Norwegia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1988 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Norwegia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1988.

Norwegia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1988

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Letnie Igrzyska Olimpijskie 1988
Norwegia
Kod MKOl NOR
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1988
Seul
Chorąży Grete Andersen-Waitz
Liczba zawodników 70 w 43 konkurencjach w 12 dyscyplinach
Medale Złoto
2
Srebro
3
Brąz
0
Razem
5

Norwegię na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1988 reprezentowało 70 zawodników (44 mężczyzn i 26 kobiet). Był to 20 start reprezentacji Norwegii na letnich igrzyskach olimpijskich.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat
Złoto
Jon Rønningen
Zapasy
styl klasyczny waga do 52 kg w finale jego rywalem był Japończyk Atsuji Miyahara[1]
Złoto
Tor Heiestad
Strzelectwo
ruchomy cel 50 m 689 pkt[2]
Srebro
Erik Bjørkum
Olle Petter Pollen
Żeglarstwo
"Latający Holender" 58,4 pkt[3]
Srebro
Vibeke Johnsen
Cathrine Svendsen
Heidi Sundal
Hanne Hegh
Hanne Hogness
Karin Singstad
Trine Haldvik
Berit Digre
Ingrid Steen
Karin Pettersen
Annette Skotvoll
Kristin Midthun
Marte Eliasson
Kjerstin Andersen
Piłka ręczna
turniej kobiet w finale uległy zespołowi Korei Południowej 20:23[4]
Srebro
Vetle Vinje
Rolf Thorsen
Alf Hansen
Lars Bjønnes
Wioślarstwo
czwórka podwójna mężczyzn 5:55,08 min[5]

Skład kadry

Jeździectwo

  • Ove Hansen
skoki przez przeszkody indywidualnie - 46. miejsce

Kajakarstwo

Mężczyźni

  • Einar Rasmussen
K-1 500 m - 10. miejsce
  • Morten Ivarsen
K-1 1000 m - 8. miejsce
  • Svein Egil Solvang
  • Harald Amundsen
K-2 1000 m - 8. miejsce
  • Knut Holmann
  • Morten Ivarsen
  • Arne B. Sletsjøe
  • Arne Johan Almeland
K-4 1000 m - DNF

Kolarstwo

Mężczyźni

  • Atle Pedersen
wyścig ze startu wspólnego - 13. miejsce
  • Erik Johan Sæbø
wyścig ze startu wspólnego - 27. miejsce
  • Geir Dahlen
wyścig ze startu wspólnego - 68. miejsce

Kobiety

  • Unni Larsen
wyścig ze startu wspólnego - 20. miejsce
  • Astrid Danielsen
wyścig ze startu wspólnego - 35. miejsce

Lekkoatletyka

Mężczyźni

  • Lars Ove Strømø
bieg na 5000 m - DNF
  • John Halvorsen
bieg na 10000 m - 16. miejsce
  • Geir Kvernmo
maraton - DNF
chód na 20 km - 22. miejsce
chód na 50 km - DNF
pchnięcie kulą - 10. miejsce
rzut dyskiem - 7. miejsce
  • Svein-Inge Valvik
rzut dyskiem - 14. miejsce

Kobiety

bieg na 10000 m - DNF
  • Sissel Grottenberg
maraton - 36. miejsce
  • Grete Andersen-Waitz
maraton - DNF
  • Bente Moe
maraton - DNF
rzut oszczepem - 18. miejsce

Piłka ręczna

Kobiety

2 miejsce

Pływanie

Mężczyźni

  • Jan-Erick Olsen
100 m stylem grzbietowym - 38. miejsce
200 m stylem grzbietowym - 41. miejsce

Kobiety

  • Irene Dalby
400 m stylem dowolnym - 17. miejsce
800 m stylem dowolnym - 10. miejsce
400 m stylem zmiennym - 22. miejsce

Skoki do wody

Kobiety

  • Kamilla Gamme
platforma 10-metrowa - 7. miejsce

Strzelectwo

Mężczyźni

  • Tor Heiestad
ruchomy cel 50 m - 1. miejsce
karabin pneumatyczny 10 m - 5. miejsce
karabin małokalibrowy 3 postawy 50 m - 7. miejsce
  • Jan Gundersrud
karabin pneumatyczny 10 m - 17. miejsce
karabin małokalibrowy leżąc 50 m - 9. miejsce
  • Geir Skirbekk
karabin małokalibrowy 3 postawy 50 m - 11. miejsce
karabin małokalibrowy leżąc 50 m - 47. miejsce

Kobiety

  • Siri Landsem
karabin pneumatyczny 10 m - 36. miejsce
karabin małokalibrowy 3 postawy 50 m - 37. miejsce
  • May Irene Olsen
karabin pneumatyczny 10 m - 39. miejsce
karabin małokalibrowy 3 postawy 50 m - 13. miejsce

Wioślarstwo

Mężczyźni

dwójka podwójna - 11. miejsce
  • Audun Hadler-Olsen
    Tore Øvrebø
    Ole Andreassen(ostatecznie nie wystąpił)[6]
dwójka bez sternika - 16. miejsce
czwórka podwójna - 2 miejsce

Zapasy

Mężczyźni

48 kg w stylu klasycznym - odpadł w eliminacjach
52 kg w stylu klasycznym - 1. miejsce
57 kg w stylu klasycznym - odpadł w eliminacjach
68 kg w stylu klasycznym - 7. miejsce
82 kg w stylu klasycznym - 4. miejsce

Żeglarstwo

Mężczyźni

  • Herman Horn Johannessen
    Karl-Einar Jensen
Klasa 470 - 13. miejsce
  • Håkon Nissen-Lie
Lechner A-390 - 21. miejsce

Open

  • Carl Erik Johannessen
    Per Arne Nilsen
Klasa Tornado - 6. miejsce
Latający Holender - 2. miejsce

Bibliografia

Przypisy

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Norwegia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1988
Listen to this article