Niemiecka Republika Demokratyczna na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1976 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Niemiecka Republika Demokratyczna na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1976.

Niemiecka Republika Demokratyczna na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1976

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Niemiecka Republika Demokratyczna na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1976
Niemiecka Republika Demokratyczna
Kod MKOl GDR
Zimowe Igrzyska Olimpijskie 1976
Innsbruck
Chorąży Meinhard Nehmer
Liczba zawodników 59 w 28 konkurencjach w 8 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 2.
Złoto
7
Srebro
5
Brąz
7
Razem
19

NRD na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1976 reprezentowało 59 zawodników: 40 mężczyzn i 19 kobiet. Był to trzeci start reprezentacji NRD na zimowych igrzyskach olimpijskich.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat
Złoto
Meinhard Nehmer, Bernhard Germeshausen
Bobsleje
Dwójki mężczyzn 3:44,42 min[1]
Złoto
Meinhard Nehmer, Jochen Babock, Bernhard Germeshausen, Bernhard Lehmann
Bobsleje
Czwórki mężczyzn 3:40,43 min[1]
Złoto
Ulrich Wehling
Kombinacja norweska
indywidualnie 423,39 pkt[2]
Złoto
Dettlef Günther
Saneczkarstwo
Jedynki mężczyzn 3:27,688 min[3]
Złoto
Hans Rinn, Norbert Hahn
Saneczkarstwo
Dwójki mężczyzn 1:25,604 min[3]
Złoto
Margit Schumann
Saneczkarstwo
Jedynki kobiet 2:50,621 min[4]
Złoto
Hans-Georg Aschenbach
Skoki narciarskie
Skocznia K-84 252,0 pkt[5]
Srebro
Gert-Dietmar Klause
Biegi narciarskie
Bieg na 50 km mężczyzn 2:38:13,21 h[6]
Srebro
Romy Kermer, Rolf Österreich
Łyżwiarstwo figurowe
Pary sportowe 136,35 pkt[7]
Srebro
Andrea Ehrig
Łyżwiarstwo szybkie
Bieg na 3000 m kobiet 4:45,23 min[8]
Srebro
Ute Rührold
Saneczkarstwo
Jedynki kobiet 2:50,848 min[4]
Srebro
Jochen Danneberg
Skoki narciarskie
Skocznia K-86 246,2 pkt[5]
Brąz
Karl-Heinz Menz, Frank Ullrich, Manfred Beer, Manfred Geyer
Biathlon
Sztafeta 4 x 7,5 km mężczyzn 2:04:08,61 h[9]
Brąz
Monika Debertshäuser, Sigrun Krause, Barbara Petzold, Veronika Schmidt
Biegi narciarskie
Sztafeta 4 x 5 km kobiet 1:09:57,95 h[10]
Brąz
Konrad Winkler
Kombinacja norweska
indywidualnie 417,47 pkt[2]
Brąz
Christine Errath
Łyżwiarstwo figurowe
Solistki 188,16 pkt[11]
Brąz
Manuela Groß, Uwe Kagelmann
Łyżwiarstwo figurowe
Pary sportowe 134,57 pkt[7]
Brąz
Hans Rinn
Saneczkarstwo
Jedynki mężczyzn 3:28,574 min[3]
Brąz
Henry Glaß
Skoki narciarskie
Skocznia K-104 221,7 pkt[5]

Skład kadry

Biathlon

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja czas biegu Kary Łączny czas Pozycja
Manfred Geyer Bieg na 20 km 1:13:11,37 6:00 1:19:11,37 12.
Karl-Heinz Wolf 1:15:06,89 5:00 1:20:06,89 15.
Manfred Beer 1:18:42,50 5:00 1:23:42,50 27.
Karl-Heinz Menz
Frank Ullrich
Manfred Beer
Manfred Geyer
Sztafeta 4 × 7,5 km 2:04:08,61 5 2:04:08,61

Biegi narciarskie

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja czas Pozycja
Gert-Dietmar Klause Bieg na 15 km 45:42,97 9.
Jürgen Wolf 47:04,49 25.
Gerd Heßler 47:08,77 28.
Gerhard Grimmer 48:45,04 49.
Gert-Dietmar Klause Bieg na 30 km 1:32:00,91 6.
Gerhard Grimmer 1:34:52,15 16.
Axel Lesser 1:34:53,14 17.
Dieter Meinel 1:36:37,35 33.
Gert-Dietmar Klause Bieg na 50 km 2:38:13,21
Gerhard Grimmer 2:41:15,46 5.
Gerd Heßler 2:47:34,90 28.
Dieter Meinel 2:49:52,42 33.
Gerd Heßler
Axel Lesser
Gerhard Grimmer
Gert-Dietmar Klause
Sztafeta 4 × 10 km Nie ukończyli biegu

Kobiety

Zawodnik Konkurencja czas Pozycja
Monika Debertshäuser Bieg na 5 km 16:34,94 7.
Barbara Petzold 16:42,44 11.
Veronika Hesse 16:42,86 12.
Sigrun Krause 16:55,54 16.
Barbara Petzold Bieg na 10 km 31:12,20 7.
Veronika Hesse 31:12,33 8.
Sigrun Krause 31:39,76 12.
Monika Debertshäuser 31:50,06 14.
Monika Debertshäuser
Sigrun Krause
Barbara Petzold
Veronika Schmidt
Sztafeta 4 × 5 km 1:09:57,95

Bobsleje

Mężczyźni

Osada Zawodnik Konkurencja Ślizg 1 Ślizg 2 Ślizg 3 Ślizg 4 Łącznie Pozycja
GDR-II Meinhard Nehmer
Bernhard Germeshausen
Dwójki 56,24 56,04 55,87 56,27 3:44,42
GDR-I Horst Schönau
Raimund Bethge
56,89 56,79 56,74 56,55 3:46,97 7.
GDR-I Meinhard Nehmer
Jochen Babock
Bernhard Germeshausen
Bernhard Lehmann
Czwórki 54,43 54,64 55,51 55,85 3:40,43
GDR-II Horst Schönau
Horst Bernhardt
Harald Seifert
Raimund Bethge
55,11 55,12 55,63 56,58 3:42,44 4.

Kombinacja norweska

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Bieg narciarski Skoki narciarskie Łącznie Pozycja
Czas biegu Pozycja Punkty Skok 1 Nota Skok 2 Nota Skok 3 Nota Punkty Pozycja
Ulrich Wehling Indywidualnie 50:28,95 197,89 13. 77,0 112,0 80,0 112,5 80,5 113,0 225,5 1. 423,39
Konrad Winkler 49:51,11 7. 203,57 74,5 107,0 76,5 105,9 77,0 106,9 213,9 4. 417,47
Klaus Tuchscherer 51:16,12 20. 190,81 74,0 103,2 78,5 109,1 79,0 109,6 218,7 3. 409,51 5.
Günter Deckert 49:51,00 6. 203,58 72,0 74,0 71,0 95,1 74,0 99,1 194,2 18. 397,78 13.

Łyżwiarstwo figurowe

Zawodnik Konkurencja Nota Pozycja
Christine Errath Solistki 188,16
Anett Pötzsch 187,42 4.
Marion Weber 175,82 11.
Jan Hoffmann Soliści 187,34 4.
Romy Kermer
Rolf Österreich
Pary sportowe 136,35
Manuela Groß
Uwe Kagelmann
134,57
Kerstin Stolfig
Veit Kempe
129,,57 6.

Łyżwiarstwo szybkie

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja
Bieg na 500 m Bieg na 1000 m Bieg na 1500 m Bieg na 5000 m Bieg na 10 000 m
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Harald Oehme 41,54 24. 1:23,88 20.
Klaus Wunderlich 1:21,67 10. 2:03,41 9. 7:33,82 5.
Manfred Winter 7:58,28 18.

Kobiety

Zawodnik Konkurencja
Bieg na 500 m Bieg na 1000 m Bieg na 1500 m Bieg na 3000 m
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Heike Lange 44,21 10. 1:30,55 8.
Ines Bautzmann 44,87 15. 2:19,63 7. 4:46,67 5.
Ute Dix 45,60 20. 1:34,14 21.
Monika Zernicek 1:31,68 12.
Karin Kessow 2:19,05 5. 4:45,60 4.
Andrea Ehrig 2:20,05 10. 4:45,23

Saneczkarstwo

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Ślizg 1 Ślizg 2 Ślizg 3 Ślizg 4 Łącznie Pozycja
Dettlef Günther Jedynki 52,381 52,107 51,418 51,782 3:27,688
Hans Rinn 52,916 51,968 51,690 52,000 3:28,574
Hans-Heinrich Winckler 52,848 52,328 52,069 52,209 3:29,454 4.
Hans Rinn
Norbert Hahn
Dwójki 42,773 42,831 1:25,604
Bernd Hahn
Ulli Hahn
43,291 46,556 1:29,847 16.

Kobiety

Zawodnik Konkurencja Ślizg 1 Ślizg 2 Ślizg 3 Ślizg 4 Łącznie Pozycja
Margit Schumann Jedynki 42,854 42,830 42,285 42,652 2:50,621
Ute Rührold 42,926 42,708 42,439 42,773 2:50,846
Eva-Maria Wernicke 43,007 42,646 42,711 42,868 2:51,262 4.

Skoki narciarskie

Mężczyźni

Konkurencja Skoczek Skok 1 Skok 2 Nota Pozycja
odległość Nota odległość Nota
Skocznia normalna K-84 Hans-Georg Aschenbach 84,5 128,0 82,0 124,0 252,0
Jochen Danneberg 83,5 124,4 82,5 121,8 246,2
Bernd Eckstein 80,5 118,6 81,5 (upadek) 90,7 209,3 32.
Henry Glaß 80,0 118,3 79,5 (upadek) 85,5 203,8 44.
Skocznia duża K-104 Henry Glaß 91,0 104,4 97,0 117,3 221,7
Jochen Danneberg 102,0 118,8 89,5 102,8 221,6 4.
Bernd Eckstein 94,0 109,6 91,5 106,6 216,2 7.
Hans-Georg Aschenbach 92,5 109,5 89,0 102,6 212,1 8.

Przypisy

  1. a b Bobsleigh - Olympic Games 1976 results Men (ang.). the-sports.org. [dostęp 2013-12-05].
  2. a b Nordic Combined - Olympic Games 1976 results (ang.). the-sports.org. [dostęp 2013-12-05].
  3. a b c Luge - Olympic Games 1976 results Men (ang.). the-sports.org. [dostęp 2013-12-05].
  4. a b Luge - Olympic Games 1976 results Women (ang.). the-sports.org. [dostęp 2013-12-05].
  5. a b c Ski Jumping - Olympic Games 1976 results (ang.). the-sports.org. [dostęp 2013-12-05].
  6. Cross Country Skiing - Olympic Games 1976 results Men (ang.). the-sports.org. [dostęp 2013-12-05].
  7. a b Figure Skating - Olympic Games 1976 results Mixed (ang.). the-sports.org. [dostęp 2013-12-05].
  8. Speed Skating - Olympic Games 1976 results Women (ang.). the-sports.org. [dostęp 2013-12-05].
  9. Biathlon - Olympic Games 1976 results (ang.). the-sports.org. [dostęp 2013-12-05].
  10. Cross Country Skiing - Olympic Games 1976 results Women (ang.). the-sports.org. [dostęp 2013-12-05].
  11. Figure Skating - Olympic Games 1976 results Women (ang.). the-sports.org. [dostęp 2013-12-05].

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Niemiecka Republika Demokratyczna na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1976
Listen to this article