Norwegia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Norwegia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004.

Norwegia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Norwegia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004
Norwegia
Kod MKOl NOR
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2004
Ateny
Chorąży Harald Stenvaag
Liczba zawodników 52 w 12 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 17.
Złoto
5
Srebro
0
Brąz
1
Razem
6

Norwegię na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004 reprezentowało 52 zawodników w tym 17 kobiet. Najstarszym zawodnikiem Harald Stenvaag (51 lat). Najmłodszym zawodnikiem był Alexander Dale Oen (19 lat). Reprezentacja Norwegii zdobyła 6 medali plasując się na 17. pozycji. Najwięcej medali zdobył Eirik Verås Larsen (2 medale).

Medale

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja
Złoto
Andreas Thorkildsen
Lekkoatletyka
Rzut oszczepem
Złoto
Eirik Verås Larsen
Kajakarstwo
K-1 1000 metrów
Złoto
Gunn-Rita Dahle Flesjå
Kolarstwo
Kolarstwo górskie kobiet
Złoto
Olaf Tufte
Wioślarstwo
Jedynka
Złoto
Siren Sundby
Żeglarstwo
Europa
Brąz
Eirik Verås Larsen
Nils Olav Fjeldheim
Kajakarstwo
K-2 1000 metrów

Zawodnicy

Badminton

Zawodnik Konkurencja Osiągnięcia
Jim Ronny Andersen Gra pojedyncza (mężczyźni) Pokonał Pedro Yang
Przegrał z Sony Dwi Kuncoro

Kajakarstwo

Zawodnik Konkurencja Osiągnięcia
Eirik Verås Larsen K1 500m 1:36.905 - 1. miejsce
Półfinał: 1:38.361 - 1. miejsce
K1 1000m 3:25.150 - 1. miejsce
Finał: 3:25.897 Złoty Medal
Eirik Verås Larsen
Nils Olav Fjeldheim
K2 1000m 3:09.247 - 1. miejsce
Finał: 3:19.528 Brązowy Medal
Jacob Norenberg
Alexander Wefald
Andreas Gjersoe
Mattis Nass
K4 1000m 2:54.894 - 4. miejsce
Półfinał: 2:54.350 - 2. miejsce
Finał: 3:01.698 - 5. miejsce

Kolarstwo

Zawodnik Konkurencja Osiągnięcia
Gunn-Rita Dahle Kolarstwo górskie kobiet 1:56.51 Złoty Medal
Kurt Asle Arvesen Kolarstwo szosowe mężczyzn
Wyścig ze startu wspólnego
5:41:56 - 9. miejsce
Morten Hegreberg Kolarstwo szosowe mężczyzn
Wyścig ze startu wspólnego
Nie ukończył wyścigu
Thor Hushovd Kolarstwo szosowe mężczyzn
Wyścig ze startu wspólnego
Mads Kaggestad Kolarstwo szosowe mężczyzn
Wyścig ze startu wspólnego
Kurt Asle Arvesen Kolarstwo szosowe mężczyzn
Jazda indywidualna na czas
1:02:21.28 - 28. miejsce
Thor Hushovd Kolarstwo szosowe mężczyzn
Jazda indywidualna na czas
1:03:10.36 - 32. miejsce
Anita Valen Kolarstwo szosowe kobiety
Wyścig ze startu wspólnego
3:25:42 - 14. miejsce
Lene Byberg Kolarstwo szosowe kobiety
Wyścig ze startu wspólnego
3:33:35 - 48. miejsce
Linn Torp Kolarstwo szosowe kobiety
Wyścig ze startu wspólnego
3:40:43 - 53. miejsce
Anita Valen Kolarstwo szosowe kobiety
Jazda indywidualna na czas
34:31.94 - 22 miejsce

Lekkoatletyka

Zawodnik Konkurencja Osiągnięcia
Marius Bakken Bieg na 5000 metrów mężczyzn 13:36.38 - 12. miejsce
Jim Svenoy Bieg na 3000 metrów z przeszkodami mężczyzn 8:33.97 - 29. miejsce
Ronny Nilsen Rzut oszczepem 73.46 m - 27. miejsce
Andreas Thorkildsen Rzut oszczepem 81.74 m - 8. miejsce
Finał: 86.50 m Złoty Medal
Hans Olav Uldal Dziesięciobój mężczyzn 7495 punktów - 27. miejsce
  • Bieg na 100 metrów - 11.23 s
  • Skok w dal - 6.99 m
  • Pchnięcie kulą mężczyzn - 13.53 m
  • Skok wzwyż - 1.85 m
  • Bieg na 400 metrów - 50.95 s
  • Bieg na 110 metrów przez płotki - 15.09 s
  • Rzut dyskiem - 43.01 m
  • Skok o tyczce - 4.50 m
  • Bieg na 1500 metrów - 4:41.70
  • Rzut oszczepem - 0
Trond Nymark Chód na 50 km mężczyzn 3:53.20 - 13. miejsce
Trine Pilskog Bieg na 1500 metrów 4:08.61 - 28. miejsce
Stine Larsen Maraton Kobiet 2:39:55 - 24. miejsce
Kjersti Plätzer Chód na 20 km kobiet 1:30.49 - 12. miejsce

Pływanie

Zawodnik Konkurencja Osiągnięcia
Alexander Dale Oen 100 metrów stylem zmiennym 1:02.25 - 21. ogólnie

Podnoszenie ciężarów

Zawodnik Konkurencja Osiągnięcia
Stian Grimseth waga powyżej 105 kg nie ukończył zawodów

Siatkówka

Zawodnik Konkurencja Osiągnięcia
Bjorn Maaseide
Iver Horrem
Piłka plażowa mężczyzn Przegrana z Ricardem Santos i Emanuelem Rego (Brazylia) (15 - 21, 21 - 19, 10 - 15)
Wygrana z Dax Holdren i Steinem Metzger (Stany Zjednoczone) (16 - 21, 22 - 20, 15 - 9)
Przegrana z Andrew Schacht i Joshua Slack (Australia) (18 - 21, 17 - 21)
Vegard Hoidalen
Jorre Kjemperud
Piłka plażowa mężczyzn Przegrana z Björnem Berg i Simonem Dahl (Szwecja) (13 - 21, 18 - 21)
Wygrana z Ramonem Hernández i Raúlem Papaleo (Portoryko) (18 - 21, 21 - 19, 15 - 10)
Wygrana z Marcusem Dieckmann i Jonasem Reckermann (Niemcy) (22 - 24, 26 - 24, 15 - 13)
2 runda
Przegrana z Ricardem Santos i Emanuelem Rego (Brazylia) (15 - 21, 21 - 19, 6 - 15)
Nila Hakedal
Ingrid Torlen
Piłka plażowa kobiet Wygrana z Susanne Lahme i Danją Müsch (Niemcy) (13 - 21, 21 - 17, 15 - 12)
Przegrana z Aną Connelly i Sandrą Pires (Brazylia) (18 - 21, 19 - 21)
Przegrana z Ethalią Koutroumanidou i Vasiliki Arvaniti (Gracja) (11 - 21, 23 - 21, 12 - 15)
Kathrine Maaseide
Susanne Glesnes
Piłka plażowa kobiet Przegrana z Guylaine Dumont i Annie Martin (Kanada) (19 - 21, 27 - 29)
Wygrana z Nicole Schnyder-Benoît i Simone Kuhn (Szwajcaria) (21 - 18, 17 - 21, 15 - 13)
Przegrana z Holly McPeak i Elaine Youngs (Stany Zjednoczone0 (14 - 21, 14 - 21)

Strzelectwo

Zawodnik Konkurencja Osiągnięcia
Espen Berg-Knutsen Karabin małokalibrowy trzy postawy 50 m 1156 punktów (leżąc: 399 pkt, stojąc: 374 pkt, klęcząc: 383 pkt.)
22. ogólnie
Harald Stenvaag Karabin małokalibrowy trzy postawy 50 m 1149 punktów (leżąc: 396 pkt, stojąc: 368 pkt, klęcząc: 385 pkt)
30. ogólnie
Espen Berg-Knutsen Karabin małokalibrowy leżąc 50 m 592 punktów - 16. ogólnie
Harald Stenvaag Karabin małokalibrowy leżąc 50 m 592 punktów - 16. ogólnie
Espen Berg-Knutsen Karabin pneumatyczny 10 m 584 punktów - 41. ogólnie
Leif Rune Rolland Karabin pneumatyczny 10 m 592 punktów - 18. ogólnie
Harald Jensen Rzutki - skeet 122 punktów - 6. ogólnie
Finał: 23 pkt - 6. ogólnie
Erik Watndal Rzutki - skeet 121 punktów - 8. ogólnie

Taekwondo

Zawodnik Konkurencja Osiągnięcia
Nina Solheim waga do 67 kg kobiet Wygrana z Sandrą Šarić (Chorwacja) (5-2)
Ćwierćfinał: Przegrana z Luo Wei (Chiny)

Wioślarstwo

Zawodnik Konkurencja Osiągnięcia
Olaf Tufte Jedynka 7:12.53 - kwalifikacja
Półfinał: 6:50.55
Finał: 6:49.30 Złoty Medal
Nils-Torolv Simonsen
Morten Gundro Adamsen
Dwójka 6:45.26 - kwalifikacja
Półfinał: 6:14.69
6:37.25 - 7. ogólnie

Zapasy

Zawodnik Konkurencja Osiągnięcia
Fritz Aanes Styl klasyczny
84 kg
Przegrana z Dimitrios Awramis (Grecja) (1-5)
Przegrana z Behruz Dżamszidi (0 - 3; 6:10)
15. ogólnie

Żeglarstwo

Zawodnik Konkurencja Osiągnięcia
Jannicke Stålstrøm Windsurfing 107 punktów - 11. ogólnie
Siren Sundby Europa kobiet 47 punktów Złoty Medal
Karianne Eikeland
Beate Kristiansen
Lise Birgitte Fredriksen
Yngling kobiet 85 punktów - 9. ogólnie
Peer Moberg Laser 198 punktów - 21. ogólnie
Christoffer Sundby
Frode Bovim
49er 88 punktów - 4. ogólnie
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Norwegia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004
Listen to this article