Paweł Słowiok - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Paweł Słowiok.

Paweł Słowiok

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Paweł Słowiok
Data i miejsce urodzenia 31 marca 1992
Wisła, Polska
Klub WSS Wisła
Debiut w PŚ 15 marca 2009 w Vikersund
(56. miejsce – Gundersen)
Pierwsze punkty w PŚ 4 stycznia 2014
Czajkowskij (22. miejsce)
Dorobek medalowy
Reprezentacja  Polska
Uniwersjada
złoto Trydent 2013 Drużynowo
złoto Ałmaty 2017 Drużynowo
brąz Trydent 2013 Gundersen
brąz Ałmaty 2017 Gundersen
Olimpijski festiwal młodzieży Europy
złoto Szczyrk 2009 Gundersen
srebro Szczyrk 2009 Sprint
srebro Szczyrk 2009 Drużynowo

Paweł Słowiok (ur. 31 marca 1992 w Wiśle) – polski kombinator norweski, a następnie trener. Zawodnik klubu KS Wisła Ustronianka, trzykrotny uczestnik mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym, olimpijczyk 2018.

Paweł Słowiok to dwukrotny srebrny medalista Schuler Grand Prix (2004,2005) czyli nieoficjalnych letnich Mistrzostw Świata dzieci w kombinacji norweskiej. W 2009 zdobył trzy medale na europejskim festiwalu młodzieży. Indywidualnie wywalczył złoto i srebro, a wspólnie z kolegami z drużyny zajął drugie miejsce. Na mistrzostwach świata juniorów w Hinterzarten (2010) zajął 6 i 12. miejsce, mimo że rywalizował z zawodnikami w dużej mierze o rok lub dwa lata starszymi. Rok później w Otepaa zajął 10[1] i 13[2] miejsce.

W 2013 roku na Uniwersjadzie we Włoskim Trydencie zdobył brązowy medal w Gundersenie oraz złoto w drużynie. 4 stycznia 2014 roku zdobył swoje pierwsze punkty w Pucharze Świata zajmując 22 miejsce podczas zawodów w Czajkowskim w Rosji.

Paweł Słowiok ma w swoim dorobku dwa medale zimowych mistrzostw Polski w kombinacji norweskiej (jeden złoty i jeden brązowy) w konkursach indywidualnych i jeden srebrny w konkursie drużynowym oraz dziesięć medali letnich mistrzostw Polski w tej dyscyplinie (sześć złotych i cztery srebrne).

Polak wystąpił na Igrzyskach w Pjongczang w 2018 roku oraz trzykrotnie brał udział w Mistrzostwach Świata w narciarstwie klasycznym w Oslo w 2011 roku, w Lahti w 2017 roku i w Seefeld w 2019 roku. W zawodach Pucharu Świata piętnaście razy meldował się w pierwszej "30". Najlepszy występ zanotował 19 marca 2017 roku w Schonach gdzie zajął 17 pozycję. Poza tym dwukrotnie stanął na najniższym stopniu podium w zawodach Pucharu Kontynentalnego w Klingenthal 6 i 7 stycznia 2018 roku.

Po zawodach Pucharu Świata w Oslo 9 marca 2019 roku poinformowano, że był to ostatni występ Słowioka w zawodach tej rangi[3]. Po zakończeniu kariery sportowej został trenerem w klubie KS Chochołów[4].

Osiągnięcia

Igrzyska olimpijskie

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Wynik zwycięzcy Strata Zwycięzca
22. 14 lutego 2018 Korea Południowa Pjongczang Gundersen HS109/10 km 24:51,4 min +2:35,2 min Niemcy Eric Frenzel
29. 20 lutego 2018 Korea Południowa Pjongczang Gundersen HS140/10 km 23:52,5 min +3:23,8 min Niemcy Johannes Rydzek
9. 22 lutego 2018 Korea Południowa Pjongczang Sztafeta HS140/4x5 km[5] 46:09,8 min +5:15,0 min  Niemcy

Mistrzostwa świata

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Skocznia Punkt K HS Konkurs Skok Nota Bieg Strata Zwycięzca
48. 26 lutego 2011 Norwegia Oslo Midtstubakken K-95 HS-106 indywid. 93 m 97.3 pkt 28:08,9 + 4:07,7 Niemcy Eric Frenzel
42. 2 marca 2011 Norwegia Oslo Holmenkollbakken K-120 HS-134 indywid. 111,5 m 87 pkt 27:37,4 + 4:45,8 Francja Jason Lamy Chappuis
37. 24 lutego 2017 Finlandia Lahti Salpausselkä K-90 HS-100 indywid. 88,5 m 103,6 pkt 27:18,2 + 2:36,6 Niemcy Johannes Rydzek
33. 1 marca 2017 Finlandia Lahti Salpausselkä K-116 HS-130 indywid. 107,0 m 87,4 pkt 27:29,8 + 4:08,2 Niemcy Johannes Rydzek
10. 3 marca 2017 Finlandia Lahti Salpausselkä K-116 HS-130 sprint druż.[6] 112,5 m, 107,5 m 200,9 pkt (95,5 pkt) 28:43,5 (14:19,0) +1:48,7 Niemcy Niemcy
30. 22 lutego 2019 Austria Seefeld in Tirol Bergisel K-120 HS-130 indywid. 111,0 m 98,1 pkt 24:31,8 +3:30,8 Niemcy Eric Frenzel
8. 24 lutego 2019 Austria Seefeld in Tirol Bergisel K-120 HS-130 sprint druż.[7] 114,5 m, 115,5 m 205,6 pkt (97,9 pkt) 29:14,9 (14:20,7) +2:30,4 Niemcy Niemcy
29. 28 lutego 2019 Austria Seefeld in Tirol Casino Arena K-99 HS-109 indywid. 98,0 m 116,2 pkt 26:21,1 +2:37,8 Norwegia Jarl Magnus Riiber
8. 2 marca 2019 Austria Seefeld in Tirol Casino Arena K-99 HS-109 drużyn[8]. 94,0 m 411,9 pkt (94,9 pkt) 51:20,5 (12:41,1) +2:54,0 Norwegia Norwegia

Mistrzostwa świata juniorów

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Skocznia Punkt K HS Konkurs Skok Nota Bieg Strata Zwycięzca
46. 27 lutego 2008 Polska Zakopane Średnia Krokiew K-85 HS-94 indywid. 75,5m/74m 180 pkt 36:40.9 + 8:19.0 Włochy Alessandro Pittin
11. 28 lutego 2008 Polska Zakopane Średnia Krokiew K-85 HS-94 druż.[9] 80,5m/79,5m 205 pkt (719 pkt) 1:05:48.8 + 6:12.9 Niemcy Niemcy
34. 29 lutego 2008 Polska Zakopane Średnia Krokiew K-85 HS-94 indywid. 80 m 102.5 pkt 16:40.9 + 2:54.4 Austria Tomaz Druml
43. 5 lutego 2009 Słowacja Strbske Pleso MS 1970 B K-90 HS-100 indywid. 84,5 m 101 pkt 14:37.8 + 2:13.8 Włochy Alessandro Pittin
7. 7 lutego 2009 Słowacja Strbske Pleso MS 1970 B K-90 HS-100 druż.[10] 92,5 m 99 pkt (437.5 pkt) 55:29.3 + 2:31.8 Norwegia Norwegia
6. 27 stycznia 2010 Niemcy Hinterzarten Adlerschanze K-95 HS-108 indywid. 98 m 117 pkt 12:06.7 + 0:35.5 Japonia Junshirō Kobayashi
12. 29 stycznia 2010 Niemcy Hinterzarten Adlerschanze K-95 HS-108 indywid. 95,5 m 113.5 pkt 30:02.1 + 1:24.6 Norwegia Ole Christian Wendel
5. 31 stycznia 2010 Niemcy Hinterzarten Adlerschanze K-95 HS-108 druż.[11] 101 m 115.5 pkt (455.5 pkt) 55:06.7 + 2:51.6 Niemcy Niemcy
13. 27 stycznia 2011 Estonia Otepää Tehvandi K-90 HS-100 indywid. 88,5 m 109.5 pkt 27:30.5 + 2:06.8 Niemcy Johannes Rydzek
10. 29 stycznia 2011 Estonia Otepää Tehvandi K-90 HS-100 indywid. 85 m 101 pkt 12:49.8 + 1:25.3 Słowenia Marjan Jelenko
43. 22 lutego 2012 Turcja Erzurum Kiremitliktepe K-95 HS-109 indywid. 85 m 89.5 pkt 28:07.9 + 3:35.1 Włochy Mattia Runggaldier
7. 24 lutego 2012 Turcja Erzurum Kiremitliktepe K-95 HS-109 druż.[12] 91,5 m 104 pkt (464.5 pkt) 53:02.6 + 2:28.7 Austria Austria
36. 25 lutego 2012 Turcja Erzurum Kiremitliktepe K-95 HS-109 indywid. 91 m 103.5 pkt 13:06.0 + 2:07.1 Norwegia Øystein Granbu Lien

Uniwersjada

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Wynik zwycięzcy Strata Zwycięzca
17. 13 grudnia 2013 Włochy Trydent Gundersen HS106/10 km 26:48,0 min +59,0 s Polska Adam Cieślar
3.
16 grudnia 2013 Włochy Trydent Start wspólny 10 km/HS106 268,5 pkt 6,3 pkt Japonia Aguri Shimizu
1.
18 grudnia 2013 Włochy Trydent Sztafeta HS106/3x5 km[13] 38:41,6 min - -
DNF 26 stycznia 2015 Słowacja Szczyrbskie Jezioro Gundersen HS100/10 km 26:18,3 min - Polska Adam Cieślar
8. 29 stycznia 2015 Słowacja Szczyrbskie Jezioro Start wspólny 10 km/HS100 216,9 pkt 25,9 pkt Polska Adam Cieślar
3.
31 stycznia 2017 Kazachstan Ałmaty Gundersen HS106/10 km 24:26,5 min +7,8 s Rosja Wiaczesław Barkow
4. 3 lutego 2017 Kazachstan Ałmaty Start wspólny 10 km/HS106 242,2 pkt 11,2 pkt Polska Adam Cieślar
1.
5 lutego 2017 Kazachstan Ałmaty Sztafeta HS106/3x5 km[14] 34:27,9 min - -

Zimowy olimpijski festiwal młodzieży Europy

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Wynik zwycięzcy Strata Zwycięzca
2.
16 lutego 2009 Polska Szczyrk Sprint HS106/7,5 km 10:39,3 +0,1 Niemcy Manuel Faißt
1.
18 lutego 2009 Polska Szczyrk Gundersen HS106/15 km 24:25,5 - -
2.
20 lutego 2009 Polska Szczyrk Sztafeta HS106/3x5 km[15] 41:30,5 +1:00,3 Niemcy Niemcy

Puchar Świata

Miejsca w klasyfikacji generalnej

Miejsca w poszczególnych konkursach Pucharu Świata

Sezon 2008/2009
punkty
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 56 0
Sezon 2009/2010
punkty
- - - - 52 - 46 46 - - - - - - - - - - 56 0
Sezon 2010/2011
punkty
- - - - - - 61 - - - - - - 0
Sezon 2011/2012
Ałmaty Ałmaty
Liberec Liberec
punkty
- - q q 45 46 - - - - - - - - - - - - - - - - - 0
Sezon 2013/2014
Ruka – Gundersen 10km Lillehammer – Gundersen 10km Lillehammer – Gundersen 10km Ramsau – Gundersen 10km Schonach – Gundersen 10km Schonach – Gundersen 10km Czajkowski – Gundersen 10km Czajkowski – Gundersen 10km Chaux-Neuve – Gundersen 10km Seefeld – Gundersen 5km Seefeld – Gundersen 10km Seefeld – Gundersen 15km Oberstdorf – Gundersen 10km Lahti – Gundersen 10km Trondheim – Gundersen 10km Oslo – Gundersen 10km Falun – Gundersen 10km punkty
- 55 41 - 37 37 22 40 40 62 - - 39 - - - q 9
Sezon 2014/2015
Ruka – Gundersen 10km Lillehammer – Gundersen 10km Lillehammer – Gundersen 10km Ramsau – Gundersen 10km Schonach – Gundersen 10km Chaux-Neuve – Gundersen 10km Chaux-Neuve – Gundersen 10km Seefeld – Gundersen 5km Seefeld – Gundersen 10km Seefeld – Gundersen 15km Sapporo – Gundersen 10km Sapporo – Gundersen 10km Val di Fiemme – Gundersen 10km Val di Fiemme – Gundersen 10km Lahti – Gundersen 10km Trondheim – Gundersen 10km Oslo – Gundersen 10km punkty
59 - - 33 - - 45 54 - - - - - - - - - 0
Sezon 2015/2016
punkty
47 46 - 42 - - 51 - - 46 q 48 - - - - - - - 0
Sezon 2016/2017
punkty
38 35 39 46 42 37 33 37 - - 33 30 - - - - - - - q 46 18 17 28
Sezon 2017/2018
punkty
- 26 35 40 37 37 37 dns 35 33 28 26 - - 31 32 q 26 33 28 43 - 25
Sezon 2018/2019
punkty
25 19 30 q 44 43 32 dns - 38 40 44 - - - 30 23 29 44 - - 30
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 poniżej 30

 -  – dyskwalifikacja  -  – zawodnik nie wystartował
 q  – zawodnik nie zakwalifikował się DNF – zawodnik nie ukończył biegu
DNS – zawodnik nie wystartował do biegu

Puchar Kontynentalny

Miejsca w klasyfikacji generalnej

Miejsca na podium chronologicznie

Nr Data Miejscowość Konkurencja Wynik zwycięzcy Pozycja Strata Zwycięzca
1. 6 stycznia 2018 Niemcy Klingenthal Gundersen HS140/10 km 25:55,3 min 3. +42,4 s Austria Franz-Josef Rehrl
2. 7 stycznia 2018 Niemcy Klingenthal Gundersen HS140/10 km 25:23,9 min 3. +15,9 s Francja François Braud

Miejsca w poszczególnych konkursach Pucharu Kontynentalnego

Sezon 2007/2008
Pragelato Pragelato punkty
- - - - - - - - 59 - 62 - - - - - - - - 0
Sezon 2008/2009
punkty
- - - - 41 50 - - - - - 21 - - - - 44 dns - - - 10
Sezon 2009/2010
punkty
- - - - - - - - - - - - - - - 15 16 - - 31
Sezon 2010/2011
punkty
- - - - - - - - - - - - 10 19 - - - - - 38
Sezon 2011/2012
punkty
- - - - 25 21 - - - - - - - - - - - 16
Sezon 2012/2013
punkty
29 31 18 41 - - 31 37 30 25 34 33 15 18 29 16 16 13 103
Sezon 2013/2014
punkty
- - - - - 23 23 27 31 25 19 - - - 38
Sezon 2014/2015
punkty
- - - - - - - 21 21 36 - - - - - 20
Sezon 2015/2016
punkty
- - - 17 20 16 15 - - - - - - 25 38 - - 62
Sezon 2016/2017
punkty
- - - - - - - - - 8 9 - - - - - 61
Sezon 2017/2018
punkty
- - - 26 3 3 - - - - - - - - - - - - 125
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 poniżej 30

 -  – zawodnik nie wystartował
 q  – zawodnik nie zakwalifikował się DNF – zawodnik nie ukończył biegu
DNS – zawodnik nie wystartował do biegu

Letnie Grand Prix

Miejsca w klasyfikacji generalnej

Miejsca w poszczególnych konkursach LGP

2009
punkty
24 27 25 - 17
2010
punkty
- - 28 dns 3
2013
punkty
32 36 28 24 10
2014
punkty
37 29 32 - 2
2015
punkty
37 27 32 30 5
2016
punkty
26 18 22 19 39
2017
punkty
26 - - - - - 5
2018
punkty
- - 16 14 - - 33
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 poniżej 30

- – zawodnik nie wystartował
q – zawodnik nie zakwalifikował się
DNF – zawodnik nie ukończył biegu
DNS – zawodnik nie wystartował do biegu

Alpen Cup

Miejsca w klasyfikacji generalnej

  • sezon 2008/2009: 41.
  • sezon 2009/2010: 4.
  • sezon 2010/2011: 8.
  • sezon 2011/2012: 3.

Miejsca w poszczególnych konkursach Pucharu Alpejskiego

Sezon 2008/2009
punkty
- 11 - - 32 42 7 21 - - - - 70
Sezon 2009/2010
punkty
6 9 5 2 - - 5 3 3 6 - - 399
Sezon 2010/2011
punkty
4 2 9 2 23 7 29 28 - - - - 288
Sezon 2011/2012
punkty
1 7 2 4 3 6 41 12 - - 8 16 435
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 poniżej 30

 -  – zawodnik nie wystartował
 q  – zawodnik nie zakwalifikował się DNF – zawodnik nie ukończył biegu
DNS – zawodnik nie wystartował do biegu

Miejsca na podium Alpen Cup chronologicznie

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Skocznia Punkt K HS Konkurs Skok Nota Bieg Strata Zwycięzca
2. 4 października 2009 Niemcy Oberstdorf Schattenbergschanze K-90 HS-100 indywid. 98 m 119 pkt 15:45.0 + 0:02.2 Słowenia Gasper Berlot
3. 10 stycznia 2010 Słowenia Kranj Bauhenk K-100 HS-109 indywid. 108,5 m 128.8 pkt 14:50.6 + 0:03.7 Słowenia Marjan Jelenko
3. 27 lutego 2010 Niemcy Lauscha Marktiegelschanze K-100 HS-109 indywid. 99,5 m 128.5 pkt 28:16.0 + 0:14.0 Francja Samuel Guy
2. 5 września 2010 Czechy Liberec Jested K-90 HS-100 indywid. 102,5 m 141.5 pkt 15:19.5 + 0:26.7 Włochy Samuel Costa
2. 3 października 2010 Niemcy Oberstdorf Schattenbergschanze K-90 HS-100 indywid. 98 m 131 pkt 14:53.5 + 0:01.6 Włochy Samuel Costa
1. 10 września 2011 Niemcy Winterberg Sankt-Georg-Schanze K-81 HS-87 indywid. 82 m 115.5 pkt 22:26.8 - -
2. 1 października 2011 Niemcy Oberwiesenthal Fichtelbergschanzen K-95 HS-106 indywid. 102 m 128 pkt 22:41.7 + 0:01.9 Niemcy Michael Schuller
3. 17 grudnia 2011 Austria Ramsau am Dachstein Mattensprunganlage K-90 HS-98 indywid. 83 m 97 pkt 27:05.4 + 0:42.7 Niemcy Michael Schuller

Mistrzostwa Polski

Miejsca w poszczególnych konkursach zimowych mistrzostw Polski

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Skocznia Punkt K HS Konkurs Nota Bieg Strata Zwycięzca
5. 18 marca 2008 Polska Zakopane Wielka Krokiew K-120 HS-134 indywid. 107.7 pkt 22:12.6 +0:58.8 Artur Broda
DNF. 19 marca 2008 Polska Zakopane Średnia Krokiew K-85 HS-94 indywid. 238.5 pkt - - Marcin Mąka
6. 25 marca 2009 Polska Szczyrk Skalite K-95 HS-106 indywid. 127.5 pkt 31:32.2 + 0:53.1 Marcin Mąka
5. 26 marca 2009 Polska Szczyrk Skalite K-95 HS-106 indywid. 117.5 pkt 21:56.5 + 0:50.7 Marcin Mąka
4. 22 grudnia 2010 Polska Zakopane Średnia Krokiew K-85 HS-94 indywid. 70.5 pkt 28:23.9 + 1:01.2 Andrzej Zarycki
4. 28 grudnia 2010 Polska Zakopane Wielka Krokiew K-120 HS-134 indywid. 96.8 pkt 30:11.4 +1:45.6 Adam Cieślar
3.
19 lutego 2011 Polska Szczyrk Skalite K-95 HS-106 indywid. 126 pkt 29:27.2 + 0:24.3 Tomasz Pochwała
1.
25 marca 2012 Polska Zakopane Wielka Krokiew K-120 HS-134 indywid. 98.3 pkt 21:31.3 - Paweł Słowiok
4. 25 marca 2013 Polska Wisła Malinka K-120 HS-134 indywid. 102,0 pkt 26:30.2 +1:07.2 Tomasz Pochwała

Miejsca w poszczególnych konkursach letnich mistrzostw Polski

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Skocznia Punkt K HS Konkurs Nota Bieg Strata Zwycięzca
12. 16 października 2005 Polska Zakopane Średnia Krokiew K-85 HS-94 indywid. 203.5 pkt 39:31.6 + 9:53.7 Janusz Zygmuntowicz
6. 14 października 2007 Polska Zakopane Średnia Krokiew K-85 HS-94 indywid. 233 pkt 30:59.6 + 2:41.9 Marcin Mąka
4. 26 września 2008 Polska Wisła Malinka K-120 HS-134 indywid. 118.1 pkt 21:46.2 + 0:34.2 Adam Cieślar
4. 11 października 2009 Polska Zakopane Średnia Krokiew K-85 HS-94 indywid. 125 pkt 27:30.5 + 0:59.5 Tomasz Pochwała
1.
24 lipca 2010 Polska Szczyrk Skalite K-95 HS-106 indywid. 126.5 pkt 12:15.1 - Paweł Słowiok
1.
17 września 2011 Polska Zakopane Wielka Krokiew K-120 HS-134 indywid. 102 pkt 18:33.6 - Paweł Słowiok
2.
1 września 2012 Polska Wisła Malinka K-120 HS-134 indywid. 105.8 pkt 20:11.7 + 0:02.2 Tomasz Pochwała
1.
7 września 2013 Polska Zakopane Wielka Krokiew K-120 HS-134 indywid. 99,8 pkt 19:45.6 - Paweł Słowiok
1.
19 lipca 2014 Polska Wisła Malinka K-120 HS-134 indywid. 109,8 pkt 20:11.5 - Paweł Słowiok
2.
11 października 2014 Polska Szczyrk Skalite K-95 HS-106 indywid. 110.5 pkt 16:25.4 + 1:33.3 Adam Cieślar
4. 17 lipca 2015 Polska Wisła Malinka K-120 HS-134 indywid. 88.5 pkt 19:52.5 + 1:11.9 Adam Cieślar
2.
9 października 2015 Polska Szczyrk Skalite K-95 HS-106 indywid. 116.0 pkt 26:41.7 + 18.0 Adam Cieślar
2.
7 października 2016 Polska Szczyrk Skalite K-95 HS-106 indywid. 123,0 pkt 22:39,0 + 19,2 Adam Cieślar
1.
8 października 2016 Polska Wisła Malinka K-120 HS-134 indywid. 123,9 pkt 22:16,6 - Paweł Słowiok
1.
8 października 2017 Polska Szczyrk Skalite K-95 HS-106 indywid. 113,5 pkt 22:50,5 - Paweł Słowiok

Przypisy

  1. MŚJ: Jelenko zwycięża, Słowiok w dziesiątce (pol.). kombinacjanorweska.dbv.pl, 2011-01-29. [dostęp 2011-09-24].
  2. MŚJ: Rydzek deklasuje, Polacy zawiedli (pol.). kombinacjanorweska.dbv.pl, 2011-01-27. [dostęp 2011-09-24].
  3. Ostatni start Pawła Słowioka. Polski kombinator zakończył karierę (pol.). sportowefakty.wp.pl, 2019-03-09. [dostęp 2019-03-09].
  4. Bożena Tyc: Paweł Słowiok dla Skipol.pl: "Rodzina jest najważniejsza".. skipol.pl, 2019-12-27. [dostęp 2019-12-27].
  5. Skład drużyny: Paweł Słowiok, Wojciech Marusarz, Szczepan Kupczak, Adam Cieślar
  6. Skład zespołu: Paweł Słowiok, Adam Cieślar
  7. Skład zespołu: Szczepan Kupczak, Paweł Słowiok
  8. Skład zespołu: Adam Cieślar, Paweł Twardosz, Szczepan Kupczak, Paweł Słowiok
  9. Skład zespołu: Artur Broda, Adam Cieślar, Paweł Słowiok, Jarosław Poloczek
  10. Skład zespołu: Adam Cieślar, Paweł Słowiok, Andrzej Zarycki, Artur Broda
  11. Skład zespołu: Andrzej Gąsienica, Stanisław Biela, Adam Cieślar, Paweł Słowiok
  12. Skład zespołu: Paweł Słowiok, Adam Cieślar, Andrzej Gąsienica, Stanisław Biela
  13. Skład zespołu: Szczepan Kupczak, Paweł Słowiok, Adam Cieślar
  14. Skład zespołu: Wojciech Marusarz, Adam Cieślar, Paweł Słowiok
  15. Skład zespołu: Adam Cieślar, Andrzej Gąsienica, Paweł Słowiok
  16. Zgodnie z regulaminem LGP 2017 do końcowej klasyfikacji zaliczani byli tylko zawodnicy, którzy wystartowali we wszystkich zawodach. W nawiasie podano lokatę zawodnika nie uwzględniając tej reguły.
  17. Zgodnie z regulaminem LGP 2018 do końcowej klasyfikacji zaliczani byli tylko zawodnicy, którzy wystartowali we wszystkich zawodach. W nawiasie podano lokatę zawodnika nie uwzględniając tej reguły.
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Paweł Słowiok
Listen to this article