Niemcy na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Niemcy na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006.

Niemcy na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Niemcy na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006
Niemcy
Kod MKOl GER
Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2006
Turyn
Chorąży Kati Wilhelm
Liczba zawodników 162 w 15 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 1.
Złoto
11
Srebro
12
Brąz
6
Razem
29

Niemcy na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006 reprezentowało 162 zawodników. Był to piętnasty start Niemiec na zimowych igrzyskach olimpijskich.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina sportowa Konkurencja
Złoto
Kati Wilhelm
Biathlon
Bieg pościgowy kobiet
Złoto
Sven Fischer
Biathlon
Sprint mężczyzn
Złoto
Michael Greis
Biathlon
Bieg indywidualny mężczyzn
Złoto
Ricco Groß
Michael Rösch
Sven Fischer
Michael Greis
Biathlon
Sztafeta mężczyzn
Złoto
Michael Greis
Biathlon
Bieg masowy mężczyzn
Złoto
André Lange
Kevin Kuske
Bobsleje
Dwójki mężczyzn
Złoto
Sandra Kiriasis
Anja Schneiderheinze
Bobsleje
Dwójki kobiet
Złoto
André Lange
René Hoppe
Kevin Kuske
Martin Putze
Bobsleje
Dwójki mężczyzn
Złoto
Sylke Otto
Saneczkarstwo
Jedynki kobiet
Złoto
Georg Hettich
Kombinacja norweska
Gundersen
Złoto
Daniela Anschütz-Thoms
Lucille Opitz
Claudia Pechstein
Sabine Völker
Anni Friesinger
Łyżwiarstwo szybkie
Bieg drużynowy kobiet
Srebro
Martina Glagow
Biathlon
Bieg pościgowy kobiet
Srebro
Martina Glagow
Biathlon
Bieg indywidualny kobiet
Srebro
Kati Wilhelm
Biathlon
Bieg masowy kobiet
Srebro
Martina Glagow
Andrea Henkel
Katrin Apel
Kati Wilhelm
Biathlon
Sztafeta kobiet
Srebro
Stefanie Böhler
Viola Bauer
Evi Sachenbacher-Stehle
Claudia Künzel
Biegi narciarskie
Sztafeta kobiet
Srebro
Andreas Schlütter
Jens Filbrich
René Sommerfeldt
Tobias Angerer
Biegi narciarskie
Sztafeta mężczyzn
Srebro
Claudia Künzel
Biegi narciarskie
Sprint stylem dowolnym kobiet
Srebro
Silke Kraushaar
Saneczkarstwo
Jedynki kobiet
Srebro
Andre Florschütz
Torsten Wustlich
Saneczkarstwo
Dwójki mężczyzn
Srebro
Björn Kircheisen
Georg Hettich
Ronny Ackermann
Jens Gaiser
Kombinacja norweska
Drużynowo
Srebro
Amelie Kober
Snowboarding
Gigant równoległy kobiet
Srebro
Claudia Pechstein
Łyżwiarstwo szybkie
5000 m kobiet
Brąz
Sven Fischer
Biathlon
Bieg pościgowy mężczyzn
Brąz
Uschi Disl
Biathlon
Bieg masowy kobiet
Brąz
Tobias Angerer
Biegi narciarskie
15 km stylem klasycznym mężczyzn
Brąz
Silke Kraushaar
Saneczkarstwo
Jedynki kobiet
Brąz
Georg Hettich
Kombinacja norweska
Sprint
Brąz
Anni Friesinger
Łyżwiarstwo szybkie
1000 m kobiet

Wyniki reprezentantów Niemiec

Biathlon

Mężczyźni

sprint -
bieg pościgowy -
bieg indywidualny - 17. miejsce
bieg masowy - 17. miejsce
sprint - 34. miejsce
bieg pościgowy - 8. miejsce
bieg masowy -
bieg indywidualny -
sprint - 6. miejsce
bieg pościgowy - 12. miejsce
bieg indywidualny - 11. miejsce
bieg masowy - 10. miejsce
bieg indywidualny - 42. miejsce
sprint - 14. miejsce
bieg pościgowy - 19. miejsce
bieg masowy - 8. miejsce
sztafeta -

Kobiety

sprint - 22. miejsce
bieg pościgowy - 11. miejsce
sprint - 34. miejsce
bieg pościgowy - 10. miejsce
bieg masowy -
bieg indywidualny - 12. miejsce
sprint - 17. miejsce
bieg pościgowy -
bieg masowy - 4. miejsce
bieg indywidualny -
bieg masowy - 13. miejsce
bieg indywidualny - 4. miejsce
sprint - 7. miejsce
bieg pościgowy -
bieg masowy -
bieg indywidualny - 16. miejsce
sztafeta -

Biegi narciarskie

Mężczyźni

15 km stylem klasycznym -
Bieg łączony - 12. miejsce
50 km stylem dowolnym - 24. miejsce
Bieg łączony - 23. miejsce
50 km stylem dowolnym - 17. miejsce
15 km stylem klasycznym - 43. miejsce
15 km stylem klasycznym - 7. miejsce
15 km stylem klasycznym - 11. miejsce
Bieg łączony - DNF
50 km stylem dowolnym - 36. miejsce
Sprint drużynowy stylem klasycznym - 6. miejsce
sztafeta -

Kobiety

10 km stylem klasycznym - 10. miejsce
Sprint stylem dowolnym - 20. miejsce
10 km stylem klasycznym - 38. miejsce
Bieg łączony - 28. miejsce
30 km stylem dowolnym - 20. miejsce
Sprint stylem dowolnym - 31. miejsce
30 km stylem dowolnym - 48. miejsce
Sprint stylem dowolnym - 12. miejsce
Bieg łączony - 52. miejsce
Sprint stylem dowolnym -
10 km stylem klasycznym - 17. miejsce
Bieg łączony - 18. miejsce
30 km stylem dowolnym - 6. miejsce
10 km stylem klasycznym - 20. miejsce
30 km stylem dowolnym - 13. miejsce
Sprint drużynowy stylem klasycznym - 5. miejsce
sztafeta -

Bobsleje

Mężczyźni

dwójka -
dwójka - 5. miejsce
czwórka -
czwórka - 5. miejsce

Kobiety

dwójka -
dwójka - 5. miejsce

Curling

Mężczyźni

  • Andy Kapp, Uli Kapp, Oliver Axnick, Holger Höhne, Andreas Kempf
turniej - 9. miejsce - 3. zwycięstwa i 6 porażek

Hokej na lodzie

Mężczyźni

Kobiety

  • Maritta Becker, Franziska Busch, Tina Evers, Susi Fellner, Steffi Frühwirt, Susann Götz, Claudia Grundmann, Jenny Harß, Nikola Holmes, Sabrina Kruck, Andrea Lanzl, Michaela Lanzl, Christina Oswald, Nina Ritter, Anja Scheytt, Sara Seiler, Denise Soesilo, Jenny Tamas, Stephanie Wartosch-Kürten, Raffi Wolf - 5. miejsce

Kombinacja norweska

Mężczyźni

Sprint - 8. miejsce
Gundersen - 18. miejsce
Sprint - 29. miejsce
Gundersen - 6. miejsce
Sprint -
Gundersen -
Sprint - 7. miejsce
Gundersen - 7. miejsce
Drużynowo -

Łyżwiarstwo figurowe

Mężczyźni

soliści - 21. miejsce

Pary

  • Rico Rex, Eva-Maria Fitze
pary sportowe - 15. miejsce
pary sportowe - 6. miejsce

Łyżwiarstwo szybkie

Mężczyźni

5000 m - 20. miejsce
1500 m - 37. miejsce
1500 m - 26. miejsce
  • Robert Lehmann
1500 m - 36. miejsce
  • Tobias Schneider
1500 m - 31. miejsce
Bieg drużynowy - 5. miejsce

Kobiety

1500 m - 10. miejsce
3000 m - 6. miejsce
5000 m - 5. miejsce
1000 m -
1500 m - 4. miejsce
3000 m - 4. miejsce
500 m - 19. miejsce
1000 m - 22. miejsce
1500 m - 30. miejsce
5000 m - 14. miejsce
3000 m - 5. miejsce
5000 m -
1000 m - 21. miejsce
500 m - 6. miejsce
  • Pamela Zöllner
500 m - 24. miejsce
1000 m - 30. miejsce
bieg drużynowy -

Narciarstwo alpejskie

Kobiety

slalom - 16. miejsce
kombinacja - 16. miejsce
supergigant - 16. miejsce
slalomgigant - 15. miejsce
slalom - DNF
kombinacja - 7. miejsce
slalomgigant - DNF
slalom - 7. miejsce
zjazd - 6. miejsce
supergigant - 9. miejsce

Mężczyźni

slalomgigant - DNF
slalom - DNF
slalom - DNF

Narciarstwo dowolne

Mężczyźni

  • Gerhard Blöchl
jazda po muldach - 28. miejsce
  • Christoph Stark
jazda po muldach - 15. miejsce

Saneczkarstwo

Mężczyźni

dwójka -
dwójka - 6. miejsce

Kobiety

Short track

Mężczyźni

  • Tyson Heung
500 m - 16. miejsce
1500 m - 17. miejsce
  • Arian Nachbar
500 m - 13. miejsce
1000 m - 14. miejsce
  • Sebastian Praus
1000 m - 10. miejsce
1500 m - 21. miejsce
  • Thomas Bauer, André Hartwig, Tyson Heung, Arian Nachbar, Sebastian Praus
Sztafeta - 6. miejsce

Kobiety

  • Susanne Rudolph
500 m - 18. miejsce
  • Aika Klein
500 m - 21. miejsce
1000 m - DSQ
1500 m - 26. miejsce
  • Yvonne Kunze
1000 m - 7. miejsce
1500 m - 21. miejsce
  • Tina Grassow, Aika Klein, Yvonne Kunze, Christin Priebst, Susanne Rudolph
Sztafeta - 4. miejsce

Skeleton

Mężczyźni

Kobiety

Skoki narciarskie

Mężczyźni

skocznia normalna - 21. miejsce
skocznia normalna - 8. miejsce
skocznia duża - 11. miejsce
skocznia duża - 19. miejsce
skocznia normalna - 12. miejsce
skocznia duża - 20. miejsce
skocznia normalna - 4. miejsce
skocznia duża - 16. miejsce
konkurs drużynowy - 4. miejsce

Snowboard

 Osobny artykuł: Snowboard na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006.

Mężczyźni

gigant równoległy - 19. miejsce
gigant równoległy - 17. miejsce
halfpipe - 34. miejsce
snowboardcross - 36. miejsce
snowboardcross - 27. miejsce
halfpipe - 9. miejsce
halfpipe - 15. miejsce
halfpipe - 8. miejsce
snowboardcross - 32. miejsce

Kobiety

gigant równoległy -
  • Katharina Himmler
snowboardcross - 12. miejsce

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Niemcy na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006
Listen to this article