Nowa Zelandia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2008 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Nowa Zelandia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2008.

Nowa Zelandia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2008

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Nowa Zelandia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2008
Nowa Zelandia
Kod MKOl NZL
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2008
Pekin
Chorąży Mahé Drysdale
Liczba zawodników 182 w 17 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 25.
Złoto
3
Srebro
2
Brąz
5
Razem
10

Nową Zelandię na XXIX Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie reprezentowało 182 sportowców (97 mężczyzn, 85 kobiet) w 17 dyscyplinach.

Był to 23 start Nowej Zelandii na letnich igrzyskach olimpijskich (w tym dwa razy jako Australazja).

Zdobyte medale

Złote

Srebrne

Brązowe

Reprezentanci

Badminton

Mężczyźni

  • John Moody - gra pojedyncza - odpadł w 1/16 finału

Gra mieszana

  • Craig Cooper, Renee Flavell - debel - odpadli w 1/8 finału

Hokej na trawie

Mężczyźni

Ryan Archibald, Gareth Brooks, Phillip Burrows, Simon Child, Benjamin Collier, Dean Couzins, Steven Edwards, Casey Henwood, Blair Hopping, David Kosoof, Shea McAleese, James Nation, Kyle Pontifex, Bradley Shaw, Hayden Shaw, Paula Woolforda

7. miejsce

Kobiety

Stacey Carr, Jaimee Claxton, Tara Drysdale, Gemma Flynn, Krystal Forgesson, Joanne Galletly, Sheree Horvath, Lizzy Igasan, Bet Jurgeleit, Emily Naylor, Kimberley Noakes, Caryn Paewai, Niniwa Roberts, Kate Saunders, Kayla Sharland, Anita Wawatai

12. miejsce

Jeździectwo

WKKW

Mężczyźni

Kobiety

Drużynowo

Skoki

Mężczyźni

  • Bruce Goodin - 54. miejsce
  • Daniel Meech - wycofał się
  • Sharn Wordley - 70. miejsce

Kobiety

  • Katie McVean - 71. miejsce

Drużynowo

  • Bruce Goodin, Katie McVean, Daniel Meech, Sharn Wordley - odpadli w 1 rundzie (14. miejsce)

Kajakarstwo

Kajakarstwo klasyczne

Mężczyźni

  • Steven Ferguson - K-1 500 m - 8. miejsce
  • Ben Fouhy - K-1 1000 m - 4. miejsce
  • Steven Ferguson, Mike Walker - K-2 1000 m - 6. miejsce

Kobiety

  • Erin Taylor - K-1 500 m - odpadła w półfinale (10. miejsce)

Kajakarstwo górskie

Kobiety

  • Luuka Jones - K-1 - odpadła w eliminacjach (21., ostatnie miejsce)

Kolarstwo

BMX

Mężczyźni

  • Marc Willers - odpadł w półfinale (16., ostatnie miejsce)

Kobiety

Kolarstwo górskie

Mężczyźni

Kobiety

Kolarstwo szosowe

Mężczyźni

  • Glen Chadwick - wyścig ze startu wspólnego - 91. miejsce
  • Julian Dean - wyścig ze startu wspólnego - 54. miejsce
  • Timothy Gudsell - wyścig ze startu wspólnego - nie ukończył

Kobiety

  • Catherine Cheatley - wyścig ze startu wspólnego - 53. miejsce
  • Joanne Kiesanowski - wyścig ze startu wspólnego - 28. miejsce

Kolarstwo torowe

Mężczyźni

Kobiety

Koszykówka

Kobiety

Suzie Bates, Claire Bodensteiner, Micaela Cocks, Jillian Harmon, Aneka Kerr, Angela Marino, Jessica McCormack, Kate McMeeken-Ruscoe, Charmian Purcell, Natalie Purcell, Lisa Wallbutton, Noni Wharemate

odpadły w fazie grupowej

Lekkoatletyka

Mężczyźni

  • James Dolphin - 200 metrów - odpadł w eliminacjach (37. miejsce)
  • Nick Willis - 800 metrów - nie startował; 1500 metrów -
    srebrny medal
  • Adrian Blincoe - 5000 metrów - odpadł w eliminacjach (27. czas)
  • Stuart Farquhar - rzut oszczepem - odpadł w eliminacjach (20. miejsce)

Kobiety

  • Kimberley Smith - 5000 metrów - nie startowała; 10000 metrów - 10. miejsce
  • Liza Hunter-Galvan - maraton - 35. miejsce
  • Nina Rillstone - maraton - 16. miejsce
  • Valerie Vili - pchnięcie kulą -
    złoty medal
  • Beatrice Faumuina - rzut dyskiem - odpadła w eliminacjach (28. miejsce)
  • Rebecca Wardell - siedmiobój - 22. miejsce

Piłka nożna

Mężczyźni

Michael Boxall, Jeremy Brockie, Daniel Ellensohn, Simon Elliott, Craig Henderson, Ian Hogg, Samuel Jenkins, Chris Killen, Liam Little, Samuel Messam, Ryan Nelsen, Steven Old, Jack Pelter, Cole Peverley, Aaron Scott, Jacob Spoonley, Cole Tinkler, Shaun Van Rooyen

Odpadli w fazie grupowej

Kobiety

Jenny Bindon, Abby Erceg, Anna Green, Amber Hearn, Kristy Hill, Rachel Howard, Katie Hoyle, Emma Kete, Renee Leota, Emily McColl, Hayley Moorwood, Marlies Oostdam, Ria Percival, Alexandra Riley, Merissa Smith, Rebecca Smith, Rebecca Tegg, Kirsty Yallop

Odpadły w fazie grupowej

Pływanie

Mężczyźni

  • Moss Burmester - 100 metrów stylem motylkowym - odpadł w eliminacjach (32. czas); 200 metrów stylem motylkowym - 4. miejsce
  • Dean Kent - 200 metrów stylem zmiennym - odpadł w eliminacjach (21. czas)
  • Glenn Snyders - 100 metrów stylem klasycznym - odpadł w eliminacjach (20. czas); 200 metrów stylem dowolnym - odpadł w półfinale (16. czas)
  • Corney Swanepoel - 100 metrów stylem motylkowym - odpadł w półfinale (12. czas)
  • William Benson, Orinoco Faamausili-Banse, Cameron Gibson, Mark Herring - sztafeta 4x100 metrów stylem dowolnym - odpadli w eliminacjach (11. czas)
  • Daniel Bell, Cameron Gibson, Glenn Snyders, Corney Swanepoel - sztafeta 4x100 metrów stylem zmiennym - 5. miejsce

Kobiety

  • Elizabeth Coster - 100 metrów stylem grzbietowym - odpadła w półfinale (16. czas)
  • Melissa Ingram - 100 metrów stylem grzbietowym - odpadła w eliminacjach (20. czas); 200 metrów stylem grzbietowym - odpadła w półfinale (11. czas)
  • Helen Norfolk - 200 metrów stylem zmiennym - odpadła w eliminacjach (18. czas); 400 metrów stylem zmiennym - odpadła w eliminacjach (24. czas)
  • Helen Norfolk, Lauren Boyle, Hayley Palmer, Natasha Hind - sztafeta 4x200 metrów stylem dowolnym - dyskwalifikacja

Pływanie synchroniczne

  • Lisa Daniels, Nina Daniels - duet - 23. miejsce

Podnoszenie ciężarów

Mężczyźni

  • Mark Spooner - 69kg - 21. miejsce
  • Richie Patterson - 77kg - 21. miejsce

Strzelectwo

Mężczyźni

  • Robbie Eastham - karabin dowolny leżąc 50 metrów - odpadł w eliminacjach (14. miejsce)
  • Yang Wang - pistolet pneumatyczny 10 metrów - odpadł w eliminacjach (39. miejsce)
  • Graeme Ede - rzutki, trap - odpadł w eliminacjach (20. miejsce); rzutki, trap podwójny - odpadł w eliminacjach (18 miejsce)

Kobiety

  • Nadine Stanton - rzutki, trap - odpadła w eliminacjach (10. miejsce)

Taekwondo

Mężczyźni

  • Logan Campbell - 68kg - odpadł w 1/8 finału
  • Matthew Beach - +80kg - odpadł w 1/8 finału

Kobiety

  • Robyn Cheong - 57kg - odpadła w finale repasaży (sklasyfikowana na 7. miejscu)

Tenis ziemny

Kobiety

Triathlon

Mężczyźni

  • Bevan Docherty - indywidualnie -
    brązowy medal
  • Kris Gemmell - indywidualnie - 39. miejsce
  • Shane Reed - indywidualnie - 34. miejsce

Kobiety

  • Andrea Hewitt - indywidualnie - 8. miejsce
  • Debbie Tanner - indywidualnie - 10. miejsce
  • Samantha Warriner - indywidualnie - 16. miejsce

Wioślarstwo

Mężczyźni

Kobiety

Żeglarstwo

Mężczyźni

Kobiety

Open

  • Dan Slater - Finn - 12. miejsce

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Nowa Zelandia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2008
Listen to this article