Niemiecka Republika Demokratyczna na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1972 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Niemiecka Republika Demokratyczna na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1972.

Niemiecka Republika Demokratyczna na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1972

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Niemiecka Republika Demokratyczna na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1972
Kod MKOl GDR
Zimowe Igrzyska Olimpijskie 1972
Sapporo
Chorąży Klaus-Michael Bonsack
Liczba zawodników 42 w 7 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 2.
Złoto
4
Srebro
3
Brąz
7
Razem
14

NRD na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1972 reprezentowało 42 zawodników: 29 mężczyzn i trzynaście kobiet. Był to drugi start reprezentacji NRD na zimowych igrzyskach olimpijskich.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat
Złoto
Ulrich Wehling
Kombinacja norweska
indywidualnie 413,340 pkt[1]
Złoto
Wolfgang Scheidel
Saneczkarstwo
Jedynki mężczyzn 3:27,58 min[2]
Złoto
Horst Hörnlein, Reinhard Bredow
Saneczkarstwo
Dwójki mężczyzn 1:28,35 min[2]
Złoto
Anna-Maria Müller
Saneczkarstwo
Jedynki kobiet 2:59,18 min[3]
Srebro
Hansjörg Knauthe
Biathlon
Bieg na 20 km mężczyzn 1:16:07,50 h[4]
Srebro
Harald Ehrig
Saneczkarstwo
Jedynki mężczyzn 3:28,39 min[4]
Srebro
Ute Rührold
Saneczkarstwo
Jedynki kobiet 2:59,49 min[3]
Brąz
Hansjörg Knauthe, Joachim Meischner, Dieter Speer, Horst Koschka
Biathlon
Sztafeta 4 x 7,5 km mężczyzn 1:54:57,67 h[4]
Brąz
Karl-Heinz Luck
Kombinacja norweska
indywidualnie 398,800 pkt[1]
Brąz
Manuela Groß, Uwe Kagelmann
Łyżwiarstwo figurowe
pary sportowe 411,8 pkt[5]
Brąz
Rainer Schmidt
Skoki narciarskie
Skocznia K-110 219,3 pkt[6]
Brąz
Wolfram Fiedler
Saneczkarstwo
Jedynki mężczyzn 3:28,73 min[2]
Brąz
Klaus-Michael Bonsack, Wolfram Fiedler
Saneczkarstwo
Dwójki mężczyzn 1:29,16 min[4]
Brąz
Margit Schumann
Saneczkarstwo
Jedynki kobiet 2:59,54 min[3]

Skład kadry

Biathlon

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja czas biegu Kary Łączny czas Pozycja
Hansjörg Knauthe Bieg na 20 km 1:15:07,60 1:00 1:16:07,60
Dieter Speer 1:13:43,63 7:00 1:20:43,63 13.
Günter Bartnik 1:16:01,73 5:00 1:21:01,73 15.
Horst Koschka 1:17:24,58 5:00 1:22:24,58 20.
Hansjörg Knauthe
Joachim Meischner
Dieter Speer
Horst Koschka
Sztafeta 4 × 7,5 km 1:54:57,67 4 1:54:57,58

Biegi narciarskie

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja czas Pozycja
Axel Lesser Bieg na 15 km 46:17,01 6.
Gert-Dietmar Klause 46:33,40 13.
Gerd Heßler 48:04,15 25.
Rainer Groß 48:05,86 26.
Gert-Dietmar Klause Bieg na 30 km 1:39:15,54 8.
Axel Lesser 1:39:49,24 12.
Gerd Heßler 1:41:37,47 18.
Eberhard Klessen 1:43:15,99 21.
Gert-Dietmar Klause Bieg na 50 km 2:46:17,43 9.
Eberhard Klessen 2:49:53,01 16.
Rainer Groß 2:50:15,91 18.
Gerd Heßler
Axel Lesser
Gerhard Grimmer
Gert-Dietmar Klause
Sztafeta 4 × 10 km 2:10:03,73 6.

Kobiety

Zawodnik Konkurencja czas Pozycja
Renate Fischer-Köhler Bieg na 5 km 17:41,07 14.
Gabi Haupt 17:55,04 20.
Anni Unger 18:13,19 28.
Christine Phillip 18:17,02 30.
Renate Fischer-Köhler Bieg na 10 km 35:46,96 9.
Gabi Haupt 36:38,41 18.
Anni Unger 36:45,24 20.
Christine Phillip 37:51,76 31.
Gabi Haupt
Renate Fischer-Köhler
Anni Unger
Sztafeta 3 × 5 km 50::28,45 5.

Kombinacja norweska

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Bieg narciarski Skoki narciarskie Łącznie Pozycja
Czas biegu Pozycja Punkty Skok 1 Nota Skok 2 Nota Skok 3 Nota Punkty Pozycja
Ulrich Wehling Indywidualnie 49:15,3 3. 212,44 78,0 101,6 76,5 99,3 77,5 96,2 200,9 4. 413,34
Karl-Heinz Luck 48:24,9 1. 220,00 69,5 85,0 74,0 93,8 67,0 65,4 178,8 17. 398,80
Günter Deckert 50:41,1 10. 199,57 78,5 104,9 71,0 77,0 83,0 78,5 183,4 12. 382,97 9.
Hans Hartleb 52:14,2 28. 185,605 74,0 91,2 73,0 92,7 78,5 71,8 183,9 11. 369,505 18.

Łyżwiarstwo figurowe

Zawodnik Konkurencja Nota Pozycja
Sonja Morgenstern Solistki 2579,4 6.
Christine Errath 2489,3 8.
Jan Hoffmann Soliści 2567,6 6.
Manuela Groß
Uwe Kagelmann
Pary sportowe 411,8
Annette Kansy
Axel Salzmann
392,6 8.

Łyżwiarstwo szybkie

Kobiety

Zawodnik Konkurencja
Bieg na 500 m Bieg na 1000 m Bieg na 1500 m Bieg na 3000 m
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Ruth Budzisch-Schleiermacher 45,78 13. 1:52,65 33.
Rosemarie Taupadel 1:33,79 12. 2:22,35 5. 5:12,85 15.

Saneczkarstwo

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Ślizg 1 Ślizg 2 Ślizg 3 Ślizg 4 Łącznie Pozycja
Wolfgang Scheidel Jedynki 52,17 52,06 51,58 51,77 3:27,58
Harald Ehrig 52,60 52,32 51,74 51,73 3:28,39
Wolfram Fiedler 53,04 52,55 51,61 51,53 3:28,73
Klaus-Michael Bonsack 52,98 52,72 51,54 51,92 3:29,16 4.
Horst Hörnlein
Reinhard Bredow
Dwójki 44,27 44,08 1:28,35
Klaus-Michael Bonsack
Wolfram Fiedler
44,69 44,47 1:29,16

Kobiety

Zawodnik Konkurencja Ślizg 1 Ślizg 2 Ślizg 3 Ślizg 4 Łącznie Pozycja
Anna-Maria Müller Jedynki 45,00 45,00 44,86 44,32 2:59,18
Ute Rührold 44,95 45,23 44,76 44,55 2:59,49
Margit Schumann 44,95 45,38 44,65 44,56 2:59,54

Skoki narciarskie

Mężczyźni

Konkurencja Skoczek Skok 1 Skok 2 Nota Pozycja
odległość Nota odległość Nota
Skocznia normalna K-86 Rainer Schmidt 80,5 114,5 75,0 102,7 217,2 15.
Henry Glaß 78,0 109,5 73,5 102,3 211,8 18.
Hans-Georg Aschenbach 74,0 103,1 69,5 95,4 198,5 31.
Manfred Wolf 77,5 109,2 81,0 85,8 195,0 38.
Skocznia duża K-110 Rainer Schmidt 98,5 106,4 101,0 112,9 219,3
Manfred Wolf 107,0 120,3 89,5 94,8 215,1 5.
Henry Glaß 91,0 97,9 84,0 85,1 183,0 20.
Heinz Wosipiwo 82,0 74,3 87,0 85,3 159,6 39.

Przypisy

  1. a b Nordic Combined - Olympic Games 1972 results (ang.). the-sports.org. [dostęp 2013-10-30].
  2. a b c Luge - Olympic Games 1972 results Men (ang.). the-sports.org. [dostęp 2013-10-30].
  3. a b c Luge - Olympic Games 1972 results Women (ang.). the-sports.org. [dostęp 2013-10-30].
  4. a b c d Biathlon - Olympic Games 1972 results (ang.). the-sports.org. [dostęp 2013-10-30].
  5. Figure Skating - Olympic Games 1972 results Mixed (ang.). the-sports.org. [dostęp 2013-10-30].
  6. Ski Jumping - Olympic Games 1972 results (ang.). the-sports.org. [dostęp 2013-10-30].

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Niemiecka Republika Demokratyczna na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1972
Listen to this article