Norwegia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1908 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Norwegia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1908.

Norwegia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1908

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Norwegia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1908
Norwegia
Kod MKOl NOR
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1908
Londyn
Chorąży Oskar Bye
Liczba zawodników 69 w 7 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 8.
Złoto
2
Srebro
3
Brąz
3
Razem
8

Norwegię na IV Letnich Igrzyskach Olimpijskich w roku 1908 w Londynie reprezentowało 69 sportowców (sami mężczyźni) startujących w 7 dyscyplinach.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat
Złoto
Albert Helgerud
Strzelectwo
karabin dowolny trzy postawy 300 m indywidualnie 909 pkt
Złoto
Albert Helgerud
Ole Sæther
Gudbrand Skatteboe
Olaf Sæther
Jul Braathe
Einar Liberg
Strzelectwo
karabin dowolny trzy postawy 300 m drużynowo 5055 pkt
Srebro
Arthur Amundsen
Carl Albert Andersen
Otto Authén
Herman Bohne
Trygve Bøyesen
Oskar Bye
Conrad Carlsrud
Sverre Grøner
Harald Halvorsen
Harald Hansen
Peter Hol
Eugen Ingebretsen
Ole Iversen
Per Jespersen
Sigurd Johannessen
Nicolai Kiær
Carl Klæth
Thor Larsen
Rolf Lefdahl
Hans Lem
Anders Moen
Frithjof Olsen
Paul Pedersen
Carl Alfred Pedersen
Sigvard Sivertsen
John Skrataas
Harald Smedvik
Andreas Strand
Christian Olaf Syvertsen
Thomas Thorstensen
Gimnastyka
wielobój drużynowo 425 pkt
Srebro
Arne Halse
Lekkoatletyka
rzut oszczepem mężczyzn 50,57 m
Srebro
Jacob Gundersen
Zapasy
styl wolny kategoria ciężka w finale przegrał z Brytyjczykiem Conem O’Kellym
Brąz
Edvard Larsen
Lekkoatletyka
trójskok mężczyzn 14,39 m
Brąz
Arne Halse
Lekkoatletyka
rzut oszczepem stylem dowolnym mężczyzn 49,73 m
Brąz
Ole Sæther
Strzelectwo
karabin dowolny trzy postawy 300 m indywidualnie 883 pkt

Skład kadry

Gimnastyka

Zawodnik Konkurencja Finał
Wynik Miejsce
Conrad Carlsrud wielobój indywidualnie Nie ukończył konkurencji
Peter Hol Nie ukończył konkurencji
Eugen Ingebretsen Nie ukończył konkurencji
Ole Iversen Nie ukończył konkurencji
Per Jespersen Nie ukończył konkurencji
Carl Klæth Nie ukończył konkurencji
Frithjof Olsen Nie ukończył konkurencji
John Skrataas Nie ukończył konkurencji

wielobój drużynowo

  • Petter Hol
  • Eugen Ingebretsen
  • Ole Iversen
  • Per Mathias Jespersen
  • Sigge Johannessen
  • Nicolai Kiær
  • Carl Klæth
  • Thor Larsen
  • Rolf Lefdahl
  • Hans Lem
  • Anders Moen
  • Frithjof Olsen
  • Carl Alfred Pedersen
  • Paul Pedersen
  • Sigvard Sivertsen
  • John Skrataas
  • Harald Smedvik
  • Andreas Strand
  • Olaf Syvertsen
  • Thomas Thorstensen

Reprezentanci Norwegii zgromadzili 425 punktów i zdobyli srebrny medal.

Lekkoatletyka

Konkurencje biegowe

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Półfinał Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
100 m Oscar Guttormsen 12,0 2. Nie awansował
John Johansen 11,7 2. Nie awansował
200 m Oscar Guttormsen walkower 1. b.d 4. Nie awansował
400 m 52,4 2. Nie awansował
1500 m Nils Dahl b.d 7. Nie awansował
Oscar Larsen b.d 4. Nie awansował
110 m przez płotki Wilhelm Blijstad Nie ukończył biegu Nie awansował
Oscar Guttormsen 18,2 2. Nie awansował

Konkurencje techniczne

Zawodnik Konkurencja Finał
Wynik Miejsce
Henry Olsen skok w dal b.d 21.
Edvard Larsen trójskok 14,39
Henry Olsen 13,17 13.
Oscar Guttormsen 13,16 14.
Henry Olsen skok wzwyż 1,72 13.
Otto Monsen b.d b.d
Wilhelm Blystad skok wzwyż z miejsca 1,42 8.
Arne Halse pchnięcie kulą b.d 9.
John Falchenberg rzut dyskiem b.d 12.
Arne Halse rzut oszczepem 50,57
John Johansen b.d 8.
Arne Halse rzut oszczepem w stylu wolnym 49,73
Conrad Carlsrud b.d 10.
John Johansen b.d 10.

Strzelectwo

Konkurencja Zawodnik Finał
Wynik Pozycja
karabin dowolny 3 pozycje Albert Helgerud 909
Ole Sæther 883
Julius Braathe 851 6.
Olaf Sæther 830 9.
Georg Erdmann 821 13.
Kolbjørn Kvam 777 19.
Olivius Skymoen 760 24.
Per Olaf Olsen 752 26.
Mathias Glomnes 563 47.
karabin dowolny 3 pozycje drużynowo Albert Helgerud
Ole Sæther
Gudbrand Skatteboe
Olaf Sæther
Julius Braathe
Einar Liberg
5055
karabin wojskowy drużynowo Ole Sæther
Einar Liberg
Gudbrand Skatteboe
Albert Helgerud
Mathias Glomnes
Jørgen Bru
2192 6.
karabin dowolny indywidualnie Jørgen Bru 82 28.
Georg Erdmann 61 40.
Asmund Enger 58 41.
Kolbjørn Kvam 58 41.
Mathias Glomnes 26 47.
Olivius Skymoen Nie ukończył konkurencji

Szermierka

Konkurencja Zawodnik 1 runda 2 runda Półfinały Finał Pozycja
Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik
szpada indywidualnie Hans Bergsland Francja Henri-Georges Berger
Dania Otto Becker
Dino Diana
Wielka Brytania Martin Holt
Vilém Tvrzský
Belgia André Sarens
Holandia George van Rossem
P
P
R
P
W
W
W
Nie awansował

Wioślarstwo

Konkurencja Zawodnik Runda 1 Ćwierćfinał Półfinał Finał Pozycja
Czas M. Czas M. Czas M. Czas M.
M8+ Otto Krogh
Erik Bye
Ambrosius Høyer
Gustav Hæhre
Emil Irgens
Hannibal Fegth
Wilhelm Hansen
Annan Knudsen
Ejnar Tønsager
8:16,7 2. Nie awansowali

Zapasy

Konkurencja Zawodnik 1/16 finału 1/8 finału Ćwierćfinał Półfinały Finał Miejsce
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
styl wolny waga ciężka Jacob Gundersen Wielka Brytania Walter West
W
Wielka Brytania Frederick Humphreys
W
Wielka Brytania Edward Nixson
W
Wielka Brytania Con O’Kelly Sr.
P

Żeglarstwo

Zawodnik Konkurencja Wyścig Punkty Finałowa pozycja
Wyścig I
miejsce
Wyścig II
miejsce
Wyścig III
miejsce
Johan Anker
Eilert Falch-Lund
Einar Hvoslef
Magnus Konow
Hagbart Steffens
klasa 8 metrów 3. 2. 3. 4 4.

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Norwegia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1908
Listen to this article