For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Nowa Zelandia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1992.

Nowa Zelandia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1992

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Nowa Zelandia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1992
Nowa Zelandia
Kod MKOl

NZL

Letnie Igrzyska Olimpijskie 1992
Barcelona
Chorąży

Mark Todd

Liczba zawodników

134 w 17 dyscyplinach

Medale
Pozycja: 28.
Złoto
1
Srebro
4
Brąz
5
Razem
10

Nową Zelandię na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1992 reprezentowało 134 zawodników: 92 mężczyzn i 42 kobiety. Był to 17 start reprezentacji Nowej Zelandii na letnich igrzyskach olimpijskich.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat
Gold medal.svg
Złoto
Barbara Kendall
Sailing pictogram.svg
Żeglarstwo
windsurfing kobiety 47,8 pkt[1]
Silver medal.svg
Srebro
Blyth Tait, Vicky Latta, Andrew Nicholson, Mark Todd
Equestrian Vaulting pictogram.svg
Jeździectwo
WKKW drużynowo 290,8 pkt[2]
Silver medal.svg
Srebro
Danyon Loader
Swimming pictogram.svg
Pływanie
200 m stylem motylkowym mężczyzn 1:57,93 min[3]
Silver medal.svg
Srebro
Don Cowie, Rod Davis
Sailing pictogram.svg
Żeglarstwo
klasa Star 58,4 pkt[4]
Silver medal.svg
Srebro
Jan Shearer, Leslie Egnot
Sailing pictogram.svg
Żeglarstwo
klasa 470 kobiet 36,7 pkt[1]
Bronze medal.svg
Brąz
David Tua
Boxing pictogram.svg
Boks
waga ciężka do 91 kg mężczyzn w półfinale przegrał z Nigeryjczykiem Richardem Igbineghu[5]
Bronze medal.svg
Brąz
Blyth Tait
Equestrian Vaulting pictogram.svg
Jeździectwo
WKKW indywidualnie 87,6 pkt[2]
Bronze medal.svg
Brąz
Gary Andreson
Cycling (track) pictogram.svg
Kolarstwo torowe
wyścig na 4000 m na dochodzenie mężczyzn
Bronze medal.svg
Brąz
Lorraine Moller
Athletics pictogram.svg
Lekkoatletyka
maraton kobiet 2:33,59 h[6]
Bronze medal.svg
Brąz
Craig Monk
Sailing pictogram.svg
Żeglarstwo
klasa Finn 64,7 pkt[4]

Skład kadry

Badminton pictogram.svg
Badminton

Kobiety

  • Rhona Robertson – gra pojedyncza - 17. miejsce,
  • Rhona Robertson, Tammy Jenkins – gra podwójna - 17. miejsce,

Mężczyźni

  • Dean Galt – gra pojedyncza - 33. miejsce,
  • Kerrin Harrison – gra pojedyncza - 33. miejsce,
  • Dean Galt, Kerrin Harrison - gra podwójna - 17. miejsce,

Boxing pictogram.svg
Boks

Mężczyźni

  • Trevor Shailer waga lekkopółśrednia do 63,5 kg - 17. miejsce,
  • Joe Figota waga lekkośrednia do 71 kg - 17. miejsce,
  • David Tua waga ciężka do 91 kg - 3. miejsce,

Field hockey pictogram.svg
Hokej na trawie

Kobiety

  • Elaine Jensen, Mary Clinton, Tina Bell-Kake, Christine Arthur, Shane Collins, Sapphire Cooper, Kylie Foy, Sue Duggan, Susan Furmage, Trudy Kilkolly, Anna Lawrence, Kieren O’Grady, Mandy Smith, Robyn Toomey, Kate Trolove – 8. miejsce,

Mężczyźni

  • Peter Daji, Brett Leaver, David Grundy, Scott Hobson, Grant McLeod, Peter Miskimmin, Paresh Patel, Dave Penfold, John Radovonich, Craig Russ, Greg Russ, Umesh Parag, Jamie Smith, Anthony Thornton, Scott Anderson, Ian Woodley - 8. miejsce,

Judo pictogram.svg
Judo

Kobiety

Mężczyźni

Equestrian Vaulting pictogram.svg
Jeździectwo

  • Mark Todd – skoki przez przeszkody indywidualnie - nie ukończył rundy finałowej (dyskwalifikacja),
  • Harvey Wilson – skoki przez przeszkody indywidualnie - 48. miejsce,
  • Bruce Goodin – skoki przez przeszkody indywidualnie - 59. miejsce,
  • Mark Todd, Harvey Wilson, Bruce Goodin - skoki przez przeszkody drużynowo - 15. miejsce,
  • Blyth TaitWKKW indywidualnie - 3. miejsce,
  • Vicky Latta – WKKW indywidualnie - 4. miejsce,
  • Andrew Nicholson – WKKW indywidualnie - 16. miejsce,
  • Mark Todd - WKKW indywidualnie - nie ukończył konkurencji,
  • Blyth Tait, Vicky Latta, Andrew Nicholson, Mark Todd - WKKW - drużynowo - 2. miejsce,

Canoeing (flatwater) pictogram.svg
Kajakarstwo górskie

Mężczyźni

  • John MacDonald
K-1 500 m - odpadł w półfinale,
K-1 1000 m - odpadł w półfinale,
K-2 500 m - odpadli w półfinale,
K-2 1000 m - 8. miejsce,
  • Richard Boyle, Finn O’Connor, Stephen Richards, Mark Scheib – K-4 1000 m - odpadli w półfinale,
  • Donald Johnstone – kajakarstwo górskie - K-1 - 25. miejsce,

Cycling pictogram.svg
Kolarstwo

Kobiety

  • Joann Burke – kolarstwo szosowe - wyścig ze startu wspólnego - 30. miejsce,
  • Rosalind Reekie-May – kolarstwo szosowe - wyścig ze startu wspólnego - 49. miejsce,
  • Jacqui Nelson – kolarstwo torowe - wyścig na 3000 m na dochodzenie indywidualnie - 10. miejsce,

Mężczyźni

  • Graeme Miller – kolarstwo szosowe - wyścig ze startu wspólnego - 51. miejsce,
  • Brian Fowler – kolarstwo szosowe - wyścig ze startu wspólnego - 59. miejsce,
  • Tom Bamford – kolarstwo szosowe - wyścig ze startu wspólnego - 73. miejsce,
  • Brian Fowler, Paul Leitch, Graeme Miller, Chris Nicholson – kolarstwo szosowe - jazda drużynowa na 100 km na czas - 10. miejsce,
  • Jon Andrews
kolarstwo torowe - sprint - odpadł w eliminacjach,
kolarstwo torowe - wyścig na 1 km ze startu zatrzymanego - 7. miejsce,
  • Gary Anderson – kolarstwo torowe - wyścig na 4000 m na dochodzenie indywidualnie - 3. miejsce
  • Gary Anderson, Nigel Donnelly, Carlos Marryatt, Stuart Williams, Glenn McLeay – kolarstwo torowe - wyścig na 4000 m na dochodzenie drużynowo - 7. miejsce,
  • Glenn McLeay – kolarstwo torowe - wyścig punktowy - 4. miejsce,

Athletics pictogram.svg
Lekkoatletyka

Kobiety

Mężczyźni

Archery pictogram.svg
Łucznictwo

Kobiety

  • Faye Johnstone – indywidualnie - 37. miejsce,

Swimming pictogram.svg
Pływanie

Kobiety

  • Toni Jeffs
50 m stylem dowolnym – 27. miejsce,
100 m stylem dowolnym – 29. miejsce,
  • Philippa Langrell
400 m stylem dowolnym – 9. miejsce,
800 m stylem dowolnym – 4. miejsce,
400 m stylem zmiennym – 17. miejsce,
  • Anna Simcic
100 m stylem grzbietowym – 11. miejsce,
200 m stylem grzbietowym – 5. miejsce,

Mężczyźni

  • Nick Sanders
50 m stylem dowolnym - 34. miejsce,
100 m stylem dowolnym - 36. miejsce,
100 m stylem motylkowym – 25. miejsce,
  • Mark Weldon – 50 m stylem dowolnym - 37. miejsce,
  • John Steel
100 m stylem dowolnym - 13. miejsce,
200 m stylem dowolnym – 16. miejsce,
  • Trent Bray – 200 m stylem dowolnym - 26. miejsce,
  • Danyon Loader
400 m stylem dowolnym - 8. miejsce,
200 m stylem motylkowym - 2. miejsce,
  • Richard Tapper – 400 m stylem dowolnym - 29. miejsce,
  • Simon Percy
100 m stylem grzbietowym - 33. miejsce,
200 m stylem grzbietowym - 28. miejsce,
200 m stylem zmiennym - 28. miejsce
  • Guy Callaghan
100 m stylem motylkowym - 28. miejsce,
200 m stylem motylkowym - 27. miejsce,

Diving pictogram.svg
Skoki do wody

Kobiety

  • Tania Paterson – wieża 10 m - 24. miejsce,

Shooting pictogram.svg
Strzelectwo

Kobiety

  • Jocelyne Lees – pistolet pneumatyczny - 42. miejsce,

Mężczyźni

  • Greg Yelavich
pistolet pneumatyczny 10 m - 22. miejsce,
pistolet dowolny 50 m - 37. miejsce,
  • Stephen Petterson – karabin małokalibrowy leżąc 50 m - 42. miejsce,

Fencing pictogram.svg
Szermierka

Mężczyźni

  • Gavin McLean – szpada indywidualnie - 45. miejsce,

Table tennis pictogram.svg
Tenis stołowy

Kobiety

  • Chunli Li – gra pojedyncza - 17. miejsce,

Mężczyźni

  • Peter Jackson – gra pojedyncza - 33. miejsce,
  • Hagen Bower – gra pojedyncza - 49. miejsce,
  • Hagen Bower, Peter Jackson - gra podwójna - 25. miejsce,

Rowing pictogram.svg
Wioślarstwo

Kobiety

  • Philippa Baker, Brenda Lawson – dwójki podwójne - 4. miejsce,

Mężczyźni

  • Eric Verdonk – jedynki - 4. miejsce,
  • Scott Brownlee, Cris White, Pat Peoples, Campbell Clayton-Greene – czwórka bez sternika - 6. miejsce,
  • Bill Coventry, Guy Melville, Toni Dunlop, Ian Wright, Carl Sheehan – czwórka ze sternikiem - 11. miejsce,

Wrestling pictogram.svg
Zapasy

  • Shane Stannett – styl wolny waga do 52 kg - odpadł w eliminacjach,
  • Grant Parker – styl wolny waga do 90 kg - odpadł w eliminacjach,

Sailing pictogram.svg
Żeglarstwo

Przypisy

  1. a b Sailing - Olympic Games 1996 - results Women, the-sports.org [dostęp 2012-06-01] (ang.).
  2. a b Equestrian - Olympic Games 1996 - results Mixed, the-sports.org [dostęp 2012-06-01] (ang.).
  3. Swimming - Olympic Games 1996 - results Men, the-sports.org [dostęp 2012-06-01] (ang.).
  4. a b Sailing - Olympic Games 1996 - results Men, the-sports.org [dostęp 2012-06-01] (ang.).
  5. LA84 Foundation - official olympic reports, la84foundation.org [dostęp 2012-06-01] [zarchiwizowane z adresu 2018-06-16] (ang.).
  6. Athletics - Olympic Games 1996 - results Men, the-sports.org [dostęp 2012-06-01] (ang.).

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Nowa Zelandia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1992
Listen to this article

This browser is not supported by Wikiwand :(
Wikiwand requires a browser with modern capabilities in order to provide you with the best reading experience.
Please download and use one of the following browsers:

This article was just edited, click to reload
This article has been deleted on Wikipedia (Why?)

Back to homepage

Please click Add in the dialog above
Please click Allow in the top-left corner,
then click Install Now in the dialog
Please click Open in the download dialog,
then click Install
Please click the "Downloads" icon in the Safari toolbar, open the first download in the list,
then click Install
{{::$root.activation.text}}

Install Wikiwand

Install on Chrome Install on Firefox
Don't forget to rate us

Tell your friends about Wikiwand!

Gmail Facebook Twitter Link

Enjoying Wikiwand?

Tell your friends and spread the love:
Share on Gmail Share on Facebook Share on Twitter Share on Buffer

Our magic isn't perfect

You can help our automatic cover photo selection by reporting an unsuitable photo.

This photo is visually disturbing This photo is not a good choice

Thank you for helping!


Your input will affect cover photo selection, along with input from other users.