Pływanie na Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych 2019 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Pływanie na Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych 2019.

Pływanie na Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych 2019

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Pływanie na Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych 2019
Światowe Wojskowe Igrzyska Sportowe 2019
(Pływanie na światowych wojskowych igrzyskach sportowych)
 Chiny, Wuhan
2015 2023
Data 1923.10.2019
Liczba konkurencji 42

Pływanie na Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych 2019 – zawody w pływaniu, które odbywały się w Wuhanie w dniach 1923 października 2019 roku podczas igrzysk wojskowych[1]. Najwięcej medali zdobyli reprezentanci Chin 49 (w tym 27 złote, 14 srebrnych oraz 8 brązowe), Polska zdobyła 13 medali (2 srebrne i 11 brązowych)[2].

Harmonogram

Październik 2019 18 19 20 21 22 23 24 25 26
Pływanie[1] 9 8 9 9 7
Legenda
Dzień zawodów Finały (ilość)  

Konkurencje

Rozgrywane były 42 konkurencje (20 męskich, 20 żeńskich i 2 sztafety mieszane) w pływaniu w basenie.

Mężczyźni
Kobiety
Sztafety mieszane

Medaliści

Mężczyźni

Konkurencja:
Złoto
Srebro
Brąz
Zawodnik Czas Zawodnik Czas Zawodnik Czas
Styl dowolny
50 metrów[3] Vladislav Grinev
 Rosja
22,33 Pedro Spajari
 Brazylia
22,54 He Junyi
 Chiny
22,63
100 metrów Vladislav Grinev
 Rosja
47,86 Pedro Spajari
 Brazylia
48,75 Kacper Majchrzak
 Polska
48,99
200 metrów Ji Xinjie
 Chiny
1:46,54 Fernando Scheffer
 Brazylia
1:47,32 Kacper Majchrzak
 Polska
1:47,51
400 metrów Ji Xinjie
 Chiny
3:48,33 Guilherme Costa
 Brazylia
3:49,37 Serhij Frołow
 Ukraina
3:50,73
800 metrów Ji Xinjie
 Chiny
7:53,65 Serhij Frołow
 Ukraina
7:55,15 Marc-Antoine Olivier
 Francja
7:56,51
1500 metrów Serhij Frołow
 Ukraina
15:01,82 Marc-Antoine Olivier
 Francja
15:09,22 Ji Xinjie
 Chiny
15:15,44
Styl grzbietowy
50 metrów Guilherme Basseto
 Brazylia
25,34 Jérémy Stravius
 Francja
25,36 Włochy Niccolò Bonacchi
Rosja Roman Larin
25,51
100 metrów Li Guangyuan
 Chiny
54,50 Guilherme Basseto
 Brazylia
54,70 Roman Larin
 Rosja
54,90
200 metrów Li Guangyuan
 Chiny
1:56,88 Radosław Kawęcki
 Polska
1:58,75 Wang Shun
 Chiny
1:59,17
Styl klasyczny
50 metrów João Gomes Júnior
 Brazylia
27,07 Yan Zibei
 Chiny
27,12 Andrea Toniato
 Włochy
28,13
100 metrów Anton Czupkow
 Rosja
59,17 Yan Zibei
 Chiny
59,27 Qin Haiyang
 Chiny
59,94
200 metrów Anton Czupkow
 Rosja
2:07,95 Qin Haiyang
 Chiny
2:08,41 Mykyta Koptielov
 Ukraina
2:14,43
Styl motylkowy
50 metrów Oleg Kostin
 Rosja
22,84 Konrad Czerniak
 Polska
23,78 Danił Pachomow
 Rosja
23,82
100 metrów Danił Pachomow
 Rosja
52,66 Oleg Kostin
 Rosja
52,78 Konrad Czerniak
 Polska
52,91
200 metrów Leonardo de Deus
 Brazylia
1:56,25 Denys Kesil
 Ukraina
1:57,14 Danił Pachomow
 Rosja
1:57,46
Styl zmienny
200 metrów Wang Shun
 Chiny
1:56,25 Qin Haiyang
 Chiny
1:56,79 Jérémy Desplanches
 Szwajcaria
1:58,76
400 metrów Wang Shun
 Chiny
4:10,13 Qin Haiyang
 Chiny
4:10,41 Dawid Szwedzki
 Polska
4:18,35
Sztafety
4 × 100 metrów
stylem dowolnym
 Brazylia
Marco Ferreira (49,12)
André Calvelo (48,34)
Fernando Scheffer (48,57)
Pedro Spajari (48.33)
Leonardo de Deus[a]
Leonardo Santos[a]
.
3:14,36  Chiny
He Junyi (49,02)
Liu Shaofeng (49,72)
Wang Shun (48,84)
Ji Xinjie (49,55)
3:17,13  Rosja
Roman Larin (50,37)
Semen Makovich (50,07)
Petr Zhikharev (49,79)
Vladislav Grinev (47.24)
Jewgienij Siedow[a]
Denis Adeev[a]
3:17,47
4 × 200 metrów
stylem dowolnym
 Chiny
Wang Shun (1:48,05)
Liu Shaofeng (1:48,39)
He Junyi (1:49,90)
Ji Xinjie (1:47,01)
7:13,35  Brazylia
Leonardo de Deus (1:50,82)
Fernando Scheffer (1:47,88)
Leonardo Santos (1:50,08)
André Calvelo 1:49,06)
Marco Ferreira [a]
Guilherme Costa [a]
7:17,84  Polska
Kacper Majchrzak (1:48,08)
Filip Zaborowski (1:50,54)
Radosław Kawęcki (1:52,24)
Jan Hołub(1:50,05)
7:20,91
4 × 100 metrów
stylem zmiennym
 Rosja
Roman Larin (54,98)
Anton Czupkow (58,72)
Daniil Pakhomov (52,37)
Vladislav Grinev (47,50)
Oleg Kostin[a]
Petr Zhikharev[a]
Semen Makovich[a]
3:17,47  Chiny
Li Guangyuan (54,49)
Yan Zibei (58,07)
Li Zhuhao (52,35)
He Junyi (49,53)
3:34,44  Polska
Radosław Kawęcki (55,11)
Jan Kałusowski (1:01,23)
Konrad Czerniak (52,21)
Kacper Majchrzak (48,89)
Dawid Szwedzki[a]
Michał Poprawa[a]
Jan Hołub[a]
3:37,44

Kobiety

Konkurencja:
Złoto
Srebro
Brąz
Zawodniczka Czas Zawodniczka Czas Zawodniczka Czas
Styl dowolny
50 metrów[3] Zhu Menghui
 Chiny
24,81 Mélanie Henique
 Francja
25,28 Zhang Yufei
 Chiny
25,32
100 metrów Yang Junxuan
 Chiny
53,93 Zhu Menghui
 Chiny
53,98 Charlotte Bonnet
 Francja
54,60
200 metrów Yang Junxuan
 Chiny
1:56,21 Wang Jianjiahe
 Chiny
1:58,56 Anastasia Guzhenkova
 Rosja
1:58,93
400 metrów Wang Jianjiahe
 Chiny
4:04,42 Zhang Yuhan
 Chiny
4:07,29 Anna Jegorowa
 Rosja
4:11,40
800 metrów Wang Jianjiahe
 Chiny
8:24,82 Zhang Yuhan
 Chiny
8:31,10 Anna Jegorowa
 Rosja
8:32,30
1500 metrów Wang Jianjiahe
 Chiny
15:57,50 Tjasa Oder
 Słowenia
16:25,00 Viviane Jungblut
 Brazylia
16:29,37
Styl grzbietowy
50 metrów Chen Jie
 Chiny
27,81 Etiene Medeiros
 Brazylia
28,29 Alicja Tchórz
 Polska
28,95
100 metrów Chen Jie
 Chiny
1:00.14 Liu Yaxin
 Chiny
1:01,72 Alicja Tchórz
 Polska
1:01,75
200 metrów Liu Yaxin
 Chiny
2:09,92 Darja Ustinowa
 Rosja
2:10,64 Giulia Ramatelli
 Włochy
2:13.95
Styl klasyczny
50 metrów Suo Ran
 Chiny
30,74 Jhennifer Conceicao
 Brazylia
30,91 Yu Jingyao
 Chiny
31,43
100 metrów Yu Jingyao
 Chiny
1:07,17 Maria Temnikowa
 Rosja
1:08.25 Jhennifer Conceicao
 Brazylia
1:09.27
200 metrów Yu Jingyao
 Chiny
2:23,36 Maria Temnikowa
 Rosja
2:26,05 Aleksandra Iwanowska
 Polska
2:33,03
Styl motylkowy
50 metrów Mélanie Henique
 Francja
25,96 Zhang Yufei
 Chiny
26,20 Dayene Dias
 Brazylia
26.66
100 metrów Zhang Yufei
 Chiny
58,59 Swietłana Czimrowa
 Rosja
58,81 Dayene Dias
 Brazylia
59.08
200 metrów Zhang Yuhan
 Chiny
2:10,68 Swietłana Czimrowa
 Rosja
2:11,09 Zhang Yufei
 Chiny
2:12,59
Styl zmienny
200 metrów Fantine Lesaffre
 Francja
2:12,07 Yang Chang
 Chiny
2:13,37 Viktorija Beliakowa
 Rosja
2:13,72
400 metrów Fantine Lesaffre
 Francja
4:37,91 Nguyễn Thị Ánh Viên
 Wietnam
4:44,62 Yang Chang
 Chiny
4:46,77
Sztafety
4 × 100 metrów
stylem dowolnym
 Chiny
Zhu Menghui (54,12)
Wang Jianjiahe (54,93)
Zhang Yufei (55,07)
Yang Junxuan (55,45)
3:39,57  Rosja
Darja Ustinowa (56,85)
Irina Kriwonogowa (55,77)
Viktorija Beliakowa (55,16)
Anastasia Guzhenkova (54,78)
Anna Jegorowa[b]
Rozalija Nasrietdinowa[b]
Alexandra Papusza[b]
3:42,56  Brazylia
Larissa Oliveira (54,70)
Etiene Medeiros (55,76)
Manuella Lyrio (56,58)
Daiene Dias (55,92)
Gabrielle Roncatto[b]
Fernanda Goeij[b]
Viviane Jungblut[b]
3:42,96
4 × 200 metrów
stylem dowolnym
 Chiny
Yang Junxuan (1:57,56)
Zhang Yuhan (1:58,12)
Zhang Yufei (2:01,89 )
Wang Jianjiahe (1:59,49)
7:57,06  Rosja
Anna Jegorowa (1:59,76)
Irina Kriwonogowa (2:00,77)
Darja Ustinowa (2:02,41)
Anastasia Guzhenkova (1:59,89)
Viktorija Beliakowa[b]
8:02,83  Brazylia
Larissa Oliveira (1:59,29)
Manuella Lyrio (2:02,28)
Giovanna Diamante (2:03,15)
Gabrielle Roncatto (2:03,04)
8:07,76
4 × 100 metrów
stylem zmiennym
 Chiny
Chen Jie (1:00,50)
Yu Jingyao (1:07,49)
Zhang Yufei (58,55)
Yang Junxuan (53.62)
4:00,16  Rosja
Darja Ustinowa (1:01,76)
Maria Temnikowa (1:07,42)
Swietłana Czimrowa (58,62)
Anastasia Guzhenkova (54,94)
Viktorija Beliakowa[b]
Alexandra Papusza[b]
4:02,74  Polska
Alicja Tchórz (1:02,48)
Aleksandra Iwanowska (1:08,27)
Paulina Peda (59,93)
Aleksandra Polańska (55,27)
4:05,95

Sztafety mieszane

Konkurencja:
Złoto
Srebro
Brąz
Zawodnik/Zawodniczka Czas Zawodnik/Zawodniczka Czas Zawodnik/Zawodniczka Czas
4 × 100 metrów
stylem dowolnym[3]
 Chiny
Ji Xinjie (49,92)
He Junyi (48,50)
Zhu Menghui (53,85)
Yang Junxuan (53,77)
3:26,04  Rosja
Vladislav Grinev (47,78)
Petr Zhikharev (49,88)
Viktorija Beliakowa (55,28)
Anastasia Guzhenkova (55,02)
Denis Adeev[a]
Roman Larin[a]
Irina Kriwonogowa[b]
Darja Ustinowa[b]
3:27,96  Polska
Kacper Majchrzak (48,80)
Konrad Czerniak (48,94)
Aleksandra Polańska (55,62)
Alicja Tchórz (55,81)
Anna Dowgiert[b]
Dominika Kossakowska[b]
Filip Zaborowski[a]
3:29,17
4 × 100 metrów
stylem zmiennym
 Chiny
Li Guangyuan (54,50)
Yan Zibei (58,32)
Zhang Yufei (57,77)
Yang Junxuan (53,05)
3:43,64  Brazylia
Guilherme Basseto (54,93 )
Joao Gomes (59,97)
Daiene Dias (59,28 )
Larissa Oliveira (54,54)
Brandon Almeida[a]
Giovanna Diamante[b]
Manuella Lyrio[b]
Leonardo Santos[a]
3:48,72  Rosja
Roman Larin (55,01)
Maria Temnikowa (1:08,03)
Swietłana Czimrowa (59,14)
Vladislav Grinev (47,97)
Denis Adeev[a]
Viktorija Beliakowa[b]
Semen Makovich[a]
Alexandra Papusza[b]
3:50,15

Klasyfikacja medalowa

     * Organizator zawodów został zaznaczony tym kolorem, Polskę oznaczono tekstem pogrubionym.

Pozycja Reprezentacja Razem Mężczyźni Kobiety Miksty

Złoto

Srebro

Brąz

Ogółem

Złoto

Srebro

Brąz

Złoto

Srebro

Brąz

Złoto

Srebro

Brąz
1  Chiny * 27 14 8 49 8 7 4 17 7 4 2 0 0
2  Rosja 7 10 10 27 7 1 5 0 8 4 0 1 1
3  Brazylia 4 9 6 19 4 6 0 0 2 6 0 1 0
4  Francja 3 3 2 8 0 2 1 3 1 1 0 0 0
5  Ukraina 1 2 2 5 1 2 2 0 0 0 0 0 0
6  Polska 0 2 11 13 0 2 6 0 0 4 0 0 1
7  Słowenia 0 1 0 1 0 0 0 0 1 0 0 0 0
 Wietnam 0 1 0 1 0 0 0 0 1 0 0 0 0
9  Włochy 0 0 3 1 0 0 2 0 0 1 0 0 0
10  Szwajcaria 0 0 1 1 0 0 1 0 0 0 0 0 0
Ogółem (10 państw) 42 42 43 127 20 21 20 20 20 20 2 2 2

Źródło:[2]

Zobacz też

Uwagi

  1. a b c d e f g h i j k l m n o p q r s Zawodnik płynął tylko w eliminacjach i otrzymał medal
  2. a b c d e f g h i j k l m n o p q Zawodniczka płynęła tylko w eliminacjach i otrzymała medal.

Przypisy

  1. a b CISM, 7th World Summer Games Wuhan (CHN) 2019, milsport.one/events [dostęp 2019-10-16] (ang.).
  2. a b 7th CISM Military World Games, results.wuhan2019mwg.cn, s. 4-5 [dostęp 2019-10-28] [zarchiwizowane z adresu 2019-11-12] (ang. • chiń.).
  3. a b c 7th CISM Military World Games (Swimming), results.wuhan2019mwg.cn, s. 316-371 [dostęp 2019-10-28] [zarchiwizowane z adresu 2019-11-12] (ang. • chiń.).

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Pływanie na Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych 2019
Listen to this article