Norwegia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1992 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Norwegia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1992.

Norwegia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1992

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Norwegia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1992
Norwegia
Kod MKOl NOR
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1992
Barcelona
Chorąży Jorunn Horgen
Liczba zawodników 83 w 64 konkurencjach w 17 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 22.
Złoto
2
Srebro
4
Brąz
1
Razem
7

Norwegię na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1992 reprezentowało 83 zawodników: 51 mężczyzn i 32 kobiety. Był to 19 start reprezentacji Norwegii na letnich igrzyskach olimpijskich.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat
Złoto
Jon Rønningen
Zapasy
styl klasyczny waga do 52 kg w finale pokonał zawodnika z WNP Alfreda Ter-Mkrtczjana[1]
Złoto
Linda Andersen
Żeglarstwo
klasa Europa 48,7 pkt[2]
Srebro
Knut Holmann
Kajakarstwo
K-1 1000 m mężczyzn 3:37,50 min[3]
Srebro
Mona Dahle, Kristine Duvholt, Siri Eftedal, Hege Frøseth, Susann Goksør-Bjerkrheim, Henriette Henriksen, Hanne Hogness, Karin Pettersen, Tonje Sagstuen, Annette Skotvoll, Ingrid Steen, Heidi Sundal, Cathrine Svendsen, Heidi Tjugum
Piłka ręczna
turniej kobiet w finale uległy zespołowi Korei Południowej 21:28[4]
Srebro
Harald Stenvaag
Strzelectwo
karabin małokalibrowy leżąc 50 m mężczyzn 701,4 pkt[5]
Srebro
Lars Bjønnes, Rolf Thorsen, Kjetil Undset, Per Sætersdal
Wioślarstwo
czwórka podwójna mężczyzn 5:47,09 min[6]
Brąz
Knut Holmann
Kajakarstwo
K-1 500 m mężczyzn 1:47,71 min[3]

Skład kadry

Badminton

Mężczyźni

  • Hans Sperre - gra pojedyncza - 33. miejsce,

Boks

Mężczyźni

  • Ole Klemetsen waga lekkośrednia do 71 kg - 5. miejsce,

Gimnastyka

Kobiety

  • Anita Tomulevski
wielobój indywidualnie - 79. miejsce,
ćwiczenia wolne - 88. miejsce,
skok przez konia - 81. miejsce,
ćwiczenia na poręczach - 65. miejsce,
ćwiczenia na równoważni - 57. miejsce,

Jeździectwo

  • Morten Aasen - skoki przez przeszkody indywidualnie - nie ukończyła rundy finałowej (dyskwalifikacja),

Judo

Mężczyźni

  • Stig Traavik waga do 65 kg - 24. miejsce,

Kajakarstwo

Kobiety

  • Hege Brannsten, Ingeborg Rasmussen - K-2 500 m - odpadły w półfinale,
  • Hege Brannsten, Nina Bergsvik, Tone Rasmussen, Ingeborg Rasmussen - K-4 500 m - odpadły w półfinale,

Mężczyźni

K-1 500 m - 3. miejsce,
K-1 1000 m - 2. miejsce,
  • Peter Ribe, Thomas Roander
K-2 500 m - odpadli w repesażach,
K-2 1000 m - odpadli w półfinale,

Kolarstwo

Kobiety

  • Monica Valvik-Valen - kolarstwo szosowe - wyścig ze startu wspólnego - 5. miejsce,
  • Gunhild Ørn - kolarstwo szosowe - wyścig ze startu wspólnego - 37. miejsce,
  • Ingunn Bollerud - kolarstwo szosowe - wyścig ze startu wspólnego - 41. miejsce,

Mężczyźni

  • Bjørn Stenersen - kolarstwo szosowe - wyścig ze startu wspólnego - 38. miejsce,
  • Lars Kristian Johnsen - kolarstwo szosowe - wyścig ze startu wspólnego - 45. miejsce,
  • Karsten Stenersen - kolarstwo szosowe - wyścig ze startu wspólnego - 57. miejsce,
  • Stig Kristiansen, Roar Skaane, Bjørn Stenersen, Karsten Stenersen - kolarstwo szosowe jazda drużynowa na 100 km na czas - 11. miejsce,
  • Steffen Kjærgaard - kolarstwo torowe - wyścig na 4000 m na dochodzenie indywidualnie - nie sklasyfikowany (został wyprzedzony przez rywala)

Lekkoatletyka

Kobiety

Mężczyźni

Łucznictwo

Mężczyźni

  • Martinius Grov - indywidualnie - 4. miejsce,

Piłka ręczna

Kobiety

Pływanie

Kobiety

  • Irene Dalby
200 m stylem dowolnym - 23. miejsce,
400 m stylem dowolnym - 11. miejsce,
800 m stylem dowolnym - 5. miejsce,

Mężczyźni

  • Jarl Inge Melberg
100 m stylem dowolnym - 28. miejsce,
200 m stylem dowolnym - 19. miejsce,
400 m stylem dowolnym - 38. miejsce,
  • Thomas Sopp
100 m stylem grzbietowym - 39. miejsce,
200 m stylem grzbietowym - 31. miejsce,
  • Børge Mørk
100 m stylem klasycznym - 37. miejsce,
200 m stylem klasycznym - 26. miejsce,

Skoki do wody

Mężczyźni

  • Christian Styren - trampolina 3 m - 19. miejsce,

Strzelectwo

Kobiety

  • Hanne Vataker
karabin pneumatyczny 10 m - 23. miejsce,
karabin małokalibrowy, trzy pozycje 50 m - 22. miejsce,
  • Lindy Hansen
karabin pneumatyczny 10 m - 44. miejsce,
karabin małokalibrowy, trzy pozycje 50 m - 35. miejsce,

Mężczyźni

  • Stein Olav Fiskebeck
pistolet pneumatyczny 10 m - 14. miejsce,
pistolet dowolny 50 m - 10. miejsce,
karabin pneumatyczny 10 m - 18. miejsce,
karabin małokalibrowy, trzy pozycje, 50 m - 5. miejsce,
karabin małokalibrowy, leżąc 50 m - 2. miejsce,
  • Nils Petter Håkedal
karabin pneumatyczny 10 m - 27. miejsce,
karabin małokalibrowy, trzy pozycje, 50 m - 29. miejsce,
karabin małokalibrowy, leżąc 50 m - 15. miejsce,
  • Tor Heiestad - ruchoma tarcza 10 m - 10. miejsce,

Open

  • Harald Jensen - skeet - 33. miejsce,

Tenis ziemny

Mężczyźni

  • Christian Ruud - gra pojedyncza - 33. miejsce,
  • Bent Ove Pedersen, Christian Ruud - gra podwójna - 17. miejsce

Wioślarstwo

Mężczyźni

Zapasy

Mężczyźni

Żeglarstwo

Przypisy

  1. LA84 Foundation - official olympic reports, la84foundation.org [dostęp 2012-07-23] (ang.).
  2. Sailing - Olympic Games 1992 - results Women, the-sports.org [dostęp 2012-07-23] (ang.).
  3. a b Canoeing - Olympic Games - Flatwater 1992 - results Men, the-sports.org [dostęp 2012-07-23] (ang.).
  4. Handball - Women's Olympic Games - Final 1992 results, the-sports.org [dostęp 2012-07-23] (ang.).
  5. Shooting sports - Olympic Games 1992 - results Men, the-sports.org [dostęp 2012-07-23] (ang.).
  6. Rowing - Olympic Games 1992 - results Men, the-sports.org [dostęp 2012-07-23] (ang.).

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Norwegia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1992
Listen to this article