Norwegia na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Norwegia na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010.

Norwegia na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Norwegia na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010
Norwegia
Kod MKOl NOR
Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2010
Vancouver
Chorąży Tommy Jakobsen
Liczba zawodników 99 w 11 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 4.
Złoto
9
Srebro
8
Brąz
6
Razem
23
Reprezentacja Norwegii podczas ceremonii otwarcia igrzysk olimpijskich
Reprezentacja Norwegii podczas ceremonii otwarcia igrzysk olimpijskich

Norwegię na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010 reprezentowało dziewięćdziesięciu dziewięciu zawodników.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina sportowa Konkurencja
Złoto
Marit Bjørgen
Biegi narciarskie
Sprint stylem klasycznym kobiet
Złoto
Tora Berger
Biathlon
Bieg indywidualny kobiet
Złoto
Emil Hegle Svendsen
Biathlon
Bieg indywidualny mężczyzn
Złoto
Marit Bjørgen
Biegi narciarskie
Bieg łączony kobiet
Złoto
Aksel Lund Svindal
Narciarstwo alpejskie
Supergigant mężczyzn
Złoto
Øystein Pettersen
Petter Northug
Biegi narciarskie
Sprint drużynowy stylem dowolnym mężczyzn
Złoto
Vibeke Skofterud
Therese Johaug
Kristin Størmer Steira
Marit Bjørgen
Biegi narciarskie
Sztafeta kobiet
Złoto
Halvard Hanevold
Tarjei Bø
Emil Hegle Svendsen
Ole Einar Bjørndalen
Biathlon
Sztafeta mężczyzn
Złoto
Petter Northug
Biegi narciarskie
50 km stylem klasycznym mężczyzn
Srebro
Emil Hegle Svendsen
Biathlon
Sprint mężczyzn
Srebro
Aksel Lund Svindal
Narciarstwo alpejskie
Zjazd mężczyzn
Srebro
Ole Einar Bjørndalen
Biathlon
Bieg indywidualny mężczyzn
Srebro
Kjetil Jansrud
Narciarstwo alpejskie
Slalom gigant mężczyzn
Srebro
Hedda Berntsen
Narciarstwo dowolne
Skicross kobiet
Srebro
Martin Johnsrud Sundby
Odd-Bjørn Hjelmeset
Lars Berger
Petter Northug
Biegi narciarskie
Sztafeta mężczyzn
Srebro
Marit Bjørgen
Biegi narciarskie
30 km stylem klasycznym kobiet
Srebro
Thomas Ulsrud
Torger Nergård
Christoffer Svae
Håvard Vad Petersson
Curling
Turniej mężczyzn
Brąz
Marit Bjørgen
Biegi narciarskie
10 km stylem dowolnym kobiet
Brąz
Petter Northug
Biegi narciarskie
Sprint stylem klasycznym mężczyzn
Brąz
Håvard Bøkko
Łyżwiarstwo szybkie
1500 m mężczyzn
Brąz
Audun Grønvold
Narciarstwo dowolne
Skicross mężczyzn
Brąz
Anders Bardal
Tom Hilde
Johan Remen Evensen
Anders Jacobsen
Skoki narciarskie
Konkurs drużynowy
Brąz
Aksel Lund Svindal
Narciarstwo alpejskie
Slalom gigant mężczyzn

Wyniki reprezentantów Norwegii

Biathlon

Kobiety

  • Liv-Kjersti Eikeland
    • Sprint 7,5 km – 70. miejsce
    • Bieg indywidualny 15 km – 70. miejsce
    • Sztafeta 4 × 6 km – 4. miejsce
  • Ann Kristin Flatland
    • Sprint 7,5 km – 10. miejsce
    • Bieg pościgowy 10 km – 8. miejsce
    • Bieg indywidualny 15 km – 14. miejsce
    • Bieg ze startu wspólnego 12,5 km – 11. miejsce
    • Sztafeta 4 × 6 km – 4. miejsce
  • Gro Marit Istad-Kristiansen
    • Sprint 7,5 km – 66. miejsce
  • Solveig Rogstad
    • Bieg indywidualny 15 km – 61. miejsce
    • Sztafeta 4 × 6 km – 4. miejsce
  • Tora Berger
    • Sprint 7,5 km – 33. miejsce
    • Bieg pościgowy 10 km – 5. miejsce
    • Bieg indywidualny 15 km –
      1. miejsce
    • Bieg ze startu wspólnego 12,5 km – 18. miejsce
    • Sztafeta 4 × 6 km – 4. miejsce

Mężczyźni

  • Ole Einar Bjørndalen
    • Sprint 10 km – 17. miejsce
    • Bieg pościgowy 12,5 km – 7. miejsce
    • Bieg indywidualny 20 km –
      2. miejsce
    • Bieg ze startu wspólnego 15 km – 27. miejsce
    • Sztafeta 4 × 7,5 km –
      1. miejsce
  • Tarjei Bø
    • Bieg indywidualny 20 km – 21. miejsce
    • Sztafeta 4 × 7,5 km –
      1. miejsce
  • Lars Berger
    • Sprint 10 km – 46. miejsce
    • Bieg pościgowy 12,5 km – 23. miejsce
  • Halvard Hanevold
    • Sprint 10 km – 24. miejsce
    • Bieg pościgowy 12,5 km – 17. miejsce
    • Bieg ze startu wspólnego 15 km – 19. miejsce
    • Sztafeta 4 × 7,5 km –
      1. miejsce
  • Alexander Os
    • Bieg indywidualny 20 km – 28. miejsce
  • Emil Hegle Svendsen
    • Sprint 10 km –
      1. miejsce
    • Bieg pościgowy 12,5 km – 8. miejsce
    • Bieg indywidualny 20 km –
      1. miejsce
    • Bieg ze startu wspólnego 15 km – 13. miejsce
    • Sztafeta 4 × 7,5 km –
      1. miejsce

Biegi narciarskie

Kobiety

  • Marit Bjørgen
    • 10 km st. dowolnym –
      3. miejsce
    • Sprint st. klasycznym –
      1. miejsce
    • Bieg łączony 7,5 km + 7,5 km –
      1. miejsce
    • Sztafeta 4 × 5 km –
      1. miejsce
    • Bieg na 30 km st. klasycznym –
      2. miejsce
  • Kristin Størmer Steira
    • 10 km st. dowolnym – 8. miejsce
    • Bieg łączony 7,5 km + 7,5 km – 4. miejsce
    • Sztafeta 4 × 5 km –
      1. miejsce
    • Bieg na 30 km st. klasycznym – 8. miejsce
  • Vibeke Skofterud
    • 10 km st. dowolnym – 22. miejsce
    • Bieg łączony 7,5 km + 7,5 km – DNF
    • Sztafeta 4 × 5 km –
      1. miejsce
  • Celine Brun-Lie
    • Sprint st. klasycznym – 6. miejsce
    • Sprint drużynowy st. dowolnym – 5. miejsce
  • Marthe Kristoffersen
    • 10 km st. dowolnym – 49. miejsce
    • Bieg na 30 km st. klasycznym – 21. miejsce
  • Maiken Caspersen Falla
    • Sprint st. klasycznym – 20. miejsce
  • Astrid Jacobsen
    • Sprint st. klasycznym – 7. miejsce
    • Sprint drużynowy st. dowolnym – 5. miejsce
  • Therese Johaug
    • Bieg łączony 7,5 km + 7,5 km – 6. miejsce
    • Sztafeta 4 × 5 km –
      1. miejsce
    • Bieg na 30 km st. klasycznym – 7. miejsce

Mężczyźni

  • Petter Northug
    • 15 km st. dowolnym – 41. miejsce
    • Sprint st. klasycznym –
      3. miejsce
    • Bieg łączony 15 km + 15 km – 11. miejsce
    • Sprint drużynowy st. dowolnym –
      1. miejsce
    • Sztafeta 4 × 10 km –
      2. miejsce
    • Bieg na 50 km st. klasycznym –
      1. miejsce
  • Ola Vigen Hattestad
    • Sprint st. klasycznym – 4. miejsce
  • Ronny Hafsås
    • 15 km st. dowolnym – 42. miejsce
  • Martin Johnsrud Sundby
    • 15 km st. dowolnym – 33. miejsce
    • Bieg łączony 15 km + 15 km – 18. miejsce
    • Sztafeta 4 × 10 km –
      2. miejsce
    • Bieg na 50 km st. klasycznym – 15. miejsce
  • Øystein Pettersen
    • Sprint st. klasycznym – 6. miejsce
    • Sprint drużynowy st. dowolnym –
      1. miejsce
  • Eldar Rønning
    • Bieg łączony 15 km + 15 km – 36. miejsce
  • Lars Berger
    • Sztafeta 4 × 10 km –
      2. miejsce
  • Tord Asle Gjerdalen
    • 15 km st. dowolnym – 28. miejsce
    • Bieg łączony 15 km + 15 km – 19. miejsce
  • Odd-Bjørn Hjelmeset
    • Sztafeta 4 × 10 km –
      2. miejsce
    • Bieg na 50 km st. klasycznym – 17. miejsce
  • Johan Kjølstad
    • Sprint st. klasycznym – 9. miejsce
  • Jens Arne Svartedal
    • Bieg na 50 km st. klasycznym – 23. miejsce

Curling

Håvard Vad Petersson wypuszczający kamień
Håvard Vad Petersson wypuszczający kamień

Mężczyźni

2. miejsce

Imię i nazwisko Pozycja
Thomas Ulsrud Skip
Torger Nergård Trzeci
Håvard Vad Petersson Otwierający
Christoffer Svae Drugi
Thomas Løvold Rezerwowy

Hokej na lodzie

Mężczyźni – odpadli w rundzie kwalifikacyjnej

Imię i nazwisko
Grotnes, PalPål Grotnes
Lysenstoen, AndreAndré Lysenstøen
Smith, RubenRuben Smith
Bonsaksen, AlexanderAlexander Bonsaksen
Holos, JonasJonas Holøs
Jakobsen, TommyTommy Jakobsen
Kaunismaki, JuhaJuha Kaunismäki
Lund, Lars ErikLars Erik Lund
Tollefsen, Ole KristianOle Kristian Tollefsen
Trygg, MatsMats Trygg
Ask, MortenMorten Ask
Bastiansen, AndersAnders Bastiansen
Forsberg, KristianKristian Forsberg
Hansen, MadsMads Hansen
Holtet, MariusMarius Holtet
Spets, Lars ErikLars Erik Spets
Olimb, MathisMathis Olimb
Roymark, MartinMartin Røymark
Skroder, Per-AgePer-Åge Skrøder
Thoresen, PatrickPatrick Thoresen
Vikingstad, ToreTore Vikingstad
Ylven, MartinMartin Ylven
Zuccarello Aasen, MatsMats Zuccarello Aasen

Łyżwiarstwo szybkie

Kobiety

Mężczyźni

Kombinacja norweska

Mężczyźni

  • Mikko Kokslien
    • skocznia normalna – 32. miejsce
    • skocznia duża – 39. miejsce
  • Magnus Moan
    • skocznia normalna – 9. miejsce
    • drużynowy – 5. miejsce
    • skocznia duża – 15. miejsce
  • Jan Schmid
    • skocznia normalna – 23. miejsce
    • drużynowy – 5. miejsce
  • Petter Tande
    • skocznia normalna – 17. miejsce
    • drużynowy – 5. miejsce
    • skocznia duża – 6. miejsce
  • Espen Rian
    • drużynowy – 5. miejsce
    • skocznia duża – 35. miejsce

Narciarstwo alpejskie

Kobiety

Atleta Wydarzenie Zjazd 1. Zjazd 2. W sumie Miejsce
Mona Løseth Slalom 54,53 DNF DNF2[1]
Gigant DNF DNF1[2]
Supergigant 1:23,97 21.
Superkombinacja 1:27,72 44,96 2:12,68 13.

Mężczyźni

Aksel Lund Svindal podczas zjazdu.
Aksel Lund Svindal podczas zjazdu.
Wydarzenie Atleta Zjazd 1. Msc. 1. Zjazd 2. Msc. 2. W sumie Miejsce
Superkombinacja Kjetil Jansrud 1:55,44 18. 51,06 7. 2:46,50 9.
Truls Ove Karlsen 1:57,32 37. 51,99 14. 2:49,31 22.
Lars Elton Myhre 1:55,44 18. DNF DNF2[3]
Aksel Lund Svindal 1:53,15 1. DNF DNF2[3]
Zjazd Kjetil Jansrud 1:56,69 31.
Truls Ove Karlsen 1:59,52 46.
Lars Elton Myhre 1:56,69 31.
Aksel Lund Svindal 1:54,38
Slalom gigant Leif Kristian Haugen 1:19,58 32. 1:22,20 28. 2:41,78 28.
Kjetil Jansrud 1:18,07 11. 1:20,15 1. 2:38,22
Truls Ove Karlsen 1:18,93 23. 1:21,27 18. 2:40,20 21.
Aksel Lund Svindal 1:17,43 3. 1:21,01 8. 2:38,44
Slalom Leif Kristian Haugen DNF DNF2[3]
Kjetil Jansrud 49,54 18. 52,03 15. 1:41,57 17.
Truls Ove Karlsen DNF DNF1[4]
Lars Elton Myhre DNF DNF1[4]
Supergigant Kjetil Jansrud 1:31,21 12.
Truls Ove Karlsen DNF DNF
Lars Elton Myhre 1:32.36 25.
Aksel Lund Svindal 1:30,34

Narciarstwo dowolne

Kobiety

Atleta Wydarzenie Kwalifikacje 1/8 Ćwierćfinały Półfinały Finały
Czas Miejsce Pozycja Pozycja Pozycja Pozycja Miejsce
Ski cross Hedda Berntsen 1:17,96 5. Q 1. Q[5] 1. Q[6] 1. QA[7] 2.[8]
Marte Høie Gjefsen 1:19,30 12. Q 2. Q[5] 3.[6] 11.[9]
Julie Brendengen Jensen 1:20,23 18. Q 1. Q[10] 2. Q[11] 4. QB[7] 4.[12] 8.
Gro Kvinlog 1:21,93 27. Q 3.[6] 27.[13]

Mężczyźni

Atleta Wydarzenie Kwalifikacje 1/8 Ćwierćfinały Półfinały Finały
Czas Miejsce Pozycja Pozycja Pozycja Pozycja Miejsce
Ski cross Audun Grønvold 1:13,23 5. Q 1. Q[5] 1. Q[6] 1. QA[7] 3.[8]
Anders Rekdal 1:14,17 17. Q DNF[7] 22.[14]

Skeleton

Kobiety

Atletka Zjazd 1. Zjazd 2. Zjazd 3. Zjazd 4. W sumie Miejsce
Desirée Bjerke 56,48 55,28 55,34 55,26 3:42,36 17.

Skoki narciarskie

Mężczyźni

Wydarzenie Atleta Kwalifikacje 1. seria 2. seria Finał
Odległość (m) Punkty Miejsce Odległość (m) Punkty Miejsce Odległość (m) Punkty Miejsce Punkty Miejsce
Skocznia normalna Anders Jacobsen DNS[15] PQ 99,5 123,5 15. 104,0 133,5 5. 257,0 9.
Tom Hilde 103,5 132,0 10. Q 100,0 124,0 13. 101,5 128,0 12. 252,0 12.
Anders Bardal 99,5 122,5 21. Q 98,0 118,5 22. 100,0 124,0 15. 242,5 18.
Bjørn Einar Romøren 97.5 -[16] PQ 98,5 120,5 19. 96,0 114,5 27. 235,0 23.
Wydarzenie Atleta Kwalifikacje 1. seria 2. seria Finał
Odległość (m) Punkty Miejsce Odległość (m) Punkty Miejsce Odległość (m) Punkty Miejsce Punkty Miejsce
Skocznia duża Tom Hilde 136,5 135,7 8. Q 124,0 111,2 15. 126,5 116,7 13. 227,9 11.
Anders Jacobsen 142,5 -[16] PQ 128,0 119,4 9. 122,5 107,0 21. 226,4 12.
Johan Remen Evensen 137,0 137,1 6. Q 123,5 109,3 17. 126,0 114,3 14. 223,6 15.
Anders Bardal 136,5 136,7 7. Q 119,0 100,7 24. 124,0 110,7 16. 211,4 22.
Wydarzenie Atleta 1. seria 2. seria Finał
Odległość (m) Punkty Miejsce w grupie Suma punktów Miejsce Odległość (m) Punkty Miejsce w grupie Suma punktów Miejsce Suma punktów Miejsce
Konkurs drużynowy Anders Bardal 128,0 118,4 7. 504,0 3. 127,0 117,1 7. 526,3 3. 1030,3
Tom Hilde 127,5 118,5 6. 139,0 141,7 2.
Johan Remen Evensen 131,5 126,7 3. 129,5 122,1 5.
Anders Jacobsen 138,0 140,4 2. 140,5 145,4 1.

Snowboard

Kobiety

Halfpipe
Atleta Kwalifikacje Półfinały Finał
Zjazd 1. Zjazd 2. Miejsce Zjazd 1. Zjazd 2. Miejsce Zjazd 1. Zjazd 2. Miejsce
Lisa Wiik 23,5 26,5 19. 19.[17]
Kjersti Buaas 20,6 21,8 22. 22.[17]
Linn Haug 11,5 12,8 27. 27.[17]

Mężczyźni

Przypisy

  1. Nie ukończyła drugiego przejazdu.
  2. Nie ukończyła pierwszego przejazdu.
  3. a b c Nie ukończył drugiego przejazdu.
  4. a b Nie ukończył pierwszego przejazdu.
  5. a b c W szóstym biegu.
  6. a b c d W trzecim biegu.
  7. a b c d W drugim biegu.
  8. a b W dużym finale.
  9. Odpadła w 1/4.
  10. W siódmym biegu.
  11. W czwartym biegu.
  12. W małym finale.
  13. Odpadła w 1/8.
  14. DNF w 1/8.
  15. Nie wystartował w kwalifikacjach.
  16. a b Skoki zawodników z czołowej "10" PŚ nie były oceniane przez sędziów.
  17. a b c Odpadła w kwalifikacjach.

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Norwegia na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010
Listen to this article