Pływanie na Igrzyskach Śródziemnomorskich 2009 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Pływanie na Igrzyskach Śródziemnomorskich 2009.

Pływanie na Igrzyskach Śródziemnomorskich 2009

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Pływanie na Igrzyskach Śródziemnomorskich 2009
Igrzyska Śródziemnomorskie 2009
Pescara
Data 27 czerwca – 1 lipca 2009
Liczba konkurencji 40

pływanie na Igrzyskach Śródziemnomorskich 2009 odbywało się w dniach 27 czerwca1 lipca w kompleksie basenów Naiadi w Pescarze. W tabeli medalowej tryumfowali gospodarze igrzysk.

Mężczyźni

Konkurencja
Wynik
Wynik
Wynik
50 m stylem dowolnym Frédérick Bousquet
Francja
21,17
GR
Alain Bernard
Francja
21,62 Federico Bocchia
Włochy
22,05
100 m stylem dowolnym Alain Bernard
Francja
47,83
GR
Filippo Magnini
Włochy
48,27 Nabil Kebbab
Algieria
48,89
100 m stylem dowolnym (paraolimpijskim S10) David Levecq Vives
Hiszpania
54,46 José Mari Alcaraz
Hiszpania
56,97 Vincent Rupp
Francja
58,98
200 m stylem dowolnym Oussama Mellouli
Tunezja
1:46,44
GR
Ahmed Mathlouthi
Tunezja
1:47,00 Marco Belotti
Włochy
1:47,29
400 m stylem dowolnym Oussama Mellouli
Tunezja
3:42,71
GR
Samuel Pizzetti
Włochy
3:48,37 Ahmed Mathlouthi
Tunezja
3:49,65
1500 m stylem dowolnym Oussama Mellouli
Tunezja
14:38,01
GR
Federico Colbertaldo
Włochy
15:04,23 Marcos Rivera Miranda
Hiszpania
15:11,60
50 m stylem grzbietowym Aschwin Wildeboer Faber
Hiszpania
24,73
GR
Camille Lacourt
Francja
25,03 Jérémy Stravius
Francja
25,04
100 m stylem grzbietowym Aschwin Wildeboer Faber
Hiszpania
52,87
GR
Aristidis Grigoriadis
Grecja
54,00 Mirco Di Tora
Włochy
54,45
200 m stylem grzbietowym Aschwin Wildeboer Faber
Hiszpania
1:54,96
GR
Sebastiano Ranfagni
Włochy
1:58,59 Damiano Lestingi
Włochy
1:59,96
50 m stylem klasycznym Alessandro Terrin
Włochy
27,22
GR
Emil Tahirovič
Słowenia
27,27 Čaba Silađi
Serbia
27,34
100 m stylem klasycznym Melquiades Alvarez
Hiszpania
1:00,45
GR
Čaba Silađi
Serbia
1:00,68 Luca Pizzini
Włochy
1:01,26
200 m stylem klasycznym Melquiades Alvarez
Hiszpania
2:09,69
GR
Edoardo Giorgetti
Włochy
2:10,11 Romanos-Iasonas Alyfantis
Grecja
2:11,54
50 m stylem motylkowym Mario Todorović
Chorwacja
23,61
GR
Ivan Lenđer
Serbia
23,65 Mattia Nalesso
Włochy
23,81
100 m stylem motylkowym Ivan Lenđer
Serbia
51,79
GR
Clement Lefert
Francja
51,93 Peter Mankoč
Słowenia
52,06
200 m stylem motylkowym Thomas Vilaceca
Francja
1:57,77 Francesco Vespe
Włochy
1:57,78 Niccolo Beni
Włochy
1:57,92
200 m stylem zmiennym indywidualnie Oussama Mellouli
Tunezja
1:58,38
GR
Romanos-Iasonas Alyfantis
Grecja
1:59,89 Alessio Boggiatto
Włochy
2:01,13
400 m stylem zmiennym indywidualnie Oussama Mellouli
Tunezja
4:10,53
GR
Luca Marin
Włochy
4:13,58 Luca Angelo Dioli
Włochy
4:15,13
Sztafeta 4×100 m stylem dowolnym  Francja
Frédérick Bousquet
William Meynard
Amaury Leveaux
Alain Bernard
3:12,03
GR
 Włochy
Alessandro Calvi
Marco Orsi
Gianluca Maglia
Christian Galenda
3:13,78  Grecja
Ioannis Kalargaris
Andreas Zisimos
Apostolos Tsagkarkis
Aristidis Grigoriadis
3:19,17
Sztafeta 4×200 m stylem dowolnym  Włochy
Emiliano Brembilla
Marco Belotti
Gianluca Maglia
Filippo Magnini
7:09,44
GR
 Francja
Jérémy Stravius
Kevin Trannoy
Sebastien Bodet
Guillaume Strohmeyer
7:13,27  Grecja
Andreas Zisimos
Georgios Demetis
Christos Moutsos
Ioannis Giannoulis
7:16,39
Sztafeta 4×100 m stylem zmiennym  Hiszpania
Aschwin Wildeboer Faber
Melquiades Alverez
Alex Villaecija Garcia
Jose A. Alonso
3:34,22
GR
 Grecja
Aristidis Grigoriadis
Romanos-Iasonas Alyfantis
Stefanos Dimitriadis
Ioannis Kalargaris
3:34,71  Włochy
Enrico Catalano
Fabio Scozzoli
Rudy Goldin
Andrea Rolla
3:35,55

Legenda: WR – rekord świata. GR – rekord mistrzostw.
Aschwin Wildeboer Faber ustanowił nowy rekord na 100 m stylem grzbietowym w czasie 52,38 s.

Kobiety

Konkurencja
Wynik
Wynik
Wynik
50 m stylem dowolnym Malia Metella
Francja
24,88
GR
Gigliola Tecchio
Włochy
25,56
Cristina Chiuso
Włochy
25,56
100 m stylem dowolnym Miroslava Najdanovski
Serbia
55,09
GR
Theodora Drakou
Grecja
55,65 María Fuster Martínez
Hiszpania
55,80
100 m stylem dowolnym (paraolimpijskim S10) Elodie Lorandi
Francja
1:03,25 Esther Morales
Hiszpania
1:03,40 Sarai Gascon Moreno
Hiszpania
1:04,93
200 m stylem dowolnym Patricia Castro Ortega
Hiszpania
1:58,91
GR
Ophélie-Cyrielle Etienne
Francja
1:59,11 Alice Carpenese
Włochy
2:00,67
400 m stylem dowolnym Federica Pellegrini
Włochy
4:00,41
WR
Coralie Balmy
Francja
4:05,37 Erika Villaécija
Hiszpania
4:08,85
800 m stylem dowolnym Alessia Filippi
Włochy
8:20,78
GR
Nina Cesar
Słowenia
8:31,26 Ophélie-Cyrielle Etienne
Francja
8:32,38
50 m stylem grzbietowym Elena Gemo
Włochy
28,60
GR
Mercedes Peris Minguet
Hiszpania
28,64 Sanja Jovanović
Chorwacja
28,65
100 m stylem grzbietowym Alexianne Castel
Francja
1:02,13
GR
Duane Da Rocha Marce
Hiszpania
1:02,30 Aspasia Petradaki
Grecja
1:02,48
200 m stylem grzbietowym Alessia Filippi
Włochy
2:08,03
GR
Duane Da Rocha Marce
Hiszpania
2:11,73 Alexianne Castel
Francja
2:12,43
50 m stylem klasycznym Anastasia Chrystoforou
Cypr
31,12
GR
Concepción Badillo Díaz
Hiszpania
31,14 Roberta Panara
Włochy
31,19
100 m stylem klasycznym Roberta Panara
Włochy
1:08,47
GR
Angeliki Exarchou
Grecja
1:08,99 Giulia Fabbri
Włochy
1:09,14
200 m stylem klasycznym Coralie Dobral
Francja
2:26,41
GR
Chiara Boggiatto
Włochy
2:26,84 Angeliki Exarchou
Grecja
2:29,05
50 m stylem motylkowym Melanie Henique
Francja
26,37
GR
Cristina Maccagnola
Włochy
26,65 Angela San Juan Cisneros
Hiszpania
26,80
100 m stylem motylkowym Francesca Segat
Włochy
59,13
GR
Diane Bui Duyet
Francja
59,24 Angela San Juan Cisneros
Hiszpania
59,60
200 m stylem motylkowym Caterina Giacchetti
Włochy
2:06,89
GR
Mireia Belmonte
Hiszpania
2:06,90 Paola Cavallino
Włochy
2:10,19
200 m stylem zmiennym indywidualnie Camille Muffat
Francja
2:10,36
GR
Mireia Belmonte
Hiszpania
2:13,07 Anja Klinar
Słowenia
2:14,24
400 m stylem zmiennym indywidualnie Anja Klinar
Słowenia
4:39,48
GR
Francesca Segat
Włochy
4:42,27 Lara Grangeon
Francja
4:43,54
Sztafeta 4×100 m stylem dowolnym  Włochy
Erica Buratto
Laura Letrari
Giorgia Mancin
Federica Pellegrini
3:40,63
GR
 Francja
Malia Metella
Aurore Mongel
Hanna Shcherbalorgeril
Ophélie-Cyrielle Etienne
3:41,65  Hiszpania
Laura Fernandez Rodriguez
Patricia Castro Ortega
María Fuster Martínez
Angela San Juan Cisneros
3:43,48
Sztafeta 4×200 m stylem dowolnym  Włochy
Flavia Zoccari
Erica Buratto
Alice Carpanese
Alessia Filippi
7:56,69
GR
 Francja
Lara Grangeon
Margaux Febre
Ophélie-Cyrielle Etienne
Sophie Huber
8:05,78  Hiszpania
Patricia Castro Ortega
Arantxa Ramos Plasencia
Laura Fernandez
Erika Villaécija
8:06,21
Sztafeta 4×100 m stylem zmiennym  Włochy
Valentina De Nardi
Roberta Panara
Caterina Giacchetti
Livia Travaglini
4:04,57
GR
 Hiszpania
Duane Da Rocha Marce
Concepción Badillo Díaz
Angela San Juan Cisneros
María Fuster Martínez
4:04,88  Grecja
Aspasia Petradaki
Angeliki Exarchou
Panagiota Tsialta
Theodora Drakou
4:06,38

Tabela medalowa

Poz. Państwo
Łącznie
1  Włochy 12 13 14 39
2  Francja 10 9 5 24
3  Hiszpania 8 9 8 25
4  Tunezja 5 1 1 7
5  Serbia 2 2 1 5
6  Słowenia 1 2 2 5
7  Chorwacja 1 1 2
8  Cypr 1 1
9  Grecja 5 6 11
10  Algieria 1 1
Łącznie 40 41 39 120

Linki zewnętrzne

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Pływanie na Igrzyskach Śródziemnomorskich 2009
Listen to this article