Pływanie na Mistrzostwach Świata w Pływaniu 2019 – 200 m stylem motylkowym kobiet
Z Wikipedii, wolnej encyclopedia
200 m stylem motylkowym kobiet – jedna z konkurencji, która odbyła się podczas Mistrzostw Świata w Pływaniu 2019. Eliminacje i półfinały miały miejsce 24 lipca, a finał 25 lipca.
Mistrzostwa Świata w Pływaniu 2019 | |||
| |||
Miejsce | |||
---|---|---|---|
Termin |
24 lipca 2019 (eliminacje i półfinały) | ||
Liczba ekip |
28 | ||
Liczba sportowców |
33 | ||
Złoty medal | |||
Srebrny medal | |||
Brązowy medal |
Katie Drabot |
Mistrzynią świata została Węgierka Boglárka Kapás, która uzyskała w finale czas 2:06,78. Pozostałe miejsca na podium zajęły reprezentantki Stanów Zjednoczonych: Hali Flickinger (2:06,95) zdobyła srebrny medal, a Katie Drabot (2:07,04) brązowy.
Przed zawodami rekordy świata i mistrzostw wyglądały następująco[1]:
Rekord | Zawodniczka | Czas | Miejsce | Data | |
---|---|---|---|---|---|
Rekord świata | Liu Zige | 2:01,81 | Jinan | 21 października 2009 | |
Rekord mistrzostw świata | Jessicah Schipper | 2:03,41 | Rzym | 30 lipca 2009 | |
Rekord świata juniorek | Suzuka Hasegawa | 2:06,29 | Nagoja | 15 kwietnia 2017 | |
Najlepszy wynik w stroju tekstylnym | Jiao Liuyang | 2:04,06 | Londyn | 1 sierpnia 2012 | [2] |
Liderki światowego rankingu
W tabeli umieszczono zawodniczki z najlepszymi rezultatami uzyskanymi w 2019 r. do dnia rozpoczęcia mistrzostw świata[3].
Poz. | Zawodniczka | Państwo | Czas | Miasto | Data |
---|---|---|---|---|---|
1. | Flickinger, HaliHali Flickinger | Stany Zjednoczone | 2:06,40 | Indianapolis | 06-01 !1 czerwca |
2. | Hosszú, KatinkaKatinka Hosszú | Węgry | 2:06,62 | Budapeszt | 05-12 !12 maja |
3. | Drabot, KatieKatie Drabot | Stany Zjednoczone | 2:06,67 | Santa Clara | 06-09 !9 czerwca |
4. | Hentke, FranziskaFranziska Hentke | Niemcy | 2:07,16 | Magdeburg | 03-30 !30 marca |
5. | Hasegawa, SuzukaSuzuka Hasegawa | Japonia | 2:07,21 | Tokio | 04-05 !5 kwietnia |
6. | Makino, HirokoHiroko Makino | Japonia | 2:07,32 | Tokio | 06-01 !1 czerwca |
7. | Zhang Yufei | Chiny | 2:07,36 | Hangzhou | 04-27 !27 kwietnia |
8. | Kapás, BoglárkaBoglárka Kapás | Węgry | 2:07,37 | Debreczyn | 03-27 !27 marca |
9. | Throssell, BriannaBrianna Throssell | Australia | 2:07,39 | Brisbane | 06-12 !12 czerwca |
10. | Thomas, AlysAlys Thomas | Wielka Brytania | 2:07,40 | Glasgow | 04-18 !18 kwietnia |
Eliminacje
Eliminacje rozpoczęły się 24 lipca o 11:12 czasu lokalnego[1].
Miejsce | Wyścig | Tor | Zawodniczka | Państwo | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|---|
1. | 3 | 4 | Hali Flickinger | Stany Zjednoczone | 2:05,96 | Q |
2. | 3 | 5 | Boglárka Kapás | Węgry | 2:07,60 | Q |
3. | 3 | 6 | Liliána Szilágyi | Węgry | 2:08,16 | Q |
4. | 2 | 3 | Swietłana Czimrowa | Rosja | 2:08,26 | Q |
5. | 2 | 4 | Katie Drabot | Stany Zjednoczone | 2:08,33 | Q |
6. | 2 | 5 | Franziska Hentke | Niemcy | 2:08,69 | Q |
4 | 4 | Alys Thomas | Wielka Brytania | 2:08,69 | Q | |
8. | 2 | 6 | Laura Stephens | Wielka Brytania | 2:09,03 | Q |
9. | 4 | 2 | Ana Monteiro | Portugalia | 2:09,43 | Q |
10. | 3 | 3 | Hiroko Makino | Japonia | 2:09,88 | Q |
11. | 4 | 6 | Brianna Throssell | Australia | 2:09,91 | Q, WD |
12. | 3 | 7 | Ilaria Cusinato | Włochy | 2:10,03 | Q |
4 | 3 | Suzuka Hasegawa | Japonia | Q | ||
14. | 4 | 0 | Laura Lahtinen | Finlandia | 2:10,39 | Q, |
15. | 3 | 2 | Zhu Jiaming | Chiny | 2:10,54 | Q |
16. | 4 | 5 | Mireia Belmonte | Hiszpania | 2:10,63 | Q |
17. | 2 | 7 | Park Su-jin | Korea Południowa | 2:10,73 | Q |
18. | 4 | 1 | Nida Eliz Üstündağ | Turcja | 2:11,09 | |
19. | 4 | 8 | Remedy Rule | Filipiny | 2:11,38 | |
20. | 3 | 1 | Duné Coetzee | Południowa Afryka | 2:11,92 | |
21. | 2 | 8 | Quah Jing Wen | Singapur | 2:12,48 | |
22. | 2 | 1 | Lê Thị Mai Thảo | Wietnam | 2:13,11 | |
23. | 3 | 9 | Amina Kajtaz | Bośnia i Hercegowina | 2:13,70 | |
24. | 2 | 0 | Valentine Dumont | Belgia | 2:13,78 | |
25. | 4 | 9 | Anna Ntountounaki | Grecja | 2:13,83 | |
26. | 2 | 2 | Zhang Yufei | Chiny | 2:14,20 | |
27. | 2 | 9 | Maria Fe Muñoz | Peru | 2:15,28 | |
28. | 3 | 8 | Barbora Závadová | Czechy | 2:15,63 | |
29. | 3 | 0 | Adinda Kirana | Indonezja | 2:20,07 | |
30. | 1 | 4 | Lia Ana Lima | Angola | 2:22,15 | |
31. | 1 | 5 | Katie Rock | Albania | 2:28,58 | |
32. | 1 | 6 | Junayna Ahmed | Bangladesz | 2:34,95 | |
33. | 1 | 3 | Zaira Forson | Ghana | 2:39,20 | |
34. ! | 4 | 7 | Ilaria Bianchi | Włochy | 9:99,99 ! | DNS |
Półfinały
Półfinały rozpoczęły się 24 lipca o 21:10 czasu lokalnego[4].
Półfinał 1
Miejsce | Tor | Zawodniczka | Państwo | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1. | 4 | Boglárka Kapás | Węgry | 2:07,33 | Q |
2. | 3 | Franziska Hentke | Niemcy | 2:08,14 | Q |
3. | 5 | Swietłana Czimrowa | Rosja | 2:08,30 | Q |
4. | 6 | Laura Stephens | Wielka Brytania | 2:09,06 | Q |
5. | 7 | Suzuka Hasegawa | Japonia | 2:09,22 | |
6. | 2 | Hiroko Makino | Japonia | 2:09,60 | |
7. | 8 | Park Su-jin | Korea Południowa | 2:09,97 | |
8. | 1 | Zhu Jiaming | Chiny | 2:10,52 |
Półfinał 2
Miejsce | Tor | Zawodniczka | Państwo | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1. | 4 | Hali Flickinger | Stany Zjednoczone | 2:06,25 | Q |
2. | 3 | Katie Drabot | Stany Zjednoczone | 2:06,59 | Q |
3. | 5 | Liliána Szilágyi | Węgry | 2:07,83 | Q |
4. | 6 | Alys Thomas | Wielka Brytania | 2:08,26 | Q |
5. | 7 | Ilaria Cusinato | Włochy | 2:09,18 | |
6. | 2 | Ana Monteiro | Portugalia | 2:09,72 | |
7. | 1 | Laura Lahtinen | Finlandia | 2:10,78 | |
8. | 8 | Mireia Belmonte | Hiszpania | 2:12,72 |
Finał
Finał rozpoczął się 25 lipca o 20:02 czasu lokalnego[5].
Miejsce | Tor | Zawodniczka | Państwo | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1. ! | 3 | Boglárka Kapás | Węgry | 2:06,78 | |
2. ! | 4 | Hali Flickinger | Stany Zjednoczone | 2:06,95 | |
3. ! | 5 | Katie Drabot | Stany Zjednoczone | 2:07,04 | |
4. | 2 | Franziska Hentke | Niemcy | 2:07,30 | |
5. | 7 | Alys Thomas | Wielka Brytania | 2:07,48 | |
6. | 6 | Liliána Szilágyi | Węgry | 2:07,68 | |
7. | 1 | Swietłana Czimrowa | Rosja | 2:08,70 | |
8. | 8 | Laura Stephens | Wielka Brytania | 2:09,35 |
- Wyniki eliminacji. Omega Timing. [dostęp 2019-07-24]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-07-24)]. (ang.).
- Textile Best Times. [dostęp 2019-07-19]. (ang.).
- Swimming World Ranking. Światowa Federacja Pływacka. [dostęp 2019-07-19]. (ang.).
- Wyniki półfinałów. Omega Timing. [dostęp 2019-07-24]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-07-24)]. (ang.).
- Wyniki finału. Omega Timing. [dostęp 2019-07-25]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-07-25)]. (ang.).