Norwegia na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1964 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Norwegia na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1964.

Norwegia na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1964

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Norwegia na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1964
Norwegia
Kod MKOl NOR
Zimowe Igrzyska Olimpijskie 1964
Innsbruck
Chorąży Knut Johannesen
Liczba zawodników 58 w 24 konkurencjach w 9 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 3.
Złoto
3
Srebro
6
Brąz
6
Razem
15

Norwegię na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1964 reprezentowało 58 zawodników: 51 mężczyzn i siedem kobiet. Był to dziewiąty start reprezentacji Norwegii na zimowych igrzyskach olimpijskich.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat
Złoto
Tormod Knutsen
Kombinacja norweska
Indywidualnie 469,28 pkt[1]
Złoto
Knut Johannesen
Łyżwiarstwo szybkie
Bieg na 5000 m mężczyzn 7:38,4 min[2]
Złoto
Toralf Engan
Skoki narciarskie
Skocznia duża 230,7 pkt[3]
Srebro
Harald Grønningen
Biegi narciarskie
Bieg na 15 km mężczyzn 51:34,8 min[4]
Srebro
Harald Grønningen
Biegi narciarskie
Bieg na 30 km mężczyzn 1:32:02,3 h[4]
Srebro
Alv Gjestvang
Łyżwiarstwo szybkie
Bieg na 500 m mężczyzn 40,6 s[2]
Srebro
Per Ivar Moe
Łyżwiarstwo szybkie
Bieg na 5000 m mężczyzn 7:38,6 min[2]
Srebro
Fred Anton Maier
Łyżwiarstwo szybkie
Bieg na 10 000 m mężczyzn 16:06,0 min[2]
Srebro
Toralf Engan
Skoki narciarskie
skocznia normalna 226,3 pkt[3]
Brąz
Olav Jordet
Biathlon
bieg na 20 km mężczyzn 1:24:38,8 h[5]
Brąz
Villy Haugen
Łyżwiarstwo szybkie
Bieg na 1500 m mężczyzn 2:11,2 min[2]
Brąz
Fred Anton Maier
Łyżwiarstwo szybkie
Bieg na 5000 m mężczyzn 7:42,0 min[2]
Brąz
Knut Johannesen
Łyżwiarstwo szybkie
Bieg na 10 000 m mężczyzn 16:06,3 min[2]
Brąz
Torgeir Brandtzæg
Skoki narciarskie
Skocznia normalna 222,9 pkt[3]
Brąz
Torgeir Brandtzæg
Skoki narciarskie
Skocznia duża 227,2 pkt[3]

Skład kadry

Biathlon

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja czas biegu Kary Łączny czas Pozycja
Olav Jordet Bieg na 20 km 1:22:38,8 2:00 1:24:38,8
Ragnar Tveiten 1:19:52,5 6:00 1:25:52,5 4.
Jon Istad 1:23:24,8 6:00 1:29:24,8 11.
Ola Wærhaug 1:24:38,0 10:00 1:34:38,0 22.

Biegi narciarskie

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja czas Pozycja
Harald Grønningen Bieg na 15 km 51:34,8
Magnar Lundemo 51:55,2 8.
Einar Østby 52:52,2 15.
Ole Ellefsæter 55:10,8 25.
Harald Grønningen Bieg na 30 km 1:32:02,3
Einar Østby 1:32:54,6 8.
Sverre Stensheim 1:33:12,3 11.
Ole Ellefsæter Dyskwalifikacja
Sverre Stensheim Bieg na 50 km 2:45:47,2 5.
Harald Grønningen 2:47:03,6 6.
Einar Østby 2:47:20,6 7.
Ole Ellefsæter 2:47:45,8 8.
Magnar Lundemo
Erling Steineide
Einar Østby
Harald Grønningen
Sztafeta 4 × 10 km 2:19:11,9 4.

Kobiety

Zawodnik Konkurencja czas Pozycja
Ingrid Wigernæs Bieg na 5 km 19:17,0 15.
Babben Enger-Damon 19:26,5 18.
Ingrid Wigernæs Bieg na 10 km 43:38,0 12.
Babben Enger-Damon 48:43,8 31.

Hokej na lodzie

Reprezentacja mężczyzn

  • Egil Bjerklund
  • Olav Dalsøren
  • Bjørn Elvenes
  • Erik Fjeldstad
  • Tor Gundersen
  • Jan Erik Hansen
  • Svein Norman Hansen
  • Einar Bruno Larsen
  • Thor-Erik Lundby
  • Thor Martinsen
  • Øystein Mellerud
  • Kåre Østensen
  • Frank Olafsen
  • Per Skjerwen Olsen
  • Christian Petersen
  • Georg Smefjell
  • Jan Roar Thoresen

Reprezentacja Norwegii w rundzie eliminacyjnej uległa reprezentacji Szwajcarii i w dalszej części turnieju olimpijskiego grała w grupie "pocieszenia", w której zajęła 2. miejsce. Ostatecznie została sklasyfikowana na 10. miejscu.

27 stycznia 1964 Norwegia  1:5  Szwajcaria Eisstadion

Grupa pocieszenia

Drużyna M Mecze Bramki Pkt
W R P + - +/-
 Polska 7 6 0 1 40 13 +27 12
 Norwegia 7 5 0 2 40 19 +21 10
 Japonia 7 4 1 2 35 31 +4 9
 Rumunia 7 3 1 3 31 28 +3 7
 Austria 7 3 1 3 24 28 -2 7
 Jugosławia 7 3 1 3 29 37 -8 7
 Włochy 7 2 0 5 24 42 -18 4
 Węgry 7 0 0 7 14 39 -25 0

Wyniki

30 stycznia 1964 Japonia  4:3  Norwegia Messehalle

31 stycznia 1964 Norwegia  2:4  Polska Messehalle

2 lutego 1964 Włochy  2:9  Norwegia Messehalle

5 lutego 1964 Norwegia  6:1  Węgry Messehalle

6 lutego 1964 Rumunia  2:4  Norwegia Messehalle

8 lutego 1964 Norwegia  8:2  Austria Messehalle

9 lutego 1964 Jugosławia  4:8  Norwegia Messehalle

Kombinacja norweska

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Bieg narciarski Skoki narciarskie Łącznie Pozycja
Czas biegu Pozycja Punkty Skok 1 Nota Skok 2 Nota Skok 3 Nota Punkty Pozycja
Tormod Knutsen Indywidualnie 50:58,6 4. 230,38 74,0 120,8 72,0 118,1 65,0 110,2 238,9 2. 469,28
Arne Larsen 50:49,6 3. 232,33 64,0 96,5 64,5 101,8 61,0 198,30 198,3 17. 430,63 5.
Arne Barhaugen 50:40,4 2. 234,33 64,0 95,70 62,5 91,60 60,0 95,60 191,30 20. 425,63 6.
Bjørn Wirkola 53:51,9 14. 196,34 65,0 101,9 67,0 101,0 68,0 115,3 217,2 9. 413,54 11.

Łyżwiarstwo figurowe

Zawodnik Konkurencja Nota Pozycja
Anne Karin Dehle Solistki 1571,9 28.
Berit Unn Johansen 1524,9 30.

Łyżwiarstwo szybkie

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja
Bieg na 500 m Bieg na 1500 m Bieg na 5000 m Bieg na 10 000 m
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Alv Gjestvang 40,6
Hroar Elvenes 41,4 10.
Villy Haugen 41,1 8. 2:11,2
Magne Thomassen 42,0 21. 2:12,5 9.
Nils Aaness 2:14,6 16.
Ivar Eriksen 2:12,2 6.
Knut Johannesen 7:38,4
16:06,3
Per Ivar Moe 7:38,6
16:47,1 13.
Fred Anton Maier 7:42,0
16:06,0

Narciarstwo alpejskie

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja
Zjazd Slalom gigant Slalom specjalny
Czas Pozycja Czas Pozycje Czas 1-go przejazdu Czas 2-go przejazdu Czas łączny Pozycja
Jon Terje Øverland 2:29,74 32. 1:55,51 20. 1:19,16 1:05,68 2:24,84 29.
Arild Holm 2:31,32 38. 1:55,72 21. 1:21,14 1:08,77 2:29,91 35.
Per Martin Sunde 1:56,77 23. 1:14,23 1:04,13 2:18,36 16.

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja
Zjazd Slalom gigant Slalom specjalny
Czas Pozycja Czas Pozycja Czas 1-go przejazdu Czas 2-go przejazdu Czas łączny Pozycja
Liv Jagge-Christiansen 2:04,07 29. 2:02,98 29. 47,67 48,71 1:36,38 7.
Dikke Eger-Bergman 2:05,10 36. 2:08,62 33. Nie ukończyła konkurencji
Astrid Sandvik 2:00,74 21. Dyskwalifikacja Nie ukończyła konkurencji

Saneczkarstwo

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Ślizg 1 Ślizg 2 Ślizg 3 Ślizg 4 Łącznie Pozycja
Mogens Christensen Jedynki 54,43 55,00 53,80 54,44 3:37,67 14.
Rolf Greger Ström 52,60 52,81 52,62 53,18 3:31,21 4.
Jan-Axel Strøm 55,78 55,27 55,15 55,78 3:41,98 19.
Christian Hallén-Paulsen
Jan-Axel Strøm
Dwójki 52,52 55,30 1:47,82 10.
Mogens Christensen
Rolf Greger Ström
Nie stanęli na starcie

Skoki narciarskie

Mężczyźni

Konkurencja Skoczek Skok 1 Skok 2 Skok 3 Nota Pozycja
odległość Nota odległość Nota odległość Nota
Skocznia normalna Toralf Engan 79,0 112,1 78,5 112,3 79,0 114,0 226,3
Torgeir Brandtzæg 73,0 98,8 79,0 112,6 78,0 110,3 222,9
Hans Olav Sørensen 76,0 106,0 73,5 99,5 74,5 102,6 208,6 8.
Torbjørn Yggeseth 73,5 99,0 77,0 104,4 76,0 97,7 203,4 14.
Skocznia duża Toralf Engan 93,5 114,7 90,5 116,0 73,0 88,9 230,7
Torgeir Brandtzæg 92,0 109,1 90,0 113,2 87,0 114,0 227,2
Bjørn Wirkola 85,0 99,2 85,0 104,9 78,0 99,2 204,1 16.
Torbjørn Yggeseth 85,0 96,7 82,0 98,8 74,0 91,4 195,50 28.

Przypisy

  1. Nordic Combined Olympic Games 1964 results (ang.). the-sports.org. [dostęp 2013-09-09].
  2. a b c d e f g Speed Skating Olympic Games 1964 results Men, the-sports.org [dostęp 2013-09-09] (ang.).
  3. a b c d Ski Jumping Olympic Games 1964 results (ang.). the-sports.org. [dostęp 2013-09-09].
  4. a b Cross country skiing Olympic Games 1964 results Men (ang.). the-sports.org. [dostęp 2013-09-09].
  5. Biathlon - Olympic Games 1964 results (ang.). the-sports.org. [dostęp 2013-09-09].

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Norwegia na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1964
Listen to this article