Pięciobój nowoczesny na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2000 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Pięciobój nowoczesny na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2000.

Pięciobój nowoczesny na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2000

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

 Główny artykuł: Letnie Igrzyska Olimpijskie 2000.
Pięciobój nowoczesny na Letnich Igrzyskach Olimpijskich
2000
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2000
Sydney
IO 1996 IO 2004
Data 30 września 2000
Liczba zawodników 48

Pięciobój nowoczesny na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2000 – jedna z dyscyplin rozgrywanych podczas igrzysk 30 września 2000 w Sydney, w Australii.

Format zawodów

Pięciobój nowoczesny składał się z pięciu konkurencji, z których wszystkie odbywały się w ciągu jednego dnia[1]:

  • Strzelectwo: Strzelanie z pistoletu pneumatycznego 4,5 mm (zawodnik musi oddać 20 strzałów, po jednym w każdą tarczę). Wynik oparty na liczbie celnych strzałów.
  • Szermierka: zawody w stylu round-robin, jednoprzyciskowa szpada. Wynik oparty na procentowym udziale wygranych.
  • Pływanie: 200 m stylem dowolnym. Wynik był oparty na czasie.
  • Jeździectwo: zawody w skokach przez przeszkody. Punktacja oparta na karach za upadłe pręty, odmowy, upadki i przekroczenie limitu czasu.
  • Bieganie: bieg na 3 km. Starty są rozłożone na przemian (na podstawie punktów z pierwszych czterech konkurencji), wygrywa ten, kto jako pierwszy przekroczy linię mety.

Medaliści

Konkurencja
Złoto
Srebro
Brąz
Mężczyźni (indywidualnie) Rosja Dmitrij Swatkowski Węgry Gábor Balogh Białoruś Pawieł Douhal
Kobiety (indywidualnie) Wielka Brytania Stephanie Cook Stany Zjednoczone Emily deRiel Wielka Brytania Kate Allenby

Klasyfikacja medalowa

Miejsce Państwo
Łącznie
1  Wielka Brytania 1 0 1 2
2  Rosja 1 0 0 1
3  Stany Zjednoczone 0 1 0 1
 Węgry 0 1 0 1
5  Białoruś 0 0 1 1

Wyniki

Mężczyźni (indywidualnie)

Poz. Zawodnik Reprezentacja

Wynik (pkt)[2]

Wygrane (pkt)[3]

Czas (pkt)[4]

Błędy (pkt)[5]

Czas (pkt)[6]
Ogółem[7]
Dmitrij Swatkowski Rosja Rosja 176 (1048) 13 (880) 2:07,64 (1224) 30 (1070) 9:21,79 (1154) 5376
Gábor Balogh Węgry Węgry 181 (1108) 14 (920) 2:07,90 (1221) 120 (980) 9:29,49 (1124) 5353
Pawieł Douhal Białoruś Białoruś 186 (1168) 10 (760) 2:04,62 (1254) 30 (1070) 9:38,75 (1086) 5338
4 Sébastien Deleigne Francja Francja 176 (1048) 13 (880) 2:11,08 (1190) 90 (1010) 9:10,69 (1198) 5326
5 Wadym Tkaczuk Ukraina Ukraina 184 (1144) 12 (840) 2:16,20 (1138) 30 (1070) 9:39,86 (1082) 5274
6 Chad Senior Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone 177 (1060) 15 (960) 2:02,20 (1278) 210 (890) 9:43,45 (1068) 5256
7 Andrejus Zadneprovskis Litwa Litwa 174 (1000) 12 (840) 2:04,32 (1257) 145 (955) 9:14,31 (1184) 5236
8 Olivier Clergeau Francja Francja 180 (1096) 16 (1000) 2:13,71 (1163) 60 (1040) 10:20,71 (918) 5217
9 Velizar Iliev Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone 183 (1132) 13 (880) 2:08,33 (1217) 30 (1070) 10:23,18 (908) 5207
10 Georgii Tchimeris Ukraina Ukraina 183 (1132) 12 (840) 2:05,40 (1246) 148 (952) 9:55,85 (1018) 5188
11 Samuel Félix Meksyk Meksyk 176 (1048) 11 (800) 2:16,31 (1137) 90 (1010) 9:17,66 (1170) 5165
12 Michael Brandt Szwecja Szwecja 180 (1096) 11 (800) 2:08,23 (1218) 172 (928) 9:32,15 (1112) 5154
13 Stefano Pecci Włochy Włochy 175 (1036) 13 (880) 2:09,72 (1203) 150 (950) 9:47,35 (1052) 5121
14 Imre Tiidemann Estonia Estonia 179 (1084) 9 (720) 2:18,05 (1120) 90 (1010) 9:23,85 (1146) 5080
15 Igor Warabida Polska Polska 170 (976) 10 (760) 2:11,96 (1181) 90 (1010) 9:26,97 (1134) 5061
16 Eric Walther Niemcy Niemcy 170 (976) 7 (640) 2:00,71 (1293) 120 (980) 9:37,91 (1090) 4979
17 Péter Sárfalvi Węgry Węgry 174 (1024) 12 (840) 2:09,55 (1205) 262 (838) 9:44,05 (1064) 4971
18 Deniss Čerkovskis Łotwa Łotwa 174 (1024) 6 (600) 2:12,04 (1180) 133 (967) 9:27,35 (1132) 4903
19 Emad El-Geziry Egipt Egipt 165 (916) 9 (720) 2:08,61 (1214) 223 (877) 9:32,41 (1112) 4839
20 Robert McGregor Australia Australia 178 (1072) 7 (640) 2:18,11 (1119) 195 (905) 9:48,26 (1048) 4784
21 Nicolae Papuc Rumunia Rumunia 185 (1156) 11 (800) 2:10,86 (1192) DNF 9:53,89 (1026) 4174
22 Horacio de la Vega Meksyk Meksyk 179 (1084) 15 (960) 2:10,37 (1197) DNF 10:50,91 (798) 4039
23 Tsanko Khantov Bułgaria Bułgaria 169 (964) 9 (720) 2:07,66 (1224) DNF 9:54,15 (1024) 3932
24 Qian Zhenhua Chiny 179 (884) 11 (800) 2:05,05 (1250) DNF 10:24,99 (902) 3836

Kobiety (indywidualnie)

Poz. Zawodniczka Reprezentacja

Wynik (pkt)[8]

Wygrane (pkt)[9]

Czas (pkt)[10]

Błędy (pkt)[11]

Czas (pkt)[12]
Ogółem[13]
Stephanie Cook Wielka Brytania Wielka Brytania 178 (1072) 10 (760) 2:26,28 (1138) 60 (1040) 10:03,16 (1308) 5318
Emily deRiel Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone 185 (1156) 11 (800) 2:21,88 (1182) 30 (1070) 10:54,56 (1102) 5310
Kate Allenby Wielka Brytania Wielka Brytania 175 (1036) 14 (920) 2:20,93 (1191) 60 (1040) 10:58,71 (1086) 5273
4 Mary Beth Iagorashvili Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone 169 (964) 15 (960) 2:19,51 (1205) 60 (1040) 11:30,29 (960) 5129
5 Paulina Boenisz Polska Polska 177 (1060) 11 (800) 2:27,96 (1121) 60 (1040) 11:00,66 (1078) 5099
6 Żanna Szubionok Białoruś Białoruś 179 (1084) 12 (840) 2:25,89 (1142) 90 (1010) 11:17,89 (1010) 5086
7 Jelizawieta Suworowa Rosja Rosja 180 (1096) 15 (960) 2:28,39 (1117) 273 (827) 11:01,37 (1076) 5076
8 Jeļena Rubļevska Łotwa Łotwa 169 (964) 15 (960) 2:29,07 (1110) 145 (955) 11:04,81 (1062) 5051
9 Claudia Cerutti Włochy Włochy 178 (1072) 11 (800) 2:17,18 (1229) 97 (1003) 11:39,90 (922) 5026
10 Caroline Delemer Francja Francja 161 (868) 15 (950) 2:26,40 (1136) 120 (980) 11:05,62 (1058) 4992
11 Tetiana Nakazna Ukraina Ukraina 175 (1036) 11 (800) 2:24,12 (1159) 184 (916) 11:03,87 (1066) 4977
12 Florence Dinichert Szwajcaria Szwajcaria 184 (1144) 11 (800) 2:38,18 (1019) 150 (950) 11:10,38 (1040) 4953
13 Tatjana Mouratowa Rosja Rosja 177 (1060) 11 (800) 2:27,86 (1122) 60 (1040) 11:41,86 (914) 4936
14 Kitty Chiller Australia Australia 172 (1000) 10 (760) 2:25,84 (1142) 60 (1040) 11:34,02 (944) 4886
15 Zsuzsanna Vörös Węgry Węgry 173 (1012) 11 (800) 2:15,82 (1242) 270 (830) 11:24,69 (982) 4866
16 Dorota Idzi Polska Polska 167 (940) 12 (840) 2:22,78 (1173) 192 (908) 11:55,09 (860) 4721
17 Jeanette Malm Szwecja Szwecja 170 (976) 8 (680) 2:19,70 (1203) 216 (884) 11:34,26 (944) 4687
18 Karina Gerber Południowa Afryka Południowa Afryka 166 (928) 9 (720) 2:29,13 (1109) 60 (1040) 12:05,38 (820) 4617
19 Pernille Svarre Dania Dania 161 (868) 7 (640) 2:29,94 (1101) 398 (702) 10:22,56 (1230) 4541
20 Wang Jinlin Chiny 174 (1024) 10 (760) 2:29,51 (1105) 321 (779) 12:04,76 (822) 4490
21 Elena Reiche Niemcy Niemcy 174 (1024) 11 (800) 2:27,51 (1125) 493 (607) 12:23,49 (748) 4302
22 Katalin-Beat Partics Grecja Grecja 184 (1144) 9 (720) 2:21,21 (1188) DNF 12:48,26 (648) 3700
23 Nóra Simóka Węgry Węgry 182 (1120) 11 (800) 2:27,87 (1122) DNF DNF 3042
24 Fabiana Fares Włochy Włochy 161 (868) 13 (880) 2:28,56 (1115) DNF DNF 2863

Przypisy

  1. Modern Pentathlon at the 2000 Sydney Summer Games (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2020-11-21]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-04-17)].
  2. Modern Pentathlon at the 2000 Sydney Summer Games: Men's Individual Shooting (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2020-11-21]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-04-17)].
  3. Modern Pentathlon at the 2000 Sydney Summer Games: Men's Individual Fencing (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2020-11-21]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-04-17)].
  4. Modern Pentathlon at the 2000 Sydney Summer Games: Men's Individual Swimming (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2020-11-21]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-04-17)].
  5. Modern Pentathlon at the 2000 Sydney Summer Games: Men's Individual Riding (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2020-11-21]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-04-17)].
  6. Modern Pentathlon at the 2000 Sydney Summer Games: Men's Individual Running (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2020-11-21]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-04-17)].
  7. Modern Pentathlon at the 2000 Sydney Summer Games: Men's Individual (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2020-11-21]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-04-17)].
  8. Modern Pentathlon at the 2000 Sydney Summer Games: Men's Individual Shooting (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2020-11-21]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-04-17)].
  9. Modern Pentathlon at the 2000 Sydney Summer Games: Women's Individual Fencing (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2020-11-21]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-04-17)].
  10. Modern Pentathlon at the 2000 Sydney Summer Games: Women's Individual Swimming (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2020-11-21]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-04-17)].
  11. Modern Pentathlon at the 2000 Sydney Summer Games: Women's Individual Riding (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2020-11-21]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-04-17)].
  12. Modern Pentathlon at the 2000 Sydney Summer Games: Women's Individual Running (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2020-11-21]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-04-17)].
  13. Modern Pentathlon at the 2000 Sydney Summer Games: Women's Individual (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2020-11-21]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-04-17)].

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Pięciobój nowoczesny na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2000
Listen to this article