinacja norweska zawody drużynowe mężczyzn
Sven Hannawald Skoki narciarskie zawody indywidualne mężczyzn (K-90)
Monique Garbrecht-Enfeldt Łyżwiarstwo szybkie 500 m kobiet
Sabine Völker Łyżwiarstwo szybkie 1000 m kobiet
Sabine Völker Łyżwiarstwo szybkie 1500 m kobiet
Martina Ertl Narciarstwo alpejskie kombinacja kobiet
Ricco Gross Biathlon bieg pościgowy na 12,5 km mężczyzn
Susi Erdmann
Nicole Herschmann
Bobsleje dwójki kobiet
Tobias Angerer
Jens Filbrich
Andreas Schlütter
Rene Sommerfeldt
Biegi narciarskie sztafeta 4×10 km mężczyzn
Viola Bauer Biegi narciarskie bieg pościgowy na 5 km kobiet
Silke Kraushaar Saneczkarstwo jedynki kobiet
Jens Boden Łyżwiarstwo szybkie 5000 m mężczyzn
Sabine Völker Łyżwiarstwo szybkie 500 m kobiet

Wyniki reprezentantów Niemiec

Biathlon

Mężczyźni

sprint -
bieg pościgowy - 12. miejsce
bieg indywidualny - 29. miejsce
sprint - 15. miejsce
bieg pościgowy - 16. miejsce
sprint - 4. miejsce
bieg pościgowy -
bieg indywidualny - 4. miejsce
sprint - 29. miejsce
bieg pościgowy - 11. miejsce
bieg indywidualny -
bieg indywidualny - 34. miejsce
sztafeta -

Kobiety

sprint - 12. miejsce
bieg pościgowy - 7. miejsce
bieg indywidualny - 18. miejsce
sprint -
bieg pościgowy - 9. miejsce
bieg indywidualny - 12. miejsce
bieg indywidualny - 7. miejsce
sprint - 25. miejsce
bieg pościgowy - 13. miejsce
bieg indywidualny -
sprint -
bieg pościgowy -
sztafeta -

Biegi narciarskie

Mężczyźni

Sprint stylem dowolnym - 7. miejsce
15 km stylem klasycznym - 33. miejsce
Bieg łączony - 23. miejsce
15 km stylem klasycznym - 33. miejsce
50 km stylem klasycznym - 21. miejsce
Sprint stylem dowolnym -
15 km stylem klasycznym - 55. miejsce
15 km stylem klasycznym - 15. miejsce
Bieg łączony - 17. miejsce
50 km stylem klasycznym - 4. miejsce
Sprint stylem dowolnym - 19. miejsce
Bieg łączony - 10. miejsce
30 km stylem dowolnym - 16. miejsce
15 km stylem klasycznym - 14. miejsce
Bieg łączony - 38. miejsce
30 km stylem dowolnym - 19. miejsce
sztafeta -

Kobiety

10 km stylem klasycznym - 10. miejsce
Bieg łączony -
30 km stylem klasycznym - 6. miejsce
Sprint stylem dowolnym - 15. miejsce
10 km stylem klasycznym - 18. miejsce
Bieg łączony - 20. miejsce
30 km stylem klasycznym - DNF
Sprint stylem dowolnym - 4. miejsce
Bieg łączony - 55. miejsce
15 km stylem dowolnym - 26. miejsce
Sprint stylem dowolnym - 10. miejsce
15 km stylem dowolnym - 35. miejsce
Sprint stylem dowolnym -
Bieg łączony - 18. miejsce
15 km stylem dowolnym - 12. miejsce
sztafeta -

Bobsleje

Mężczyźni

Dwójki -
Dwójki - 6. miejsce
Czwórki -
Czwórki - DNF

Kobiety

Dwójki -
Dwójki -

Curling

Mężczyźni

Kobiety

  • Karin Fischer, Sabine Belkofer, Heike Wieländer, Andrea Stock, Natalie Nessler - 5. miejsce

Hokej na lodzie

Mężczyźni

Kobiety

  • Maritta Becker, Tina Evers, Steffi Frühwirt, Claudia Grundmann, Sandra Kinza, Sabrina Kruck, Michaela Lanzl, Nina Linde, Christina Oswald, Franziska Reindl, Nina Ritter, Sabine Rückauer, Anja Scheytt, Jana Schreckenbach, Esther Thyssen, Maren Valenti, Stephanie Wartosch-Kürten, Julia Wierscher, Raffi Wolf, Nina Ziegenhals - 6. miejsce

Kombinacja norweska

Mężczyźni

Sprint -
Gundersen - 4. miejsce
Sprint - 19. miejsce
Gundersen - 21. miejsce
Gundersen - 34. miejsce
Sprint - 25. miejsce
Sprint - 9. miejsce
Gundersen - 5. miejsce
sztafeta -

Łyżwiarstwo figurowe

Pary

  • Mariana Kautz
    Norman Jeschke
Pary sportowe - 14. miejsce
Pary taneczne - 8. miejsce

Łyżwiarstwo szybkie

Mężczyźni

  • Christian Breuer
500 m - 26. miejsce
1000 m - 13. miejsce
1500 m - DNF
5000 m -
10000 m - 5. miejsce
1500 m - 43. miejsce
5000 m - 9. miejsce
10000 m - 10. miejsce
  • Jan Friesinger
500 m - DNF
1000 m - 34. miejsce
1500 m - 41. miejsce
500 m - 19. miejsce
1000 m - 24. miejsce
  • René Taubenrauch
5000 m - 32. miejsce

Kobiety

3000 m - 12. miejsce
5000 m - 12. miejsce
1000 m - 5. miejsce
1500 m -
3000 m - 4. miejsce
5000 m - 6. miejsce
500 m -
1000 m - 6. miejsce
1500 m - 6. miejsce
3000 m -
5000 m -
500 m -
1000 m -
1500 m -
  • Marion Wohlrab
500 m - 19. miejsce
1000 m - 21. miejsce
1500 m - 22. miejsce
500 m - 15. miejsce

Narciarstwo alpejskie

Mężczyźni

  • Markus Eberle
slalom - DNF
zjazd - 34. miejsce
supergigant - 22. miejsce

Kobiety

gigant - DNF
slalom - 6. miejsce
  • Sibylle Brauner
zjazd - 26. miejsce
supergigant - 11. miejsce
gigant - DNF
slalom - 5. miejsce
kombinacja -
gigant - 22. miejsce
slalom - DNF
zjazd - 4. miejsce
supergigant - 5. miejsce
kombinacja - DNF
zjazd - DNF
supergigant - 23. miejsce
gigant - DNF
kombinacja - DNF
zjazd - 10. miejsce
supergigant - DNF

Saneczkarstwo

Mężczyźni

jedynki - 6. miejsce
  • Denis Geppert
jedynki - 7. miejsce
jedynki -
dwójki -
dwójki - 4. miejsce

Kobiety

jedynki -
  • Babsi Niedernhuber
jedynki -
jedynki -

Short track

Mężczyźni

  • André Hartwig
1500 m - 15. miejsce
  • Arian Nachbar
500 m - 15. miejsce
1000 m - 23. miejsce
1500 m - 15. miejsce

Kobiety

  • Yvonne Kunze
500 m - 14. miejsce
1000 m - 14. miejsce
1500 m - 22. miejsce
  • Christin Priebst
1000 m - 16. miejsce
1500 m - 18. miejsce
  • Susanne Rudolph
500 m - 17. miejsce
  • Yvonne Kunze
    Christin Priebst
    Ulrike Lehmann
    Aika Klein
sztafeta - 8. miejsce

Skeleton

Mężczyźni

Kobiety

Skoki narciarskie

Mężczyźni

Skocznia normalna - 17. miejsce
Skocznia normalna -
Skocznia duża - 4. miejsce
Skocznia duża - 12. miejsce
Skocznia normalna - 7. miejsce
Skocznia duża - 10. miejsce
Skocznia normalna - 8. miejsce
Skocznia duża - 16. miejsce
Drużynowo -

Snowboard

Mężczyźni

gigant równoległy - 16. miejsce
gigant równoległy - 18. miejsce
halfpipe - 20. miejsce
halfpipe - 12. miejsce
  • Daniel Tyrkas
halfpipe - 32. miejsce

Kobiety

  • Katharina Himmler
gigant równoległy - 11. miejsce
gigant równoległy - 21. miejsce
halfpipe - 11. miejsce
halfpipe - 14. miejsce

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Niemcy na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2002
Listen to this article