Niemiecka Republika Demokratyczna na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1980 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Niemiecka Republika Demokratyczna na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1980.

Niemiecka Republika Demokratyczna na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1980

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Niemiecka Republika Demokratyczna na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1980
Kod MKOl GDR
Zimowe Igrzyska Olimpijskie 1980
Lake Placid
Chorąży Jan Hoffmann
Liczba zawodników 53 w 29 konkurencjach w 8 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 2.
Złoto
9
Srebro
7
Brąz
7
Razem
23

NRD na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1980 reprezentowało 53 zawodników: 36 mężczyzn i 17 kobiet. Był to czwarty start reprezentacji NRD na zimowych igrzyskach olimpijskich.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat
Złoto
Frank Ullrich
Biathlon
Bieg na 10 km mężczyzn 32:10,69 min[1]
Złoto
Barbara Petzold
Biegi narciarskie
Bieg na 10 km kobiet 30:31,54 min[2]
Złoto
Marlies Rostock, Carola Anding, Veronika Hesse, Barbara Petzold
Biegi narciarskie
Sztafeta 4 × 5 km kobiet 1:02:11,10 h[2]
Złoto
Meinhard Nehmer, Bernhard Germeshausen, Bogdan Musiol, Hans-Jürgen Gerhardt
Bobsleje
Czwórki mężczyzn 3:59,92 min[3]
Złoto
Ulrich Wehling
Kombinacja norweska
Indywidualnie 432,200 pkt[4]
Złoto
Anett Pötzsch
Łyżwiarstwo figurowe
Solistki 189,00 pkt[5]
Złoto
Karin Enke
Łyżwiarstwo szybkie
Bieg na 500 m kobiet 41,78 s[6]
Złoto
Bernhard Glass
Saneczkarstwo
Jedynki mężczyzn 2:54,796 min[7]
Złoto
Hans Rinn, Norbert Hahn
Saneczkarstwo
Dwójki mężczyzn 1:19,331 min[7]
Srebro
Frank Ullrich
Biathlon
Bieg na 20 km mężczyzn 1:08:27,79 h[1]
Srebro
Mathias Jung, Klaus Siebert, Frank Ullrich, Eberhard Rösch
Biathlon
Sztafeta 4 × 7,5 km mężczyzn 1:34:56,99 h[1]
Srebro
Bernhard Germeshausen, Hans-Jürgen Gerhardt
Bobsleje
Dwójki mężczyzn 4:10,93 min[3]
Srebro
Jan Hoffmann
Łyżwiarstwo figurowe
Soliści 189,72 pkt[5]
Srebro
Sabine Becker
Łyżwiarstwo szybkie
Bieg na 3000 m kobiet 4:32,79 min[6]
Srebro
Melitta Sollmann
Saneczkarstwo
Jedynki kobiet 2:37,657 min[7]
Srebro
Manfred Deckert
Skoki narciarskie
Skocznia K-86 249,2 pkt[8]
Brąz
Eberhard Rösch
Biathlon
Bieg na 20 km mężczyzn 1:11:11,73 h[1]
Brąz
Meinhard Nehmer, Bogdan Musiol
Bobsleje
Dwójki mężczyzn 4:11,08 min[3]
Brąz
Horst Schönau, Roland Wetzig, Detlef Richter, Andreas Kirchner
Bobsleje
Czwórki mężczyzn 4:00,97 min[3]
Brąz
Konrad Winkler
Kombinacja norweska
Indywidualnie 425,320 pkt[4]
Brąz
Manuela Mager, Uwe Bewersdorff
Łyżwiarstwo figurowe
Pary sportowe 140,52 pkt[5]
Brąz
Silvia Albrecht
Łyżwiarstwo szybkie
Bieg na 1000 m kobiet 1:26,46 min[6]
Brąz
Sabine Becker
Łyżwiarstwo szybkie
Bieg na 1500 m kobiet 2:12,38 min[6]

Skład kadry

Biathlon

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja czas biegu Kary Łączny czas Pozycja
Frank Ullrich Bieg na 20 km 1:05:27,79 3:00 1:08:27,79
Eberhard Rösch 1:09:11,73 2:00 1:11:11,73
Klaus Siebert 1:07:48,71 6:00 1:13:48,71 15.
Frank Ullrich Bieg na 10 km 32:10,69 2 32:10,69
Klaus Siebert 33:32,76 2 33:32,76 4.
Mathias Jung 35:50,36 4 35:50,36 21.
Mathias Jung
Klaus Siebert
Frank Ullrich
Eberhard Rösch
Sztafeta 4 × 7,5 km 1:34:56,99 3 1:34:56,99

Biegi narciarskie

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja czas Pozycja
Alf-Gerd Deckert Bieg na 15 km 45:00,40 37.
Bieg na 30 km 1:30:05,17 9.
Bieg na 50 km 2:38:13,53 26.

Kobiety

Zawodnik Konkurencja czas Pozycja
Barbara Petzold Bieg na 5 km 15:23,62 4.
Veronika Hesse 15:31,83 7.
Marlies Rostock 15:36,28 9.
Ute Nestler 15:53,38 16.
Barbara Petzold Bieg na 10 km 30:31,54
Marlies Rostock 31:28,79 7.
Veronika Hesse 31:29,14 8.
Carola Anding 31:45:82 12.
Marlies Rostock
Carola Anding
Veronika Hesse
Barbara Petzold
Sztafeta 4 × 5 km 1:02:11,10

Bobsleje

Mężczyźni

Osada Zawodnik Konkurencja Ślizg 1 Ślizg 2 Ślizg 3 Ślizg 4 Łącznie Pozycja
GDR-II Bernhard Germeshausen
Hans-Jürgen Gerhardt
Dwójki 1:02,58 1:02,48 1:03,31 1:02,56 4:10,93
GDR-I Meinhard Nehmer
Bogdan Musiol
1:02,39 1:02,88 1:02,86 1:02,95 4:11,08
GDR-I Meinhard Nehmer
Bernhard Germeshausen
Bogdan Musiol
Hans-Jürgen Gerhardt
Czwórki 59,86 1:00,03 59,73 1:00,30 3:59,92
GDR-I Horst Schönau
Roland Wetzig
Detlef Richter
Andreas Kirchner
1:00,24 1:00,35 1:00,04 1:00,34 4:00,97

Kombinacja norweska

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Bieg narciarski Skoki narciarskie Łącznie Pozycja
Czas biegu Pozycja Punkty Skok 1 Nota Skok 2 Nota Skok 3 Nota Punkty Pozycja
Ulrich Wehling Indywidualnie 49:24,5 9. 205,000 80,0 112,2 85,0 115,0 81,0 102,4 227,2 1. 432,200
Konrad Winkler 48:45,7 8. 210,820 73,0 97,0 81,0 104,6 83,5 109,9 214,5 5. 425,320
Uwe Dotzauer 49:52,4 13. 200,815 80,5 112,0 81,0 105,6 82,0 105,0 217,6 4. 418,415 5.
Günther Schmieder 49:42,0 11. 202,375 75,0 97,2 79,0 99,9 79,5 100,0 199,9 12. 404,075 8.

Łyżwiarstwo figurowe

Zawodnik Konkurencja Nota Pozycja
Anett Pötzsch Solistki 189,00
Jan Hoffmann Soliści 189,72
Hermann Schulz 166,70 11.
Manuela Mager
Uwe Bewersdorff
Pary sportowe 140,52
Sabine Baeß
Tassilo Thierbach
136,00 6.

Łyżwiarstwo szybkie

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja
Bieg na 500 m Bieg na 1000 m Bieg na 1500 m Bieg na 5000 m Bieg na 10 000 m
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Steffen Doering 39,06 11. 1:21,19 26.
Andreas Dietel 39,21 13. 1:17,71 7. 1:57,14 4. 15:15,03 15.
Andreas Ehrig 1:59,47 9. 7:14,56 10. 14:51,94 8.

Kobiety

Zawodnik Konkurencja
Bieg na 500 m Bieg na 1000 m Bieg na 1500 m Bieg na 3000 m
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Karin Enke 41,78
1:26,66 4.
Silvia Albrecht 1:26,46
2:14,27 9. 4:47,76 14.
Cornelia Jacob 42,98 6.
Christa Rothenburger 43,60 12. 1:29,69 18.
Sabine Becker 2:12,38
4:32,79

Saneczkarstwo

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Ślizg 1 Ślizg 2 Ślizg 3 Ślizg 4 Łącznie Pozycja
Bernhard Glass Jedynki 43,609 43,780 43,925 43,482 2:54,796
Dettlef Günther 43,199 43,555 46,879 43,530 2:57,163 4.
Hans Rinn 43,802 1:24,301 Nie stanął na starcie 3-go ślizgu
Hans Rinn
Norbert Hahn
Dwójki 39,303 40,028 1:19,331
Bernd Hahn
Ulrich Hahn
39,972 39,942 1:19,914 4.

Kobiety

Zawodnik Konkurencja Ślizg 1 Ślizg 2 Ślizg 3 Ślizg 4 Łącznie Pozycja
Melitta Sollmann Jedynki 39,289 39,640 39,360 39,368 2:37,657
Ilona Brand 39,393 39,506 39,700 39,516 2:38,115 5.
Margit Schumann 39,611 39,715 39,567 39,362 2:38,255 6.

Skoki narciarskie

Mężczyźni

Konkurencja Skoczek Skok 1 Skok 2 Nota Pozycja
odległość Nota odległość Nota
Skocznia normalna K-70 Manfred Deckert 85,0 121,7 88,0 127,5 249,2
Martin Weber 83,0 118,5 83,5 118,3 236,8 11.
Henry Glaß 81,0 114,8 81,5 116,6 231,4 15.
Jochen Danneberg 83,5 118,8 77,0 103,9 222,7 20.
Skocznia duża K-90 Henry Glaß 93,5 105,6 110,5 126,4 232,0 11.
Klaus Ostwald 107,0 119,0 98,5 106,1 225,1 15.
Manfred Deckert 102,0 111,0 100,0 108,2 219,2 15.
Harald Duschek 95,5 98,9 95,0 99,7 198,6 33.

Przypisy

  1. a b c d Biathlon – Olympic Games 1980 results (ang.). the-sports.org. [dostęp 2013-12-19].
  2. a b Cross Country Skiing – Olympic Games 1980 results (ang.). the-sports.org. [dostęp 2013-12-19].
  3. a b c d Bobsleigh – Olympic Games 1980 results (ang.). the-sports.org. [dostęp 2013-12-19].
  4. a b Nordic Combined – Olympic Games 1980 results (ang.). the-sports.org. [dostęp 2013-12-19].
  5. a b c Figure Skating – Olympic Games 1980 results (ang.). the-sports.org. [dostęp 2013-12-19].
  6. a b c d Speed Skating – Olympic Games 1980 results (ang.). the-sports.org. [dostęp 2013-12-19].
  7. a b c Luge – Olympic Games 1980 results (ang.). the-sports.org. [dostęp 2013-12-19].
  8. Ski Jumping – Olympic Games 1980 results (ang.). the-sports.org. [dostęp 2013-12-19].

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Niemiecka Republika Demokratyczna na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1980
Listen to this article