Ołeksij Krasowski - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Ołeksij Krasowski.

Ołeksij Krasowski

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Ołeksij Krasowski
Data i miejsce urodzenia 30 marca 1994
Rokytne, Ukraina
Klub ?
Wzrost 177 cm
Reprezentacja  Ukraina
Debiut w PŚ 29.11 2014, Ruka
(80. miejsce – sprint)
Dorobek medalowy
Reprezentacja  Ukraina

Ołeksij Ruslanowicz Krasowski (ukr. Олексій Русланович Красовський; ros. Алексе́й Русла́нович Красо́вский; ur. 30 marca 1994) – ukraiński biegacz narciarski, uczestnik Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2014.

Osiągnięcia

Igrzyska olimpijskie

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwycięzca
81. 11 lutego 2014 Rosja Krasnaja Polana Sprint stylem dowolnym 3:38,4 min Norwegia Ola Vigen Hattestad
69. 14 lutego 2014 Rosja Krasnaja Polana 15 km stylem klasycznym 38:29,7 min +6:05,7 min Szwajcaria Dario Cologna
20. 19 lutego 2014 Rosja Krasnaja Polana Sprint drużynowy stylem klasycznym[1] 23:14,89 min  Finlandia
LPD 11 lutego 2018 Korea Południowa Pjongczang 30 km bieg łączony 1:16:20,0 h Norwegia Simen Hegstad Krüger
70. 11 lutego 2018 Korea Południowa Pjongczang Sprint stylem klasycznym 3:05,75 min Norwegia Johannes Høsflot Klæbo
84. 16 lutego 2018 Korea Południowa Pjongczang 15 km stylem dowolnym 33:43,9 min +5:21,4 min Szwajcaria Dario Cologna
20. 21 lutego 2018 Korea Południowa Pjongczang Sprint drużynowy stylem dowolnym[2] 15:56,26 min Norwegia Norwegia
50. 24 lutego 2018 Korea Południowa Pjongczang 50 km stylem klasycznym (start masowy) 2:08:22,1 h +17:14,3 min Finlandia Iivo Niskanen

Mistrzostwa świata

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwycięzca
79. 21 lutego 2013 Włochy Val di Fiemme Sprint stylem klasycznym 3:30,4 min Rosja Nikita Kriukow
DNF 23 lutego 2013 Włochy Val di Fiemme 30 km bieg łączony 1:13:09,3 h Szwajcaria Dario Cologna
17. 1 marca 2013 Włochy Val di Fiemme bieg sztafetowy 4×10 km[3] 1:48:20,6 h +6:43,4 min  Norwegia
62. 19 lutego 2015 Szwecja Falun Sprint stylem klasycznym 3:02,35 min Norwegia Petter Northug
49. 21 lutego 2015 Szwecja Falun 30 km bieg łączony 1:16:26,9 h +8:17,6 min Rosja Maksim Wylegżanin
17.[4] 27 lutego 2015 Szwecja Falun Sztafeta 4x10 km[5] 1:34:18,5 h  Norwegia
DNF 1 marca 2015 Szwecja Falun 50km stylem klasycznym (start masowy) 2:26:02,1 h Norwegia Petter Northug
68. 23 lutego 2017 Finlandia Lahti Sprint stylem dowolnym 3:13,76 min Włochy Federico Pellegrino
50. 25 lutego 2017 Finlandia Lahti 30 km bieg łączony 1:09:16,7 h +7:44,6 min Rosja Siergiej Ustiugow
16. 26 lutego 2017 Finlandia Lahti Sprint drużynowy stylem klasycznym[6] 17:40,69 min  Rosja
58. 1 marca 2017 Finlandia Lahti 15 km stylem klasycznym 36:44,0 min +5:06,6 min Finlandia Iivo Niskanen
16.[7] 3 marca 2017 Finlandia Lahti bieg sztafetowy 4x10 km[8] 1:37:20,1 h  Norwegia
70. 21 lutego 2019 Austria Seefeld in Tirol Sprint stylem dowolnym 3:21,17 min Norwegia Johannes Høsflot Klæbo
LPD 23 lutego 2019 Austria Seefeld in Tirol 30 km bieg łączony 1:10:21,8 h Norwegia Sjur Røthe
19. 24 lutego 2019 Austria Seefeld in Tirol Sprint drużynowy stylem klasycznym[9] 18:49,86 min Norwegia
55. 27 lutego 2019 Austria Seefeld in Tirol 15 km stylem klasycznym 38:22,6 min +4:22,2 min Norwegia Martin Johnsrud Sundby
14.[10] 1 marca 2019 Austria Seefeld in Tirol bieg sztafetowy 4×10 km[11] 1:42:32,1 h  Norwegia

Mistrzostwa świata juniorów

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurs Wynik Strata Zwycięzca
80. 20 lutego 2012 Turcja Erzurum Sprint stylem dowolnym Rosja Siergiej Ustiugow
49. 22 lutego 2012 Turcja Erzurum 10 km stylem klasycznym 25:24,7 min +2:41,9 min Rosja Siergiej Ustiugow
65. 24 lutego 2012 Turcja Erzurum 20 km bieg łączony 50:28,8 min +5:58,0 min Rosja Siergiej Ustiugow
17. 26 lutego 2012 Turcja Erzurum bieg sztafetowy 4×5 km[12] 47:18,2 min +5:55,3 min  Rosja
47. 21 stycznia 2013 Czechy Liberec Sprint stylem klasycznym Niemcy Lennart Metz
34. 23 stycznia 2013 Czechy Liberec 10 km stylem dowolnym 23:32,5 min +1:40,5 min Rosja Dmitrij Rostowcew
32. 25 stycznia 2013 Czechy Liberec 20 km bieg łączony 47:40,2 min +3:04,4 min Rosja Dmitrij Rostowcew
14. 27 stycznia 2013 Czechy Liberec bieg sztafetowy 4×5 km[13] 45:35,5 min +4:20,9 min  Rosja
36. 29 stycznia 2014 Włochy Val di Fiemme Sprint stylem dowolnym Francja Jean Tiberghien
44. 31 stycznia 2014 Włochy Val di Fiemme 20 km bieg łączony 56:09,6 min +3:27,6 min Norwegia Eirik Sverdrup Augdal
60. 2 lutego 2014 Włochy Val di Fiemme 10 km stylem klasycznym 26:36,9 min +2:30,6 min Rosja Roman Kajgorodow
16. 27 stycznia 2014 Włochy Val di Fiemme bieg sztafetowy 4×5 km[14] 53:36,6 min +4:20,9 min  Norwegia

Mistrzostwa świata młodzieżowców

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwycięzca
45. 3 lutego 2015 Kazachstan Ałmaty Sprint stylem klasycznym Norwegia Sondre Turvoll Fossli
38. 7 lutego 2015 Kazachstan Ałmaty 30 km bieg łączony 1:19:26,3 h +6:08,2 min Norwegia Magne Haga
35. 22 lutego 2016 Rumunia Râșnov Sprint stylem dowolnym 2:35,78 min Francja Lucas Chanavat
28. 23 lutego 2016 Rumunia Râșnov 15 km stylem klasycznym 40:02,0 min +3:36,9 min Szwecja Jens Burman
44. 25 lutego 2016 Rumunia Râșnov 15 km stylem dowolnym 31:13,3 min +2:42,3 min Norwegia Simen Hegstad Krüger

Uniwersjada

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
DNF 12 grudnia 2013 Włochy Val di Fiemme 15 km bieg łączony 38:42,1 min Rosja Raul Szakirzianow
24. 14 grudnia 2013 Włochy Val di Fiemme Sprint stylem klasycznym Rosja Maxim Kovalev
9. 19 grudnia 2013 Włochy Val di Fiemme bieg sztafetowy 4×10 km[15] 1:43:03,6 h +3:15,0 min  Kazachstan
26. 21 grudnia 2013 Włochy Val di Fiemme 30 km stylem klasycznym (start masowy) 1:23:14,2 h +4:51,3 min Rosja Władisław Skobielew
20. 25 stycznia 2015 Słowacja Szczyrbskie Jezioro Sprint stylem dowolnym Rosja Andriej Łarkow
10. 28 stycznia 2015 Słowacja Szczyrbskie Jezioro 10 km stylem klasycznym 23:29,2 min +54,5 s Rosja Andriej Feller
6. 30 stycznia 2015 Słowacja Szczyrbskie Jezioro bieg sztafetowy 4×7,5 km[16] 1:22:49,0 h +4:52,5 min  Rosja
21. 30 stycznia 2017 Kazachstan Ałmaty 10 km stylem klasycznym 25:12,0 min +1:51,3 min Rosja Walerij Gontar
23. 31 stycznia 2017 Kazachstan Ałmaty 10 km stylem dowolnym 26:12,5 min +3:38,9 min Rosja Dmitrij Rostowcew
13. 2 lutego 2017 Kazachstan Ałmaty Sprint stylem klasycznym Kazachstan Iwan Lyuft
6. 6 lutego 2017 Kazachstan Ałmaty bieg sztafetowy 4×7,5 km[17] 1:22:49,0 h +3:22,6 min  Rosja
6. 8 lutego 2017 Kazachstan Ałmaty 30 km stylem klasycznym (start masowy) 1:19:37,5 min +2:50,9 min Rosja Dmitrij Rostowcew

Igrzyska olimpijskie młodzieży

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
20. 17 stycznia 2012 Austria Innsbruck 10 km stylem klasycznym 29:28,8 min +2:24,2 min Rosja Aleksandr Sieljanow
25. 17 stycznia 2012 Austria Innsbruck Sprint stylem dowolnym Norwegia Andreas Molden
14. 21 stycznia 2012 Austria Innsbruck Sztafeta mieszana z biathlonem[18] 1:04:23,4 min +4:25,5 min  Niemcy

Puchar Świata

Miejsca w klasyfikacji generalnej

Sezon Miejsce
2014/2015 niesklasyfikowany
2015/2016 niesklasyfikowany
2016/2017 niesklasyfikowany
2017/2018 niesklasyfikowany
2018/2019 niesklasyfikowany
2019/2020 niesklasyfikowany

Miejsca na podium

Krasowski nigdy nie stał na podium indywidualnych zawodów Pucharu Świata.

Miejsca w poszczególnych zawodach Pucharu Świata

stan po zakończeniu sezonu 2019/2020

Sezon 2014/2015
LT
TdS
punkty
80 75 - - - - 75 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 0
Sezon 2015/2016
RT
TdS
STK punkty
69 89 83 - - 79 87 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 0
Sezon 2016/2017
LT
TdS
FPŚ punkty
89 71 - - - - 73 82 - - - - - - - - - - - - - - - 72 60 - - - - - - 0
Sezon 2017/2018
RT
TdS
FPŚ punkty
97 78 84 80 - - 81 101 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 0
Sezon 2018/2019
LT
TdS
FPŚ punkty
79 75 - - - - - - - 94 99 89 63 lpd - - - - dns dns - - - - - - - - - - - - 0
Sezon 2019/2020
RT
TdS
ST
punkty
67 83 lpd - - - - - - - - - - - - - 72 73 68 - - - - - - - - - - - - - - 0
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 31-100 wyniki anulowane

DNF – zawodnik nie ukończył biegu
– zawodnik nie wystartował
TdS – Tour de Ski

Uwagi

Przypisy

  1. Skład drużyny: Rusłan Perekoda, Ołeksij Krasowski
  2. Skład drużyny: Andriej Orlyk, Ołeksij Krasowski
  3. Skład drużyny: Witalij Sztun, Ołeksij Krasowski, Myrosław Biłosiuk, Rusłan Perekoda
  4. Sztafeta zdublowana
  5. Skład drużyny: Ołeksij Krasowski, Andriej Orlyk, Rusłan Perechoda, Kostantyn Jaremenko
  6. Skład zespołu: Ołeksij Krasowski, Rusłan Perechoda
  7. Sztafeta zdublowana
  8. Skład zespołu: Ołeksij Krasowski, Andriej Orlyk, Rusłan Perechoda, Oleg Jołtuchowsky
  9. Skład zespołu: Jan Kostruba, Ołeksij Krasowski
  10. Sztafeta zdublowana
  11. Skład zespołu: Ołeksij Krasowski, Jan Kostruba, Rusłan Perechoda, Dmytro Drahun
  12. Skład drużyny: Juryj Khliburad, Ołeksij Krasowski, Aleksandr Moskalenko, Jewgienij Najboczenko
  13. Skład drużyny: Ołeksij Krasowski, Aleksandr Moskalenko, Aleksandr Czelenko, Kostantyn Jaremenko
  14. Skład drużyny: Ołeksij Krasowski, Kostantyn Jaremenko, Aleksandr Czelenko, Aleksandr Moskalenko
  15. Skład drużyny: Ołeksij Krasowski, Witalij Sztun, Oleg Jołtuchowsky, Myrosław Biłosiuk
  16. Skład drużyny: Ołeksij Krasowski, Kostantyn Jaremenko, Oleg Jołtuchowsky, Rusłan Perechoda
  17. Skład drużyny: Ołeksij Krasowski, Kostantyn Jaremenko, Andriej Marchenko, Aleksandr Chelenko
  18. Skład zespołu: Anastasija Merkuszyna, Oksana Szatalowa, Maksym Ivko, Ołeksij Krasowski

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Ołeksij Krasowski
Listen to this article