Norwegia na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2002 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Norwegia na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2002.

Norwegia na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2002

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Norwegia na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2002
Norwegia
Kod MKOl NOR
Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2002
Salt Lake City
Chorąży Liv Grete Poirée
Liczba zawodników 77 w 11 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 1.
Złoto
13
Srebro
5
Brąz
7
Razem
25

Norwegię na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2002 reprezentowało 77 zawodników. Był to dziewiętnasty start Norwegii na zimowych igrzyskach olimpijskich.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina sportowa Konkurencja
Złoto
Kjetil André Aamodt
Narciarstwo alpejskie
Supergigant mężczyzn
Złoto
Kjetil André Aamodt
Narciarstwo alpejskie
Kombinacja mężczyzn
Złoto
Ole Einar Bjørndalen
Biathlon
Sprint mężczyzn
Złoto
Ole Einar Bjørndalen
Biathlon
Bieg pościgowy mężczyzn
Złoto
Ole Einar Bjørndalen
Biathlon
Bieg indywidualny mężczyzn
Złoto
Frode Andresen
Ole Einar Bjørndalen
Egil Gjelland
Halvard Hanevold
Biathlon
Sztafeta mężczyzn
Złoto
Tor Arne Hetland
Biegi narciarskie
Sprint mężczyzn
Złoto
Frode Estil
Biegi narciarskie
Bieg na 20 km łączony mężczyzn
Złoto
Thomas Alsgaard
Biegi narciarskie
Bieg na 20 km łączony mężczyzn
Złoto
Thomas Alsgaard
Anders Aukland
Frode Estil
Kristen Skjeldal
Biegi narciarskie
Sztafeta mężczyzn
Złoto
Bente Skari
Biegi narciarskie
10 km stylem klasycznym kobiet
Złoto
Torger Nergård
Bent Ånund Ramsfjell
Flemming Davanger
Lars Vågberg
Pål Trulsen
Curling
Mężczyźni
Złoto
Kari Traa
Narciarstwo dowolne
Jazda po muldach kobiet
Srebro
Lasse Kjus
Narciarstwo alpejskie
Zjazd mężczyzn
Srebro
Liv Grete Poiree
Biathlon
Bieg indywidualny kobiet
Srebro
Gunn Margit Andreassen
Liv Grete Poiree
Ann-Elen Skjelbreid
Linda Tjørhom
Biathlon
Sztafeta kobiet
Srebro
Frode Estil
Biegi narciarskie
15 km stylem klasycznym mężczyzn
Srebro
Marit Bjørgen
Bente Skari
Hilde G. Pedersen
Anita Moen
Biegi narciarskie
Sztafeta kobiet
Brąz
Lasse Kjus
Narciarstwo alpejskie
Gigant mężczyzn
Brąz
Kristen Skjeldal
Biegi narciarskie
30 km stylem dowolnym mężczyzn
Brąz
Odd-Bjørn Hjelmeset
Biegi narciarskie
50 km stylem klasycznym mężczyzn
Brąz
Anita Moen
Biegi narciarskie
Sprint kobiet
Brąz
Bente Skari
Biegi narciarskie
30 km stylem klasycznym kobiet
Brąz
Ådne Søndrål
Łyżwiarstwo szybkie
1500 m mężczyzn
Brąz
Lasse Sætre
Łyżwiarstwo szybkie
10000 m mężczyzn

Wyniki reprezentantów Norwegii

Biathlon

Mężczyźni

Bieg pościgowy na 12,5 km
Zawodnik Strata na początku Czas Ilość pudeł Pozycja Źródło
Ole Einar Bjørndalen 0 s 32:34.6 2 (1+0+0+0)
[1]
Halvard Hanevold +1:21 33:59.6 2 (0+2+0+0) 8.
Frode Andresen +1:00 34:14.5 5 (2+0+0+3) 14.
Egil Gjelland +1:51 34:16.9 1 (1+0+0+0) 15.
Biegi na dystansach i sztafeta
Zawodnik Konkurencja Czas Ilość pudeł Pozycja Źródło
Ole Einar Bjørndalen Sprint na 10 km 24:51.3 0 (0+0)
[2]
Frode Andresen 25:51.5 2 (0+2) 8.
Halvard Hanevold 26:12.5 0 (0+0) 13.
Egil Gjelland 26:42.5 1 (1+0) 24.
Ole Einar Bjørndalen Bieg indywidualny na 20 km 51:03.3 2 (0+1+1+0)
[3]
Halvard Hanevold 52:16.3 0 (0+0+0+0) 5.
Frode Andresen 52:39.1 3 (0+0+0+3) 7.
Egil Gjelland 54:16.1 2 (0+0+0+2) 16.
Halvard Hanevold
Frode Andresen
Egil Gjelland
Ole Einar Bjørndalen
Sztafeta 4x7,5 km 1:23:42.3 0+8
[4]

Kobiety

Bieg pościgowy na 12,5 km
Zawodnik Strata na początku Czas Ilość pudeł Pozycja Źródło
Liv Grete Poirée +0:43 31:18.3 4 (1+1+0+2) 4. [5]
Gunn Margit Andreassen +1:38 32:56.8 2 (0+0+1+1) 16.
Ann-Elen Skjelbreid +2:33 35:56.6 6 (1+1+2+2) 39.
Gro Marit Istad-Kristiansen +3:31 36:13.9 4 (1+1+1+1) 40.
Biegi na dystansach i sztafeta
Zawodnik Konkurencja Czas Ilość pudeł Pozycja Źródło
Liv Grete Poirée Sprint na 7,5 km 21:24.1 1 (0+1) 4. [6]
Gunn Margit Andreassen 22:19.7 1 (0+1) 16.
Ann-Elen Skjelbreid 23:14.2 3 (2+1) 38.
Gro Marit Istad-Kristiansen 24:12.7 4 (3+1) 53.
Liv Grete Poirée Bieg indywidualny na 15 km 47:37.0 1 (0+1+0+0)
[7]
Ann-Elen Skjelbreid 50:51.1 3 (0+1+1+1) 22.
Gunn Margit Andreassen 51:42.9 3 (0+1+1+1) 30.
Linda Tjørhom 52:34.0 4 (1+1+0+2) 39.
Ann-Elen Skjelbreid
Linda Tjørhom
Gunn Margit Andreassen
Liv Grete Poirée
Sztafeta 4x7,5 km 1:28:25.6 0+9
[8]

Bobsleje

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Czas ślizgu Czas końcowy Pozycja Źródło
1 2 3 4
Arnfinn Kristiansen
Bjarne Røyland
Dwójki 48.34 48.21 48.46 48.17 3:13.18 20. [9]
Arnfinn Kristiansen
Ole Christian Strømberg
Bjarne Røyland
Mariusz Musial
Czwórki 47.02 47.18 47.84 DSQ Nieklasyfikowany [10]

Biegi narciarskie

Mężczyźni

Sprint
Zawodnik Eliminacje Ćwierćfinały Półfinały Finał B Finał A Pozycja Źródło
Czas Pozycja Czas Pozycja Czas Pozycja Czas Pozycja Czas Pozycja
Tor Arne Hetland 2:51.19 6. Q 2:57.2 1. Q 2:59.9 2. Q BYE 2:56.9 1.
[11]
Trond Iversen 2:51.09 4. Q 2:56.8 2. Q 3:10.5 3 2:56.6 2. NQ 6.
Håvard Bjerkeli 2:50.07 1. Q 3:05.8 4. NQ 13.
Trond Einar Elden 2:53.31 12. Q 2:58.1 4. NQ 15.
Bieg łączony na 20 km
Zawodnik 10 km techniką klasyczną 10 km techniką dowolną Źródło
Czas Pozycja Strata na początku Czas Pozycja
Frode Estil 26:20.4 1. Q +0:13[12] 23:41.9
[13]
Thomas Alsgaard 26:56.4 15. Q +0:49[12] 23:41.9
Anders Aukland 26:27.6 2. Q +0:20[12] 24:03.8 7.
Kristen Skjeldal 26:55.5 13. Q +0:48[12] 24:50.6 22.
Biegi na dystansach i sztafeta
Zawodnik Konkurencja Czas Pozycja Źródło
Frode Estil 15 km stylem klasycznym 37:43.4
[14]
Thomas Alsgaard 38:08.3 4.
Erling Jevne 38:13.6 6.
Odd-Bjørn Hjelmeset 39:31.4 20.
Kristen Skjeldal 30 km stylem dowolnym 1:11:42.7
[15]
Ole Einar Bjørndalen 1:11:44.5 5.
Thomas Alsgaard 1:13:30.2 12.
Tor Arne Hetland 1:18:28.5 49.
Odd-Bjørn Hjelmeset 50 km stylem klasycznym 2:08:41.5
[16]
Thomas Alsgaard 2:10:05.7 7.
Frode Estil 2:10:44.8 9.
Erling Jevne 2:12:06.6 10.
Anders Aukland

Frode Estil

Kristen Skjeldal

Thomas Alsgaard

Sztafeta 4x10 km 1:32:45.5
[17]

Kobiety

Sprint
Zawodnik Eliminacje Ćwierćfinały Półfinały Finał B Finał A Pozycja Źródło
Czas Pozycja Czas Pozycja Czas Pozycja Czas Pozycja Czas Pozycja
Anita Moen 3:14.13 4. Q 3:15.9 2. Q 3:23.8 1. Q BYE 3:12.7 3.
[18]
Maj Helen Sorkmo 3:17.10 11. Q 3:44.2 3. q 3:19.4 3. 3:25.5 2. NQ 6.
Hilde Gjermundshaug Pedersen 3:19.79 19. NQ 19.
Vibeke Skofterud 3:20.21 21. NQ 21.
Bieg łączony na 10 km
Zawodnik 5 km techniką klasyczną 5 km techniką dowolną Źródło
Czas Pozycja Strata na początku Czas Pozycja
Bente Skari 13:11.7 2. Q +0:13 12:16.0 6. [19]
Hilde Gjermundshaug Pedersen 13:44.7 13. Q +0:46 13:07.8 14.
Tina Bay 13:53.7 20. Q +0:55 13:24.5 26.
Vibeke Skofterud 14:12.3 34. Q +1:13 13:28.5 28.
Biegi na dystansach i sztafeta
Zawodnik Konkurencja Czas Pozycja Źródło
Bente Skari 10 km stylem klasycznym 28:05.6
[20]
Hilde Gjermundshaug Pedersen 28:56.2 6.
Anita Moen 29:15.5 9.
Tina Bay 30:16.3 25.
Hilde Gjermundshaug Pedersen 15 km stylem dowolnym 41:47.8 14. [21]
Vibeke Skofterud 42:50.9 28.
Marit Bjørgen 47:07.4 50
Maj Helen Sorkmo DNF
Bente Skari 30 km stylem klasycznym 1:31:36.3
[22]
Anita Moen 1:31:37.3 4.
Vibeke Skofterud 1:35:02.3 8.
Marit Bjørgen 1:37:02.6 14.
Marit Bjørgen
Bente Skari
Hilde G. Pedersen
Anita Moen
Sztafeta 4x5 km 49:31.9
[23]

Curling

Mężczyźni

Skład
Mecze
Round Robin
Data Przeciwnik Wynik
11 lutego  Szwajcaria 4-5
12 lutego  Francja 9-2
13 lutego  Wielka Brytania 7-6
 Stany Zjednoczone 6-5
15 lutego  Dania 9-5
 Finlandia 6-5
16 lutego  Niemcy 10-5
17 lutego  Kanada 4-9
18 lutego  Szwecja 9-8

Pozycja w grupie: 2. (Q) (14 pkt, 7-2, Bilans: 64-49)

Play-off
Faza Data Przeciwnik Wynik
Półfinał 20 lutego  Szwajcaria 7-6
Finał 22 lutego  Kanada 6-5

Końcowy wynik:

Kobiety

Skład
Mecze
Round Robin
Data Przeciwnik Wynik
11 lutego  Wielka Brytania 6-10
12 lutego  Kanada 5-6
13 lutego  Szwajcaria 5-7
14 lutego  Niemcy 10-5
 Szwecja 3-10
15 lutego  Rosja 5-4
16 lutego  Japonia 8-5
17 lutego  Dania 9-4
18 lutego  Stany Zjednoczone 2-11

Pozycja w grupie: 7. (8 pkt, 4-5, Bilans pkt: 53-62)

Końcowy wynik: 7. pozycja

Kombinacja norweska

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Skoki Bieg Pozycja końcowa Źródło
Skok 1 Skok 2 Suma punktów Pozycja Strata na początku Czas netto Pozycja
Wynik Punkty Wynik Punkty
Sverre Rotevatn Sprint 110 m 100 pkt Nie dotyczy 100 pkt 28. +1:29 16:25.4 4. 13. [25]
Kristian Hammer 109 m 98,3 pkt 98,3 pkt 29. +1:36 16:45.0 18. 20.
Jan Rune Grave 111,5 m 94,3 pkt 94,3 pkt 33. +1:51 16:42.2 17. 26.
Preben Fjære Brynemo 109 m 96,8 pkt 96,8 pkt 30. +1:41 16:54.5 20. 30.
Kristian Hammer Gundersen 92 m 117,5 pkt 86 m 104 pkt 221,5 pkt 22. +3:50 37:50.8 3. 8. [26]
Preben Fjære Brynemo 85,5 m 103,5 pkt 88 m 108,5 pkt 212 pkt 30. +4:38 39:12.3 15. 22.
Jan Rune Grave 87,5 m 107 pkt 84 m 100 pkt 207 pkt 35. +5:03 39:15.5 16. 24.
Sverre Rotevatn 81 m 91,5 pkt 83,5 m 98 pkt 189,5 pkt 41. +6:30 38:54.6 13. 36.
Jan Rune Grave
Lars Andreas Østvik
Sverre Rotevatn
Kristian Hammer
Drużynowo 87,5 m

79 m

89 m

86,5 m

386 pkt 88 m

83,5 m

93,5 m

86,5 m

405,5 pkt 791,5 pkt 10. +4:24 46:58.1 1. 5. [27]

Łyżwiarstwo szybkie

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Czas Pozycja Źródło
Grunde Njøs 500 m 133.57[28] 35. [29]
Ådne Søndrål 1000 m 1:08.64 11. [30]
Petter Andersen 1:10.14 28.
Grunde Njøs 1:11.31 39.
Ådne Søndrål 1500 m 1:45.26
[31]
Petter Andersen 1:47.21 20.
Eskil Ervik 1:49.24 35.
Lasse Sætre 5000 m 6:25.92 10. [32]
Eskil Ervik 6:32.80 21.
Stian Bjørge 6:36.04 26.
Lasse Sætre 10000 m 13:16.92
[33]
Kjell Storelid 13:27.24 8.

Narciarstwo alpejskie

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja 1. przejazd 2. przejazd Czas końcowy Pozycja Źródło
Czas Pozycja Czas Pozycja
Lasse Kjus Zjazd 1:39.35 2. Nie dotyczy 1:39.35
[34]
Kjetil André Aamodt 1:39.78 4. 1:39.78 4.
Bjarne Solbakken 1:40.74 12. 1:40.74 12.
Kenneth Sivertsen 1:41.70 25. 1:41.70 25.
Kjetil André Aamodt Supergigant 1:21.58 1. Nie dotyczy 1:21.58
[35]
Bjarne Solbakken 1:22.10 5. 1:22.10 5.
Kenneth Sivertsen 1:24.16 19 1:24.16 19.
Lasse Kjus DNF Nieklasyfikowany
Lasse Kjus Slalom gigant 1:12.79 3. 1:11.53 6. 2:24.32
[36]
Bjarne Solbakken 1:13.15 10. 1:11.35 3. 2:24.50 6.
Kjetil André Aamodt 1:13.14 9. 1:11.48 4. 2:24.62 7.
Kenneth Sivertsen 1:14.16 25. 1:12.35 19. 2:26.51 20.
Kjetil André Aamodt Slalom 49.92 7. 52.80 4. 1:42.72 6. [37]
Ole Kristian Furuseth 51.03 17. 53.36 9. 1:44.39 9.
Tom Stiansen 50.74 15. 54.45 15. 1:45.19 12.
Truls Ove Karlsen DNF NQ Nieklasyfikowany
Zawodnik Konkurencja Zjazd Slalom Czas końcowy Pozycja Źródło
Czas Pozycja Czas przejazdu Czas całkowity Pozycja
1 2
Kjetil André Aamodt Kombinacja 1:38.79 1. 46.88 51.89 1:38.77 4. 3:17.56
[38]
Lasse Kjus 1:38.97 2. 47.72 53.11 1:40.83 7. 3:19.80 5.
Truls Ove Karlsen 1:41.85 21. DNF NQ Nieklasyfikowany

Kobiety

Zawodnik Konkurencja 1. przejazd 2. przejazd Czas końcowy Pozycja Źródło
Czas Pozycja Czas Pozycja
Ingeborg Helen Marken Zjazd 1:41.08 13. Nie dotyczy 1:41.08 13. [39]
Stine Hofgaard Nilsen Supergigant DNF Nie dotyczy Nieklasyfikowany [40]
Andrine Flemmen Slalom gigant DNF NQ Nieklasyfikowany [41]
Ingeborg Helen Marken DNF NQ Nieklasyfikowany
Hedda Berntsen Slalom DNF NQ Nieklasyfikowany [42]
Trine Bakke DNF NQ Nieklasyfikowany

Narciarstwo dowolne

Kobiety

Jazda po muldach
Zawodnik Eliminacje Finał Źródło
Czas Punkty Pozycja Czas Punkty Pozycja
Kari Traa 36,67 25,11 pkt 1. Q 34.48 25,94 pkt
[43]
Ingrid Berntsen 38.32 22,28 pkt 17. NQ
Skoki akrobatyczne
Zawodnik Eliminacje Finał Źródło
Punkty Pozycja Punkty Pozycja
Hilde Synnøve Lid 148,82 16. NQ [44]

Skeleton

Mężczyźni

Zawodnik Czas przejazdu Czas końcowy Pozycja Źródło
1 2
Snorre Pedersen 52.07 51.70 1:43.77 14. [45]

Skoki narciarskie

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Finał Pozycja Źródło
Wynik Punkty Pozycja 1. seria 2. seria Suma punktów
Wynik Punkty Pozycja Wynik Punkty
Roar Ljøkelsøy Skocznia normalna 87,5 m 109 pkt 21. Q 91,5 m 119 pkt 11. Q 90 m 114,5 pkt 233,5 pkt 18. [46]
Tommy Ingebrigtsen 89 m 110,5 pkt 18. Q 91,5 m 116,5 pkt 20. Q 91 m 115,5 pkt 232 pkt 20.
Anders Bardal 91 m 116 pkt 9. Q 91 m 116,5 pkt 20. Q 89 m 110,5 pkt 227 pkt 27.
Lars Bystøl 88 m 109,5 pkt 20. Q 88,5 m 110,5 pkt 30. Q 86,5 m 104,5 pkt 215 pkt 31.
Anders Bardal Skocznia duża 112,5 m 99,5 pkt 16. Q 118,5 m 110,3 pkt 27. Q 114,5 m 102,6 pkt 212,9 pkt 25. [47]
Tommy Ingebrigtsen 112 m 97,6 pkt 20. Q 119 m 110,7 pkt 25. Q 112 m 97,1 pkt 207,8 pkt 26.
Roar Ljøkelsøy 111 m 96,8 pkt 23. Q 116,5 m 107,2 pkt 32. NQ 107,2 pkt 32.
Lars Bystøl 107,5 m 88,5 pkt 30. Q 113 m 99,4 pkt 38. NQ 99,4 pkt 38.
Tommy Ingebrigtsen
Lars Bystøl
Anders Bardal
Roar Ljøkelsøy
Drużynowo Nie dotyczy 119 m

111,5 m

121 m

112 m

404,5 pkt 8. 112 m

102,5 m

117,5 m

116 m

386,3 pkt 790,8 pkt 9. [48]

Snowboard

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Finał Pozycja Źródło
Runda 1. Runda 2. Punkty
Punkty Pozycja Punkty Pozycja 1. przejazd 2. przejazd
Daniel Franck Halfpipe 39,9 pkt 3. Q BYE 29,2 pkt 37,4 pkt 10. [49]
Kim Christiansen 23,3 pkt 24. 37 pkt 8. NQ 14.
Halvor Lunn 30 pkt 18. 21,7 pkt 25. NQ 31.

Kobiety

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Finał Pozycja Źródło
Runda 1. Runda 2. Punkty
Punkty Pozycja Punkty Pozycja 1. przejazd 2. przejazd
Kjersti Buaas Halfpipe 38,7 pkt 2. BYE 37,3 pkt 35,1 pkt 4. [50]
Lisa Wiik 33,1 pkt 6. BYE 24,4 pkt 28,9 pkt 10.
Stine Brun Kjeldaas 27,1 pkt 11. 30,9 pkt 7. NQ 13.

Przypisy

  1. Biathlon at the 2002 Salt Lake City Winter Games: Men's 12.5 kilometres Pursuit, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-09-14] (ang.).
  2. Biathlon at the 2002 Salt Lake City Winter Games: Men's 10 kilometres Sprint, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-09-14] (ang.).
  3. Biathlon at the 2002 Salt Lake City Winter Games: Men's 20 kilometres, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-09-14] (ang.).
  4. Biathlon at the 2002 Salt Lake City Winter Games: Men's 4 × 7.5 kilometres Relay, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-09-14] (ang.).
  5. Biathlon at the 2002 Salt Lake City Winter Games: Women's 10 kilometres Pursuit, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-09-14] (ang.).
  6. Biathlon at the 2002 Salt Lake City Winter Games: Women's 7.5 kilometres Sprint, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-09-14] (ang.).
  7. Biathlon at the 2002 Salt Lake City Winter Games: Women's 15 kilometres, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-09-14] (ang.).
  8. Biathlon at the 2002 Salt Lake City Winter Games: Women's 4 × 7.5 kilometres Relay, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-09-14] (ang.).
  9. Bobsleigh at the 2002 Salt Lake City Winter Games: Men's Two, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-09-14] (ang.).
  10. Bobsleigh at the 2002 Salt Lake City Winter Games: Men's Four, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-09-14] (ang.).
  11. Cross Country Skiing at the 2002 Salt Lake City Winter Games: Men's Sprint, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-09-14] (ang.).
  12. a b c d Po biegu na 10 km klasykiem na prowadzeniu początkowo był Hiszpan Johann Mühlegg i to on początkowo wygrał konkurencję, lecz potem został zdyskwalifikowany za doping
  13. Cross Country Skiing at the 2002 Salt Lake City Winter Games: Men's 10/10 kilometres Pursuit, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-09-14] (ang.).
  14. Cross Country Skiing at the 2002 Salt Lake City Winter Games: Men's 15 kilometres, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-09-14] (ang.).
  15. Cross Country Skiing at the 2002 Salt Lake City Winter Games: Men's 30 kilometres, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-09-14] (ang.).
  16. Cross Country Skiing at the 2002 Salt Lake City Winter Games: Men's 50 kilometres, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-09-14] (ang.).
  17. Cross Country Skiing at the 2002 Salt Lake City Winter Games: Men's 4 × 10 kilometres Relay, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-09-14] (ang.).
  18. Cross Country Skiing at the 2002 Salt Lake City Winter Games: Women's Sprint, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-09-14] (ang.).
  19. Cross Country Skiing at the 2002 Salt Lake City Winter Games: Women's 5/5 kilometres Pursuit, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-09-14] (ang.).
  20. Cross Country Skiing at the 2002 Salt Lake City Winter Games: Women's 10 kilometres, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-09-14] (ang.).
  21. Cross Country Skiing at the 2002 Salt Lake City Winter Games: Women's 15 kilometres, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-09-14] (ang.).
  22. Cross Country Skiing at the 2002 Salt Lake City Winter Games: Women's 30 kilometres, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-09-14] (ang.).
  23. Cross Country Skiing at the 2002 Salt Lake City Winter Games: Women's 4 × 5 kilometres Relay, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-09-14] (ang.).
  24. a b Curling at the 2002 Salt Lake City Winter Games: Men's Curling, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-09-14] (ang.).
  25. Nordic Combined at the 2002 Salt Lake City Winter Games: Men's Sprint, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-09-14] (ang.).
  26. Nordic Combined at the 2002 Salt Lake City Winter Games: Men's Individual, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-09-14] (ang.).
  27. Nordic Combined at the 2002 Salt Lake City Winter Games: Men's Team, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-09-14] (ang.).
  28. Suma dwóch czasów
  29. Speed Skating at the 2002 Salt Lake City Winter Games: Men's 500 metres, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-09-14] (ang.).
  30. Speed Skating at the 2002 Salt Lake City Winter Games: Men's 1,000 metres, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-09-14] (ang.).
  31. Speed Skating at the 2002 Salt Lake City Winter Games: Men's 1,500 metres, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-09-14] (ang.).
  32. Speed Skating at the 2002 Salt Lake City Winter Games: Men's 5,000 metres, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-09-14] (ang.).
  33. Speed Skating at the 2002 Salt Lake City Winter Games: Men's 10,000 metres, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-09-14] (ang.).
  34. Alpine Skiing at the 2002 Salt Lake City Winter Games: Men's Downhill, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-09-14] (ang.).
  35. Alpine Skiing at the 2002 Salt Lake City Winter Games: Men's Super G, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-09-14] (ang.).
  36. Alpine Skiing at the 2002 Salt Lake City Winter Games: Men's Giant Slalom, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-09-14] (ang.).
  37. Alpine Skiing at the 2002 Salt Lake City Winter Games: Men's Slalom, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-09-14] (ang.).
  38. Alpine Skiing at the 2002 Salt Lake City Winter Games: Men's Combined, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-09-14] (ang.).
  39. Alpine Skiing at the 2002 Salt Lake City Winter Games: Women's Downhill, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-09-14] (ang.).
  40. Alpine Skiing at the 2002 Salt Lake City Winter Games: Women's Super G, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-09-14] (ang.).
  41. Alpine Skiing at the 2002 Salt Lake City Winter Games: Women's Giant Slalom, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-09-14] (ang.).
  42. Alpine Skiing at the 2002 Salt Lake City Winter Games: Women's Slalom, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-09-14] (ang.).
  43. Freestyle Skiing at the 2002 Salt Lake City Winter Games: Women's Moguls, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-09-14] (ang.).
  44. Freestyle Skiing at the 2002 Salt Lake City Winter Games: Women's Aerials, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-09-14] (ang.).
  45. Skeleton at the 2002 Salt Lake City Winter Games: Men's Skeleton, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-09-14] (ang.).
  46. Ski Jumping at the 2002 Salt Lake City Winter Games: Men's Normal Hill, Individual, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-09-14] (ang.).
  47. Ski Jumping at the 2002 Salt Lake City Winter Games: Men's Large Hill, Individual, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-09-14] (ang.).
  48. Ski Jumping at the 2002 Salt Lake City Winter Games: Men's Large Hill, Team, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-09-14] (ang.).
  49. Snowboarding at the 2002 Salt Lake City Winter Games: Men's Halfpipe, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-09-14] (ang.).
  50. Snowboarding at the 2002 Salt Lake City Winter Games: Women's Halfpipe, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-09-14] (ang.).
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Norwegia na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2002
Listen to this article