Południowa Afryka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Południowa Afryka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016.

Południowa Afryka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Południowa Afryka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016
Południowa Afryka
Kod MKOl RSA
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2016
Rio de Janeiro
Chorąży Wayde van Niekerk
Liczba zawodników 138 w 65 konkurencjach w 15 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 30..
Złoto
2
Srebro
6
Brąz
2
Razem
10

Południową Afrykę na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 reprezentowało 138 zawodników: 93 mężczyzn i 45 kobiet. Był to dziewiętnasty start reprezentacji RPA na letnich igrzyskach olimpijskich.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat Data
Złoto
Wayde van Niekerk
Lekkoatletyka
Bieg na 400 m mężczyzn 43,03 WR[1] 14 sierpnia
Złoto
Caster Semenya
Lekkoatletyka
Bieg na 800 m kobiet 1:55,28[2] 20 sierpnia
Srebro
Cameron van der Burgh
Pływanie
100 m stylem klasycznym mężczyzn 58,69 s[3] 7 sierpnia
Srebro
Chad le Clos
Pływanie
200 m stylem dowolnym mężczyzn 1:45,20[3] 8 sierpnia
Srebro
Chad le Clos
Pływanie
100 m stylem motylkowym mężczyzn 51,14 s[3] 12 sierpnia
Srebro
Shaun Keeling, Lawrence Brittain
Wioślarstwo
dwójka bez sternika mężczyzn 7:02,51[4] 11 sierpnia
Srebro
Luvo Manyonga
Lekkoatletyka
skok w dal mężczyzn 8,37 m[1] 13 sierpnia
Srebro
Sunette Viljoen
Lekkoatletyka
rzut oszczepem kobiet 64,92 m[2] 18 sierpnia
Brąz
Kyle Brown, Tim Agaba, Philip Snyman, Werner Kok, Dylan Sage, Kwagga Smith, Rosko Specman, Cheslin Kolbe, Cecil Afrika, Justin Geduld, Juan de Jongh, Seabelo Senatla
Rugby
turniej mężczyzn w meczu o brązowy medal pokonali reprezentację Japonii 54:14[5] 11 sierpnia
Brąz
Henri Schoeman
Triathlon
mężczyźni 1:45:43[6] 18 sierpnia

Skład reprezentacji

Badminton

Zawodnik Konkurencja Faza grupowa Pozycja 1/8 Ćwierćfinały Półfinały Finał Źródło
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Jacob Maliekal gra pojedyncza (m) Korea Południowa Son
0:2 (10-21,10-21)
Ukraina Pocztariow
2:0 (21-18,21-19)
N/A 2. NQ [7]

Gimnastyka

Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Finał Źródło
Przyrząd Razem Pozycja Przyrząd Razem Pozycja
F PH R V PB HB F PH R V PB HB
Ryan Patterson wielobój indywidualnie 14,300 13,033 13,333 13,733 13,000 13,291 80,690 46. NQ [8]

Golf

Zawodnik Konkurencja Runda 1 Runda 2 Runda 3 Runda 4 Łącznie Źródło
Wynik Wynik Wynik Wynik Wynik Par Pozycja
Brandon Stone Mężczyźni 75 72 71 75 293 + 9 55. [9]
Jaco van Zyl 71 74 70 71 286 + 2 43.
Paula Reto kobiety 74 67 68 71 280 -4 16.
Ashleigh Buhai 75 69 77 75 296 +12 50.

Jeździectwo

Zawodnik Koń Konkurencja Grand Prix Grand Prix Special Finał Źródło
Wynik Poz. Wynik Poz. Wynik Poz.
Tanya Seymour Ramoneur Ujeżdżenie indywidualnie 63,929 56. NQ [10]

Judo

Zawodnik Konkurencja 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Repasaże Finał/ 3.miejsce Źródło
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Zack Piontek - 90 kg BYE Brazylia Camilo
P 000-101
NQ [11]

Kajakarstwo

Zawodniczka Konkurencja Eliminacje Półfinały Finał Pozycja Źródło
Czas Pozycja Czas Pozycja Czas Pozycja
Bridgitte Hartley K-1 200 m kobiet 41,698 3. 41,478 3. 42,066 5.
Finał B
13. [12]
K-1 500 m kobiet 1:55,737 3. 1:58,397 5. 2:01,890 8. 16.

Kolarstwo

Kolarstwo szosowe

Zawodnik Konkurencja Czas Pozycja Źródło
Daryl Impey wyścig ze startu wspólnego (m) 6:19:43 28. [13]
Louis Meintjes 6:10:27 7.
An-Li Kachelhoffer wyścig ze startu wspólnego (k) 4:01:29 39. [14]
Ashleigh Moolman 3:52:41 10.
jazda indywidualna na czas (k) 46:29,11 12.

Kolarstwo górskie

Zawodnik Konkurencja Czas Pozycja Źródło
Alan Hatherly cross-country (m) 1:42:03 26. [15]
James Reid strta 3 okr. 42.

Kolarstwo BMX

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Ćwierćfinał Półfinał Finał Źródło
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Kyle Dodd mężczyźni 36,45 26. 14 6. NQ [16]

Lekkoatletyka

Mężczyźni

Konkurencje biegowe

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Ćwierćfinał Półfinał Finał Źródło
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Henricho Bruintjies 100 m BYE 10,33 44. NQ [17]
Akani Simbine BYE 10,14 13. 9,98 6. 9,94 5.
Tlotliso Leotlela 200 m 20,59 43. N/A NQ [18]
Anaso Jobodwana 20,53 36. N/A NQ
Clarence Munyai 20,66 52. N/A NQ
Wayde van Niekerk 400 m 45,26 8. N/A 44,45 5. 43,03 WR
[19]
Jacob Rozani 800 m 1:49,79 44. N/A NQ [20]
Rynardt van Rensburg 1:45,67 SB 3. N/A 1:45,33 PB 13. NQ
Antonio Alkana 110 m przez płotki 13,64 22. N/A 13,55 17. NQ [21]
Louis Jacob van Zyl 400 m przez płotki 49,12 15. N/A 49,00 12. NQ [22]
Lindsay Hanekom 50,22 38. N/A NQ
Le Roux Hamman 49,72 26. N/A NQ
Elroy Gelant 5000 m 13:22,00 7. N/A 13:17,47 14. [23]
Stephen Mokoka 10 000 m N/A 27:54,57 18. [24]
Sibusiso Nzima maraton N/A 2:25:33 97. [25]
Lungile Gongqa N/A DNF
Lusapho April N/A 2:15:24 24.
Wayne Snyman chód na 20 km N/A 1:29:20 58. [26]
Lebogang Shange N/A 1:25:07 44.
Marc Mundell chód na 50 km N/A 4:11:03 38. [27]

Konkurencje techniczne

Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Finał Źródło
Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Stefan Brits skok w dal 7,71 22. NQ [28]
Luvo Manyonga 8,12 4. 8,37
Rushwal Samaai 8,03 5. 7,97 9.
Godfrey Khotso Mokoena trójskok 16,51 21. NQ [29]
Rocco van Rooyen rzut oszczepem 78,48 24. NQ [30]

Dziesięciobój

Zawodnik Konkurencja 100 m LJ SP HJ 400 m 110H DT PV JT 1500 m Razem Pozycja Źródło
Willem Coertzen Rezultat 11,12 6,98 14,00 DNS - - - - - - DNF [31]
Punkty 834 809 728 0 - - - - - -

Kobiety

Konkurencje biegowe

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Ćwierćfinał Półfinał Finał Źródło
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Carina Horn 100 m BYE 11,32 18. 11,20 17. NQ [32]
Alyssa Conley BYE 11,57 41. NQ
200 m 23,17 36. N/A NQ [33]
Justine Palframan 23,33 43. N/A NQ
400 m 53,96 51. N/A NQ [34]
Tsholofelo Thipe 52,80 40. N/A NQ
Caster Semenya 800 m 1:59,31 6. N/A 1:58,15 1. 1:55,28 NR
[35]
Dominique Scott 10 000 m N/A 31:51,47 21. [36]
Wenda Theron-Nel 400 m przez płotki 55,55 7. N/A 55,83 13. NQ [37]
Christine Kalmer maraton N/A 2:48:24 96. [38]
Dina Lebo Phalula N/A 2:41:46 63.
Irvette van Zyl N/A DNS
Anel Oosthuizen chód 20 km N/A 1:45:06 63. [39]

Konkurencje techniczne

Zawodniczka Konkurencja Kwalifikacje Finał Źródło
Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Lynique Prinsloo skok w dal 6,10 33. NQ [40]
Sunette Viljoen rzut oszczepem 63,54 6. 64,92
[41]

Piłka nożna

Turniej mężczyzn

  • Jody February
  • Eric Mathoho
  • Repo Malepe
  • Mothobi Mvala
  • Rivaldo Coetzee
  • Kwanda Mngonyama
  • Menzi Masuku
  • Tyroane Sandows
  • Tashreeq Morris
  • Keagan Dolly
  • Maphosa Modiba
  • Lebo Mothiba
  • Abbubaker Mobara
  • Gift Motupa
  • Phumlani Ntshangase
  • Itumeleng Khune
  • Tebogo Moerane
  • Deolin Mekoa
  • Andile Fikizolo
  • Thabiso Kutumela

Reprezentacja RPA brała udział w rozgrywkach grupy A turnieju olimpijskiego zajmując w niej 4. miejsce i nie awansując do dalszych gier. Ostatecznie reprezentacja RPA została sklasyfikowana na 13. miejscu

Grupa A

Drużyna M Mecze Bramki Pkt
W R P + - +/-
 Brazylia 3 1 2 0 4 0 4 5
 Dania 3 1 1 1 1 4 -3 4
 Irak 3 0 3 0 1 1 0 3
 Południowa Afryka 3 0 2 1 1 2 -1 2
4 sierpnia 2016
21:00 CET
Brazylia  0:0
(0:0)
 Południowa Afryka Estádio Nacional, Brasilia
Widzów: 69 389
Sędzia: Hiszpania Antonio Mateu Lahoz

7 sierpnia 2016
00:00 CET
Dania 
1:0
(0:0)
Południowa Afryka RPA Estádio Nacional, Brasilia
Widzów: 32 314
Sędzia: Japonia Ryuji Sato

11 sierpnia 2016
03:00 CET
RPA Południowa Afryka
Gift Motupa Gol 6'
1:1
(1:1)
 Irak
Arena Corinthians, São Paulo

Sędzia: Ekwador Roddy Zambrano

Turniej kobiet

  • Roxanne Barker
  • Lebogang Ramalepe
  • Nothando Vilakazi
  • Noko Matlou
  • Janine van Wyk
  • Mamello Makhabane
  • Stephanie Malherbe
  • Robyn Moodaly
  • Amanda Dlamini
  • Linda Motlhalo
  • Shiwe Nogwanya
  • Jermaine Seoposenwe
  • Bambanani Mbane
  • Sanah Mollo
  • Refiloe Jane
  • Andile Dlamini
  • Leandra Smeda
  • Nompumelelo Nyandeni
  • Thembi Kgatlana

Reprezentacja Południowej Afryki brała udział w rozgrywkach grupy E turnieju olimpijskiego zajmując w niej 4. miejsce i nie awansując do dalszych gier. Ostatecznie reprezentacja RPA została sklasyfikowana na 10. miejscu.

Grupa E

Drużyna M Mecze Bramki Pkt
W R P + - +/-
 Brazylia 3 2 1 0 8 1 7 7
 Chiny 3 1 1 1 2 3 -1 4
 Szwecja 3 1 1 1 2 5 -3 4
 Południowa Afryka 3 0 1 2 0 3 -3 1
3 sierpnia 2016
18:00 CET
Szwecja 
Nilla Fischer Gol 76'
1:0
(0:0)
 Południowa Afryka Estádio Olímpico João Havelange, Rio de Janeiro
Widzów: 13 439
Sędzia: Rumunia Teodora Albon

7 sierpnia 2016
00:00 CET
Południowa Afryka  0:2
(0:1)
 Chiny
Gol 45+1' Gu Yasha
Gol 87' Tan Ruyin
Estádio Olímpico João Havelange, Rio de Janeiro
Widzów: 25 000
Sędzia: Szwajcaria Esther Staubli

10 sierpnia 2016
03:00 CET
Południowa Afryka  0:0
(0:0)
 Brazylia Arena da Amazônia, Manaus
Widzów: 38 415
Sędzia: Francja Stéphanie Frappart

Pływanie

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał Źródło
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Bradley Tandy 50 m dowolnym 21,94 12. 21,80 8. 21,79 6. [42]
Douglas Erasmus 22,37 29. NQ
Chad le Clos 100 m motylkowym 51,75 7. 51,43 2. 51,14
[43]
200 m motylkowym 1:55,57 3. 1:55,19 4. 1:54,06 4. [44]
200 m dowolnym 1:45,89 3. 1:45,94 7. 1:45,20
[45]
Myles Brown 1:46,78 13. 1:46,57 12. NQ
400 m dowolnym 3:45,92 12. N/A NQ [46]
Matthew Meyer 1500 m dowolnym 15:36,22 41. N/A NQ [47]
Christopher Reid 100 m grzbietowym 53,68 12. 53,70 10. NQ [48]
Cameron van der Burgh 100 m klasycznym 59,35 7. 59,21 8. 58,69
[49]
200 m klasycznym 2:12,67 26. NQ [50]
Jarred Crous 2:12,64 25. NQ
Michael Meyer 400 m zmiennym 4:18,13 17. N/A NQ [51]
Sebastien Rousseau 4:18,72 21. N/A NQ
Chad Ho 10 km NQ 1:53:04,8 10. [52]
Dylan Bosch
Myles Brown
Calvyn Justus
Sebastien Rousseau
4 × 200m dowolnym 7:12,61 11. N/A NQ [53]
Dylan Bosch
Myles Brown
Christopher Reid
Cameron van der Burgh
4 × 100m zmiennym 3:36,50 13. N/A NQ [54]

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Finał Źródło
Czas Miejsce
Michelle Weber 10 km 1:59:05,0 18. [55]

Rugby union

Turniej mężczyzn

  • Kyle Brown
  • Tim Agaba
  • Philip Snyman
  • Werner Kok
  • Dylan Sage
  • Kwagga Smith
  • Rosko Specman
  • Cheslin Kolbe
  • Cecil Afrika
  • Justin Geduld
  • Juan de Jongh
  • Seabelo Senatla

Reprezentacja Afryki Południowej brała udział w rozgrywkach grupy B turnieju olimpijskiego i zajęła w niej 1. miejsce awansując do ćwierćfinału. W ćwierćfinale pokonała reprezentację Australii 22:5 i awansowała do półfinału, w którym uległa reprezentacji Wielkiej Brytanii 5:7. W meczu o brązowy medal pokonała reprezentację Japonii 54:14 i zdobyła brązowy medal.

Drużyna M Mecze Punkty Pkt
W R P + - +/-
 Południowa Afryka 3 2 0 1 55 12 43 7
 Francja 3 2 0 1 57 45 12 7
 Australia 3 2 0 1 52 48 4 7
 Hiszpania 3 0 0 3 19 90 -71 3

Rozgrywki grupowe

9 sierpnia 2016
11:30
Południowa Afryka  24 - 0  Hiszpania Deodoro Stadium, Rio de Janeiro
Relacja


9 sierpnia 2016
16:30
Południowa Afryka  26 - 0  Francja Deodoro Stadium, Rio de Janeiro
Relacja


10 sierpnia 2016
11:30
Południowa Afryka  5 - 12  Australia Deodoro Stadium, Rio de Janeiro
Relacja

Ćwierćfinał

10 sierpnia 2016
18:30
Południowa Afryka  22 - 5  Australia Deodoro Stadium, Rio de Janeiro
Relacja

Półfinał

11 sierpnia 2016
15:00
Wielka Brytania  7 - 5  Południowa Afryka Deodoro Stadium, Rio de Janeiro
Relacja

Mecz o 3. miejsce

11 sierpnia 2016
18:30
Japonia  14 - 54  Południowa Afryka Deodoro Stadium, Rio de Janeiro
Relacja


Skoki do wody

Zawodnik Konkurencja Preeliminacje Półfinał Finał Źródło
Punkty Miejsce Punkty Miejsce Punkty Miejsce
Julia Vincent trampolina 3 m indywidualnie (k) 220,30 29. NQ [56]

Triathlon

Zawodnik Konkurencja Pływanie (1,5 km) Zmiana 1 Jazda na rowerze (40 km) Zmiana 2 Bieg (10 km) Czas Pozycja Źródło
Mari Rabie kobiety 19:04 0:52 1:01:32 0:36 37:10 1:59:13 11. [57]
Gillian Sanders 19:50 0:56 1:03:59 0:39 36:05 2:01:29 29.
Richard Murray mężczyźni 18:20 0:46 56:36 0:35 30:34 1:45:50 4. [58]
Henri Schoeman 17:25 0:53 55:32 0:34 32:20 1:45:43

Wioślarstwo

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Repesaż Półfinały Finał Miejsce Źródło
Czas M. Czas M. Czas M. Czas M.
John Smith
James Thompson
LM2x 6:23,10 1. BYE 6:38,01 1.
Półfinał A/B
6:33,29 2.
Finał A
4. [59]
Shaun Keeling
Lawrence Brittain
M2- 6:41,42 2. BYE 6:27,59 3.
Półfinał A/B
7:02,51 2.
Finał A
[60]
David Hunt
Jonty Smith
Vincent Breet
Jake Green
M4- 6:01,64 4. 6:34,97 1. 6:15,22 2.
Półfinał A/B
6:05,80 4.
Finał B
4. [61]
Ursula Grobler
Kirsten McCann
LW2x 7:07,37 1. BYE 7:19,09 1.
Półfinał A/B
7:11,26 5.
Finał A
5. [62]
Lee-Ann Persse
Kate Christowitz
W2- 7:11,29 2. BYE 7:24,03 3.
Półfinał A/B
7:28,50 5.
Finał A
5. [63]

Żeglarstwo

Zawodnik Konkurencja Wyścig Punkty Finałowa pozycja Źródło
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 M*
Stefano Marcia Laser 30 25 42 38 43 38 44 36 39 40 N/A NQ 331 40. [64]
Jim Asenathi
Roger Hudson
470 18 24 15 14 11 18 11 20 18 23 N/A NQ 148 20. [65]

Przypisy

  1. a b Athletics - Olympic Games 2016 results Men (ang.). the-sports.org. [dostęp 2018-01-12].
  2. a b Athletics - Olympic Games 2016 results Women (ang.). the-sports.org. [dostęp 2018-01-12].
  3. a b c Swimming Olympic Games 2016 Results Men (ang.). the-sports.org. [dostęp 2018-01-12].
  4. Rowing Olympic Games 2016 Results Men (ang.). the-sports.org. [dostęp 2018-01-12].
  5. Rugby Mens's Olympic Games 2016 (ang.). the-sports.org. [dostęp 2018-01-12].
  6. Triathlon Olympic Games 2016 Results Men (ang.). the-sports.org. [dostęp 2018-01-12].
  7. Badminton - Men`s Olympic Games - Group K (ang.). the-sports.org. [dostęp 2018-01-12].
  8. Patterson Ryan, gymnastics.sport [dostęp 2019-02-15] (ang.).
  9. Golf – Men's Individual Stroke Play – Results (Wyniki) (ang.). 14 sierpnia 2016. [dostęp 2018-01-12].
  10. Equestrian Olympic Games 2016 Results Mixed (ang.). the-sports.org. [dostęp 2018-01-12].
  11. Olympic Games Rio de Janeiro Men U90 (ang.). judoinside.com. [dostęp 2018-01-12].
  12. Canoeing Olympic Games Flatwater 2016 Results Women (ang.). the-sports.org. [dostęp 2018-01-12].
  13. Cycling Olympic games 2016 results Men (ang.). the-sports.org. [dostęp 2018-01-12].
  14. Cycling Olympic games 2016 results Women (ang.). the-sports.org. [dostęp 2018-01-12].
  15. Mountain Bike Olympic Games 2016 Results Women (ang.). the-sports.org. [dostęp 2018-01-12].
  16. BMX Cycling - Olympic Games 2016 Results Men (ang.). the-sports.org. [dostęp 2018-01-12].
  17. 100 Metres Summary (ang.). iaaf.org. [dostęp 2018-01-12].
  18. 200 Metres Summary (ang.). iaaf.org. [dostęp 2018-01-12].
  19. 400 Metres Summary (ang.). iaaf.org. [dostęp 2018-01-12].
  20. 800 Metres Summary (ang.). iaaf.org. [dostęp 2018-01-12].
  21. 110 Metres Hurdles (ang.). iaaf.org. [dostęp 2018-01-12].
  22. 400 Metres Hurdles Summer (ang.). iaaf.org. [dostęp 2018-01-12].
  23. 5000 Metres Summary (ang.). iaaf.org. [dostęp 2018-01-12].
  24. 10000 Metres Results (ang.). iaaf.org. [dostęp 2018-01-12].
  25. Marathon Results (ang.). iaaf.org. [dostęp 2018-01-12].
  26. 20Kilometers Race Walk Results (ang.). iaaf.org. [dostęp 2018-01-12].
  27. 50Kilometers Race Walk Results (ang.). iaaf.org. [dostęp 2018-01-12].
  28. Long Jump Results (ang.). iaaf.org. [dostęp 2018-01-12].
  29. Triple Jump Results (ang.). iaaf.org. [dostęp 2018-01-12].
  30. Javelin throw Results (ang.). iaaf.org. [dostęp 2018-01-12].
  31. Decathlon Results (ang.). iaaf.org. [dostęp 2018-01-12].
  32. 100 Metrs Wommen Summary (ang.). iaaf.org. [dostęp 2018-01-12].
  33. 200 Metres Summary (ang.). iaaf.org. [dostęp 2018-01-12].
  34. 400 Metres Summary (ang.). iaaf.org. [dostęp 2018-01-12].
  35. 800 Metres Summary (ang.). iaaf.org. [dostęp 2018-01-12].
  36. 10000 Metres Results (ang.). iaaf.org. [dostęp 2018-01-12].
  37. 400 Metres Hurdles Summary (ang.). iaaf.org. [dostęp 2018-01-12].
  38. marathon Results (ang.). iaaf.org. [dostęp 2018-01-12].
  39. 20 Kilometers Race Walk Results (ang.). iaaf.org. [dostęp 2018-01-12].
  40. Long Jump Summary (ang.). iaaf.org. [dostęp 2018-01-12].
  41. Javelin Throw Series Results (ang.). iaaf.org. [dostęp 2018-01-12].
  42. Results Freestyle 50m men (ang.). fina.org. [dostęp 2018-01-12]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-09-23)].
  43. Results Butterflay 100m men (ang.). fina.org. [dostęp 2018-01-12]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-08-31)].
  44. Results Butterflay 200m men (ang.). fina.org. [dostęp 2018-01-12].
  45. Results Freestyle 200m men (ang.). fina.org. [dostęp 2018-01-12]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-10-13)].
  46. Results Freestyle 400m men (ang.). fina.org. [dostęp 2018-01-12]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-08-24)].
  47. Results Freestyle 1500m men (ang.). fina.org. [dostęp 2018-01-12]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-10-05)].
  48. Results Backstroke 100m men (ang.). fina.org. [dostęp 2018-01-12].
  49. Results Breaststroke 100 m Men (ang.). fina.org. [dostęp 2018-01-12]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-08-24)].
  50. Results Breaststroke 200 m Men (ang.). fina.org. [dostęp 2018-01-12]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-10-18)].
  51. Results Medley 400m men (ang.). fina.org. [dostęp 2018-01-12]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-10-18)].
  52. Results 10 km Men (ang.). fina.org. [dostęp 2018-01-12]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-12-04)].
  53. Results 4x200 m Freestyle Relay men (ang.). fina.org. [dostęp 2018-01-12]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-10-18)].
  54. Results 4x100 m Medley Relay men (ang.). fina.org. [dostęp 2018-01-12].
  55. Results 10 km Women (ang.). fina.org. [dostęp 2018-01-12]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-12-04)].
  56. Diving Olympic Games 2016 Results Women (ang.). the-sports.org. [dostęp 2018-01-12].
  57. Results Elite Women 2016 Rio (ang.). triathlon.org. [dostęp 2018-01-12].
  58. Results Elite Men 2016 Rio (ang.). triathlon.org. [dostęp 2018-01-12].
  59. Evants World Rowing (ang.). worldrowing.com. [dostęp 2018-01-12].
  60. Evants World Rowing (ang.). worldrowing.com. [dostęp 2018-01-12].
  61. Evants World Rowing (ang.). worldrowing.com. [dostęp 2018-01-12].
  62. Evants World Rowing (ang.). worldrowing.com. [dostęp 2018-01-12].
  63. Evants World Rowing (ang.). worldrowing.com. [dostęp 2018-01-12].
  64. Rio 2016 Laser - One Person Dinghy Men (ang.). olympic.org. [dostęp 2018-01-12].
  65. Rio 2016 470 - Two Person Dinghy Men (ang.). olympic.org. [dostęp 2018-01-12].
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Południowa Afryka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016
Listen to this article