Niemiecka Republika Demokratyczna na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1988 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Niemiecka Republika Demokratyczna na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1988.

Niemiecka Republika Demokratyczna na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1988

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

NRD na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1988
Kod MKOl GDR
Zimowe Igrzyska Olimpijskie 1988
Calgary
Chorąży Frank-Peter Roetsch
Liczba zawodników 53 w 8 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 2.
Złoto
9
Srebro
10
Brąz
6
Razem
25

Reprezentacja NRD na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1988 liczyła 53 zawodników - 36 mężczyzn i 17 kobiet, którzy wystąpili w ośmiu dyscyplinach sportowych. Reprezentanci tego kraju zdobyli łącznie dwadzieścia pięć medali - dziewięć złotych, dziesięć srebrnych i sześć brązowych. Reprezentacja NRD zajęła drugie miejsce w klasyfikacji medalowej.

Najmłodszym zawodnikiem z NRD podczas ZIO 1988 była Peggy Schwarz (16 lat i 164 dni), a najstarszym - Bernhard Lehmann (39 lat i 101 dni).

Zdobyte medale

Medal Zawodnicy Dyscyplina Konkurencja
Złoto
Frank-Peter Roetsch
Biathlon
Sprint mężczyzn
Złoto
Frank-Peter Roetsch
Biathlon
Bieg indywidualny mężczyzn
Złoto
Katarina Witt
Łyżwiarstwo figurowe
Solistki
Złoto
Jens Müller
Saneczkarstwo
Jedynki mężczyzn
Złoto
Jörg Hoffmann
Jochen Pietzsch
Saneczkarstwo
Dwójki mężczyzn
Złoto
Steffi Martin
Saneczkarstwo
Jedynki kobiet
Złoto
Uwe-Jens Mey
Łyżwiarstwo szybkie
500 m mężczyzn
Złoto
André Hoffmann
Łyżwiarstwo szybkie
1500 m mężczyzn
Złoto
Christa Luding
Łyżwiarstwo szybkie
1000 m kobiet
Srebro
Wolfgang Hoppe
Bogdan Musiol
Bobsleje
Dwójki mężczyzn
Srebro
Wolfgang Hoppe
Dietmar Schauerhammer
Bogdan Musiol
Ingo Voge
Bobsleje
Czwórki mężczyzn
Srebro
Stefan Krauße
Jan Behrendt
Saneczkarstwo
Dwójki mężczyzn
Srebro
Ute Oberhoffner
Saneczkarstwo
Jedynki kobiet
Srebro
Uwe-Jens Mey
Łyżwiarstwo szybkie
1000 m mężczyzn
Srebro
Christa Luding
Łyżwiarstwo szybkie
500 m kobiet
Srebro
Karin Enke
Łyżwiarstwo szybkie
1000 m kobiet
Srebro
Karin Enke
Łyżwiarstwo szybkie
1500 m kobiet
Srebro
Andrea Ehrig-Mitscherlich
Łyżwiarstwo szybkie
3000 m kobiet
Srebro
Andrea Ehrig-Mitscherlich
Łyżwiarstwo szybkie
5000 m kobiet
Brąz
Bernhard Lehmann
Mario Hoyer
Bobsleje
Dwójki mężczyzn
Brąz
Cerstin Schmidt
Saneczkarstwo
Jedynki kobiet
Brąz
Karin Enke
Łyżwiarstwo szybkie
500 m kobiet
Brąz
Andrea Ehrig-Mitscherlich
Łyżwiarstwo szybkie
1500 m kobiet
Brąz
Gabi Zange
Łyżwiarstwo szybkie
3000 m kobiet
Brąz
Gabi Zange
Łyżwiarstwo szybkie
5000 m kobiet

Wyniki reprezentantów NRD

Biathlon

Mężczyźni

sprint - 4. miejsce
bieg indywidualny - 9. miejsce
sprint - 6. miejsce
sprint -
bieg indywidualny -
sprint - 5. miejsce
bieg indywidualny - 7. miejsce
bieg indywidualny - 16. miejsce
sztafeta - 5. miejsce

Biegi narciarskie

Mężczyźni

15 km stylem klasycznym - 5. miejsce
30 km stylem klasycznym - 15. miejsce
50 km stylem dowolnym - 8. miejsce
15 km stylem klasycznym - 21. miejsce
30 km stylem klasycznym - 22. miejsce
50 km stylem dowolnym - 5. miejsce

Kobiety

5 km stylem klasycznym - 25. miejsce
10 km stylem klasycznym - 21. miejsce
20 km stylem dowolnym - 15. miejsce
5 km stylem klasycznym - 37. miejsce
10 km stylem klasycznym - 23. miejsce
20 km stylem dowolnym - 38. miejsce
5 km stylem klasycznym - 19. miejsce
10 km stylem klasycznym - 25. miejsce
20 km stylem dowolnym - 7. miejsce
5 km stylem klasycznym - 13. miejsce
10 km stylem klasycznym - 10. miejsce
20 km stylem dowolnym - 5. miejsce
sztafeta - 5. miejsce

Bobsleje

Mężczyźni

Dwójki -
Dwójki -
Czwórki -
Czwórki - 8. miejsce

Kombinacja norweska

Mężczyźni

Gundersen - 8. miejsce
Gundersen - 9. miejsce
Gundersen - 4. miejsce
sztafeta - 5. miejsce

Łyżwiarstwo figurowe

Kobiety

  • Simone Koch
solistki - 9. miejsce
solistki -

Mężczyźni

  • Michael Huth
soliści - 23. miejsce

Pary

  • Peggy Schwarz
    Alexander König
Pary sportowe - 7. miejsce

Łyżwiarstwo szybkie

Mężczyźni

1500 m - 28. miejsce
5000 m - 8. miejsce
10 000 m - 8. miejsce
  • Roland Freier
5000 m - 8. miejsce
10 000 m - 8. miejsce
500 m - 21. miejsce
1000 m - 15. miejsce
1500 m -
500 m -
1000 m -

Kobiety

500 m - 10. miejsce
1000 m - 4. miejsce
1500 m -
3000 m -
5000 m -
500 m -
1000 m -
1500 m -
3000 m - 4. miejsce
500 m -
1000 m -
1500 m - 7. miejsce
5000 m - 7. miejsce
500 m - 4. miejsce
1000 m - 6. miejsce
3000 m -
5000 m -

Saneczkarstwo

Mężczyźni

  • Thomas Jacob
jedynki - 4. miejsce
jedynki -
jedynki - 5. miejsce
dwójki -
dwójki -

Kobiety

jedynki -
jedynki -
jedynki -

Skoki narciarskie

Mężczyźni

Skocznia normalna - 21. miejsce
Skocznia duża - 22. miejsce
Skocznia normalna - 9. miejsce
Skocznia duża - 31. miejsce

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Niemiecka Republika Demokratyczna na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1988
Listen to this article