Piłka siatkowa na Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych 2019 – turniej plażowy mężczyzn - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Piłka siatkowa na Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych 2019 – turniej plażowy mężczyzn.

Piłka siatkowa na Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych 2019 – turniej plażowy mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Piłka siatkowa na Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych 2019 – turniej plażowy kobiet
2015 2023
Dyscyplina siatkówka plażowa
Organizator CISM,  Chiny Wuhan
Szczegóły turnieju
Pierwsze zawody 19 października 2019
Zamknięcie (finał) 26 października 2019
Liczba zawodników 20 par męskich
I miejsce
Bruno Oscar Schmidt
Evandro Oliveira Junior
 Brazylia
II miejsce
Bennet Poniewaz
David Poniewaz
 Niemcy
III miejsce
Nouh Aljalbubi
Mazin Alhashmi
 Oman
Piłka siatkowa na
Światowych Wojskowych
Igrzyskach Sportowych 2019

Volleyball (indoor) pictogram.svg
Mężczyźni Kobiety
turniej halowy turniej halowy
turniej plażowy turniej plażowy

Piłka siatkowa mężczyzn na Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych 2019 – zawody w siatkówce plażowej, które odbyły się w chińskim Wuhanie w dniach 1926 października 2019 roku podczas igrzysk wojskowych[1].

W turnieju brało udział łącznie 20 par męskich, które w dniach 19–22 października rywalizowały w fazie grupowej w sześciu grupach eliminacyjnych. Grupy: A, B, C i E liczyły po 3 par zawodników, a grupa D i E po 4 pary[1]. Mistrzostwa rozgrywane były na Qingshan District Beach Volleyball Center mieszczącym 1116 widzów.

Faza grupowa

Do fazy pucharowej awansowały dwie najlepsze pary z każdej grupy oraz cztery najlepsze zespoły z trzecich miejsc[1]. Zwycięzca meczu otrzymywał 2 punkty, natomiast przegrany duet 1 punkt za rozegrane spotkanie.

Legenda;
     Bezpośredni awans do fazy pucharowej
     Awans do fazy pucharowej z trzeciego miejsca
     Odpadnięcie z dalszych gier na etapie fazy grupowej

Grupa A

Lp. Zespół Kraj (Kod NOC) Pts Zw. Prz. Sety Ratio Punkty Ratio
1. Mutailipu-Wu  Chiny (CHN) 4 2 0 4:0 4:0 86:48 1,792
2. Alshereiqi-Alhosni  Oman (OMN) 3 1 1 2:2 1:1 81:53 1,528
3. Garcia-Contrera  Dominikana (DOM) 2 0 2 0:4 0:4 18:84 0,214
z grupy A do fazy pucharowej awansowały dwa pierwsze zespoły
19 października 2019 godz. 19:00 0 Garcia-Contrera (DOM) – Alshereiqi-Alhosni (OMN): 0–2 (3–21, 6–21)
20 października 2019 godz. 15:30 0 Mutailipu-Wu (CHN) – Garcia-Contrera (DOM): 2–0 (21–5, 21–4)
21 października 2019 godz. 17:00 0 Mutailipu-Wu (CHN) – Alshereiqi-Alhosni (OMN): 2–0 (23–21, 21–18)

Grupa B

Lp. Zespół Kraj (Kod NOC) Pts Zw. Prz. Sety Ratio Punkty Ratio
1. Poniewaz-Poniewaz  Niemcy (GER) 4 2 0 4:1 4:1 96:81 1,185
2. Bruno-Junior  Brazylia (BRA) 3 1 1 2:3 2:3 81:53 0,947
3. Liu-Wang  Chiny (CHN) 2 0 2 2:4 1:2 88:98 0,898
z grupy B do fazy pucharowej awansowały trzy zespoły
19 października 2019 godz. 20:00 0 Bruno-Junior (BRA) – Liu-Wang (CHN): 2–1 (15–21, 21–13, 15–12)
20 października 2019 godz. 19:00 0 Poniewaz-Poniewaz (GER) – Liu-Wang (CHN): 2–1 (11–21, 21–13, 15–8)
21 października 2019 godz. 20:00 0 Bruno-Junior (BRA) – Poniewaz-Poniewaz (GER): 0–2 (26–28, 13–21)

Grupa C

Lp. Zespół Kraj (Kod NOC) Pts Zw. Prz. Sety Ratio Punkty Ratio
1. Leszukow-Semjonow  Rosja (RUS) 4 2 0 4:0 4:0 85:67 1,269
2. Yang-Reyimu  Chiny (CHN) 3 1 1 2:2 1:1 81:70 1,157
3. Khallouf-Sammoud  Katar (QAT) 2 0 2 0:4 0:4 55:84 0,655
z grupy C do fazy pucharowej awansowały dwa pierwsze zespoły
19 października 2019 godz. 09:00 0 Yang-Reyimu (CHN) – Khallouf-Sammoud (QAT): 2–0 (21–13, 21–14)
20 października 2019 godz. 11:00 0 Leszukow-Semjonow (RUS) – Yang-Reyimu (CHN): 2–0 (22–20, 21–19)
21 października 2019 godz. 16:00 0 Leszukow-Semjonow (RUS) – Khallouf-Sammoud (QAT): 2–0 (21–17, 21–11)

Grupa D

Lp. Zespół Kraj (Kod NOC) Pts Zw. Prz. Sety Ratio Punkty Ratio
1. Aljalbubi-lhashmi  Oman (OMN) 6 3 0 6:0 6:0 126:94 1,340
2. Santos-Carvalhaes  Brazylia (BRA) 5 2 1 4:2 2:1 121:94 1,287
3. Kankani-Pannis  Sri Lanka (SRI) 4 1 2 2:5 2:5 110:130 0,.846
4. Shrestha-Sunar  Nepal (NEP) 3 0 3 1:6 1:6 99:138 0,.717
z grupy D do fazy pucharowej awansowały trzy zespoły
19 października 2019 godz. 10:00 0 Santos-Carvalhaes (BRA) – Shrestha-Sunar (NEP): 2–0 (21–9, 21–15)
19 października 2019 godz. 14:30 0 Aljalbubi-lhashmi (OMN) – Kankani-Pannis (SRI): 2–0 (21–10, 21–18)
20 października 2019 godz. 14:30 0 Santos-Carvalhaes (BRA) – Aljalbubi-lhashmi (OMN): 0–2 (19–21, 18–21)
20 października 2019 godz. 19:00 0 Kankani-Pannis (SRI) – Shrestha-Sunar (NEP): 2–1 (21–13, 18–21, 15–12)
22 października 2019 godz. 09:00 0 Santos-Carvalhaes (BRA) – Kankani-Pannis (SRI): 2–0 (21–15, 21–13)
22 października 2019 godz. 10:00 0 Aljalbubi-lhashmi (OMN) – Shrestha-Sunar (NEP): 2–0 (21–16, 21–13)

Grupa E

Lp. Zespół Kraj (Kod NOC) Pts Zw. Prz. Sety Ratio Punkty Ratio
1. Beeler-Krattiger  Szwajcaria (SUI) 4 2 0 4:1 4:1 95:62 1,532
2. Medagedara-Yapa  Sri Lanka (SRI) 3 1 1 3:3 1:1 92:101 0,911
3. Wiese-Richter  Niemcy (GER) 2 0 2 1:4 1:4 71:95 0,747
z grupy E do fazy pucharowej awansowały trzy zespoły
19 października 2019 godz. 15:30 0 Beeler-Krattiger (SUI) – Medagedara-Yapa (SRI): 2–1 (21–8, 17–21, 15–10)
21 października 2019 godz. 09:00 0 Wiese-Richter (GER) – Medagedara-Yapa (SRI): 1–2 (20–22, 21–16, 7–15)
22 października 2019 godz. 15:00 0 Beeler-Krattiger (SUI) – Wiese-Richter (GER): 2–0 (21–10, 21–13)

Grupa F

Lp. Zespół Kraj (Kod NOC) Pts Zw. Prz. Sety Ratio Punkty Ratio
1. Yan-Zhou  Chiny (CHN) 6 3 0 6:0 6:0 126:83 1,518
2. Andrejevs-Zalkalns  Łotwa (LAT) 5 2 1 4:2 2:1 117:94 1,245
3. Perebeinos-Ponomarenko  Rosja (RUS) 4 1 2 2:4 1:2 110:107 1,028
4. Mohammad-Saeid  Iran (IRN) 3 0 3 1:6 0:6 57:126 0,452
z grupy F do fazy pucharowej awansowały trzy zespoły
20 października 2019 godz. 09:00 0 Mohammad-Saeid (IRN) – Perebeinos-Ponomarenko (RUS): 0–2 (18–21, 5–21)
20 października 2019 godz. 10:00 0 Yan-Zhou (CHN) – Andrejevs-Zalkalns (LAT): 2–0 (21–14, 21–19)
21 października 2019 godz. 10:00 0 Mohammad-Saeid (IRN) – Yan-Zhou (CHN): 0–2 (8–21, 10–21)
21 października 2019 godz. 15:00 0 Andrejevs-Zalkalns (LAT) – Perebeinos-Ponomarenko (RUS): 2–1 (21–17, 21–19)
22 października 2019 godz. 16:00 0 Mohammad-Saeid (IRN) – Andrejevs-Zalkalns (LAT): 0–2 (7–21, 9–21)
22 października 2019 godz. 19:00 0 Yan-Zhou (CHN) – Perebeinos-Ponomarenko (RUS): 2–0 (21–14, 21–18)

Faza pucharowa

W finale Brazylijczycy (Bruno i Junior) pokonali Niemców (B. Poniewaz i D. Poniewaz) 2:0, natomiast wynik był odwrotny na etapie rywalizacji w grupie B.

1/8 finału
23 października
  Ćwierćfinały
24 października
  Półfinały
25 października
  Finał
26 października
A1   Mutailipu-Wu 21 21    
D3  Sri Lanka Kankani-Pannis 14 14       A1   Mutailipu-Wu 21 20 15  
C2   Yang-Reyimu 16 21 13   D2  Brazylia Santos-Carvalhaes 17 22 10  
D2  Brazylia Santos-Carvalhaes 21 18 15       A1   Mutailipu-Wu 13 18    
E1  Szwajcaria Beeler-Krattiger 19 15         B2  Brazylia Bruno-Junior 21 21    
B2  Brazylia Bruno-Junior 21 21       B2  Brazylia Bruno-Junior '15 21 17
C1  Rosja Leszukow-Semjonow 21 21     C1  Rosja Leszukow-Semjonow 21 16 15  
B3   Liu-Wang 11 15         B2  Brazylia Bruno-Junior 21 21  
E3  Niemcy Wiese-Richter 13 16         B1  Niemcy Poniewaz-Poniewaz 18 15  
F1   Yan-Zhou 21 21       F1   Yan-Zhou 21 21    
B1  Niemcy Poniewaz-Poniewaz 21 21   B1  Niemcy Poniewaz-Poniewaz 15 16    
E2  Sri Lanka Medagedara-Yapa 18 12       B1  Niemcy Poniewaz-Poniewaz 21 21  
F2  Łotwa Andrejevs-Zalkalns 18 18         D1  Oman Aljalbubi-lhashmi 16 16    
A2  Oman Alshereiqi-Alhosni 21 21       A2  Oman Alshereiqi-Alhosni 21 15 12 Mecz o trzecie miejsce
F3  Rosja Perebeinos-Ponomarenko 14 14     D1  Oman Aljalbubi-lhashmi 17 21 15   A1   Mutailipu-Wu 17 21 10
D1  Oman Aljalbubi-lhashmi 21 21     D1  Oman Aljalbubi-lhashmi 21 14 15

Mecz o brązowy medal

26 października 2019
14:00 (UTC+8) Aljalbubi Oman
Alhashmi Oman
2:1 Mutailipu
Wu
Qingshan District Beach Volleyball Center, Wuhan
sędzia: Brazylia Rodrigo Araujo
2. sędzia: Rosja Vladimir Zhuchkov
czas trwania meczu: 62 min


(21:17, 14:21, 15:10)


raport

Finał

26 października 2019
15:15 (UTC+8) Bruno Brazylia
Junior Brazylia
2:0 Niemcy B. Poniewaz
Niemcy D. Poniewaz
Qingshan District Beach Volleyball Center, Wuhan
sędzia: Wang Lijun
2. sędzia: Bi Nan
czas trwania meczu: 43 minut


(21:18, 21:15)


raport

Końcowa klasyfikacja

Miejsce Państwo Zawodnicy
 Brazylia Bruno Oscar Schmidt
Evandro Oliveira Junior
 Niemcy Bennet Poniewaz
David Poniewaz
 Oman Nouh Aljalbubi
Mazin Alhashmi
4.  Chiny Abuduhalikejiang Mutailipu
Wu Jiaxin
Wyeliminowani w ćwierćfinale
5.  Chiny Yan Tingyang
Zhou Chaowei
 Rosja Ilia Leszukow
Konstantin Semjonow
 Brazylia Saymon Barbosa Santos
Gustavo Carvalhaes
 Oman Haitham Alshereiqi
Ahmed Alhosni
Wyeliminowani w 1/8 finału
9.  Chiny Yang Cong
Nu’eraili Reyimu
 Chiny Liu Weiming
Wang Xiaohui
 Niemcy Daniel Wiese
Danny Richter
 Szwajcaria Nico Beeler
Marco Krattige
 Sri Lanka I.T.J. Kankani
Jayan Pannis
 Sri Lanka A.P.K. Medagedara
S.M.Y. Yapa
 Łotwa Sandris Andrejevs
Klavs Zalkalns
 Rosja Nikita Perebeinos
Dmitrii Ponomarenko
Wyeliminowani w fazie grupowej
17.  Nepal Man Bahadur Shrestha
Dil Bahadur Sunar
 Katar Abdelaziz Khallouf
Mahdi Sammoud
 Iran Mahdi Mohammad
Norouz Saeid
 Dominikana German Garcia
Elvi Contrera

Źródło:[1].

Zobacz też

W Wikimedia Commons znajdują się multimedia związane z tematem:Piłka siatkowa na Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych 2019 – turniej plażowy mężczyzn

Przypisy

  1. a b c d Men's Beach Volleyball tournament of the 7th Military World Games, milsport.one/medias [dostęp 2019-10-26] (ang. • chiń.).
  2. a b c d e f Men's Beach Volleyball tournament of the 7th Military World Games. Preliminary Phase, wuhan2019mwg.cn [dostęp 2019-10-22] (ang. • chiń.).

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Piłka siatkowa na Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych 2019 – turniej plażowy mężczyzn
Listen to this article