Okręgowe rozgrywki w piłce nożnej woj. podlaskiego (2019/2020) - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Okręgowe rozgrywki w piłce nożnej woj. podlaskiego (2019/2020).

Okręgowe rozgrywki w piłce nożnej woj. podlaskiego (2019/2020)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Okręgowe rozgrywki
w piłce nożnej
województwa podlaskiego 2019/2020
2018/2019 2020/2021
Szczegóły rozgrywek

86. Edycja okręgowych rozgrywek w piłce nożnej województwa podlaskiego
Okręgowe rozgrywki w piłce nożnej województwa podlaskiego prowadzone są przez Podlaski Związek Piłki Nożnej, rozgrywane są w trzech ligach z podziałem na grupy. Najwyższym poziomem okręgowym jest IV liga, następnie Klasa Okręgowa oraz Klasa A (2 grupy).

W związku z pandemią koronawirusa dnia 11 maja 2020 decyzją władz podlaskiego ZPN rozgrywki zostały zakończone[1], jednocześnie przyjęto kolejność drużyn w końcowych tabelach rozgrywek sezonu 2019/2020 według kolejność drużyn w tabeli po ostatniej rozegranej kolejce rozgrywek. Drużyny zajmujące miejsca premiowane awansem uzyskają awans do wyższej klasy. Po sezonie 2019/2020 nie będzie natomiast spadków do niższych klas rozgrywkowych.[2]

Mistrzostwo Okręgu zdobyła Jagiellonia II Białystok
Okręgowy Puchar Polski został wstrzymany na etapie ćwierćfinałów.

Drużyny z województwa podlaskiego występujące w centralnych i makroregionalnych poziomach rozgrywkowych:

Rozgrywki Poziomy rozgrywkowe w sezonie 2019/2020
Centralne I poziom ligowy Ekstraklasa
II poziom ligowy I Liga
III poziom ligowy II Liga
Makroregionalne IV poziom ligowy III Liga - 4 grupy
Okręgowe
(woj. podlaskie)
V poziom ligowy IV Liga
VI poziom ligowy Klasa Okręgowa
VII poziom ligowy Klasa A - gr.I Klasa A - gr.II

IV Liga - V poziom rozgrywkowy

Decyzją władz Podlaskiego OZPN do IV ligi została dokoptowana drużyna rezerw Jagiellonii Białystok.

Poz. Drużyna M Z R P Bramki Punkty
1 Jagiellonia II Białystok (b) 15 13 1 1 60:13 40
2 Tur Bielsk Podlaski 15 12 1 2 43:21 37
3 Wissa Szczuczyn 15 11 1 3 32:15 34
4 Warmia Grajewo 15 9 2 4 34:29 29
5 Sokół 1946 Sokółka (b) 15 8 2 5 33:28 26
6 KS Michałowo 15 8 0 7 34:29 24
7 Promień Mońki 15 7 2 6 25:22 23
8 Sparta Augustów 15 6 3 6 31:32 21
9 Krypnianka Krypno (b) 15 6 2 7 25:25 20
10 Sparta 1951 Szepietowo 15 5 3 7 31:33 18
11 ŁKS 1926 Łomża (s) 15 4 5 6 31-33 17
12 Hetman Białystok 15 5 1 9 22:33 16
13 Biebrza Goniądz 15 4 2 9 23-39 14
14 Dąb Dąbrowa Białostocka 15 3 3 9 18:34 12
15 Cresovia Siemiatycze 15 1 4 10 8:33 7
16 MOSP Białystok 15 1 2 12 13:40 5

Klasa Okręgowa - VI poziom rozgrywkowy

Poz. Drużyna M Z R P Bramki Punkty
1 Orzeł Kolno 15 10 2 3 32:15 32
2 MKS Mielnik (s) 15 9 3 3 34:18 30
3 Piast Białystok 15 9 2 4 51:27 29
4 Puszcza Hajnówka 15 8 3 4 31:23 27
5 KS Grabówka (b) 15 8 3 4 37:20 27
6 Rudnia Zabłudów 15 8 3 4 43:30 27
7 Pomorzanka Sejny 15 8 2 5 42:22 26
8 KS UM Krynki 15 8 1 6 40:24 25
9 Czarni Czarna Białostocka 15 6 3 6 24:21 21
10 KS Śniadowo (s) 15 4 6 5 28:31 18
11 Kora Korycin 15 5 2 8 27:38 17
12 Narew Choroszcz (b) 15 4 4 7 21:26 16
13 Hetman Tykocin 15 4 3 8 23:38 15
14 Orlęta Czyżew (b) 15 4 2 9 23:34 14
15 Magnat Juchnowiec Kościelny (s) 15 3 3 9 22:49 12
16 Unia Ciechanowiec (b) 15 1 0 14 8:70 3

Klasa A - VII poziom rozgrywkowy

Grupa I

Poz. Drużyna M Z R P Bramki Punkty
1 Bocian Boćki 12 9 2 1 28:8 29
2 Tur II Bielsk Podlaski 12 9 0 3 35:16 27
3 Żubr Drohiczyn 12 8 1 3 35:21 25
4 Pogoń Łapy (b) 12 7 3 2 26:12 24
5 Kolejarz Czeremcha (s) 12 7 1 4 29:15 22
6 Pionier Brańsk (b) 12 7 1 4 23:22 22
7 Husar Nurzec 12 5 3 4 22:20 18
8 Iskra Narew 12 5 1 6 22:18 16
9 Iskra Wyszki 12 3 4 5 22:19 13
10 Znicz Suraż 12 3 2 7 15:28 11
11 Cresovia II Siemiatycze 12 1 4 7 12:26 7
12 Gryf-Czarni Gródek 12 1 2 9 11:36 5
13 GKP Orla 12 1 0 11 13:52 3
  • Po sezonie GKP Orla wycofała się z rozgrywek.

Grupa II

Poz. Drużyna M Z R P Bramki Punkty
1 Korona Dobrzyniewo Duże (s) 12 9 1 2 35:11 28
2 Jasion Jasionówka (s) 12 8 3 1 32:13 27
3 Polonia Raczki (s) 12 7 2 3 17:10 23
4 GKS Stawiski 12 7 1 4 45:20 22
5 Supraślanka Supraśl 12 7 0 5 21:22 21
6 Pasja Kleosin 12 6 2 4 27:16 20
7 Narew II Choroszcz (b) 12 6 1 5 22:36 19
8 KS Sokoły 12 4 3 5 23:22 15
9 Jastrząb Knyszyn 12 4 0 8 20:26 12
10 Pogranicze Kuźnica Białostocka 12 3 2 7 18:31 11
11 Sudovia Szudziałowo 12 2 4 6 19:26 10
12 Włókniarz Białystok (b) 12 2 3 7 16:32 9
13 Grab Janówka 12 1 2 9 8:37 5

Źródła

Przypisy

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Okręgowe rozgrywki w piłce nożnej woj. podlaskiego (2019/2020)
Listen to this article